VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojpotpuna zastita
LEGACY

potpuna zastita

24 odgovora2,377 pregleda
#1
ej ekipo aj molim vas ak mi neko moze pomoci.....zelio bih zastiti bilje od puzeva i slicnih nametnika koji pustaju sluzi i grizu biljku..pa ako mozete u kratko objasniti koji su najbolji nacini i najbolji materijali!!!!!!znaci da ih se u potpunosti rijesim a da nema utjecaja na biljku ta tvar::)))) UNAPRIJED HVALA SVIMA,,,I PEACE BROTHER....
apbtISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#2
naberes koprive i stavis ju u vodu da se natopi preko noci i stim spricas biljke svaka neznam 3-4 dana pridvecer .... tako ja !
#3
hvala..daj mi reci jel to i protiv puzeva i jel steti ta kopriva biljci!!!!
cmfsrleISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#4
to je i protiv puzeva i protiv bubica , ali morash da se cimash svaka 3-4 dana da prskash oO moracesh rastvor koprive dok ti biljke ne narastu 40-ak cm , jer puzomor i insekticidi ih mogu oshtetiti , a sve se to vraca u oktobru kada skupljash plodove svog truda :) znachi , do 40 cm rastvor koprive a kasnije slobodno neki insekticid i puzomor :) mada tada puzevi i ne mogu da joj naude :) samo insekticid , i to jednom u 2 meseca ! i nemoj da ih prskash dok cvetaju , osim ako hocesh da pojachash dejstvo :) shalim se :D srecno !
#5
Hvala ljudi na pomoci..ako neko ima jos kakav savjet slobodno recite od viska glava ne boli,,hehehehehee
SocratENTUZIJASTA

jun 2010.

#6
A jesi jednostavno razmialjao o postavljanju nekakve guae mre~ice? 4 atangice zabijea oko biljke, i oko tih atangica zategnea nekakvu mre~icu (mo~e biti eli na, ~i ana)... Vrlo je jednostavno, a na taj na in nemaa brige svaki 3. dan s apricanjem i namakanjem koprive (iako bi ta kopriva trebala biti u vodi do nekih 2 tjedna, dok ne primi jedan odvratan miris, a ne preko jedne noi) I joa ne utje ea na biljku (okus, miris itd...)
#7
a jeste me sad zbunili..neznam kaj da radim,svaki pici po svome..sta sad dva tjedan ili jenu noc????dajte jos savjeta
apbtISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#8
ja sam ostavio preko noci i napravio si bio 5l te tekucine i 2tj koliko sam spricao vidim razliku , jer nenapadaju vise i biljke su se u potpunosti oporavile ....
Cro_growISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#9
neopetroid+ obicna morska sol , djeluju u kombinaciji odlicno
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#10
biljke ne vole sol...zajebi to
cmfsrleISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#11
ti uzmi lepo pomeshaj benzin i so i nece da ti pridje ni konj a kamoli buba ! :)))

jun 2010.

#12
neopitroid je odli an...ubija kukce u dosta kratkom vremenu al nisam siguran dali djeluje na pu~eve

jun 2010.

#13
mislima da ne jer sam ih ja bio posuo nisu krepali samo su se uvukli na nekoliko sekundi i nastavili dalje.... ali kolko znam, to ih nece ubiti ali oni neidu na podrucja gdje je posuto sa tim praskom... znaci pospes oko biljke i nece biti puzeva..... bar ih ja nakon toga nisam vio. Al sam me zanima oce li to ista stetit biljci ako pospem po njoj ukoliko se na biljci nalaze bubice i ostala gamad ???

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se