LEGACY
Sadnja u dalmaciji
54 odgovora3,301 pregleda
3 REP6%
→ Istraživač
apr 2018.
apr 2018.#2
Slusaj ja san ti iz podrucja splita i rec cu ti ovako, najbolje je sadit iza uskrsa, znaci sad za npr. 15 dana, najbolje ti je prvih 15-20 dana drzat maricu (sadnicu) doma dok ne procvjeta. a kad procvjeta zasadis je vani. vrime ti je jebena stvar, jer ako zasadis sad i za npr 25 dana, dode kisa.... vec znas kako je to. ako imas jos koje pitanje slobodno pitaj.. (tek san danas nasa ovu stranicu ali izgleda pre.)
3 REP6%
→ Istraživač
apr 2018.
apr 2018.#7
@zola Auto AK47 2.0 od Bulk Feminized Seeds ti pocinje sazrijevat u 15 do 20 dana i pocinju nicat cvjetovi
@shema1950 a ono ovisi koja vrsta, dodajes ph vodu... sve sastojke koje triba. mozes zaljevat svaki dan 250ml ili svaki 2 dan po litre ovisi koja je vrsta i koliko vode triba
ja vam uglavnom volim da marica raste max 75 dana to znaci znaci 2 ipo mj i obozavam Feminized i auto seeds....
3 REP6%
→ Istraživač
apr 2018.
apr 2018.#10
@zola ako imas dobre uvjete i dobro "hranis" biljku... sve se moze
Zelenko63
ZMAJ136.643 REP
Zelenko63ZMAJ
apr 2018.
apr 2018.#13
GanjaMen69 dobrodoaao prije svega na forum ;)
Molim te kao iskusnog kolegu i growera da bacia oko na ;
https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Imao si uspjeanih uzgoja poato govoria iz osobnog iskustva ?
Out i in ?
Vidim da si s mediterana pa imas dobru klimu pa ocito znas o cem pricas :)?
Pogotovokada je rije
o kiaama i dodavanju i zalijevanju sa ph vodom ?
I koje sastojke dodajea ?
3 REP6%
→ Istraživač
apr 2018.
apr 2018.#14
@Zelenko63 Zahvaljujem na dobrodoslici.
Upozna san se sa pravilnikom, malo ironicno jer ovo je forum za ganju koja je nelegalna, a postoji pravilnik (ne kazem nist lose)
Jesam li imao uspjesnog uzgoja?
- Pa znas sta... ja ne priznajem da ista sadim xD
Out il in ?
- Oba nacina
I ova dva zadnja pitanja:
- Je da je losa klima al se nekako snades.
- Kad is out onda lipo nosis bocu punu vode sa sobon ono od cocacole 2l
- Posadis u ladu ispod nekog stabla
- U pocetku kad je moj "prijatelj" sadia nekoliko se puta "opeka", nisu mu uspile, ali onda se covik naucia... (na svojim pogreskama)
- ph vodu preferiram za in
pitanje: ako posadis out ali u opustenoj "kolibi", da je na zraku i suncu, ali da ima zaklon od kise jel to mogu zvati out?
Zelenko63
ZMAJ136.643 REP
Zelenko63ZMAJ
apr 2018.
apr 2018.#15
Da, to
no canabis je ilegalan ali mi kao forum promoviramo pravo lice canabisa u smislu njegovog istinskog djelovanja ne samo kao "robe za puaenje" pa normalno da postoji pravilnik jer ~elimo isto tako i zaatit tu biljku kao neato ato je iskosnki dobro za ljudsko bi
e a mnogima je omogu
ilo ozdravljenje i nastavak koliko toliko kvalitetnog ~ivota...
Ne priznajea... to je sasvim uredu :)
Za sliku te necu onda ni pitat...
Nema potrebe za nikakvim priznavanjem, mi viae manje tu sve znamo ne zato sto smo pametni kao pojedinci ve
smo jaki kao kolektiv... i dijelimo znanje meusobno na principu vlastitog iskustva i educiranju prije svega...
Posadia u ladu ispod stabla, da to me podsje
a na tarzana tu sa foruma, jedne sezone :)
Nabaci search :)
I rekel si da si prou
io tj proaao pravilnilk...a tri recenice kasnije spominjes trecu osobu...
Citiram pravilnik;
Nemojte pisati u mno~ini i spominjati druge (frend i ja, prijatelj, kolega, ortak... mi, nama, naae, smo... dobio od drugara...), forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe.. itd..
pH vodu koristia za in a spominjea ju u temi za sadnju u dalmaciji....nebitno zapravo no...
Koje dodatke koristis u inu a koje u outu ?
Ako nema umjetnog svjetla, smatra se da je out....
3 REP6%
→ Istraživač
apr 2018.
apr 2018.#16
@Zelenko63 Kao sto vidis "prijatelj" sam stavia pod navodnike, sto moze oznacavat da SAM TO JA - maybe ur stupid:(
napisa san da ph vodu PREFERIRAM za in, a ta rijec znaci da ju uglavnomo koristim u in, ali i u out.......
Koje dodatke koristis u inu a koje u outu ?
Za in i out:
Za sadenje:
- kao podloga agro perlit promjesan sa obicnom vanjskom zemljom (iz vrtla)
Za uzgoj
- mineralno gnojivo za povrce (puno sam toga proba, ali za mene je ovo savrseno) (prije su mi biljke bile zute zbog nedostatka minerala)
- ph vodu
(mozda sam nesto zaboravia)
Kao sto znas sve triba biti umjereno, ne previse ali ni premalo.
Jojoman
ZMAJ46.169 REP
JojomanZMAJ
apr 2018.
apr 2018.#17
Evo moje iskustvo trenutno da podjelim s kolegom..ja sam prije 23dana isklijao 2autosa, plan ih je drzat do 10_15. Aprila pa vani s njima. Ja sam s juga dalmacije i vec 4 dana biljke rastu vani na balkonu :)bolje nego pod 90wclf pod cim su bili do tada..pogotovo ako sadis automate , puno su ti otporniji na stres i vremenske neuvjete, prosle god sam mj dana stare foto sadio 01.04 vani, nisu uspjele jer ih nisam mogao zaljevat, pogledaj u nezavrsenim dnevnicima 2017..moze se
Zelenko63
ZMAJ136.643 REP
Zelenko63ZMAJ
apr 2018.
apr 2018.#19
Mo~da jesam glup ali toleriram gluposti poput tvojih i imam takta za trolove poput tebe...
Ja ti cijelo vrijeme pokuaavam skrenut pozornost, na tvoj na
in pripovjedanja i na
in razgovaranja...
Prvi put si se spojio na forum i po
eo u
it ekipu a niti ko zna tko si ni ata si ni kakvio iskustvo imaa iza sebe.... a tvoje znanje je upitno jer takvim se predstavljaa svojim odgovorima... i nacinom na koji odgovaraa... a slike nigdje tj to ne
u ni spominjat...
Hrpa teksta nista konkretno.... te niata ne ~elia priznat...jer eto...
Veom obavijena tajna je tvoje growersko iskustvo koje si po
eo djelit s nama na nasu sre
u...bi reko...
I da li to uklju
uje kenjanje po forumu ili samo hranu ?
L0oD
ZMAJ85.106 REP
L0oDZMAJ
apr 2018.
apr 2018.#23
Al je veselo ovde,jel se trebaju zuti kartoni delit,sad ce sudija pogledat @CilI zna on i crveni lupit... a za vredjanje clana Zelenka (urednika) ja cu ti dati kakav poen,jer si naglasio da si procitao "pravilnik"...
Ganjamene iz 69...
A ovo se da uredit,jer tema sad ne lici na nista...
3 REP6%
→ Istraživač
apr 2018.
apr 2018.#28
Nemam se ja sta izjasnjavat i iskreno ne znaci mi nista vase misljenje, i boli me ku*rac za ovo...
@L0oD za koje vrijedanje? gdi sam ga uvrijedia? sta sam napisa?? maybe ur stupid???
gdje je tu vrijedanje???? kad ti neko kaze mozda si glup jel te uvridia , NE NIJE ...JER TO NISTA NE ZNACI
@Pantagan upravo si ti mene uvridia, jer si napisa da nemam pojma i da san neki troll a u zivotu san posadia vise od tb
i TI negativnI bodovi nista mi to ne znaci i da me banujes, znas kako me nije brige!
cit: cijelo vrijeme pokuaavam skrenut pozornost, na tvoj na
in pripovjedanja i na
in razgovaranja... - sta? gdi?
cit: po
eo u
it - ja nikoga ne ucim kazem ono sta znam iz iskustva i to je to
cit: a tvoje znanje je upitno - je upitno je, jer zelim ostat anoniman , ali kao sto vidis zbog takvih ljudi kao sto si ti i svi drugi "admini" to ne mogu
cit: da li to uklju
uje kenjanje po forumu ili samo hranu - zasto si takav prema meni?
To sta ja nisam htio pisat da sadim ... to je moja stvar.
CIT: Veom obavijena tajna je tvoje growersko iskustvo - je tajna je, jos jedanput JER ZELIM BITI ANONIMAN ALI TO NE IDE ZBOG...
OMG ZBOG CEGA SE JA PRAVDAM UOPCE
IMATE 99% 16 GODINA I MENI OVDJE PAMETUJETE
Evo vam slike alo ne vjerujete, iskreno nezz zasto vam uopce ovo saljem.
VIDIM DA NISAM DOBRODOSAO.
L0oD
ZMAJ85.106 REP
L0oDZMAJ
apr 2018.
apr 2018.#29
gde sam naglasio bilo sta vezano sa
naglasio da si procitao pravilnik,a krsis ga u vise navrata... gde ti zelenko uporno skrece paznju,na pravilnik i ponasanje... a ti i dalje krsis pravilnik,zar sad ne vredjas sve modere i administratore koji se trude za ovaj forum... kao i svi ostali clanovi.... samim tim sto u ovom postu iznad krsis vise tacki pravilnika.... al vidis nemam razloga da ti se pravdam ni ja,zasto i sto sam napisao... krsis pravilnik i tacka... a sad ide ban... stej haj peace
Jojoman
ZMAJ46.169 REP
JojomanZMAJ
apr 2018.
apr 2018.#36
@shema1950 svakako ako mozes germiniraj sjeme prvo kuci i neka ti stoji bar 7-8dana u kuci na prozoru,pod štednom žaruljom il na nekakvom izvoru svjtlosti koliko ti uvjeti dopustaju,a kad ih ides sadit u zemlju uzmes one plasticne bidone od vode(5-6l) prerežes dno,prekrijes posađenu biljku i skines čep da moze zrak ulazit,drzi je tako dok malo ne ojaca i privikne se na uvjete vani,a i štitis ih od niskih temp.cim dnevne temp dosegnu 20-21° skini boce jer ce se biljke skuhat u njima
divljakusha
ISTRAŽIVAČ53 REP2%
→ Entuzijasta
divljakushaISTRAŽIVAČ
maj 2018.
maj 2018.#37
ja sam stavila sjeme u vodu 25.3., i drzala u kuci dok nije izvirio list, do 1.4. su nikle i bile na balkonu 3 tjedna. sad su out viae su od pol metra a skoro toliko i u airinu. srednja dalmacija, otok, pa eto da znas za drugu godinu!:joint: ae pozz
Pevazze
ISTRAŽIVAČ53 REP2%
→ Entuzijasta
PevazzeISTRAŽIVAČ
jul 2018.
jul 2018.#38
Ja san svoju (power plant feminizirano sjeme) stavija na klijanje polovinom 3-eg miseca! Bila je pod obi
nim atednim ~aruljama do 15.04.! Od tad je na balkonu u kanti od 15l! Sad evo ima skoro metar visine i malo manje airine...ina
e san stavija i drugu misec dana kasnije,ta je sad otprilike na nekakvih 30-40cm!
Zaboravi napisat,srednja dalmacija
Pevazze
ISTRAŽIVAČ53 REP2%
→ Entuzijasta
PevazzeISTRAŽIVAČ
jul 2018.
jul 2018.#41
Po
ele su pistile izbijat al ra
unam ako je ostavim do kraja to mi je joa 2 miseca otprilike do berbe! Al dobro govoria...bolje da je pustim da priroda odradi svoje! Kad san moga 4 miseca mogu joa 2 izgurat!!! Bit e viae...
apr 2018.
1 / 42
apr 2018.
jul 2018.