LEGACY
Indika vs Sativa - rast s obzirom na vremenske uvjete
41 odgovora5,319 pregleda
10. okt 2010.#1
Ako ima netko iskustva sa cvatnjom ruderalis indike u 10. i 11. mjesecu, molim da podjelite mialjenja u ovoj temi.
12. okt 2010.#2
`ta je ljudi?! Di su sad vaae pametne glave?
Lako je komentirati ne
ije slike! Budite sad malo pametni. (...)
12. okt 2010.#3
neznam ato te zanima...ako je zasadia kasno, kasno e i cvijetat...ako si je zasadio u 8. mj., normalno da e cvijetat u 10. i 11....
12. okt 2010.#4
Pitanje je kako indike podnose hladnou? S obzirom da je mraz po
eo...
12. okt 2010.#5
mraz je zajebana stvar, moje ga nikad nisu do
ekale, ali mislim da nije baa zdravo da budu na mrazu, iako bi trebale podnesti temp. do -3....
12. okt 2010.#6
potpis,
do -3 si ajmo re siguran... sve ispod toga je opasno za biljku i opee ju opasno!
mraz je zajebana stvar, ali takoer mo~ea i kombinirat, prvi i drugi mraz nisu joa toliko opasni, ali takoer sve ovisi i o genetici biljke... neke umru odmah, a neke nakon 3-4 pr~enja!
p.s. po
etno pitanje ti je bilo loae, zato niti nije nitko odgovarao!
12. okt 2010.#7
Naravno da nije zdravo no opet, razlika je u indiki i sativi!
Indike su otporne na hladnou dok sative baa i ne. Evo na primjer, Tundra, koja je
ista indika, otporna je na hladnou! Taiga isto tako! (Che nam je ovdje predstavio ove sorte)
Velika je zabluda u svezi sative - indike a o tome se i ne raspravlja.
12. okt 2010.#8
ja imam sative koje bi trebale da izdrze do 11 mjeseca...malo sam kasnijo sam sadnjom i sad molim boga da ih mraz nezezne....vrijeme je za sad super...po dani je nekih 20-22 sa suncem svaki dan....navecer se spusti oko 10-11....vise manje...to kazem otprilike....bas me zanima dali ce uspjet izdrazat do 11tog....sretno i tebi stoner :)
http://img52.imageshack.us/img52/6577/54155571.jpg
http://img529.imageshack.us/img529/7937/57493951.jpg
13. okt 2010.#9
XxFiAdRoxX, prekrasne su, imaa moj rep+, savraenstvo! To je joa odli
no vrijeme i bez sumnje da e ti ii dokraja! Sve u svemu, sretno!
Kod mene je kroz dan 15 a no je 3, neki puta i 0... Trebalo bi, nadam se, izgurati do kraja jer koliko
itam, ruderalis sorte dolaze iz podneblja Rusije, kao neka podvrsta koja se prilagodila hladnijoj klimi.. al opet, kad vidia mraz, nije ti svejedno.. Zanimljivo je za tu vrstu da joj nije toliko potrebno svijetlo za razvoj (u ruskom podneblju je 14/10), ve je najbitnije da ruderalis do~ivi zrelost i samim time se razvija cvijet! Kad mi je bila pod lampama kroz vege fazu, mogu rei da joj je smetalo previae svijetla, listovi su se kao pr~ili a temp je bila max 25.. kad je doala van, kao da se preporodila..
S obzirom da se radi o ruderalis-indiki i hladnom vremenu - ovo je definitivno test grow!
13. okt 2010.#10
jao znam....eto samo samo da kazem da ce nam obadvojici trebat pomoc odozgo...hehehe....tvoje ljepotice moraju da izdrze...uzvracam rep+...hvala... ;)....
veliki pozdrav i javi se ako sve bude uredu.....
Xx :)
28. nov 2016.#11
Mene zanimaju hibridi kao npr:skunk #1 i sweet sheese,dal je tacno kao sto pise na sajtovima da cvetaju 61 dan posto su one uglavnom sative pa da mi neko objasni to..unapred hvala
28. nov 2016.#12
ne znam sta ocekujes da se objasnjava, lepo kazes da su hibridi, sweet cheese ima 30 posto indice u sebi i cveta 9 sedmica, skunk je isto hibrid i bude gotov nesto ranije. ako hoces autenticne sative onda se spremi na 12~14 sedmica cvetanja :) a hibridizacija sativa sa indicama i jeste radjena u funkciji skracivanja perioda cvetanja, a i kvantiteta.
28. nov 2016.#13
ma nisam razumeo,mislio sam da ovi hibridi isto cvetaju dugo npr 12 do 14sedmica..tj posto vise imaju sative u sebi,zato tako mislio do sad sadio samo neko seme sto pusili a nabavio ovo seme ali nisu feminizirane..hvala na odgovoru a jel su dobre vrste za outdoor??
13. dec 2016.#16
Moze li mi neko reci vezano za skunk #1 ,koliko ima posto sative on a koliko indike?? jel na sajtovima koje gledao stoji razlicito pa me zanima bas....
13. dec 2016.#17
Original Skunk 1 je stabilizovani hibrid, a trebalo bi da vuce vise na sativu. Mada zavisi i od bridera, ko je sta selektirao.
13. dec 2016.#18
Seme je iz spanije,tako da nzm koji brider,ali hvala u svakom slucaju
14. dec 2016.#19
Ako su ti iz spanije semenke onda ne budi siguran u nista,jer su spanci postali pravi prevaranti...dosta growera su mi rekli da su narucili jedno a oni im dali sasvim nesto drugo...moj savete izbegavajte spance sto vise mozetee... ;)
14. dec 2016.#20
Nemojte generalizirati sjeme po drzavama :) To kao da ti daju krivo sjeme iz Cali Connection, pa velis da je svo americko sjeme lose.
Dinafem je npr. iz spanjolske i spada u top 10 breedera u svijetu.
Mandala, Kannabia..... nisam jos cuo nikoga da se zali, dapace, ko god je sadio mandalu je ful zadovoljan.
14. dec 2016.#21
Ma stipe i meni je mandala vrh,vrhova nisi me razumeo nekazem nista za Dinafem i uopsteno spanske breedere...vec pojedine grow shopove iz spanije koji salju semena preko neta nebih da ih spominjem zbog sponzora..veruj u Bg znam da je jedan spanac isti zeznuo 4 razlicite lika od toga sam videla od troice porudzbine,znaci istina je i nelazu... npr jedan naruci 15 jack herera od sensi seeds oni poslali 13kom nekih automatica ,ovaj drugi od barneys farm liberty haze naruci i super lymun haze od ghs i jos nesto od sensi seeds dve sezone da ima a oni mu dali sasvim nesto drugo i to dosta,dosta manje semenki nego sto je on narucio Ja licno videla itd,itd..nekazem da su bas svi iz spanije takvi taman posla, ali znam da su sa nekim od njih u srb imali probleme i ljude izvarali..tako da samo mali oprez sa spancima..;)
8. okt 2019.#22
Ja sam zakasnio sa sadnjom ruderalis indike.Znam da je ona sa podru
ja isto
ne evrope,sibira i hladnijih podneblja.Zasadio sam je 5.juna,ale se brinuo o njima,zalivao ih u periodu vegetacije,cvetanja,
ak je i presaena od 1,5metara i niata joj nije falilo,naravno prinudno jer sam zasadio na parceli ispod tueg vonjaka do mog.Pa je ale krajem jula presadio ispod naaeg vonjaka.Joa su na na hedovima oni br
ii svetli!Bojim se mraza,ali ne ~elim da ih skidam dok ne dobiju braon boju to jest sazreju,radije u rizikovati.Pogotovo ato znam kada je bila u holandiji ekspanzija 80-tih kloniranja u feminizirane .Ona je slu~ila kao kod voa osnovu a na nju su kalemili ostale osetljive sorte.Dobio sam 5 semena upakovano gde je pisalo ruderalis indica.I joa znam da imaju mali prinos.Moja ove 2019-te je preko 2,5 metra a ako bude na njoj 100 mia mogu pevati.Ina
e malo daju.Ako neko mo~e ko je iz Hrvatske ili Slovenije koje su u Evropskoj uniji da mi naru
i seme platiu i njemu i meni troakove.Ina
e zovem iz Severa ba
ke.Ko je zainteresovan neka mi se javi na email [email protected]
Odgovaranje na teme dolazi uskoro.
okt 2010.
1 / 22
okt 2010.
2454d