VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojNaprtnjača/ruksak/vreća za vodu
LEGACY

Naprtnjača/ruksak/vreća za vodu

86 odgovora4,720 pregleda
klada1115POZNAVALAC

jul 2016.

#1
Ide ljeto, vruine, jedva emo ekati kiau da malo zalije zemlju. Vidim sebe teglim kanistere, boce kako bi zalio biljku na sajtu. Pa mi doala ideja neka naprtnja a neki ruksak, naem neato na netu, niata konkretno. Upitah se kak to ekipa sa vutre radi, kakva su tu rijeaenja??? Kak se tu stvari kre u, jer zna biti naporno u bocama a nemoa prenjet veu koli inu vode u jednom obila~enju. Vidim neku naprtna u za gaaenje po~ara 25L valjd je udobna, reko to je tooo. `ta mislite... :watch: ak sam naaao neka firma iz zg je ima, samo prodaje veleprodajno cijena oko 700kn, i to je puno. .....i glete ovo malo ato je niklo, neki auto sjeme, zemlja composana provjerenea, iznikla ali sva neka ko gomoljasta nisam taku vidio, jel to sam na nastavim. Ako mo~e neki prijedlozi, savjeti kak da nosim vodu, ato viae litara odjednom...ove kanistere i boce mogu samo par i polomim se ko konj. Mislim da to mora ii jednostavnije.:spliff: :razvaljen:: }ivli
t@maraZMAJ

jul 2016.

#2
Neato je Loodi ve sli no imao koliko se sijeam :) A ova skroz udno izgleda...baa me zanima kakvi e pravi listii bit :) Edit: sjetila se...evo tu :D https://www.vutra.org/threads/prakti%C4%8Dni-alati-za-vanjsko-uzgajanje.13975/page-3
revolutionAMBASADOR

jul 2016.

#3
2 kanistera od 10l..svaki u jednu ruku i boca od 7l u ruksak i tako svaki put kad idem na sajt :D Znaci 27l vode.islo bi i viae ali to mi nekako najbolja kolicina vode za biljcice, a i za lea ;) Na 5 biljaka sasvim dosta za moj sajt :)

jul 2016.

#4
Ja sam koristio i one sklopive kanistere. Sve do jednog mi se probuaio tokom transporta vode. Ove rance sto je Loodi stavljao nema u HR za nabavit, ateta. :D Ina e kanistere u ruke i dvije tri boce od 2l u ruksak. Nema druge, otpadnu ti lea al ata ea. :D
klada1115POZNAVALAC

jul 2016.

#5
Otpadnuti lea iskrvaria do sajta i joa ak moraa dugo nosit ubijea se... He he :banana_rasta: Zato mi se ova naprtnja a za gaaenje po~ara to je od 25L vod, ini kao jebena idealna stvar za zaljevanje i noaenje vode. To stvarno treba nabavt dao bi i paru da si olakaam te muke...evo danas bio na sajtu, mo~da tjedan malo viae je proalo od kvalitetne kiae uz par dana jakih vru ina i ve tra~e vodu zemlja suha. `ta e bit kad krenu najgore vru ine. :idea::razvaljen::

jul 2016.

#6
Kakve ideje, i ata stavia protupo~arnu naprtnja u koja je kri ave boje na lea i pi i na sajt. Haha, daj samo zamisli da te netko sretne, ata bi te prvo pitao, majstore di gori? Nije baa pametna ideja. Napunim dva kanistera od 6 litara, jedan ide u ruksak drugi u ruku i pi i svaka 3 dana, nema labavo. Treba nai plasti nu ba vu, presje je na pola i ostaviti na sajtu, dva-tri pljuska je napune i imaa dovoljno vode do kraja. Baa sam obavio testiranje sa loncem, nakon prvog pljuska je bio pun kianice, tako da treba razmialjati u tom smijeru. uvaj lea, ebea teglenje naprtnja a,boca i kanistera ;) .
klada1115POZNAVALAC

jul 2016.

#7
Ha ha imaa pravo... To bi bila scena haha
FarmerLEGENDA

jul 2016.

#8
Mislim da si smjesan i sumnjiv kako god cim teglis redovno balone vode u brda / sikaru, bez obzira jel kricava il prozirna XD A sta nebi ovako nesto probao ? Sklopiva bacva od najlona, malo guglam ima ih kapaciteta 100/200/500/750 i vise litara , od 30-100 Eura. Sklopljena ti stane u ruksak, fino sastavis na sajtu, zbuksas u grm, od najlona napravis sakupljac kisnice i kanaliziras u bacvu da curi. Na dno bacve imas pipicu za stavit, crijevo za zalijevanje i do biljkica. Ili izbusis rupice na crijevu pa da stalno kapa po biljkama. Ovako nesto cu sigurno za sebe sljedece godine pogledat. http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XFaltbare+Regentonne.TRS0&_nkw=Faltbare+Regentonne&_sacat=0 Npr. F92wcy_7ZN4
klada1115POZNAVALAC

jul 2016.

#9
Ma nee nikakve rekvizite ne zelim vidjeti na sajtu...samo biljke uklopljene u okolia, da je sve ato manje upe atljivo Smjeaan si svakak i sa dva kanistera u ruci kad hodaa po prirodi he
BLONDinaNINAAMBASADOR

jul 2016.

#10
Sve je to sumljivo manje vise..itekako bi bilo sumljivo da neko vidi i da vuces balone ili kanistere,narod je radoznao i u vecini slucaju gura nos gde mu mesto nije..:bocni::za to sve je jedino resenje reke,jezera itd,tamo iskljucivo i trazim sajt jer Kad imas vodu pri ruci sve ide lakse...:popcorn::
ZEUS+ENTUZIJASTA

jul 2016.

#11
paaa nebi bilo loshe pogledati po vojnim otpadima ili slicno za onu vojnu naprtnjacu od 20 litara! ja sam nashao jednu novu na kupujem prodajem za 600rsd/5e i mislim da bi bilo dobro jer ima i kaisheve za noshenje a i da se okaci negde! http://www.kupujemprodajem.com/Ranac-za-vodu-20litara-34546779-oglas.htm?filter_id=77395270
klada1115POZNAVALAC

jul 2016.

#12
To to bravo, tak neato sam i zamislio, u kombinaciji s ovim postom povia i tra~im saj blizu voda

jul 2016.

#13
Jednom sam uzgajao kraj vode i rekao sam nikad viae. ak ato viae rae nebi uope uzgajao nego se patio u blizini vode. Ubi vlaga zraka u cvatu, a pu~evi su na posebnom nivou, totalni hibridi od pu~eva.
BLONDinaNINAAMBASADOR

jul 2016.

#14
Da sve ima dobru i losu stranu ,to sa puzevima i vlagom si upravu to je uvek problema kraj vode... ali sa puzomorom i sa tretiranjem protiv budji resi se to bez problema ja licno nikad nisam imala vecih problema kraj vode.:popcorn::.tako da ko nece da vuce vodu ulicom svaka dva,tri dana i time izazove dodatnu sumlju kod radoznalih ljudi i :murija:pritom tesko da neka cura moze vukljati toliku kolicinu vodurine fizicki neizvodljivo je,i jos bi bilo sumljivije videti devojku sa punim kanistrima vode koje vuce putem...:oops:onda je resenje kraj vode ali svakako se moraju tretirati biljcice...:bocni:: po meni je jedino najveci problem kraj reka moram da napomenem ko neznam a to je pojacane kontrole od :murija:kako recne :murija:tako i iz vazduha:murija: bas tu je akcenat :murija:za otkrivanje sajtova,:spliff:growova itd..barem u srb...;)
klada1115POZNAVALAC

jul 2016.

#15
I dalje mislim da bi nekakav oblik naprtnja e ruksaka od 20L 25L bilo dobro rijeaenje, tu gdje se kre em i gdje mi je sajt nikad ne vidim ovjeka, i onak bi bilo upe atljivo vidio me netko sa dva kanistera ili sa naprtnja om za gaaenje po~ara recimo... Ve sam se dao u nabavljanje iste, pitati u i prijatelja vatrogasca jel imaju kakve stare te naprtnja e sje am se jednom kad smo gasili trstje iaao sam sa tim i stvarno je puno lakai transport vode a 25L je dovoljno, pa i na dva puta ako je u blizini neka voda... Vjerujem da u uspjeti tak ata nabaviti sljedeih tjedana pa javim iskustva... Ako ima neko neki link, ili zna gdje se u okolici zg isto mo~e nabaviti mo~e privatna poruka.
ZEUS+ENTUZIJASTA

jul 2016.

#16
A uvek moze neki DIY proekat sa recimo obicnim bashtenskim crevom malo jacom najlonskom kesom i sve to lepo u ranac pa na ledja...! prava stelth gerila varijanta! :D :D :D
Cica GlisoENTUZIJASTA

jul 2016.

#17
Pa koliko biljozi treba vode :O strasno, sajt mi je nekih pola sata pjeske :( ko ce odnjet toliku vodu plus komsije, haos.. Za sledeci grow sajt nasao pet min od kuce a relativno siguran i vec sam skovao plan neki tako da se na jesen bacam u organizivanje tog sajta.. :D

jul 2016.

#18
Vatrogasne naprtnja e su neudobne i teake, uske i oatre naramenice i svu te~inu nosia na ramenima, znam jako dobro iz iskustva (ramena otpadaju kasnije). Ako ve ~elia neato sli no, kupia jeftinu planinarsku naprtnja u (tipa Decathlon) koja ima remen oko pojasa da ne nosia sve na ramenima, i u nju napunia vreu vode (one za kiseljenje kupusa su debele i vrste), mo~ea i u dva sloja radi sigurnosti. Po potrebi joa koji kanister u ruke i samo veselo!
L0oDZMAJ

jul 2016.

#19
Ja to nazivam pokretno magare ;) Meni su prosle godine dobro odradili posao,sa vodom,nisu puno teski, malo je cim dok ga metnes na ledja, al i to lagano ode kad se naucis... cak su me i par puta neki ljudi sreli, niko nije upitao sta nosim, niti sta slicno... elem, dobra stvar... ove godine kupe prasinu... radim out na sajtu u blizini reke, pa sam mali bunar napravio :) ev kako izgleda, fina je za nosit, ne reze, ne pece, ne yebe... ;) samo ako si raspolozan biti magare, cepaj, znam kako je :D i da, od 20l su... mslm da sam greskom negde napisao 25l... kako god... stej haj:razvaljen::
DegustatorLEGENDA

jul 2016.

#20
A otporni su na habanje,tj, na provlacenje kroz sisljak i vrzinu :) ??
L0oDZMAJ

jul 2016.

#21
Tvrd je materijal bas, mene je potrajalo :) samo ako ne nabasas na neki arturov mac, dobro je :D ja nisam jos:razvaljen:: meni vise nisu potrebni, 2 ture po 20l znaju lepo umorit... ako ti je sajt od automobila 1-2km... to mu je mana :D:spliff::mario::
DegustatorLEGENDA

jul 2016.

#22
na svu srecu nije daleko,ali 10ak metara moram da buljam na sve 4 kroz granje kako bih stigao do biljaka. Nadam se da sam kondiciono spreman za taj poduhvat. Uglavnom,ta ideja sa mehuram se cini kao najbolje resenje. Bravo za predlog :thumb:
L0oDZMAJ

jul 2016.

#23
Onda ti ovo moze biti odlicno... voda se lepo raspodeli, bas je onako malo jajasto na izgled kad se napuni vode... i legne pravo za prolazak kroz miaje putice... stej haj:razvaljen:: peace
Cica GlisoENTUZIJASTA

jul 2016.

#24
Nesto razmisljam da uzmem obicnu torbu,malo jacu i ubacim u nju dva kanistera i koliko flasica jos stane i to sve stekam na sajt, a ako me neko sretne ja cu trcat i fazon treniram a torba je radi veceg napora :D
fakiPOZNAVALAC

jul 2016.

#25
Ma jok kazi da imas biljku tu negde u blizinu i da je pakleno ovih dana i ides da joj pomognes ...
Cica GlisoENTUZIJASTA

jul 2016.

#26
Haha vidis mogao bi i to rec
BLONDinaNINAAMBASADOR

jul 2016.

#27
Ili jednostavno kupis jedno magare i bog da te vidi,nema da teglis nista a vode mozes poneti koliko god hoces.:p:p.prosto receno magare je spas za out...a sad :spliff:...;);)
PnkPOZNAVALAC

jul 2016.

#28
Pronaaao sam ultimativno rijeaenje za sve ljenguze i one kojima je site ne nepristupa nom mjestu. Akcija po inje na 3:30:razvaljen:: NALaqzDVeVs Sorry na malom spamu. Ja za sada autom doem do najbli~e mogue to ke, pobacam bidone u grmlje da se ne vide i kasnije dolazim po njih pjeaice. Sranje je kad je gusta aikara pa ne mo~ea koristiti ruke da razmaknea grane, a kad se vraaa s praznima uje se kao da netko hoda po praznim plasti nim bocama. Zato su mi bolji kanisteri njega mo~ea i na atap ili u~etom zavezat pa preko ramena prebacit dok su mi na bidonima obavezno pucale one jadne ru kice.
VujadinnENTUZIJASTA

jul 2016.

#29
nasao sam ranac kao sto lood ima, isporuka za srbiju ako nekom treba link neka pita, sto se tice hrvatske mozete da kontaktirate coveka i pitate jel je moguce slanje van srbije.. Napunio sam ga vodom radi testa da vidim kolika je tezina i mogu vam reci da mi nije sve jedno kad budem krenuo na sajt :D imam dobru uzbrdicu od 500-600 m bice naporno dok ne izadjem xD a sajt je oko 2km od kuce
FeltLEGENDA

jul 2016.

#30
Daj neki link
napalmLEGENDA

jul 2016.

#31
Evo samo jedna ideja, dali je itko isprobao staviti najlon oko biljke na zemlju ? Radi sporijeg isparavanja vode iz zemlje. Pošto je jako vruče i biljke bi bilo potrebno zalijevati svaki dan. Meni je već pun kufer tih ruksaka, zadnje zalijevanje mi je puknula ručka na ruksaku :( sa 15l vode ... mislim na sajtu iskopati rupu 1m×3 i staviti najlon za skupljanje kišnice .. sry za spam ...

jul 2016.

#32
ne znam hoce li ti najlon skupljat vrucinu pa da ti se prekuha korijen. ja sam prije uvjek pored biljke imao po jednu kantu jupola zakopanu i prekrivenu mrezom za komarce kad padne kisa napuni se i onda iz nje kap po kap za biljku. al uvjek bi ponjeo 5L u ruksaku cisto ako je prazna kanta
Cica GlisoENTUZIJASTA

jul 2016.

#33
Znam kako ti je haha po meni to za kisnicu je dobra ideja ali da li ce ko posumnjati nesto? A za najlon oko biljke i nije bas pametno barem ja tako mislim radi korijena, da je pametno svi bi to radili jbg :D

jul 2016.

#34
ma jok zakopas kantu preko mreza i malo posipes trave i ne primjeti se jedino neko nogu moze slomit na nju ako upadne :S
Cica GlisoENTUZIJASTA

jul 2016.

#35
Hahaha obiljezi sebi nekako da ti znas haha nije to losa ideja mogao bi tako nesto napravit na sledecem sajtu a tu cu moc donosit vode al opet neka nmg se vucarat sa kanisterima haha :D

jul 2016.

#36
Malo vei fin ruksak od 40-50 litara i adekvatan sklopivi kanister u njega. Niko nee skontati, kanister se nee probuaiti jer ga ruksak atiti, a i relativno lako za nositi.;)
DegustatorLEGENDA

jul 2016.

#37
cisto da ne bude zablude,naravno da nece smetati. Toliko se kultura gaji na foliji. Ja sam ove godine posadio lubenice na taj princip,vise zbog korova,ali naravno i zbog isparivanja vode.
Cica GlisoENTUZIJASTA

jul 2016.

#38
Tako i kod nas rade radi trave, korova ali ipak volio bi da cujemo misljenje nekog iskusnijeg out growera npr @No Joke i ostale :D :razvaljen::

jul 2016.

#39
izvinjavam se na offtopicu al trenutno se spominje taj najlon.da li se moze sve pokrivat najlonom ili ima neke sorte sto ga ne podnose iz nekog razloga. razlog dobio sam komad zemlje potrudio se posadio sve ali kako radim citav dan i imam dosta obaveza cisenje trave previse vremena zauzima prevelik komad zemlje za mene samog.ocistim jedan dio sutra dok ocistim drugi dio onaj prvi preraste sa travom.veoma sam neiskusan sto se poljoprivrede ti e na vecoj povrsini. i da li moze bilo kakav najlon ili ima nekakav sto se preferira?

jul 2016.

#40
e da se nadovezem ima i od 100l :D bajo moj mos kap po kap napraviti a inace te MESINE su od 20l al stane 25l

jul 2016.

#41
Ne koristim najlon niti iata neprirodno. Nisam ljen, o upam korov svaki put kad idem zalit, ako redovito upkate nema ata da obraste. A i nije baa po~eljno da je kompletno o upano oko biljke jer je upadljivo. Sad ni nema toliko straha za par trav ica oko stabljike jer su pu~evi su proalost, doba njihove aktivnosti je do 1.7. i poslje toga se povla e. Najlon podno biljke ti od kondenzacije stvara paru koja ide u kroanju biljke i zna izazvat suaenje lista.

jul 2016.

#42
kod vutre mi nikad ne raste nista, kupovna zemlja nema domaceg gnojiva sa sjemenkama svacega, od pocetka do kraja growa 5 travki izvadim
Cica GlisoENTUZIJASTA

jul 2016.

#43
Ako redovno cupkas nece prerasti haha kod mene kisa najavljuju jos dva tri dana da ce padat haos :(
klada1115POZNAVALAC

jul 2016.

#44
cNdB5-A9O7g

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se