Šuma i rekreacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.07.2018
66
259
33
Jucer me je prijatelj nagovorio na setnju sumom. Prije toga sam popusio neku travu sa ulice (kad jebiga daleko je berba) i krenuli smo. Ljudi moji ja vam nemogu niti opisati kako je lijepo to iskustvo bilo. Samim ulaskom u sumu odma sam se na neki nacin i uplasio prirode (strahopostovanje prema njenoj moci) ali bio sam i odusevljen njezinom ljepotom i gracioznoscu. Osjecao sam se kao da prilazim svojoj majci, svojoj stvarateljici i klanjam joj se. Nakon 45min uzivanja u svjezemu zraku i meni najdrazoj nijansi zelene i plave mogu vam reci da je to jedno od mojih najboljih iskustava u zadnje vrijeme. Savjetujem da probate!;) 20180706_200745.jpg
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Od malih nogu sam već bio po svuda u prirodi, spretno divljajući gdje god stignem...doma sam dolazio jedino na ručak:D
Jedino u divljini sam totalno sretan i opušten::listomahanje:::sun2:...a sad kako sam počeo i growat još ju više obožavam:rasta:, a na ručak totalno zaboravim:lol:
 
Poslednja izmena:

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Šator.. Sloboda.
Preživio i hladnoce, i kiše i nekog ludooog vjetra. Ima svoju čar, iako se um buni tome nekakvom ne komforu.
Ali mi pripadamo prirodi i naše najveće oslobađajuće iskustvo je upravo u prirodi.
Tu nisi opterećen nikakvim brigama svakodnevnog života, ne razmišljaš o ničemu jer uživaš u trenutku.
A u tom i je bit, biti u trenutku.
E zato se u prirodi ja prepustim divljini, udišem svježi zrak, zrak koji struji kroz mene i to je to.. Dalje je poznato.

Priroda je naš pravi dom.


Uh umori se :joint:
 
13.02.2014
28
44
13
Priroda... :let:

Cura i ja se pokupimo u šumu što mirniju... Hammock ogromni i odjava do daljnjega.

Priroda je divna, volim energiju opuštajuću njenu..

Da a i golotinja u prirodi zna biti još duplo prirodnija nego u sobi . Cura, sprava, dekica, sunce,sendvič,flaša vode, mirni dio šume gdje nikog nema 100% i ja još ne znam da li bi mi taj dan mogao biti ispunjeniji .

Šuma je čudo, prohodam 2 sata i budem miran isti dan a i par narednih kad se vratim nazad u civilizaciju kao da sam se nakljukao tableta za smirenje .
Općepoznato i naučno potkrijepljeno je da šumske frenkvencije koje šume istom imaju desetine zdravstvenih blagodati za insane :idea:
 

C₂₁H₃₀O₂

Banned
Banovan
21.04.2020
36
256
33
43
Takoder se i ja tako osjecam, nema boljeg osjecaja, poslje radnog tjedna, raznih razliticih oblika ljudi koje sretnem, punih negativnih misli, stavova, rijeci, psovanja, ogovaranja, ogranicenih misli. Jedva cekam da to sve zavrsi.
Uzmem psa i duboko u sumu po minimalno 5 do 6km od ceste, sjednem i promatram, slusam, gledam, s pljugom ili bez pljuge osjecaj je isti, nekad mi je i bolje bez pljuge jer onda imam vise volje za hodanje pa idemo cim dublje. Nekad nalete srne pa moj pas pokusa nesto za njima, ali vrati se jadan za 15 do 20minuta, njuska dolje, ponovo nista, ne osjecam stres niti nista lose oko sebe, samo energiju sume, ne moze to svako shvatiti, ima puno ogranicenih ljudi oko nas, koji vide samo birtiju, konobaricu i pikado te sve ostalo oko sebe zanemaruju jer su ograniceni. Screenshot_20200424-202734_One UI Home.jpg
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
ne moze to svako shvatiti, ima puno ogranicenih ljudi oko nas, koji vide samo birtiju, konobaricu i pikado te sve ostalo oko sebe zanemaruju jer su ograniceni.
Ne bih ja to tako formulisao. :)
Takvi ljudi su generalno u minusu, jer, vjerovatno nisu upoznati sa divotama prirode. Nisu oni ograničeni, nego "zakinuti" za nešto što oni sami moraju da oprobaju.

Znam gomilu ljudi koji ne znaju šta znači otići u šumu i biti par dana tamo. Gledaju me sa čudjenjem, u smislu, "Kako možeš jbt... :crazyd:
Neki jednostavno ne izlaze iz svoje "komfor" zone, i taj urbani zivot je njihova zaštita, barijera, kako god.

Neki se preobrate, pa se dadnu u avanturu, neki se plaše mraka, buba, paukova, you name it... :)
 

C₂₁H₃₀O₂

Banned
Banovan
21.04.2020
36
256
33
43
Ne bih ja to tako formulisao. :)
Takvi ljudi su generalno u minusu, jer, vjerovatno nisu upoznati sa divotama prirode. Nisu oni ograničeni, nego "zakinuti" za nešto što oni sami moraju da oprobaju.

Znam gomilu ljudi koji ne znaju šta znači otići u šumu i biti par dana tamo. Gledaju me sa čudjenjem, u smislu, "Kako možeš jbt... :crazyd:
Neki jednostavno ne izlaze iz svoje "komfor" zone, i taj urbani zivot je njihova zaštita, barijera, kako god.

Neki se preobrate, pa se dadnu u avanturu, neki se plaše mraka, buba, paukova, you name it... :)


Brate nemoj se ljutiti, ali ti si upravo opisao ogranicene ljude, zakinuti jesu zbog svojeg ogranicenog razmisljanja. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and Badi