LEGACY
autoflower 2. mjesec
54 odgovora3,273 pregleda
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#1
evo bacio sam jednu fem. easy bud autoflower sjemenku na klijanje jer je ovdje kod mene vec pocelo lijepo vrijeme..a i autoflower su otpornije na nize temperarure ako se ne varam.
ovo nisam zamislio kao dnevnik ovo je vise eksperimentalno(a ako uspije bit ce nesto za uzivati nadam se hehe) pa da ljudi pogledaju :) jer pravi dnevnik outdoor ce biti tek 4. mjesec negdje.
tako da ako proklije odmah kacim neke slicice i tako pozz
numero uno
ISTRAŽIVAČ124 REP49%
→ Entuzijasta
xxrobixx
AMBASADOR4.300 REP80%
→ Legenda
xxrobixxAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#3
Sretno. Imam ja par autoflowering sorit, mo~da i ja pokuaam neato tako :)
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#4
hvala oba dvoma :D
a i ja se nadam da ce biti nesto sad cemo prvo vidjeti kako ce se royal queen seedsi kao marka pokazati u klijanju :)
btw. sretno i tebi putnik unaprijed :)
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#5
ma to ce biti ok samo je drzi na prozoru do polovine cvetanja pa je onda slobodno napolje ako bude sunca mozes je i unostiti po noci ... bolje ce se razviti ako bude unutra ipak unutra je toplije ..
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#6
samo ti pikaj, ja takoer trenutno imam jedan Lemon Skunk, radim istu stvar kako ka~e Zoki...
preko dana je vani na :sun2:, iznesem ju na balkon ujutro prije posla, a stavim ju u kuu pored radijatora kad vani zahladni, 2-3 sata nakon ato padne pravi mrak!
samo ti pi
i s tim, sretno!
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#7
hvala SiD :)
nakon 48 h klijanja ova jedna sjemenka sto sam je stavio jos nije proklijala,samo je nabubrila.Bojim se da uopce nece ni proklijati pa bi molio nekog da mi objasni tko zna kako cu je otvoriti mehanickim putem(znaci da je negdje zarezem i ostavim jos da klija pa da izbaci klicu)...jer tu metodu sam procitao ovdje negdje na forumu..
ja sam joj samo sada blagi rez napravio po bocnoj strani ali skroz blagi tako ako sam i pogrijesio nevjerujem da je mogu trajno zeznuti. :)
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
feb 2011.
feb 2011.#8
Ostavi ju joa 2 dana pa onda mesari po njoj, to bih ti ja savjetovao.
A re~ea tamo na api
astom dijelu di klica izlazi.
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#9
hmm nemogu se sjetit tko je radio zarezivanje, ja mislim zlo&naopako ili falcon... uglavnom javit e ti se sigurno netko od njih dvoje pa e ti rei...
mo~da je baa u tvom slu
aju neka lijeva genetika, makar nebih rekao da je to u tvojem slu
aju... napravi eksperiment, neke stavi na klijanje a neke odmah u zemlju, pa ea vidjet koja solucija e ti se bolje pokazati... ja nikad ne stavljam menke na klijanje, nego samo ravno u zemlju!
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#10
JA sam nekada tak kad bi nabubrila pritisnuo sa prstima da se rascepi tj,. da pukne i to je to al ne da je spljostis sad :) klica nesme biti povredjena a i nesme seme biti prezaliveno tj. puno vlage jer ce klica istrunuti kad je vlage bar malo onda ce povuci i klijace nemas frke samo na toplo i mora da isklija ..
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#11
hvala tako cu i napraviti pa vas obavijestim :)
SiD nevjerujem da je neka lijeva genetika u pitanju je easy bud od royal queen seedsa :)
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#12
danas pogledam proslo je tocno 3 dana jos nije izasla klica ni na prvoj ni na ovoj drugoj koja klija 1 dan..pa sam ovu koja 3 dana vec klija pritisnuo prstima bas kako je Zoki rekaoi pukla je vidio sam klicu unutra evo sad sam je vratio na klijanje ali sam pamuk u kojoj klija toplom vodom namocio i nadam se da ce do sutra izaci klica na povrsinu..imam neki osjecaj :D
numero uno
ISTRAŽIVAČ124 REP49%
→ Entuzijasta
numero unoISTRAŽIVAČ
feb 2011.
feb 2011.#13
ja sam imao isti problem negdje prije samo nabubrila nije htjela van ostavio je u vodi jos dan i nista a smok mi reko da je bubnem u zemlju sto sam na kraju i napravio i za dva dana evo je pa bi ti savjetovo da je maznes u zemlju i ovu drugu takoder ako ne proklija za 2 dana isto samo u zemlju i pazi da se zemlje ne osusi pozz!!
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#14
a vidjet cu ako za 1 dan ne isklija morat cu u zemlju pa sta bude..al neznam nadam se da ce se otvoriti sad kad sam je rascjepio malo :)
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#15
stvarno me nerviraju ove sjemenke easy bud-a..od ove 2 danas pogledam i uopce nema pomaka..tako da sam uzeo 2 male plasticne casice izbusio rupe i napunio iz zemljon..stavio te 2 sjemenke u svaku casu ono par milimetara im je vrh ispod zemlje..i navlazio zemlju toplom vodom..uzeo prozirni celovan i pokrio otvor case s njim i izbusio rupice po njemu da ulazi zrak unutra..bas kako je Zoki opisao u jednoj temi..i sve to skupa stavio na sajt.sutra cu provjeriti jesu li izrasle iz zemlje i vidjet cu jel zemlja jos vlazna,ako nije opet cu je malo zaliti.
samo me muci jedna stvar..kad biljcice niknu iz zemlje nece moci proviriti na zrak jer je celofan oko case..a od zemlje do celofana ima oko 3 cm prostora..a biljka cim izraste ima malo vise od toga ako se ne varam pa cu mozda sutra i maknuti celofan pa vidjeti hoce li se zemlja osusiti bez njega,ako ne niknu uopce,onda stvarno neznam sta cu,a zelim ove autoflower a to opet moram narucivati(ostala mi je jos samo jedna sjemenka)
numero uno
ISTRAŽIVAČ124 REP49%
→ Entuzijasta
numero unoISTRAŽIVAČ
feb 2011.
feb 2011.#16
ma ne brini se zato pa neces ju ostaviti i ne provjeravati vidjet cesju cim izviri!kolika ti je temp na sajtu!?
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#17
ma ne brinem se ja da ce ona rasti ispod celofana..nego da ce odmah cim izviri biti veca od ta 3 cm il kolko vec koliko ima prostora do celofana :)
a temp. ne znam po danu od 15 do 25 bice a jos na suncu i do 30 a preko noci nikad nije ispod nule ono 5 stupnjeva najmanje i jos joj je lijepo vlazno a nadam se da ce izviriti jer ako ne izviri u necemu drugom je problem.
numero uno
ISTRAŽIVAČ124 REP49%
→ Entuzijasta
numero unoISTRAŽIVAČ
feb 2011.
feb 2011.#18
stavi gdje je stalno temp bar 20 ne moze ti biti temp tako nisko nece isklijat nema sanse na tako niskoj temp jbg!
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#19
a nije mogla ni na 25 u kuci dok je klijala,a sad je u zemlji..neznam vidjet cu sutra jesu li nikle mozda izadu,ako ne premjestit cu ih u kucu dok ne niknu
30 REP60%
→ Istraživač
feb 2011.
feb 2011.#20
zuz1 kada budea stavljao ovu tre
u semu probaj je stavid u destiliranu vodu na sobnoj temperaturu znaa kako mislim uzmi si neku praznu posudu pokri dno s papirnatim runicima stavi toliko destilirane vode da runici budu navla~eni i onda priko njih joa jedan ru
nik ili papirnate maramice i joa mrvicu vode i zatvori posudu i svakih 5-6 sati je otvaraj da se izmjeni zrak i ja mislim da bi ti tribala onda proklijat meni su bile tako proklijale nakon sad neznam to
no ali neke za bie 2 dana klica je bila oko 1 cm
tinitus
ENTUZIJASTA445 REP61%
→ Poznavalac
tinitusENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#21
meni najviae igra ova gore navedena metoda,
vata ili bezmirisni wc papir u tupperware, destilirana, kupovna ili R.O. (reverse osmosis) filtrirana voda(u mom slu
aju)
i malo
aja u to, -navodno tanini poma~u klijanju bla bla,
zatvorim plasti
ni spremnik i stavim ga na audio poja
alo da lagano grije otvaram par puta dnevno
germinacija 90%+
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#22
a neznam ljudi savjetuju da se ova kupovna sjemenja stavljaju direktno u vlaznu zemlju cak da se ne preporuca na klijane stavljati,unio sam ih u kuu dvije casice male sa zemoljom naravno terra magma i sad bi trebale izaci te dvi neznam temp. im je sad sobna,a ako ne izade ni jedna tu trecu cu staviti mislim direkt u zemlju al jos cu vidjeti,al stvarno neznan sto bi moglo bit tim sjemenkama
leš
ENTUZIJASTA246 REP12%
→ Poznavalac
lešENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#23
royal seeds meni se pokazalo da kasne s klija njem,i od 10 kom uspe samo 7 nisam zadovoljan ,:(
xxrobixx
AMBASADOR4.300 REP80%
→ Legenda
xxrobixxAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#24
Imao sam i ja u po
etku problema sa klijanjem. `to ih viae diraa i gledaa to gore. Strpljen spaaen, kako ka~u. Ja ina
e samo bacim sjemenke u
aau sa vodom te stavim u mrak. Naravno ne na hladno, na 21-23 stupnja i nakon 3-4 dana bace klicu.
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#25
vise ja necu koristiti metodu klijanja kod kupovnog sjemenja..nego cu ih odma staviti u zemlju,kod domacice je druga stvar nju sam vec uzgajao bacim 15 sjemenki na klijanje pa sta bude uvijek ih naajmanje 5-6 prikliju.
Sada je situacija drugacija imao sam samo 3 sjemenke,evo danas jednu pogledam onu prvu koju sam ja rascjepio i u zemlji nije napravila ni jedan pomak kad sam je pogledao malo vjerojatno je klica bila ostecena(bacio sam je),a ova druga se sama otvorila nadam se da ce niknuti iz zemlje za 2-4 dana,ako ne ostaje mi samo jos jedna.
@Lea nadam se da je tako da rqs kasne s klijanjem jer tako jedino i mogu objasniti ovo "kaanjenje" sto se dogaa kod mene :)
feb 2011.
1 / 28
feb 2011.
feb 2011.