LEGACY
Night vision
62 odgovora4,566 pregleda
S m a k
ZMAJ41.712 REP
S m a kZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#1
Pozdrav vutraai
Nabavio sam night vision monokular, vrlo korisna stvar za nocno zalijevanje i prosmatranje aktivnosti oko sajta :)
Purger
AMBASADOR2.416 REP26%
→ Legenda
Turf.
POZNAVALAC1.006 REP45%
→ Ambasador
Turf.POZNAVALAC
jan 2014.
jan 2014.#4
Daaaaaaaaaaamn.
Ovo je odlicno :D po noci vidis da nema sacekusa :D
magni4icent7
ISTRAŽIVAČ60 REP7%
→ Entuzijasta
magni4icent7ISTRAŽIVAČ
jan 2014.
jan 2014.#5
e samo da znas da je to veoma opasno za tebe znaci night vision se lako pronadje posebno ako je to amateur vision znaci ovako za da testiras taj tvoj night vision uradi sledece: ugasi svetlo u sobu ukluci night vision u mod da mozes posmatrati onda ukluci kameru na tvoj mobitel i pogledaj kroz kameru jel se vidi taj tvoji night vision znaci trebalo bi da se vidi kao reflektor druze to zato kada ides u sumu i uklucis night vision onda ako neko ima uklucenu kameru on te vidi isto kao da ti drzis reflektor i osvetlujes sve okolo tebe jednostavan test uzmi dalecinski sa IR i pogledaj kroz kameru na mobitel i videces da dok pritiskas dugmad IR sveti u kameru na mobitela a dok bez kameru od mobitela nista se nevidi skontao si me mislim tako da testiraj i reci jel to pametno i koliko :)))
S m a k
ZMAJ41.712 REP
S m a kZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#6
sve dok ja mogu reagirati da nisam u blizini biljaka, super
meni je glavno da ja mogu vidjeti po noci da u 50 metara nema nikoga te da se ne pribli~avam vrtu.
A to dal ce oni mene vidjeti da imam IR kameru...ebe me se :)
magni4icent7
ISTRAŽIVAČ60 REP7%
→ Entuzijasta
magni4icent7ISTRAŽIVAČ
jan 2014.
jan 2014.#7
ma nocu da ides u sumu nije bas najbolje ima tamo sumske kontrole lovdzije raznoraznih ljudi pa si sumjiv odmah bolje pas i setnju u dan kroz sumu mislim da bi i drugi da se soglase samnom sto jednostavnije to bolje :)
malimarko
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
malimarkoPOZNAVALAC
jan 2014.
jan 2014.#8
Kako je magni napisao,nedeljom,povedea kera i ako te neko neata pita pravia se lud ;)
S m a k
ZMAJ41.712 REP
S m a kZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#9
Mislim da niste shvatili poantu ovog ureaja...
Slu~i mi jedino i isklju
ivo za nadzor sajta.. mogu bilo kada pogledat kroz prozor da li ima ikakvih ljudskih aktivnosti prije nego se zaputim tamo
a ne kao robocap da zaljevam okolo i skeniram enemije
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#10
Ja mislim ipak da je to odlicna stvar.
A sta fali i ako te neko pita sta radis po noci sa tim uredjajem? Jednostavno odgovoris:
Necu ga brate koristiti po danu. Kupio sebi da se igram sa tehnologijom. Sve je dobro dok nisi blizu sajta,a ovo je prava stvar da vidis da li da pridjes biljkama ili ne.
doc_doc
ENTUZIJASTA496 REP74%
→ Poznavalac
doc_docENTUZIJASTA
jan 2014.
jan 2014.#11
dobra stvar bas da bacis oko sto ima ali neznam koliko je bas da se setas sa tim, jel svijetli ta IR crvena tocka u mraku? ker je uvjek najbolji drug, s ovime onda vidis jel covjek ili medvjed :) nema greske
Gagiba
AMBASADOR2.454 REP27%
→ Legenda
GagibaAMBASADOR
jan 2014.
jan 2014.#12
Vidi ti se sajt sa prozora? ;)
Ima kod nas ovde jedna poslovica: "Ne se**m oko kue, mogu da ugazim!!" :D
`alim se. Opuateno skroz. Dobra je to diskusija generalno. Ako idea nou u ribolov ili ako u blizini ima neki dobar atek gde privode lokalni avaleri na auto-seks ili jednostavno da se virne komainici kroz prozor kada demonstrativno isklju
i svetlo
im primeti da je provokativno gledaa...Ma ima primene, nije da nije!! ;)
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#13
Bas gledam cijene na netu... Bogami si se dobro "isprsio" za uredjaj,ali vjerujem da vrijedi svaku paru. ;)
magni4icent7
ISTRAŽIVAČ60 REP7%
→ Entuzijasta
magni4icent7ISTRAŽIVAČ
jan 2014.
jan 2014.#14
napisi model ako ti nije tesko da nesto pogledam moglo je to i termalno samo da nije night vizion to je bolje :)
znaci jos jedan put a ti kako oces tako
primer idi ti na neku udaljenost recimo 100 metara i ukluci night vizion da gledas sta ima a nek tvoj frend sa udaljenosti od 100 metara ili kolko oces samo nek upali kameru na mobilni i ti ces sijati kao ajfelovu kulu kao da drzis reflektor obicni i svetik po planinu znaci ti se primecujes i na kilometar duze ali uslov da neko upali kameru na mobilni ili da drugi neko ima night vizion a to imaju neka osoba to pricam samo obavi taj jednostavni test nek te tvoj drug posmatra preko kamere od mobilnog :)))))))
a da igracka ti je dobra ali kad si bacao pare onda sto nisi uzeo samo termalnu kameru to ti je skoro neuhvatljivo :))))
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#15
Nemoj pisati post za postom. Drugo,sto ce mu termalna kamera po mraku? Jel covjek treba noge da polomi dok dodje do sajta?
:kenny_revenge:
Naziv modela imas na slici gore. ;)
maverick
AMBASADOR2.512 REP29%
→ Legenda
maverickAMBASADOR
jan 2014.
jan 2014.#16
Bond 007 brija :)
Samo
ekam da netko ovako neato ubaci na sajt, definitivno viae nebi bilo problema s divlja
i :)
S2biqP6Ge94
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#17
Ovo nesto na senzor pokreta koliko sam skontao? Do jaja je fora. :punch2:
maverick
AMBASADOR2.512 REP29%
→ Legenda
maverickAMBASADOR
jan 2014.
jan 2014.#18
to je automatski paintball sentry gun iz domae radinosti koji prepoznaje pokretne mete :)
S m a k
ZMAJ41.712 REP
S m a kZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#19
znaci zamislite da sa nekog brdaaca se spuatate u kotlinu i hocete pogledati po noci jel ima ikoga tamo.
Sajt je na takvom mjestu da jednostavno mogu vidjeti bilo kakvu aktivnost oko njega. Biljke jedino i isklju
ivo posjecujem po noci, smatram da je tada najsigurnije.
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#20
smak420 Jel ima taj tvoj uredjaj jos neke funkcije? Prvenstveno nesto tipa nekog zumiranja? To bi bila jaka fora...
S m a k
ZMAJ41.712 REP
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#22
Nije ni to lose.
Predpostavio sam da bi moralo za tu lovu biti jos neka funkcija osim obicnog posmatranja po mraku. :)
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#23
Sacekuau cea svakako izbjeci ovako....pamet u glavu sa sajtom i sve ce bit ok....ako si onaj koji ja mislim da jesi nabavi si i besumni agregat za struju i el pentu...
S m a k
ZMAJ41.712 REP
S m a kZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#24
el agregati i el pile mi netrebaju..
ja na sajt idem kad sadim, tj presaujem biljke vani, sredinom vege pognojit, te ubrat.
al o tome u nekoj drugoj temi...
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
metalmaniacZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#25
pravi NV ureaj funkcionira na poja
avanju svjetlosti iz okoline (svjetlost zvijezdi i mjeseca), i takvoga je nemogue vidjeti kamerama i sli
nim sranjima. takvi koataju od 3000 dolara na viae i kod nas ih nije mogue nabaviti, niti ih je (koliko znam) dozvoljeno posjedovati, smije samo vojska...
jeftinjak NV za smijeane pare je zapravo samo kamera sa jakom IR lampom, i to je onda to o
emu vi pri
ate da se vidi mobitelom...
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#26
Metal... Znamo mi da ovo nije vojna oprema... ;) Mi smo polemisali,da je korisna stvar,mada mislim da to sa IR mozda nisi u pravu. Hocu reci,djelimicno si u pravu. Moze de nabaviti NV uredjaj za osmatranje do 200 metara,ali za vecu daljinu palis IR. Evo na primjer ovaj uredjaj.
2941.IPB
"Ovaj uređaj za noćno osmatranje je idealan za lovce koji uživaju u lovu pred sumrak ili noću. Maksimalna razdaljina vidljivosti je oko 150 do 200 metara, nakon čega se može dodati IR (infra-red) svetlo. Oštrina vida se može podešavati u redovima ± 4 dioptrije. Daleko dalji objekti su vidljivi sa 4x uvećanja. Uređaj pokriva do 15° vizuelnog polja. Prečnik sočiva je 50 mm. Plastični poklopac štiti optiku tokom transporta. Uređaj napaja 3V CR 123 A baterija , i njeno stanje se može očitavati na displeju - zeleno LED svetlo kada je puna i crveno kada je prazna. Pri dnu monokulara se nalazi šina za montiranje tripoda"
Karakteristike:
- Razdaljina: max. 150 - 200 m
- Vidljivo polje: 15 °
- Uvećavanje: 4x
- Prečnik sočiva: 70 mm
- Baterija: 3V CR 123A battery
- Dimenzije: 19 x 8.5 x 6 cm
- Težina: 450 g
Preuzeto sa:
http://www.bmshop.rs/kupi/mfh-night-vision-4x-od-green-black-with-bag-395165
E sad,naravno da postoje mnogo mocniji uredjaji,kojima mi obicni smrtnici nemamo pristupa,ali za neku obicnu upotrebu vise je nego dovoljno.
:)
BoRaiCho
AMBASADOR1.686 REP5%
→ Legenda
BoRaiChoAMBASADOR
jan 2014.
jan 2014.#27
koliko ja znam to gore u prethodnom postu nije NV, to je samo optika/monokular ili kako vec se zove
a inace od 3000$ NV imas na ebay, samo ne znam kako bi to proslo na carini
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#28
Ja vidim da pise da je za nocno osmatranje... Sta je onda ako nije Nigt Vision? ;)
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
metalmaniacZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#29
to se zove poor man's NV, iliti night vision za nas obi
nu raju... :)
jan 2014.
1 / 32
jan 2014.
jan 2014.