VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojSadnja u dalmaciji
LEGACY

Sadnja u dalmaciji

54 odgovora3,301 pregleda
shema1950POZNAVALAC

apr 2018.

#1
Ajmo dalmatinci kad mislite da je najbolje saditi i kad cete vi jer ovon sugavon vrimenu nikad neznas a nestrpljivost me pere?!

apr 2018.

#2
Slusaj ja san ti iz podrucja splita i rec cu ti ovako, najbolje je sadit iza uskrsa, znaci sad za npr. 15 dana, najbolje ti je prvih 15-20 dana drzat maricu (sadnicu) doma dok ne procvjeta. a kad procvjeta zasadis je vani. vrime ti je jebena stvar, jer ako zasadis sad i za npr 25 dana, dode kisa.... vec znas kako je to. ako imas jos koje pitanje slobodno pitaj.. (tek san danas nasa ovu stranicu ali izgleda pre.)
zolaAMBASADOR

apr 2018.

#3
Koja biljka cveta za 15-20 dana ?
shema1950POZNAVALAC

apr 2018.

#4
E i mislija san drzat je doma dok malo ne "sazrije"..ma ovo vrime je u ku*cini,koliko cesto je zalivas?
shema1950POZNAVALAC

apr 2018.

#5
@zola vjv misli dok ne naraste malo
hazeriZMAJ

apr 2018.

#6
Doma ispod neke lampe 20-ak dana pa suma:sun2::smoke:

apr 2018.

#7
@zola Auto AK47 2.0 od Bulk Feminized Seeds ti pocinje sazrijevat u 15 do 20 dana i pocinju nicat cvjetovi @shema1950 a ono ovisi koja vrsta, dodajes ph vodu... sve sastojke koje triba. mozes zaljevat svaki dan 250ml ili svaki 2 dan po litre ovisi koja je vrsta i koliko vode triba ja vam uglavnom volim da marica raste max 75 dana to znaci znaci 2 ipo mj i obozavam Feminized i auto seeds....
zolaAMBASADOR

apr 2018.

#8
Nisam to znao, al zar nije malo rano za automatike ?

apr 2018.

#10
@zola ako imas dobre uvjete i dobro "hranis" biljku... sve se moze

apr 2018.

#11
:popcorn::

apr 2018.

#12
Pratim......:popcorn:::popcorn::

apr 2018.

#13
GanjaMen69 dobrodoaao prije svega na forum ;) Molim te kao iskusnog kolegu i growera da bacia oko na ; https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/ Imao si uspjeanih uzgoja poato govoria iz osobnog iskustva ? Out i in ? Vidim da si s mediterana pa imas dobru klimu pa ocito znas o cem pricas :)? Pogotovokada je rije o kiaama i dodavanju i zalijevanju sa ph vodom ? I koje sastojke dodajea ?

apr 2018.

#14
@Zelenko63 Zahvaljujem na dobrodoslici. Upozna san se sa pravilnikom, malo ironicno jer ovo je forum za ganju koja je nelegalna, a postoji pravilnik (ne kazem nist lose) Jesam li imao uspjesnog uzgoja? - Pa znas sta... ja ne priznajem da ista sadim xD Out il in ? - Oba nacina I ova dva zadnja pitanja: - Je da je losa klima al se nekako snades. - Kad is out onda lipo nosis bocu punu vode sa sobon ono od cocacole 2l - Posadis u ladu ispod nekog stabla - U pocetku kad je moj "prijatelj" sadia nekoliko se puta "opeka", nisu mu uspile, ali onda se covik naucia... (na svojim pogreskama) - ph vodu preferiram za in pitanje: ako posadis out ali u opustenoj "kolibi", da je na zraku i suncu, ali da ima zaklon od kise jel to mogu zvati out?

apr 2018.

#15
Da, to no canabis je ilegalan ali mi kao forum promoviramo pravo lice canabisa u smislu njegovog istinskog djelovanja ne samo kao "robe za puaenje" pa normalno da postoji pravilnik jer ~elimo isto tako i zaatit tu biljku kao neato ato je iskosnki dobro za ljudsko bi e a mnogima je omogu ilo ozdravljenje i nastavak koliko toliko kvalitetnog ~ivota... Ne priznajea... to je sasvim uredu :) Za sliku te necu onda ni pitat... Nema potrebe za nikakvim priznavanjem, mi viae manje tu sve znamo ne zato sto smo pametni kao pojedinci ve smo jaki kao kolektiv... i dijelimo znanje meusobno na principu vlastitog iskustva i educiranju prije svega... Posadia u ladu ispod stabla, da to me podsje a na tarzana tu sa foruma, jedne sezone :) Nabaci search :) I rekel si da si prou io tj proaao pravilnilk...a tri recenice kasnije spominjes trecu osobu... Citiram pravilnik; Nemojte pisati u mno~ini i spominjati druge (frend i ja, prijatelj, kolega, ortak... mi, nama, naae, smo... dobio od drugara...), forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe.. itd.. pH vodu koristia za in a spominjea ju u temi za sadnju u dalmaciji....nebitno zapravo no... Koje dodatke koristis u inu a koje u outu ? Ako nema umjetnog svjetla, smatra se da je out....

apr 2018.

#16
@Zelenko63 Kao sto vidis "prijatelj" sam stavia pod navodnike, sto moze oznacavat da SAM TO JA - maybe ur stupid:( napisa san da ph vodu PREFERIRAM za in, a ta rijec znaci da ju uglavnomo koristim u in, ali i u out....... Koje dodatke koristis u inu a koje u outu ? Za in i out: Za sadenje: - kao podloga agro perlit promjesan sa obicnom vanjskom zemljom (iz vrtla) Za uzgoj - mineralno gnojivo za povrce (puno sam toga proba, ali za mene je ovo savrseno) (prije su mi biljke bile zute zbog nedostatka minerala) - ph vodu (mozda sam nesto zaboravia) Kao sto znas sve triba biti umjereno, ne previse ali ni premalo.

apr 2018.

#17
Evo moje iskustvo trenutno da podjelim s kolegom..ja sam prije 23dana isklijao 2autosa, plan ih je drzat do 10_15. Aprila pa vani s njima. Ja sam s juga dalmacije i vec 4 dana biljke rastu vani na balkonu :)bolje nego pod 90wclf pod cim su bili do tada..pogotovo ako sadis automate , puno su ti otporniji na stres i vremenske neuvjete, prosle god sam mj dana stare foto sadio 01.04 vani, nisu uspjele jer ih nisam mogao zaljevat, pogledaj u nezavrsenim dnevnicima 2017..moze se

apr 2018.

#19
Mo~da jesam glup ali toleriram gluposti poput tvojih i imam takta za trolove poput tebe... Ja ti cijelo vrijeme pokuaavam skrenut pozornost, na tvoj na in pripovjedanja i na in razgovaranja... Prvi put si se spojio na forum i po eo u it ekipu a niti ko zna tko si ni ata si ni kakvio iskustvo imaa iza sebe.... a tvoje znanje je upitno jer takvim se predstavljaa svojim odgovorima... i nacinom na koji odgovaraa... a slike nigdje tj to ne u ni spominjat... Hrpa teksta nista konkretno.... te niata ne ~elia priznat...jer eto... Veom obavijena tajna je tvoje growersko iskustvo koje si po eo djelit s nama na nasu sre u...bi reko... I da li to uklju uje kenjanje po forumu ili samo hranu ?

apr 2018.

#20
@GanjaMen69 imaa li kakvu sliku iz outdoora ili iz indoora? Podjeli je s nama
Rope73ZMAJ

apr 2018.

#22
Odo' ja spavati... :spliff::rofl:
L0oDZMAJ

apr 2018.

#23
Al je veselo ovde,jel se trebaju zuti kartoni delit,sad ce sudija pogledat @CilI zna on i crveni lupit... a za vredjanje clana Zelenka (urednika) ja cu ti dati kakav poen,jer si naglasio da si procitao "pravilnik"... Ganjamene iz 69... A ovo se da uredit,jer tema sad ne lici na nista...
Z&NZMAJ

apr 2018.

#24
::poguzi::

apr 2018.

#25
@GanjaMen69 Nemaa ti pojma o sadnji, napri o si hrpu gluposti a niata pametno. Svi ostali komentari na takvog trola su suviani. A za vrijeanje urednika dobijea i od mene negativne bodove.
shema1950POZNAVALAC

apr 2018.

#26
*eben vas uredite ovo,tema nema veze s vezon vise

apr 2018.

#27
@shema1950 ekamo da se Ganja izjasni i onda sredimo sve, no frks;)

apr 2018.

#28
Nemam se ja sta izjasnjavat i iskreno ne znaci mi nista vase misljenje, i boli me ku*rac za ovo... @L0oD za koje vrijedanje? gdi sam ga uvrijedia? sta sam napisa?? maybe ur stupid??? gdje je tu vrijedanje???? kad ti neko kaze mozda si glup jel te uvridia , NE NIJE ...JER TO NISTA NE ZNACI @Pantagan upravo si ti mene uvridia, jer si napisa da nemam pojma i da san neki troll a u zivotu san posadia vise od tb i TI negativnI bodovi nista mi to ne znaci i da me banujes, znas kako me nije brige! cit: cijelo vrijeme pokuaavam skrenut pozornost, na tvoj na in pripovjedanja i na in razgovaranja... - sta? gdi? cit: po eo u it - ja nikoga ne ucim kazem ono sta znam iz iskustva i to je to cit: a tvoje znanje je upitno - je upitno je, jer zelim ostat anoniman , ali kao sto vidis zbog takvih ljudi kao sto si ti i svi drugi "admini" to ne mogu cit: da li to uklju uje kenjanje po forumu ili samo hranu - zasto si takav prema meni? To sta ja nisam htio pisat da sadim ... to je moja stvar. CIT: Veom obavijena tajna je tvoje growersko iskustvo - je tajna je, jos jedanput JER ZELIM BITI ANONIMAN ALI TO NE IDE ZBOG... OMG ZBOG CEGA SE JA PRAVDAM UOPCE IMATE 99% 16 GODINA I MENI OVDJE PAMETUJETE Evo vam slike alo ne vjerujete, iskreno nezz zasto vam uopce ovo saljem. VIDIM DA NISAM DOBRODOSAO.
L0oDZMAJ

apr 2018.

#29
gde sam naglasio bilo sta vezano sa naglasio da si procitao pravilnik,a krsis ga u vise navrata... gde ti zelenko uporno skrece paznju,na pravilnik i ponasanje... a ti i dalje krsis pravilnik,zar sad ne vredjas sve modere i administratore koji se trude za ovaj forum... kao i svi ostali clanovi.... samim tim sto u ovom postu iznad krsis vise tacki pravilnika.... al vidis nemam razloga da ti se pravdam ni ja,zasto i sto sam napisao... krsis pravilnik i tacka... a sad ide ban... stej haj peace

apr 2018.

#30
Kako rekoh, svaki komentar je suviaan. Sad sam uvjeren da imamo posla s maloljetnikom. Edit: a dugo je potrajao na forumu, manje nego dr~i doza ulja:D

apr 2018.

#31
:thumb: Tu je rijeaenje :)
shema1950POZNAVALAC

apr 2018.

#32
Sada nakon ovog cirkusa izbriste ovo i nek na nesto lici tema i ako ima dalmatinaca da mi odg na prvo pitanje.
bastardaISTRAŽIVAČ

apr 2018.

#33
Nema ato ekati ,u Dalmaciji lito,ajmo pomalo na posao,bla~ena klima
shema1950POZNAVALAC

apr 2018.

#34
A znan al ovon vrimenu se nikad ne zna,noci su jos ladne
bastardaISTRAŽIVAČ

apr 2018.

#35
Na prozor za prvu ,a onda na taracu,ako triba malo stakla ili najlona za priko noi,

apr 2018.

#36
@shema1950 svakako ako mozes germiniraj sjeme prvo kuci i neka ti stoji bar 7-8dana u kuci na prozoru,pod štednom žaruljom il na nekakvom izvoru svjtlosti koliko ti uvjeti dopustaju,a kad ih ides sadit u zemlju uzmes one plasticne bidone od vode(5-6l) prerežes dno,prekrijes posađenu biljku i skines čep da moze zrak ulazit,drzi je tako dok malo ne ojaca i privikne se na uvjete vani,a i štitis ih od niskih temp.cim dnevne temp dosegnu 20-21° skini boce jer ce se biljke skuhat u njima
divljakushaISTRAŽIVAČ

maj 2018.

#37
ja sam stavila sjeme u vodu 25.3., i drzala u kuci dok nije izvirio list, do 1.4. su nikle i bile na balkonu 3 tjedna. sad su out viae su od pol metra a skoro toliko i u airinu. srednja dalmacija, otok, pa eto da znas za drugu godinu!:joint: ae pozz
PevazzeISTRAŽIVAČ

jul 2018.

#38
Ja san svoju (power plant feminizirano sjeme) stavija na klijanje polovinom 3-eg miseca! Bila je pod obi nim atednim ~aruljama do 15.04.! Od tad je na balkonu u kanti od 15l! Sad evo ima skoro metar visine i malo manje airine...ina e san stavija i drugu misec dana kasnije,ta je sad otprilike na nekakvih 30-40cm! Zaboravi napisat,srednja dalmacija
PevazzeISTRAŽIVAČ

jul 2018.

#39
Ovo je moja bilj ica... Ima 1,10m visine,na terasi je od po etka! Zanima me dal bi pogriaija ako bi je stavija sad na cvijetanje! Recimo u podrum na 13 sati mraka il da je pustim da ide do kraja...pozz
lu&kZMAJ

jul 2018.

#40
pusti je sad ce ona
PevazzeISTRAŽIVAČ

jul 2018.

#41
Po ele su pistile izbijat al ra unam ako je ostavim do kraja to mi je joa 2 miseca otprilike do berbe! Al dobro govoria...bolje da je pustim da priroda odradi svoje! Kad san moga 4 miseca mogu joa 2 izgurat!!! Bit e viae...
lu&kZMAJ

jul 2018.

#42
priroda je cudo baci oko na biljku kad je pun mjesec pa ces vidit kako se poduplaje..znas li o kojem je strainu rijec ili je domacica?

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se