LEGACY
Djubrivo?!
118 odgovora10,704 pregleda
17. sep 2009.#1
Pozzz...
Savet za amnesia haze- u vegetaciji djubreno djubretom npk 20-20-20...
- biljka tek pre 15-20 dana pocela cvetati....
- pre 2 dana stavljeno oko 40g na 40l vode - djubre npk 3-11-36....
----------
Da li je to djubre dobro za cvetanje?
Jel normalno da tako kasno pocinje cvetati zence???
Pozdravljam ljubitelje...
...slike uskoro...
17. sep 2009.#2
ja sam proale godine imo thai sjeme iz paketa i iz znati~elje ih ubo , nisam znao jel neki hibrid il
ista sativa...kae procvjetat...popizdio...
1.10. su pokazale pistile...ljeto je dugo trajalo, oko 10.11. zam ih morao skinit, cvjetovi su se tek po
eli formirati, al et...bolje i 10 g vrhia neg bo~ino drvce za keaat kuglice i anele
ou re teako da ea sa hazeom na ovim prostorima neato posti vani
o gnojivu koje imaa bi mogo re i neato viae, al omjer npk je dobar za 2. fazu cvjetanja do koje ti teako da ea sti jer e ona rast joa jedno vrijeme i trebae joj mo~da malo viae duaika
ugl sretno
17. sep 2009.#3
Znam i ja da HAZE-ovi imaju dug period cvetanja... ali ako vreme posluzi jos jedno mesec da na trebalo bi sve da bude ok... Barem ja tako mislim... Inace biljka ima oko 2,5m u vis i 1,75m u sirinu sa LST-om koji sam radio vise puta... Meni to izgleda i vise nego dobro... A za djubrivo jbg, za par dana cu moci da dodjem opet do njega pa cu napisati sve sa kese... meni je pocela cvetati izmenju 15-25 avgusta... Trebalo bi da ima dosta vremena cvetanje... Ispravite me ako gresim...
Pozz
23. sep 2009.#4
Evo slike sa kese djubiva... Pa vi recite da li to valja...
http://img87.imageshack.us/img87/1189/dsc00239t.jpg
24. sep 2009.#6
U prosli utorak sam stavio od prilike kao kutija cigara na 40l vode i juce sam opet stavio duplo... hedovi su se vise nego duplo povecali za tih nedelju dana... Videcemo sta ce biti dalje... :watchplant:
24. sep 2009.#7
Evo slike pre jedno 3-4 nedelje- pocetak cvetanja+-...
1. http://img195.imageshack.us/img195/5039/dsc00232ns.jpg
2. http://img22.imageshack.us/img22/1927/dsc00228lu.jpg
A evo i snimak od pre 2 dana... Ne vidi se bas najbolje, ali i ovo je dovoljno... ;)
http://img190.imageshack.us/i/mov00240l.mp4/
Svi komentari su dobrodosli...
24. sep 2009.#9
`to ih budia dok spavaju?
Osjeajne su biljoze
ak i na toliko svjetlo za par minuta...dr~im fige da ti nisu ljute pa da ti spreme hermijsku osvetu(ne ~elim te filmirati-u najbolijem malo e se cvjetanje usporit)
25. sep 2009.#10
Nisam sad stigao da vidim... Ali do pre par nedelja je bio po koji osuseni list sroz od dole... Sta to znaci...?
Meni ovo jako dobro izgleda za sada...
Sta kazete za velicinu-visinu??? :icon_lol:
25. sep 2009.#11
Daj brate nemoj me sad ti jos tripovati... Nisam uopste o tome razmisljao...:icon_arrow: Ja sam jos 8-9 min sigurno sijao po njima... Razgledao... Jel moze da joj uspori cvetanje na nekoliko dana ili do kraja??!!!!:ohno: :signs054:
28. sep 2009.#13
Zuti brate... I to ih dosta ima... ima i nekih bubica i ko zna cega jos...
Sta da radim ne cini mi se to dobro..?!
Evo slike neke od danas...http://img87.imageshack.us/img87/1459/dsc00003s.jpg - http://img233.imageshack.us/img233/7615/dsc00004gg.jpg - http://img196.imageshack.us/img196/5183/dsc00005nx.jpg - http://img134.imageshack.us/img134/7819/dsc00007wa.jpg - http://img80.imageshack.us/img80/4718/dsc00006zg.jpg
29. sep 2009.#14
Samo bez panike. Poato
e ti haze neato dulje cvjetati prestani joj davati 3/11/36 i daj joj pola doze onog gnjojiva ata si koristio u vegetaciji da dobije malo duaika. Koliko
esto gnjojia uope i dali pazia na pH?
30. sep 2009.#15
Do sad u cvetanju sam je djubrio 3 puta, u razmaku od po nedelju dana. Prvi put sam stavio od prilike kao kutija cigara na 40l vode pa sledece nedelje duplo pa sam juce opet stavio ali samo malkice, sve na istu kolicinu vode... Na ph nisam pazio jel nemam cime da ga izmerim :-( ... Ali kad sam kupovao zemlju, pazio sam na ph... Ako to sad ista znaci...
Uopste ne znam kako treba na dalje da je djubrim i na koliko dana i sa kojom kolicinom... Citao sam na VEGETACIJA I CVETANJE-outdoor i na jos nekim mestima po forumu ali tamo pise samo DA na pocetku cvetanja treba staviti jednu dozu pa sledece nedelje duplo... A za dalje ne pise... Pa bih bio zadovoljan kad bi mi to malo pojasnili...
A tog starog djubriva 20-20-20 nemam vise... Jel moze da se napravi nesto jednostavno a da je prirodno djubrivo... npr. neki izmet, biljke ili nesto trece da bi joj povecao N-azot... Posto njega ima manjka valjda... pozz
30. sep 2009.#16
piaki u kanister i razrjeuj s vodom u 1:15 omjeru ako niata drugo
7. jul 2016.#17
Mozeli se dati djubrivo kojem je istekao ruk NPK 11,4,2
8. sep 2016.#19
Ima li neko resenje za outdoor i kako izbeci ukus djubriva u hedovima... Da li prestati djubriti neko vreme pre rezanja ili neko organsko djubrivo pred kraj.... Nisam pametan... U proslom outu nisam djubrio zadnje 2 sedmice i opet se osetilo...
8. sep 2016.#20
Pa sa kojim si to gnojivom gnojio da se osjeti???
Prestani gnojit 2 tjedna ranije i rokaj samo vodu i nema teoretske sanse da se osjeti.
8. sep 2016.#22
@CilI Pre sam stavljao kristalon djubre u kristalu sitnom pa sam ga rastvarao u vodi... Zemlju sam kopao 50x50x50 i mesao zemlju sa sajta sa stiroporom i substralovom zemljom nekom najskupljom... 1/4. Sad u vegetaciji sam stavljao substral sa vise N... Kad je usla u cvetanje pre 10tak dana dao sam joj malo crvene plantele sto sam imao odprilike pola doze i do sad nista... A sad jos razmisljam sa cim da djubrim zato i pitam za savet... Imam hesi P+ to sam hteo da koristim ali mislim da mi to nije dosta... Mislio sam jos uz to crvenu plantelu... Sta vi savetujete?
9. sep 2016.#23
jbt, ti kao da si juce dosao ovde?
teraj sa CP sad puna doza, pa 1.5 pa dupla; onda dodaj i HP tri zalivanja i to ti je skoro kraj, gde zadnja dva samo vodom, mozes i nesto meda da rastopis.
27. dec 2016.#25
U kojem omjeru po jednoj biljci gnojiti sa ureom ili nekim uobi
ajenim poljskim gnojivom,a da se nespr~i.Gnojit u joa i sa plantelom i nekim prirodnim gnojivom,a ovo onako!;)pa ako netko ima iskustva neka odgovori:razvaljen::
28. dec 2016.#28
E ovako interesuje me u vezi plantele list i cvet,ja gnojio biljke samo sa plantelom cvet i doza je 15ml na 2litra tj pisi dvostruko i 10ml i 15..e sad me zanima npr krenes s pola doze i povecevati koliko i kako??ja gnojio i vece biljke npr samo obicnom dozom nisam praktikovao duple doze i troduple.to da mi objasni neko kako povecavati i koliko davati biljci od 1,5m pa na vise da ne bih spalio biljku...
28. dec 2016.#29
Vidia po biljci kad joj fali
ega. Teako je u outdooru spalit velike biljke troduplim dozama. Nakon 20-tak dana dajea prvu normalnu dozu plantele list od 15ml. na 2 litre i tako svako drugo zaljevanje. Kad se ve razgrana nakon mjesec dva, onda mo~ea i poja
at dozu recimo na 20ml. na 2 litre, a dalje e ti biljka sama rei kak joj paae. Ako naglo ~uti vanjsko liae ili je bljedolika onda fali duaika, pa poja
aa na 30ml. na 2 litre. Kad ue u cvat mo~ea prvo zaljevanje normalnu dozu i onda kak se puni tako i poja
avaa dozu dok ne doea na nekih recimo 45ml. na dvije litre vode. Prestajea sa gnojenjem 15 dana prije kraja i milina. Nije plantela neki izbor za out, mislim dobra je za automate, ali za vee foto biljke brzo ode baa iz razloga ato se poja
avaju doze, jer su normalne doze slabe za vee biljke.
28. dec 2016.#30
he, he, ne bre, nisi me razumeo, ili sam ja ostao nedorecen; LM, ako ces vec koristiti plantelu i jos neko prirodno/organik, nema potrebe davati jos ureu ili bilo koje drugo "industrijsko" djubrivo, samo ces napraviti komplikacije.
bolje da u tu kombinaciju ubacis neki buster.
28. dec 2016.#31
pa imam plantelu i kad ju istrosim mislim nastaviti sa gnojivom(npk 15-15-15) i sad kako s njim gnojiti koliko kolicinski ga promjesati u koliko vode?
18. jan 2017.#32
Lood,Pow,Chillihead,Tarzan...imam jedno pitanje koje mi je postavljeno u PM-u.Znaci ovako;covijek nasao u podrumu pcelinje gnjezdo.Pitanje glasi;dali mogu to sve smrviti i koristiti kao gnojivo?Navodno sadrzi neke dobre stvari.Nemam pojma.Hvala:thumb:
29. mar 2017.#33
greota je pcele na taj nacin koristiti. bolje pozvati nekog pcelara, mozda uspe da uzvuce roj.
a sad problematika: planiram da pripremim rupe u basti za 2 biljoze 12/12
stavljao bih kupovni potground h pomesan sa perlitom i zemljom iz baste.
mislio sam da nadjubrim govedjim stajskim djubrivom koje je prezimilo na gomili.
koliko tog stajnjaka po rupi mogu dodati? da li se stavlja na dno rupe, ili, se mesa sa zemljom? da li je zgodno dodavati jos nesto, pored navedenog?
kolika zapremina pripremljene rupe treba da bude?
koliko vremena pre sadnje da pripremim rupu? (ovo pitam zbog stajnjaka)
3. apr 2017.#34
pozdrav, dali je netko isprobao gnojivo(djubrivo) Biobizz Bio Grow i Biobizz Bio Bloom? valjaju ista?
3. apr 2017.#35
Imas masu dnevnika odradjeno sa tim gnojivom,prelistaj dnevnike malo.;)
4. apr 2017.#36
Valja li zecije tecno gnojivo i time polivati boljke? Posto video da neko kaze da je dobro a neko ne.Ja mislim da je za vegetaciju dobro posto ima vise azota nego fosfora i kalijuma.
4. apr 2017.#37
valja, al je slabo sa K pa bi to trebao nekako pojacati jerbo je kalijum bitan i u vege i u cvet
139167
5. apr 2017.#38
Znam vrednosti ,tacno je to sto si mi naposao powerseed.S' cim bi mogao pojacati sto se tice kalijuma?? Probacu ja s tim u vege, a sto se tice cvetanja plantela cvet.
5. apr 2017.#39
pa jedino da se raspitas u nekoj poljoapoteci da li imaju pojedinacna djubriva tipa K+ ili dodatno povremeno djubri sa nekim tecnim koje ima veci % K
5. apr 2017.#40
Hvala puno,ja dosta toga naucio na ovom forumu ,ako radim outdoor vec 6,7 godina.Stavljao ja i sveze oko biljke, i imao dobar prinos i biljke preko 2 metra.tako da cu svakako poslusati tebe Powerseed ako ne nadjem tipa gnojivo sa viskokim procentom K onda cu ovako pa bice tu nesto ,siguran sam..
2. maj 2017.#41
Kad bi mogao koristiti tecno gnojivo od zecijeg,napravljeno je u 12 llitara vode,dodato je 1 lopata.Biljke su male ali presadjene ,imaju svega 5cm.jel da sacekam da jos malo porastu? Taj sajt je prekopan i ubaceno je zecije ali pregorelo.Rec je od skunk#1 sensi i sweet cheese..
2. maj 2017.#42
2 do 3 tjedna nakon presaivanja mo~ea ih zalit sa tim. Sad ih pusti da se malo ukorijene i prilagode na sajt.
2. maj 2017.#43
A negde sam guglao da ovo gnojivo razblazim ,ovo sto napravio razblazivati 2dl na 20litra vode,sta mislis od tome @No Joke ?
3. maj 2017.#45
Bolje je da napravia rei rastvor i slabiji pa da ponovia nego da koknea ja
i rastvor koji ti spr~i koren i nema ispravke ..
Ja napravih rastvor od golubijeg ubreta , ubacila sam koprivu i gavez u to , po aaku tog zeleniaa i kad zalivam po dvoriatu sipam rastvor ubreta da prekrije dno kante od farbe .. pa punim vodom dok ne po
ne da se bistri ... i to mi je ok ... a nisam jednom izgorela blljke u saksijama ..
za kasnije mo~ea u to nerazreeno da sipaa i kesicu gorke soli - to je magnezijum ..da ne bi listovi poljubi
astili .... ali se mora meaati da ne bi ostalo na dnu ... ili dodajea u razbla~eno ... ako ne zaboravia ...
a bajdvej - pepeo od drveta jel to podi~e ili spuata ph ?
znam da se dodaje u leje .. da mo~e od cei da se pravi sapun .. da se pere kosa itd .i da je bazno ..
ali neki dan pro
itah na nekom blogu o baatovanstvu da pepeo zakiseljuje zemljiate ???
ispada da svako piskara ata mu padne na pamet ..
8. maj 2017.#46
Cao Vutrasi, nesto nisam naisao da je neko radio Fertico green za pocetak, bloo-m kasnije. Ja sam vec pazario, jer nisam bio u mogucnosti nista drugo da trazim, zbog karakteristike posla, da ne ulazim u pricu dublju.
Nemoj te me napusavati, ako je ikako moguce :oops:
Samo neka mi se javi neko ko ga je radio u outdooru, kako ga je dozirao na pocetku, koliko tacnije, i nista vise. Ili jednostavno da pratim fabr., specifikaciju i to je to??
Unapred zahvalan. :bocni::
8. maj 2017.#47
u pocetku pola doze zelene, na kraju i triple bluma
mada ti za pocetak zavisi i sa cime si napunio rupu smiley9934
8. maj 2017.#48
Neke su full odradjene, mislim tacnije na zemlju, dok druge se vijore pored reke... zemlja zuta.
Hvala druze...ziv bio! :thumb::puuuh:::joint2:
8. maj 2017.#49
Haha, zemlja ~uta :fuck:. Ak s tim hoea rei da je zemlja sa sajta, tj. da nisi koristio kupovnu zemlju, onda mo~ea odmah po
eti sa gnojenjem da bi je obogatio nutrijentima, posebno duaikom.
8. maj 2017.#50
Da, zemlja sa sajta, Aluvijalno zemljiste.... zemljiste duz reka.. u ovom slucaju pored Velike Morave.
Mi je zovemo zuta, ili peskusa..... i jako je plodna zemlja... tu su nekada u srecna vremena, o kojima sam ja slusao samo, dzinovi nicali.. da ne kazem sami od sebe!
Hvalaaa.. :D:cool::banana123:
27. maj 2017.#51
Pozdrav,zanima me moze li plantella stajati na 30 stupnjeva celzijusa il ce se pokvariti?
16. jun 2017.#52
Novi sam i pozz svima, imam jedno brzinsko pitanje, biljkica je oko 4 tjedna stara i jako lijepo napreduje, radi se o ak47 full auto outdor (u kalicu) , zanimalo bi me samo koliko se cesto zaljeva sa pognojenom vodom? (plantella list) doziranje mi je jasno... na ambalazi ne pise apsolutno nista osim sastava, hvala i lp
16. jun 2017.#53
Ve sam ti i odgovorio u temi koju si otvorio, piaea opet tu bez potrebe a jednostavno forum je pun informacija, sorry ali stvarno ne volim kad dou novi ljudi i otvaraju teme i naporni su na joa 2-3 teme jer o
ekuju odgovor u roku 2 minute, sve ato te zanima mogao si i pro
itati u istom vremenu koje ti je trebalo da otvoris temu i jos da ovdje pises. Pa opet 15ml/2l svako drugo zalijevanje, vise manje po potrebi.
16. jun 2017.#55
mod nije obrisao nista, samo sklonio na yard. a zasto, pise u pravilniku koji treba procitati
10. sep 2017.#56
Pozdrav ljudi,
Koje je dobro prirodno djubrivo za listanje i cvetanje?,na biljkama su grane malo pocele da crvene.
11. sep 2017.#57
Kaj da se radi pod ovim kiaama? Biljoze su u cvatu i kaj da delam sa plantelom sad, zalijem cijelu bocu bez vode :D
Kupio sam od plantele neko suho gnojivo koje bi posuo ispod po zemlji - Plantella Organic ili tak nea...jel to mo~e uope odraditi gnojenje za cvjetanje?
11. sep 2017.#58
cekas da stanu
nista
ne. al mos stavit tek tolko dok kisa pada
11. sep 2017.#59
Tnx Stipe
Onda cekam da kise prestanu pa onda gnojim plantelom. Cini se da ove kise nikad da stanu
Odgovaranje na teme dolazi uskoro.
sep 2009.
1 / 60
sep 2009.
3208d