LEGACY
Fungicidi?
24 odgovora2,734 pregleda
bladikila
ISTRAŽIVAČ88 REP25%
→ Entuzijasta
bladikilaISTRAŽIVAČ
feb 2012.
feb 2012.#1
Pozdrav.Gledao sam na netu nesto u vezi fungicida,to su poljoprivredni preparati protiv budji i slicnih bolesti biljaka,pa se pitam sad da li bi se to moglo primeniti protiv budji na marihuani u krajnjoj fazi cvetanja kada krenu kise? Ako je neko cuo mozda za neki dobar slicni preparat ili nesto u vezi toga neka da neki savet.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2012.
feb 2012.#2
mani se preventivnog polivanja hemijom, samo kada se bas mora, a kada krenu kise i pojavi se budj, moz samo da skines i spasavas sta se moze, tad prskanje ne pomaze
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
feb 2012.
feb 2012.#3
Apsolutno se sla~em sa powerseed-om.....nee to po
eti pljesniviti do pred sami kraj,ako i po
me.A ako i krene,valjalo bi malo
upkati te hedove koji su po
eli,jer ne zahvati to cijelu biljku odjednom nego mjestimi
no.
Zna
i malo
upkaa bu,ako treba i odsje
ea biljku ranije...bolje nego apricati sa kemijom koje kakvom.Nailazio sam ovdje na forumu gdje ljudi preventive radi, apricaju sa odreenim fungicidima.Ma bljack.....
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2012.
feb 2012.#4
Ma razvuci najlon...Ne apricaj nego sluaaj ljuda ato ti ka~u...iskustvo je u pitanju...
Bizzzo
ZMAJ166.557 REP
BizzzoZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#5
Majka priroda je u pitanju tako da nema smisla fungicidima bilo sta mjenjati. Ako se pojavi plijesan jbg doslovno :D
Hypersor
ENTUZIJASTA233 REP8%
→ Poznavalac
HypersorENTUZIJASTA
apr 2012.
apr 2012.#6
ovo sa najlonom nije losa ideja
kad pocnu kise nabaci najlon da ima neki pad i rijesena stvar :)
cooina
ISTRAŽIVAČ193 REP95%
→ Entuzijasta
18 REP36%
→ Istraživač
jul 2012.
jul 2012.#8
a sta ja da radim,moje biljke su jos male a stabljika je krenula da odumire,sta ciniti da sipam sodu ili da kupim te fungicide?????pomagajte drugovi !!i da dodam uzgajanje je indor!!
0 REP0%
→ Istraživač
jul 2012.
jul 2012.#9
Nabaci neku sliku,da vidimo sta je u pitanju.....moze biti 100 ku**ca!!!
18 REP36%
→ Istraživač
jul 2012.
jul 2012.#10
1044.IPBvidis kako se susi dole do zemlje nekih santimetar dva ima braon boju a gore je jaka biljka????
Gewind
ENTUZIJASTA338 REP35%
→ Poznavalac
GewindENTUZIJASTA
jul 2012.
jul 2012.#11
Stari, moraš malo prekopati ovaj forum u potrazi za znanjem, ako misliš išta da ubereš išta sa biljke :)
Ovde kod tebe, po mom mišljenju, problem je nedostatak sunca, nedostatak vjetra i višak vode. Kao prvu pomoć evo ti 3 osnovne stvari.
1) Sunca puno, ali samo 3-4 sata direktnog dok su male tako. Kasnije što više to bolje. Znači dogni te roletne i otvori prozor (ako možeš. Ako ne, ne očekuj urod :/ )
2) Vjetar. Biljka treba dosta strujanja zraka jer će ih on držati niskima i 'nabildanima' (lakši protok hranjivih tvari, čvršća biljka, itd.)
3) Zalijevanje. Ne prečesto i ako se dočepaš kišnice, to bi bilo super. -Pusti da se zemlja osuši ( 3, 4, 5 dana na suncu sigurno može, ali ti sâm ocijeni) pa onda zalij (naveče) sa 1 do 1,5 dcL max.
Dalje, kad već pitaš neke stvari onda moraš dati i specifikacije da bi ti ljudi znali dati odg. Znači: koja zemlja, s čim si je miješao, koliko je stara biljka, šta joj radiš, čime je hraniš, šta joj pjevaš, itd.. Ugl. malo obleti forum, bit će ti jasnije :)
Pozz
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
SulundarAMBASADOR
jul 2012.
jul 2012.#12
mnogi se ne slazu,ali mnogi bi onda radije pusili budjave hedove u nedostatku zdravih ili ne bi ni pusili ili bi kupovali tudje i ne znajuci sta je radjeno snjima...
JA sam radije za opciju bolje spreciti nego.. Sumnjam da ce trulez napadati ove sezone,susha je:dada
Ko voli nek izvoli...sredstvo-protiv-trulezi-hedova.
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
jul 2012.
jul 2012.#13
Ja mislim da je 90% ljudi prvi grow izgledao kao ovaj od freedoma... dobra stara vremena :ludak
feb 2012.
1 / 13
feb 2012.
jul 2012.