Časopis Trava

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Link za pregled i download časopisa Trava - http://issuu.com/travahr

U procesu sam organizacije i pravljenja časopisa Trava koji bi izlazio samo u digitalnom obliku. Realno gledajući tisak se ne isplati niti itko više kupuje tiskane materijale. Ni časopisi su još uvijek popularni. Digitalni časopisi su sve više popularniji. Ljudi se često pogube po forumima tražeči bitne informacije. Tražilice izbaciju sve i svašta. kada bi postojao časopis koji bi objedinio sve važne informacije svim ljudima bi bile jasno predstavljene.

Zašto naziv Trava, zato jer je to najčešće korišten naziv na ex yu prostorima.

Časopis trenutno nema neku određenu veličinu ali za početak bi bio tromjesečnik, čisto dok se ne vidi kako bi se čitao i kakva mu je popularnost.

Ne bi se bavio travom kao "drogom" (teško mi je reći da je trava droga, ali večina ljudi je još uvijek gleda tako) nego bi se bavio travom, konopljom i svim ostalim što je biljka konoplje. Od medicinske upotrebe, industrije do odjeće i jestivih pripravaka u obliku kolača i drugih recepata. znači jedan potpuni magazin. Bio bi tu i dio DIY (uradi sam) gdje bi se popratile interesantne samogradive ideje.

Ljude treba educirati. Dio će se sam educirati tražeći informacije. One koje nešta zanima a recimo dođu na ovaj forum neće se htjeri registrirati jer ih je strah. Možda će im se ngdje vidjeti da su registrirani, možda ih netko prati, prisluškuje. Znate kako su ljudi paranoični. Ali ako im se da mogućnosr da prelistaju časopis za koji se ne moraju regat ili išta drugo e taj će možda i pročitati. A kroz časopis možemo educirati taj dio ljudi o blagodatima ove biljke i o tome da nije droga niti da se samo tako koristi.

Ovim putem pozivam sve zainteresirane koji bi htjeli sudjelovati da mi se jave putem PM ili ovdje u odgovorima sa svojim idejama. Možete prevoditi članke sa pouzdanih izvora.

Novaca u ovome za sada nema. Nevjerujem niti da bi se itko reklamirao na časopisu vezanim uz konoplju bar ne iz početka. Znači posao je volonterski za sada

Članci bi se meni predali u pisanom obliku sa slikama a ja bi ih obdjedinio u digitalni časopis koji bi se mogao čitati i listati na kompjutorima.

Ako ne bude zainteresiranih ja ću ga praviti ovako i onako tako da znate da uskoro možete očekivati prvi broj časopisa Trava
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
jako ljepa ideja i vjerujem da moze pridonijeti dosta edukaciji na nasim prostorima i podrzavam :)
sretno u izlaganju i dizajniranju :)

peace out !
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Fina ideja... ako je realiziras.

No ne vidim potrebu da stavljas nove vijesti svaka 3 mjeseca, ovo je internet a stranicu koju radis mozes updateat nekoliko puta dnevno s friskim vijestima i informacijama.
A mogao bi usput nesto i zaraditi, ima u HR i exyu puno grow shopova kojima je prijeko potrebna reklama. Bar da pokrijes troskove.
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Web stranice namaju istu čar čitanja kao magazin, a postoji opet ono ljudi se boje takve stranice otvarati. Časopis je digitalni pdf oblik i nema "traga" šta si i zašto čitao.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Možda će im se ngdje vidjeti da su registrirani, možda ih netko prati, prisluškuje. Znate kako su ljudi paranoični. Ali ako im se da mogućnosr da prelistaju časopis...
Pa sad u ovom trenutku baš i ne znam koliko neregistrirani korisnik Vutre,kojih je u većini slučajeva svakodnevno više nego članova...može vidjeti podataka vezano za marihuanu a da bude manje od onoga koliko će vidjeti u časopisu 'Trava'...
A oni koji se boje ne idu ni na Vutru a bog'me neće ići ni na Travu:icon_lol:
Ali tiskaj samo,pa nam javi rezultate....jedino ne bi bilo fer prema nama članovima da se možda kojim slučajem pojavi slika našeg truda u tome časopisu...bez pristanka člana:)
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
digitalno. ne ide u print. Napisao sam gore.

VenloNL je napisao(la):
Pa sad u ovom trenutku baš i ne znam koliko neregistrirani korisnik Vutre,kojih je u većini slučajeva svakodnevno više nego članova...može vidjeti podataka vezano za marihuanu a da bude manje od onoga koliko će vidjeti u časopisu 'Trava'...
A oni koji se boje ne idu ni na Vutru a bog'me neće ići ni na Travu:icon_lol:
Ali tiskaj samo,pa nam javi rezultate....jedino ne bi bilo fer prema nama članovima da se možda kojim slučajem pojavi slika našeg truda u tome časopisu...bez pristanka člana:)

Puno toga se na puno foruma pa i na ovome ne može vidjeti ako nisi registriran. Ja poznam osobe koje se boje tražiti u tražilici išta vezano za riječi marihuana ili tako šta.
Ne ide u tisak. Napisao sam već gore.

Kakve slike? Misliš gotovih proizvoda? Ne, naravno da neće biti slike? Postoje slike za to sa specijaliziranih stranica za slike.

Nitko još zainteresirani. Fali ovdje ženskog roda na forumu :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
travahr je napisao(la):
digitalno. ne ide u print. Napisao sam gore ...

druze, znam sta je digitalno, kontam pdf, ne brini ;) ali pitao sam za distribuciju, ili da pitam jednostavnije, kako ce neko koga eventualno zanima da dodje do tog pdf-a, oces ti to slati na neke meilove, bude podignuto na neki hosting... kako ce ljudi saznati/znati za to da uposte postoji, oce biti neka opcija subscribe... dakle sta po tom pitanju, to je pitanje ditribucije, kako do korisnika/citaoca
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Prvo biti će na issuu.com, site kojeg google voli poprilično. Znači samim traženjem pojmova vjerojatno će povući i časopis. A dalje svim ostalim putevima. Najviše se oslanjam na govornu predaju. Sve što je prvo treba testirati pa tako i ovo.

Naslovnica je gotova. Prvi broj umjesto interviewa ima priču o Jack Herer-u, povijest trave do 18st. slijedeći od 18.st., stranica sa gadgetima za konzumiranje, zadnjih par stranica su recepti i strip, zakoni, industrijska konoplja.

Da možda ako netko ima umjetničkog dara crtanja stripa dobro bi došao.
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Pozdrav svima opet

Imali tko ovdje da ozbiljno liječi simptome svoje bolesti pomoću marihuane. Ako ima da li bi bio voljan za mali intervju za časopis. Da kratko kaže zapto koristi, kako mu pomaže, koliko dugo i koliko ga u tome svemu koče naši zakoni.

Hvala
 
01.09.2012
4
1
0
47
travahr je napisao(la):
Pozdrav svima opet

Imali tko ovdje da ozbiljno liječi simptome svoje bolesti pomoću marihuane. Ako ima da li bi bio voljan za mali intervju za časopis. Da kratko kaže zapto koristi, kako mu pomaže, koliko dugo i koliko ga u tome svemu koče naši zakoni.

Hvala

Ima!

Imam kronični problem bubrežnih kamenaca, a koristim je za ublažavanje bolova pošto sam analgeticima više puta otrovao želudac. Pomaže mi u smislu da bol prelazi u utrnulost, a tko je ikada imao problema s bubrezima zna koliko znači riješiti se te boli, makar djelomično. Inače, pridržavam se liječničkih uputa (smanjen unos soli na minimum, totalno sam izbacio gazirana pića iz uporabe i redovno pijem čaj od brusnice). Pušim nekih 15-ak godina, ne previše (1-2 grama dnevno) osim u slučaju žešćeg napada (oko 5 grama, nisam baš precizno mjerio). Hr zakoni su nevjerovatno nebulozni, najviše zbog toga što ne priznaju medicinsku uporabu (ne razlikuju uporabu od zloporabe), a situacija mi je takva da se unatoč tim istim zakonima spremam početi homegrow pa šta bude-bude. Eto toliko za početak, ako te još štogod zanima, samo pitaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N