LEGACY
Modra galica
26 odgovora5,030 pregleda
tramvaj981
POZNAVALAC1.272 REP75%
→ Ambasador
tramvaj981POZNAVALAC
mar 2013.
mar 2013.#1
Pozz.. Imam jednu ideju... Dali mogu prosuti modru galicu okolo biljke tamo gdje je posadim na tajno mjesto tako da nedolaze razne bube i gluposti i zivotinje da mi je ne pojedu :D... Mislim oce li modra galica unistit kvalitetu zemlje ili ako dode do korjena nesto sjeb*t? http://hr.wikipedia.org/wiki/Modra_galica
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2013.
mar 2013.#2
to je prvenstveno fungicid, pise ti za sta se koristi http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proizvoda/sredstva-za-zastitu-bilja/fungicidi/kontaktni-fungicidi/modra-galica
tramvaj981
POZNAVALAC1.272 REP75%
→ Ambasador
tramvaj981POZNAVALAC
mar 2013.
mar 2013.#3
Pise i tu na wikipediji da je jak otrov za male organizme... Ugl hvala.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2013.
mar 2013.#4
a gde pise da se nanosi po zemlji... i ako je fungicid kako ce terati bube i razne gluposti i zivotinje ;)
tramvaj981
POZNAVALAC1.272 REP75%
→ Ambasador
tramvaj981POZNAVALAC
mar 2013.
mar 2013.#5
Pametno zboris haha..Al dobro smislit cu nesto da je kvalitetno iskoristim a da ne nepogorsam kvalitetu biljke...
26 REP52%
→ Istraživač
mar 2013.
mar 2013.#7
suprotno uvrije~enom vjerovanju modra galica uopce nije bezopasna. Samo ato je sad to nedosljednost naaih institucija - puno manje opasne stvari su ogranicene, a modru galicu moze kupit svatko ako hoce i koliko hoce i nitko ga ne pita sto ce s tim.
Ja je iz cisto svoje savjesti ne bih bacao po okoliau. Modra galica nema karencu. Ona se nece "razgradit". Samo ce se isprat u zemlju i s vremenom doci i do vode..
Blade
ZMAJ23.847 REP
roguz2
ENTUZIJASTA251 REP13%
→ Poznavalac
roguz2ENTUZIJASTA
mar 2013.
mar 2013.#9
probaj za po
etak staviti malo pepela oko biljki pu~ ti nee preko pepela jer je balav,a najbolja stvar za to uzmi mlade koprive,natopi ih u vodi 3-5dana i onda poapricaj biljke to ti je pravi insekticid,samo ato kopriva nakon 5 dana smrdi ko kuga
tramvaj981
POZNAVALAC1.272 REP75%
→ Ambasador
tramvaj981POZNAVALAC
mar 2013.
mar 2013.#10
e roguz hvala ti puno to cu vjeroatno napraviti... Ma neka smrdi samo nek je zdrava biljka :)
E i jos nesto da pitam da ne otvaram novu temu... Prisadia san u casicu klicu i sad cekan da izadje zemlja nije iz ducana al je plodna... i ugl drza san tu casicu sta je vise moguce na suncu i posto je sad vrijeme malo se sjebalo ovih par dana pa san napravia ovako, jel to moze?
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
mar 2013.
mar 2013.#11
i vrlo bitna stvar da tu otopinu moras iskoristiti taj dan jer vec sutradan gubi svojstva kao insekticid....ali zato postaje dobro gnojivo bogato kalijem bla,bla..........moze tramvaj..tako 24/0 dok neproviri a onda nesta ozbiljnije;)
tramvaj981
POZNAVALAC1.272 REP75%
→ Ambasador
tramvaj981POZNAVALAC
mar 2013.
mar 2013.#12
Ma ocekuje se bolje vrijeme uskoro pa je racunam izbacit vanka na sunce nek se sunca tako da mislim da mi ovaj nacin nece vise bit ni potreban... Hvala ti za modru galicu ;)
Zg_man
ISTRAŽIVAČ104 REP36%
→ Entuzijasta
Zg_manISTRAŽIVAČ
mar 2013.
mar 2013.#13
Sto prije pa van a i ako neces stavljat modru galicu onda svaki dan ili svaki drugi gledaj oko biljke i cupaj korov i mici bube hahah
vidim isto tak da igras CroHerzu hahahahahahah
tramvaj981
POZNAVALAC1.272 REP75%
→ Ambasador
tramvaj981POZNAVALAC
mar 2013.
mar 2013.#14
ok ok :D... Ma igrao sam prije sad cekam da bude global pa cu opet ;)
mar 2013.
1 / 14
mar 2013.
mar 2013.