VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojKolike posude / saksije za outdor
LEGACY

Kolike posude / saksije za outdor

46 odgovora6,263 pregleda

jun 2011.

#1
... za ak47 i za snow ryder za vani ?. Obje proklijale poslije 24h. Malo cu ih drzati u casi dok ojacaju, onda u kolike da ih presadim s obzirom na njihovu genetiku i na visok datum? Ne znam kojem adminu je dosadno pa mi zakljucava topic i stavlja u dio foruma koji nikome nije potreban. Prvo, potreban je meni, a drugo, imam pitanje kolike su saksije potrebne jer ne zelim velike da ne bi privlacile paznju, meni je ovo pitanje bitno. Molim admina da dozvoli bar jedan odgovor, znam da bi bilo najbolje da stavim saksiju od 100 litara...
indian_summerISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#2
ovo je retori ko pitanje... zna i sam ka~ea da ne ~elia velike ali opet dovoljno velike za outdoor :icon_lol: kao drugo, outdoor u teglama :ohno: - bar po mom mialjenju, ne govorim za ostale! uzmea od 8L pa na dalje, makar neea biti niti blizu urodu kojeg bi dobio da posadia to lijepu sve u zemlju! idealne su one od 25L na dalje, tako je sadio venlo,
SiDAMBASADOR

jun 2011.

#3
ja sam ti obrisao temu, jer odgovor si dobio i u prvoj temi, obrisat u ti i ovaj!

jun 2011.

#4
Obrisi stari, samo se ne nerviraj. Nadao sam se odgovoru da mi je za snow ryder dovoljna saksija npr. od 5 litara jer on nece prebacit 80 cm narocito jer ga danas (znaci dosta kasno) sadim. Nego vidim da si veoma opasan. Obrisi slobodno, nadam se da ti to daje osjecaj moci za kojim zudis Upravo tako
SiDAMBASADOR

jun 2011.

#5
ne, nego sam nervozan radi toga ato se o tome ve godinama pote~e tema.. nema to veze s tobom osobno.. tj. niti ga neu obrisat nego samo premjestit... a 5L mo~ea probat.. ja bih onda ako ve idea na tako male preporu io 10L najmanje.. zna i minimum! a o mojoj moi neemo raspravljat, nisam tu da se osjeam sna~no kod brisanja tema!

jun 2011.

#6
Nisi shvatio. Nema na forumu odgovora na moje pitanje jer je specificno zbog datuma i straina kojeg planiram s jedne strane, a sa druge zbog zelje da saksija bude sto manja. Opet, na forumu se svakodnevno pojavljuju pitanja tipa kako prepoznati musku i zensku biljku, zasto se muska ne moze pusiti i slicno pa ih niko ne brise... Elem, tvoj odgovor kao moderatora (pa se valjda i razumijes u tematiku) ono je sto sam trazio, dakle 10L. Hvala
He-ManLEGENDA

jun 2011.

#7
Pazi, mo~ea ti posaditi i u teglu od 3L ali u jednoj fazi biljka e prestati rasti, tako da bi ti najbolji odgovor bio; sadi u ato god veu mo~ea ako ti situacija dopuata. Ina e, zaato u tegle u outdooru ?

jun 2011.

#8
Tegla u outdooru jer je lokacija veoma za*ebana. Stijene su u pitanju ali su supljikave pa ne bi drzale zemlju, to je otprilike. Ima i jedan ravni dio ali bi mi za kopanje tu trebao dinamit

jun 2011.

#9
pozz ljudi ja sam isto stavio u tegle vani i sad me zanima dal kasnije kad jos narastu sad su negdje 15-ak cm da im stavim malo umjetnog gnojiva ili to nije dobro za njih?
indian_summerISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#10
@kingsize.. ma dobro je to za njih, samo ato ti je umjetno gnojivo NPK dosta jako, pa pazi da ne skuria biljke.. radije uzmi neato za cvjee u tekuem obliku pa stime zalijevaj.. (plantella cvet e odraditi posao super, a i dosta je jeftina i nae se bilo gdje ) a ako su ti biljke u tegli naravno da moraa gnojiti, da su posaene negdje na otvorenom onda nemoraa!

jun 2011.

#11
e i da jel ok ak stavim u posude pol zemlja pol sljunak jer neam puno zemlje tj.uzmem onu od 50l pa stavim pola te zemlje i pola sljunka kaj mislite dal vi ja mogo presadit biljcice u kartonske kutije jer nemam vise tegli ..... malo kutije obljepim selotejpom onim sirokim kaj mislite dal bu izdrzalo?
He-ManLEGENDA

jun 2011.

#12
Jednom rje ju, NE ... na oba pitanja.
FranzkafkaISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#13
dali imas smisla stavljati autose u saksije od 45 lit? oce li svu tu zemlju autos uopce uspjeti iskoristit? rijec je o outdoor growu....

apr 2016.

#14
20l je i viae nego dovoljno za ve inu automatika.

apr 2016.

#15
ima proale godine je jedan dje ak sa foruma sadio automatika u rupu u zemlji od 70 litara ;) i dobio ogromnog automatika... ato naravno ovisi o sorti koju sadia mada je dovoljno,ako imaa uvjete za svakodnevni nadzor (zalijevanje preko ljeta) i 15-20 litara
X-ManISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#16
Ja sam posadio autose u pitare od 10l(taman mi je doteklo 50l zemlje za 5 pitara). Oe li mi iata ispast? tako sam dobio upute na forumu
TarzanZMAJ

apr 2016.

#17
hoce

apr 2016.

#18
Hoce sigurno, ali ipak ces imati manje. Ali bolje i toliko ako vec ne mozes vise, zbog sigurnosti. Ali vidi sta ce ti reci iskusniji, ono sto znam reko sam. Srecno
X-ManISTRAŽIVAČ

apr 2016.

#19
hvala hvala. Piae za moj AutoMazar da prosje no ispadne 40-60g,a rekord je 350g,a to su bili neki apsolutno perfektni uvjeti...
PimplariusLEGENDA

maj 2016.

#20
Mo~e itko rei kako se zovu ove plasti ne vree za sadnju , koje je njihovo slu~beno ime i gdje to ima kupiti u Hrvatskoj i kolka je cijena.
StipeZMAJ

maj 2016.

#21
Gronest Pot, Rootpouch.... U hempatii imas gp, rootpouch u headshopu.
PimplariusLEGENDA

maj 2016.

#22
Hvala , ovo je bija brz odgovor. :clap::
HomericaISTRAŽIVAČ

maj 2016.

#23
Jeli dovoljna otprilike kanta jupola za White widow autoflower koji e mi rasti na balkonu(5kom. i svaku mislim stavit u 1katu jupola),ako vas zanima poslao 27eura NIRVANA SHOP i javili mi za 5dana da je stigla lova i da aalju wwidow +10 gratis i stigle za 7dana, 10 gratis piae na njima FREEBIES, te u saditi dalje od wwidow jer ko zna ato e biti od tih bilj ica, ako ima netko iskusan da napiae kolike graste i ako su male koliko da 1udovica grama u jupol kanti a koliko bi dala da je u vrtu

maj 2016.

#24
Jeste, ali kantu napuni do vrha pa i preko vrha, pa kad napunia malo lupi dnom od pod da se zemlja ulegne i ako ima prostora opet dopuni. Stat e ti oko 23 do 25 litara zemlje na taj na in ato je za autos sasvim dovoljno.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se