èuvanje vutrice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.01.2005
47
1
0
46
imam jedan glupi problem.
recimo da imam 50g vutrice ono lijepa masna (nije domaèica). držim je u vreèici dobro omotanu a za tjedan dana mi se skoro sasvim osuši i ne puca ko na poèetku jednostavno se promijeni nije više onako masna.otvaram povremeno vreèicu svaki dan jer i zapalim ali svejedno.
di i kako bi nju trebalo èuvat?

znam da je pitanje neobièno ali ne znam stvarno šta napravit.

osim da pušim sve više i više...hehehe

:banana_jea: :banana_jea: :banana_jea: :banana_shpaga: :banana_skok: :banana_jea:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Tegla,i to neka sto se hermeticki zatvori.Tu kad ostavis kad god otvoris isto.Recimo od mleka za kafu u prahu.Nije velika,dobro se zatvara,tamna je.Odlicna.
 

DA GURU

Aktivan Član
20.01.2006
66
0
0
tupperware posude u hladnom prostoru su meni najbolje za skladištenje. Hermetièki su zatvorene, ali treba otvarati jednom dnevno.
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
DA GURU je napisao(la):
tupperware posude u hladnom prostoru su meni najbolje za skladištenje. Hermetièki su zatvorene, ali treba otvarati jednom dnevno.

kontam da bi ja nju otvaro jednom/vise puta dnevno i da se nemora otvarat :wink:
 
04.08.2006
0
1
0
Ni slucajno kartonska kutija,izvlaci vlagu i pusta vazduh.Staklo je najbolje,i stavis list kupusa,naravno moze i nesto egzoticnije ali menja aromu,kupus je neutralan.
 
13.08.2006
0
0
0
probaj sa korom od jabuke tanko isecenom.
stavi par komadica u kesu,a kesu naravno u nesto stakleno{tegla}. dovoljno je oko 24h da povuce vlaznost od jabuke. malo promeni ukus,ali povrati svezinu...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ono sto znam jeste za kese iz koje se izvuce vazduh

imate one kese na patent zatvaranje pa ustima izvucite vazduh

ili one kese sa patentom za izvlacenje vazduha sa usisivacem ili onom malom masinom (imate to na reklamama zepter ili ...)

manje efikasnije je plasticne kutije koje prezentiraju kao vakum kutije..do duse stvarno ne pusta vazduh unutra ali nije vakum jer nema nacina da isterate vazduh iz takvih kutija ima ih od o,3 0,5 1,0 pa sve do 2,5 kg