LEGACY
royal moby
64 odgovora3,119 pregleda
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
jul 2013.
jul 2013.#1
ovo mi je prvi grow sa ovom sortom. posadio sam je u veliku posudu u 4 mijesecu do sad je narasla oko 2 m i 30 cm. sutra cu stavit slike pa da vidite. zanima me jel ko ima iskustva sa ovom sortom i koliki prinos biljke mogu da ocekivam. biljka dobiva sve sta treba ima dosta sunca i redovno je zaljevam i ignojim. hvala
Rubinstajn
ENTUZIJASTA568 REP92%
→ Poznavalac
RubinstajnENTUZIJASTA
jul 2013.
jul 2013.#2
Koliko sati sunca ima?
ime je ubria?
Na koliko je zalivaa?
Da li je fem seme?
Koliko litara ima saksija?
Da li je treniraa i kako?
Od svega toga ti zavisi krajnji rezultat dru~e :)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jul 2013.
jul 2013.#3
a koja je uopste sorta u pitanju, ako ne znas ti, niko ti ovde to nece moci reci... a prinos moze da bude dobar ili los, to i ne zavisi samo od sorte, dobrim delom i od tebe, napisao ti vec rubinstajn
Tropico
LEGENDA12.891 REP79%
→ Zmaj
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
jul 2013.
jul 2013.#5
sjeme je fenimizirano, ima najmanje 10 sati sunca. u pocetku sam je gnojio sa cvetalom za vegetaciju npk 8-6-6, ima 2 tjedna poceo sam sa asef gnojivo za bujno cvijetanje. npk6-4-6. gnojim je 1 put na tijedan kako pise na boci od gnojiva, posuda je od 20 litara. zaljevam vodom 2 puta na dan od kad su pocele vrucine znaci rano ujutro oko 5 -6 sati i navecer oko 1o..
Rubinstajn
ENTUZIJASTA568 REP92%
→ Poznavalac
RubinstajnENTUZIJASTA
jul 2013.
jul 2013.#6
*10 sati (direktnog) Sunca mo~e da proe.
*8-6-6 za vegetaciju je ok ali za cvetanje zameni i uzmi neko ubrivo sa manjim N i veim P i K.
*Mnogo ti je dva puta na dan tako veliku posudu pogotovo ako je natapaa do kraja da procuri kroz dno,uguaiea koren.
Zalivaj na 3-4 dana i pusti da se skrooooooz isuai zemlja izmeu zalivanja,bolje e podneti suau nego blato.
Nisi rekao koju zemlju koristia i da li treniraa biljku?
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
jul 2013.
jul 2013.#7
kupio sam zemlju u poljoprivrednoj apoteci nesjecam se sad koja je bila al uglavnom nije obicna zemlja. kako mislis dali je treniram ? reci mi sad tvoje misljenje koliko bi ona mogla dat ? onako cisto sta mislis bas me zanima. i koje mi gnojivo predlazes za cvijetanje.
Tropico
LEGENDA12.891 REP79%
→ Zmaj
TropicoLEGENDA
jul 2013.
jul 2013.#8
Mislim ovakve savjete davati
ovjeku jednostavno mo~e usrati ostatak growa...odakle tebi predoba rubi koliko on puta dnevno mora zaljevati biljku?...pa zna on sma kad je zemlja suha a igrati se doktora preko "telefonske" zice nije dobro, za njega ne za tebe....stoga malo stani sa tom jurnjavom glave kroz zid...
Bogenzo daj slike bez slika nema nista.
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
jul 2013.
jul 2013.#9
ok. poslje kad zavrsim sa poslom . al biljka full dobro izgleda razgranala se ajme.
Rubinstajn
ENTUZIJASTA568 REP92%
→ Poznavalac
RubinstajnENTUZIJASTA
jul 2013.
jul 2013.#10
Tripko ne igram se doktora,samo sam uzeo u obzir da je saksija od 20l i ako pretpostavimo da je zemlja totalno suva on mora da zalije sa cca 4-5l da bi je napojio a opet teako da e tolika voda ispariti u toku jednog dana...mislim sem ako growa u pustinji.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jul 2013.
jul 2013.#11
sta si zapatio koliko bi mogla dati, evo, za royal moby pise u optimalnim uslovima: Yield: 75 grams... jesi zadovoljan... sad joj daj optimalne uslove i strpljivo da harvesta...
to je narvno za indoor, pa da te ne stresiram, evo podataka za outdoor:"Grown outdoors it needs lots of sun, like along the Mediterranean; however, it can also be grown in extremely hot, tropical environments. In these conditions, these 3 m tall plants can grow up to 1000 g per plant." ;)
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
jul 2013.
jul 2013.#12
mogla bi moja dat oko pola kila kako je krenilo. kasnijedolaze slike pa da vidite moj trud.
Lara Croft
AMBASADOR1.840 REP10%
→ Legenda
Lara CroftAMBASADOR
jul 2013.
jul 2013.#13
Ajde mu odgovorite kaj znaci trenirati biljku. postavio je to pitanje, a i mene zanima odgovor.
bogenzo, sretno :vb_wave:
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
jul 2013.
jul 2013.#14
evo cuda :read: ....razne metode treniranja :) :joint2: https://www.vutra.org/topic/6664-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid/
Tropico
LEGENDA12.891 REP79%
→ Zmaj
TropicoLEGENDA
jul 2013.
jul 2013.#15
aha...ja svaki dan zalijem sa cca 10 L vode i next day je zemlaj suha, a nije mi cak ni u pitaru...ona koja je do kraja dana spusti posteno listove jer je "dehidrirala" a ne ~ivim u pustinji ;)...zaljevanje je individualno i zavisi od odreenih uvjeta, jeli u zemlji ili pitaru, kolika je temp, dal je saksija izlozena direkt suncu itd...
0 REP0%
→ Istraživač
Samuraj u čizmama
AMBASADOR2.074 REP16%
→ Legenda
Samuraj u čizmamaAMBASADOR
jul 2013.
jul 2013.#17
najae su mi aprehe koliko bum dobil mene ebe visina temp,i ostale tegobe a ovo su sori ve finese odlikaaa
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
jul 2013.
jul 2013.#20
jbg . ukurcu mobitel probat cu sutra sa curinim mob snimit pa postavim.
sharp
LEGENDA12.842 REP78%
→ Zmaj
sharpLEGENDA
jul 2013.
jul 2013.#21
po vidjenom, rekao bih da tebi uopce ne trebaju savjeti,furaj dalje po starom :respect: .
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
jul 2013.
jul 2013.#22
trudim se koliko mogu . samo da izguram do kraja da neko od susjeda ne vidi biljke :dada
DrOrange
AMBASADOR2.683 REP34%
→ Legenda
DrOrangeAMBASADOR
jul 2013.
jul 2013.#23
Druze, vidi ti se ime i prezime na jutubu. Sklanjaj to brzo.
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
avg 2013.
avg 2013.#24
hvala na upozorenju ali nije moje ime ni nisra. lazno je nebrini.
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
avg 2013.
avg 2013.#25
pozdrav moze li ovo gnojivo za cvijetanje :FIRST GERANI : NPK 8-6-12
No Joke
ZMAJ71.675 REP
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
avg 2013.
avg 2013.#27
cuj nemoze . a kupio ga u poljoprivrednoj apoteci i rekla mi da je to najbolje sad ga idem vratit..
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
avg 2013.
avg 2013.#28
A gle nije da nemo~e ali mi
udno kako je omjer N vei od P a trebao bih biti najmanji za biljke u cvijetanju. Uzmi rae provjereno gnojivo tipa plantela cvijet i miran si.
bogenzo
ISTRAŽIVAČ127 REP51%
→ Entuzijasta
bogenzoISTRAŽIVAČ
sep 2013.
sep 2013.#30
uzeo sam drugo gnojivo idron mineralno gnojivo npk 9-50-9 ja mism da je sad to ok za cvatnju
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
sep 2013.
sep 2013.#32
obrati paznju jer idron povecava kiselost zemlje, i vodi racuna kako ces da doziras posto se ne sme preci koncentracija od 0,3%, pa sad racunaj koliko ti treba za toliko litara koliko planiras koristiti :ohno:
"It also has a clear acidifying action on soil. Distribute 3-5 kg of IDRON 9 50 9 every 1.000 m2, possibly in few applications. The dose should never exceed a concentration of 0,3% (300 gr/hl)."
jul 2013.
1 / 33
jul 2013.
sep 2013.