VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojFungicidi?
LEGACY

Fungicidi?

24 odgovora2,734 pregleda
bladikilaISTRAŽIVAČ

feb 2012.

#1
Pozdrav.Gledao sam na netu nesto u vezi fungicida,to su poljoprivredni preparati protiv budji i slicnih bolesti biljaka,pa se pitam sad da li bi se to moglo primeniti protiv budji na marihuani u krajnjoj fazi cvetanja kada krenu kise? Ako je neko cuo mozda za neki dobar slicni preparat ili nesto u vezi toga neka da neki savet.

feb 2012.

#2
mani se preventivnog polivanja hemijom, samo kada se bas mora, a kada krenu kise i pojavi se budj, moz samo da skines i spasavas sta se moze, tad prskanje ne pomaze

feb 2012.

#3
Apsolutno se sla~em sa powerseed-om.....nee to po eti pljesniviti do pred sami kraj,ako i po me.A ako i krene,valjalo bi malo upkati te hedove koji su po eli,jer ne zahvati to cijelu biljku odjednom nego mjestimi no. Zna i malo upkaa bu,ako treba i odsje ea biljku ranije...bolje nego apricati sa kemijom koje kakvom.Nailazio sam ovdje na forumu gdje ljudi preventive radi, apricaju sa odreenim fungicidima.Ma bljack.....

feb 2012.

#4
Ma razvuci najlon...Ne apricaj nego sluaaj ljuda ato ti ka~u...iskustvo je u pitanju...
BizzzoZMAJ

mar 2012.

#5
Majka priroda je u pitanju tako da nema smisla fungicidima bilo sta mjenjati. Ako se pojavi plijesan jbg doslovno :D
HypersorENTUZIJASTA

apr 2012.

#6
ovo sa najlonom nije losa ideja kad pocnu kise nabaci najlon da ima neki pad i rijesena stvar :)
cooinaISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#7
soda bikarbona moze da se koristi kao fungicid
#8
a sta ja da radim,moje biljke su jos male a stabljika je krenula da odumire,sta ciniti da sipam sodu ili da kupim te fungicide?????pomagajte drugovi !!i da dodam uzgajanje je indor!!

jul 2012.

#9
Nabaci neku sliku,da vidimo sta je u pitanju.....moze biti 100 ku**ca!!!
#10
1044.IPBvidis kako se susi dole do zemlje nekih santimetar dva ima braon boju a gore je jaka biljka????
GewindENTUZIJASTA

jul 2012.

#11
Stari, moraš malo prekopati ovaj forum u potrazi za znanjem, ako misliš išta da ubereš išta sa biljke :) Ovde kod tebe, po mom mišljenju, problem je nedostatak sunca, nedostatak vjetra i višak vode. Kao prvu pomoć evo ti 3 osnovne stvari. 1) Sunca puno, ali samo 3-4 sata direktnog dok su male tako. Kasnije što više to bolje. Znači dogni te roletne i otvori prozor (ako možeš. Ako ne, ne očekuj urod :/ ) 2) Vjetar. Biljka treba dosta strujanja zraka jer će ih on držati niskima i 'nabildanima' (lakši protok hranjivih tvari, čvršća biljka, itd.) 3) Zalijevanje. Ne prečesto i ako se dočepaš kišnice, to bi bilo super. -Pusti da se zemlja osuši ( 3, 4, 5 dana na suncu sigurno može, ali ti sâm ocijeni) pa onda zalij (naveče) sa 1 do 1,5 dcL max. Dalje, kad već pitaš neke stvari onda moraš dati i specifikacije da bi ti ljudi znali dati odg. Znači: koja zemlja, s čim si je miješao, koliko je stara biljka, šta joj radiš, čime je hraniš, šta joj pjevaš, itd.. Ugl. malo obleti forum, bit će ti jasnije :) Pozz
SulundarAMBASADOR

jul 2012.

#12
mnogi se ne slazu,ali mnogi bi onda radije pusili budjave hedove u nedostatku zdravih ili ne bi ni pusili ili bi kupovali tudje i ne znajuci sta je radjeno snjima... JA sam radije za opciju bolje spreciti nego.. Sumnjam da ce trulez napadati ove sezone,susha je:dada Ko voli nek izvoli...sredstvo-protiv-trulezi-hedova.

jul 2012.

#13
Ja mislim da je 90% ljudi prvi grow izgledao kao ovaj od freedoma... dobra stara vremena :ludak

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se