VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojautoflower 2. mjesec
LEGACY

autoflower 2. mjesec

54 odgovora3,273 pregleda
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#1
evo bacio sam jednu fem. easy bud autoflower sjemenku na klijanje jer je ovdje kod mene vec pocelo lijepo vrijeme..a i autoflower su otpornije na nize temperarure ako se ne varam. ovo nisam zamislio kao dnevnik ovo je vise eksperimentalno(a ako uspije bit ce nesto za uzivati nadam se hehe) pa da ljudi pogledaju :) jer pravi dnevnik outdoor ce biti tek 4. mjesec negdje. tako da ako proklije odmah kacim neke slicice i tako pozz
numero unoISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#2
valjda ce biti nesta sretno!
xxrobixxAMBASADOR

feb 2011.

#3
Sretno. Imam ja par autoflowering sorit, mo~da i ja pokuaam neato tako :)
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#4
hvala oba dvoma :D a i ja se nadam da ce biti nesto sad cemo prvo vidjeti kako ce se royal queen seedsi kao marka pokazati u klijanju :) btw. sretno i tebi putnik unaprijed :)
ZOKIAMBASADOR

feb 2011.

#5
ma to ce biti ok samo je drzi na prozoru do polovine cvetanja pa je onda slobodno napolje ako bude sunca mozes je i unostiti po noci ... bolje ce se razviti ako bude unutra ipak unutra je toplije ..
SiDAMBASADOR

feb 2011.

#6
samo ti pikaj, ja takoer trenutno imam jedan Lemon Skunk, radim istu stvar kako ka~e Zoki... preko dana je vani na :sun2:, iznesem ju na balkon ujutro prije posla, a stavim ju u kuu pored radijatora kad vani zahladni, 2-3 sata nakon ato padne pravi mrak! samo ti pi i s tim, sretno!
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#7
hvala SiD :) nakon 48 h klijanja ova jedna sjemenka sto sam je stavio jos nije proklijala,samo je nabubrila.Bojim se da uopce nece ni proklijati pa bi molio nekog da mi objasni tko zna kako cu je otvoriti mehanickim putem(znaci da je negdje zarezem i ostavim jos da klija pa da izbaci klicu)...jer tu metodu sam procitao ovdje negdje na forumu.. ja sam joj samo sada blagi rez napravio po bocnoj strani ali skroz blagi tako ako sam i pogrijesio nevjerujem da je mogu trajno zeznuti. :)
TarkiPOZNAVALAC

feb 2011.

#8
Ostavi ju joa 2 dana pa onda mesari po njoj, to bih ti ja savjetovao. A re~ea tamo na api astom dijelu di klica izlazi.
SiDAMBASADOR

feb 2011.

#9
hmm nemogu se sjetit tko je radio zarezivanje, ja mislim zlo&naopako ili falcon... uglavnom javit e ti se sigurno netko od njih dvoje pa e ti rei... mo~da je baa u tvom slu aju neka lijeva genetika, makar nebih rekao da je to u tvojem slu aju... napravi eksperiment, neke stavi na klijanje a neke odmah u zemlju, pa ea vidjet koja solucija e ti se bolje pokazati... ja nikad ne stavljam menke na klijanje, nego samo ravno u zemlju!
ZOKIAMBASADOR

feb 2011.

#10
JA sam nekada tak kad bi nabubrila pritisnuo sa prstima da se rascepi tj,. da pukne i to je to al ne da je spljostis sad :) klica nesme biti povredjena a i nesme seme biti prezaliveno tj. puno vlage jer ce klica istrunuti kad je vlage bar malo onda ce povuci i klijace nemas frke samo na toplo i mora da isklija ..
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#11
hvala tako cu i napraviti pa vas obavijestim :) SiD nevjerujem da je neka lijeva genetika u pitanju je easy bud od royal queen seedsa :)
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#12
danas pogledam proslo je tocno 3 dana jos nije izasla klica ni na prvoj ni na ovoj drugoj koja klija 1 dan..pa sam ovu koja 3 dana vec klija pritisnuo prstima bas kako je Zoki rekaoi pukla je vidio sam klicu unutra evo sad sam je vratio na klijanje ali sam pamuk u kojoj klija toplom vodom namocio i nadam se da ce do sutra izaci klica na povrsinu..imam neki osjecaj :D
numero unoISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#13
ja sam imao isti problem negdje prije samo nabubrila nije htjela van ostavio je u vodi jos dan i nista a smok mi reko da je bubnem u zemlju sto sam na kraju i napravio i za dva dana evo je pa bi ti savjetovo da je maznes u zemlju i ovu drugu takoder ako ne proklija za 2 dana isto samo u zemlju i pazi da se zemlje ne osusi pozz!!
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#14
a vidjet cu ako za 1 dan ne isklija morat cu u zemlju pa sta bude..al neznam nadam se da ce se otvoriti sad kad sam je rascjepio malo :)
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#15
stvarno me nerviraju ove sjemenke easy bud-a..od ove 2 danas pogledam i uopce nema pomaka..tako da sam uzeo 2 male plasticne casice izbusio rupe i napunio iz zemljon..stavio te 2 sjemenke u svaku casu ono par milimetara im je vrh ispod zemlje..i navlazio zemlju toplom vodom..uzeo prozirni celovan i pokrio otvor case s njim i izbusio rupice po njemu da ulazi zrak unutra..bas kako je Zoki opisao u jednoj temi..i sve to skupa stavio na sajt.sutra cu provjeriti jesu li izrasle iz zemlje i vidjet cu jel zemlja jos vlazna,ako nije opet cu je malo zaliti. samo me muci jedna stvar..kad biljcice niknu iz zemlje nece moci proviriti na zrak jer je celofan oko case..a od zemlje do celofana ima oko 3 cm prostora..a biljka cim izraste ima malo vise od toga ako se ne varam pa cu mozda sutra i maknuti celofan pa vidjeti hoce li se zemlja osusiti bez njega,ako ne niknu uopce,onda stvarno neznam sta cu,a zelim ove autoflower a to opet moram narucivati(ostala mi je jos samo jedna sjemenka)
numero unoISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#16
ma ne brini se zato pa neces ju ostaviti i ne provjeravati vidjet cesju cim izviri!kolika ti je temp na sajtu!?
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#17
ma ne brinem se ja da ce ona rasti ispod celofana..nego da ce odmah cim izviri biti veca od ta 3 cm il kolko vec koliko ima prostora do celofana :) a temp. ne znam po danu od 15 do 25 bice a jos na suncu i do 30 a preko noci nikad nije ispod nule ono 5 stupnjeva najmanje i jos joj je lijepo vlazno a nadam se da ce izviriti jer ako ne izviri u necemu drugom je problem.
numero unoISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#18
stavi gdje je stalno temp bar 20 ne moze ti biti temp tako nisko nece isklijat nema sanse na tako niskoj temp jbg!
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#19
a nije mogla ni na 25 u kuci dok je klijala,a sad je u zemlji..neznam vidjet cu sutra jesu li nikle mozda izadu,ako ne premjestit cu ih u kucu dok ne niknu

feb 2011.

#20
zuz1 kada budea stavljao ovu tre u semu probaj je stavid u destiliranu vodu na sobnoj temperaturu znaa kako mislim uzmi si neku praznu posudu pokri dno s papirnatim runicima stavi toliko destilirane vode da runici budu navla~eni i onda priko njih joa jedan ru nik ili papirnate maramice i joa mrvicu vode i zatvori posudu i svakih 5-6 sati je otvaraj da se izmjeni zrak i ja mislim da bi ti tribala onda proklijat meni su bile tako proklijale nakon sad neznam to no ali neke za bie 2 dana klica je bila oko 1 cm
tinitusENTUZIJASTA

feb 2011.

#21
meni najviae igra ova gore navedena metoda, vata ili bezmirisni wc papir u tupperware, destilirana, kupovna ili R.O. (reverse osmosis) filtrirana voda(u mom slu aju) i malo aja u to, -navodno tanini poma~u klijanju bla bla, zatvorim plasti ni spremnik i stavim ga na audio poja alo da lagano grije otvaram par puta dnevno germinacija 90%+
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#22
a neznam ljudi savjetuju da se ova kupovna sjemenja stavljaju direktno u vlaznu zemlju cak da se ne preporuca na klijane stavljati,unio sam ih u kuu dvije casice male sa zemoljom naravno terra magma i sad bi trebale izaci te dvi neznam temp. im je sad sobna,a ako ne izade ni jedna tu trecu cu staviti mislim direkt u zemlju al jos cu vidjeti,al stvarno neznan sto bi moglo bit tim sjemenkama
lešENTUZIJASTA

feb 2011.

#23
royal seeds meni se pokazalo da kasne s klija njem,i od 10 kom uspe samo 7 nisam zadovoljan ,:(
xxrobixxAMBASADOR

feb 2011.

#24
Imao sam i ja u po etku problema sa klijanjem. `to ih viae diraa i gledaa to gore. Strpljen spaaen, kako ka~u. Ja ina e samo bacim sjemenke u aau sa vodom te stavim u mrak. Naravno ne na hladno, na 21-23 stupnja i nakon 3-4 dana bace klicu.
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#25
vise ja necu koristiti metodu klijanja kod kupovnog sjemenja..nego cu ih odma staviti u zemlju,kod domacice je druga stvar nju sam vec uzgajao bacim 15 sjemenki na klijanje pa sta bude uvijek ih naajmanje 5-6 prikliju. Sada je situacija drugacija imao sam samo 3 sjemenke,evo danas jednu pogledam onu prvu koju sam ja rascjepio i u zemlji nije napravila ni jedan pomak kad sam je pogledao malo vjerojatno je klica bila ostecena(bacio sam je),a ova druga se sama otvorila nadam se da ce niknuti iz zemlje za 2-4 dana,ako ne ostaje mi samo jos jedna. @Lea nadam se da je tako da rqs kasne s klijanjem jer tako jedino i mogu objasniti ovo "kaanjenje" sto se dogaa kod mene :)

feb 2011.

#26
e zuz jeli ti uspila niknuti barem ta jedna.
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#27
nop :( neznam sto je bilo s tim easy bud-ovima ali uskoro u outdoor idu lemon skunk i big bang na klijanje pa cemo vidjeti s njima kako bude..mozda pokusam jos s lowryder-ima ali cisto sumnjam ..

feb 2011.

#28
nada umire zadnja, ali je nada istovremeno i kurva...nadam se da e ti limun i big bang vratiti osmjeh na lice:)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se