VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojPrvi grow (slike i pitanja vezana uz njih)
LEGACY

Prvi grow (slike i pitanja vezana uz njih)

22 odgovora1,544 pregleda

apr 2013.

#1
Evo ovako, 5 sjemen ica je posaeno prije 3 i pol tjedna. Biljke su preko dana na terasi (sunce pi i u njih minimalno 8 sati dnevno), ako je obla no onda su pod umjetnim svjetlom, preko noi su u sobi (ne u ormaru nego na otvorenom). Pridr~avam se svih osnovnih pravila. Ne zaljevam ih previae, svakih 7 dana ima dajem tekue gnojivo. Ipak ini mi se (kad gledam tui grow) da su mi biljke male. Premale, atoviae. Radim li neato krivo? U em bi mogla biti stvar? Evo uploadanih slika pa ako bi mogao netko udijelit neki savjet. Hvala unaprijed. http://s1277.photobucket.com/user/Erised13/slideshow/

apr 2013.

#2
Koju je sjeme, koja je zemlja, pod kojom je rasvjetom kad je unutra. Jako slabo za skoro mjesec dana, kao da su tek 10 dana stare. I ako ve imaa te kaljeve onda ih napuni zemljom do vrha, emu punjenje do pola. I dalje to ostaje misterija zaato to ljudi rade. Kupia kabrio ali nikad ne podignea krov, ista stvar.
ljubljana26ENTUZIJASTA

apr 2013.

#3
nemoze ti niko dat odgovor na pitanja ako ovako otvoris dnevnik... potrudi se makar odgovorit na ovo sto ti je naveo No Joke

apr 2013.

#4
zasto tako malo zemlje u posudama, jako je to plitko za razvoj korena, i sto tako rano gnojis, nemaju ni mesec dana

apr 2013.

#5
Ne znam za sjeme, uzeto je od ovjeka od kojeg ina e uzimam. Zemlja je Plantella Balkonia. Prvi put je stavljeno gnojivo prije pet dana. Na pola je napunjeno jer sam ih presadio prije 3 dana iz manjih a ponestalo je zemlje, jebiga. Kupit e se nova vrea zemlje im plaa sjedne. Rasvjeta je 2 atedne ~arulje po 25w (al je unutra bila svega 3 dana od 3 i pol tjedna)

apr 2013.

#6
Kad kupia zemlju, napuni kalj do vrha, pa i preko vrha, i nakon par zalivanja ti se zemlja ulegne taman do ruba. Nemoj gnojiti ih tako male, one ata trebaju povui e iz zemlje jer je ona ve obogaena sa svime. Moj savjet ti je da ih ne premjeataa van unutra, nego ih ostavi vani al nai mjesto sa viae sunca jer je 8 sati sun eve svjetlosti premalo a dvije po 25w im nee nadoknaditi nedostatak sun eve svjetlosti. Vjerovatni razlog zaato se slabo razvijaju je malo sun eve svjetlosti i nedovoljno zemlje u kalju za razvijanje korijena.

apr 2013.

#7
Okej, thanks a lot. Probam popravit situaciju pa napiaem izvjeataj.
BladeZMAJ

apr 2013.

#8
Problem je u svijetlu i stalnom seljakanju....ostavi biljku vani..jer ove atedne ko da ih i nema,preslabe za bilo ata
ljubljana26ENTUZIJASTA

apr 2013.

#9
nikad nisam cuo za tvoju zemlju i neznam nista o njoj i taman sad kad ti fali vec zemlje rae kupii neato tipa terramagma... sry ako grijeaim ajde neka neko iskusniji komentira zemlju
BoRaiChoAMBASADOR

apr 2013.

#10
Florahum nije losa ako je mos naci, mada ako imas pri ruci Terramagmu, ne razmisljaj mnogo !

apr 2013.

#11
Terramagma it is!
Vu ing.POZNAVALAC

apr 2013.

#12
Malo zemlje i nema mesta da se koren siri i zato su male. Kolko vidim ovo su saksije od oko 1,5l i plus su napunjene do pola - tako ce da napravis bonsai :icon_surprised: I plus ih stresiras djubrenjem, seljenjem, napolju je bilo hladno i na sve to malo svetla...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se