Čaj (bakin recept)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.09.2015
33
24
8
27
Zima dolazi, vec je hladno stizu prehlade gripe ovo ono pa cu vam reci kako ja radim sebi caj da vam ojaca imunitet. Cajevi u ducanu nisu dobri to je samo ekstrakt boja i pizdarije pravi cajevi se beru i suse prodaju se u liscu itd. Zato idemo na nas pravi caj koji je zdrav. Potrebna vam je vasa biljka, odvojite od pljuge i stavi to u caj.
ja koristim do 1 grama IZMRVLJENE marihuane, u čaj smiju ići i lišće, granćice baš sve ništa se ne baca sve je iskoristivo.

PRIPREMA: Idemo na samu pripremu. Ja koristim 3 dl. vode na 1 gram. Vi mozete staviti koliko zelite vise vode manji okus trave ako ga bas ne volite. U vodu stavite čajnu žlićicu maslaca. i čekate da voda prokljuca.
Kad voda prokljuca dodajte vašu medicinu u čaj zaklopite đezvu s tanjuricem da THC ne isparava i smanjite vatru da voda cisto lagano kipi i ostavite najvise 5 minuta. Uzmite caj s vatre i pricekajte nekih 10 minuta da se ohladi. Uzmite cjediljku i procjedite čaj od ostataka biljke pritom malo pritisnite ravu kroz cjedilo kako bih se sav THC izvukao iz nje makar je sa samim vrenjem otpustilo skoro sve. ako vam se svidja okus trave u čaju sacuvajte i stavite u vrecicu od originalnog čaja ili to napravite prije samog kuhanja. Uz čaj preporucam med bagrema ili neki po vasem ukusu.Uzivajte.

NAPOMENE: Caj od marihuane jaci je od samog pušenja i efekt nije isti kao kod pušenja. Efekt od čaja drzat ce vas 5 do 8 sati pod efektom zato pazite da nemate neke obaveze tokom dana. Pokusajte čaj piti na jednu polovinu da mozete kontrolirati efekt. Prvi efekti se pojavljuju od 1 do 1,5 sat nakon konzumacije.

PITANJA I INFORMACIJE
Ima puno vrsta i metoda kuhanja al ova je meni najbolja,za bilo kakva pitanja vezana uz ovu temu obratite se u komentare​
 
Poslednja izmena od urednika:
29.11.2015
59
143
33
Super je recept,jedva čekam da ga isprobam.Nisam čaj pio nikad (vutra čaj),ali rakiju da(domaća self-made 12 vrsta voća + mara).Kad mi stigne pošiljka absyntha malo ću se poigrati i sa tim mixom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whoopex
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Isto tako moze vise "fancy" varijanta. Umesto vode za caj moze da se stavi i mleko, samo sto se u mleko stavi malo vode (oko trecinu) da ne bi stvaralo penu i kipilo :)
I naravno kome smeta ukus moze dodati kakao prah i secer i piti pravo coko mleko :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Whoopex
27.09.2015
33
24
8
27
uff probao sam s mljekom malo smrdi al se popije niej da me bolio trbu ali sam imao neki cudan osjecaj u trbuhu, nemam laktozu i pijem mljeko svaki dan al meni vise paše čaj isto kao što ti kažeš dodati nešto da prekrije miris ako to radie s mljekom.!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fenix94
27.09.2015
33
24
8
27
ja kuham 5 minuta sa zatvorenim poklopcem na laganoj vatri i cekam da se ohladi i ne otvaram sve dok se ne ohladi barem 15 minuta i kad procijedim čaj mrvice od trave protisnem kroz sito iako nije potrebno (Imas puno metoda kuhanja)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tman19
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
U sustini moze se kuvati bukvalno u bilo kojoj tekucini u koju se ubaci maslac da moze da se vezuje, sad kome sta odgovara :D
Ja sam citao da visoka temperatura ubija THC, ne mogu da se setim koje su tacno bile u pitanju..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whoopex
27.09.2015
33
24
8
27
i kuhanje čaja ubija THC isparavanjem ako se ne zaklopi zato je vazno zaklopiti i kao sto ti kazes da maslac veze na sebe TCH sad neznam dal je tocno al je moguće ipak je to vezivo tako da kad radis ćaj ja ga kuham samo 5 minuta na laganoj vatri dok voda kljuca u tih 5 minuta travu koju si stavio otpusti od 75 do 80 % THC-a još 10 do 15 % se dobije kad procjediš čaj i istisneš travu kroz sito a 5 do 10 % (maksimum) se izgubi kuhanjem
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
i kuhanje čaja ubija THC isparavanjem

"THC, the active substance in grass and hash is not soluble in water. It is soluble in oils, fats and alcohols."

Gottlieb (1993) writes that there is no apreciable loss of potency from cooking. Normal cooking temperatures are not high enough to burn or destroy the active ingredients. He further states that “In many instances, it is possible that cooking will increase the potency of Marijuana”.
 
27.09.2015
33
24
8
27
Powerseed zato se stavlja maslac koji je vezivo za THC a kuhanjem se naravno THC unistava ako se ne zaklopi isparava zato ga necemo izgubit kad zaklopimo poklopcem kad kuhamo čaj
 

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Čitan ja ovo i mislin se, u travi u sirovom ili ošušenom obliku nema THC-a nego THCa (THC acid) a ta ista THCa se pretvara u THC sa zagrijavanjem. Pa se mislin ja opet ako kuvamo sušenu travu onda bi se od tog THCa triba formirati THC i onda ako poidemo ošušenu travu koja je kuvana tribali bi osjetit djelovanje. :zvezda::o_O :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
THC isparava na 200° C, a voda kljuca na 100...THC ne isparava, niti se unistava tokom kuvanja u vodi.
tako kaze i gottlieb
Normal cooking temperatures are not high enough to burn or destroy the active ingredients.
travu koja je kuvana tribali bi osjetit djelovanje.
opet deo iz citata
“In many instances, it is possible that cooking will increase the potency of Marijuana”.
;)