Čudan feeling

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.04.2013
5
2
0
Bok!

Eto ovako zanima me nešto ima li netko slicnih iskustava. Dakle,pušim redovito vec 3-4 godine i uvijek je sve bilo super bez ikakvih problema,i nista. No u zadnje vrijeme mi se pocelo dešavati ne znam ni kako bi to nazvao neki cudan osjecaj. Kada se napušim(to mi se nekada dogodi,ali sve cesce i cesce) srce mi krene jako brzo kucati te dobijem nekakv napadaj panike,i jos imam osjecaj kao da sve sto napravim nisam ja napravio nego kao da to tijelo samo radi,naravno to prođe za 20-30 min kako kada,ali nije ugodno. Da ponovim da mi se takve stvari nikad prje nisu dešavale. Ima li ko slicnih iskustava?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AwsomeSmiley

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
I ja kad pusim imam neki cudan filing :b_cyclops: . Zaebavam se, to ti je normalno ako dugo pusis. Sve, da kazem, psihoaktivne supstance izazivaju povremeno te paranoje i sl. I naravno mora malo sport i rekreacija pa i mozda malo pauze. Ako "telo samo radi" neke normalne i svakodnevne stvari to je OK, hemija u mozgu se malo poremeti pa imas taj osecaj. Primer ti je Deja Vu osecaj kad ti se cini da si vec negde bio ili nesto reko a nisi. Ali ako gubis kontrolu i ako su u pitanju neke komplikovanije stvari npr u voznji ili slicno onda treba da se malo zabrines i eventualno konsultujes nekog doktora.
 
19.04.2013
5
2
0
Ma nije da ja gubim kontrolu ili tako nešto,normalno funkcioniram i sve samo mi u jednom trenutku kroz glavu prođe ta neka misao da to nisam ja napravio. Npr. pomaknem ruku ili nešto ali kao da to ja nisam napravio. Ne znam kako bi to opisao. Desi mi se to i u društvu pa nikad niko to ne primjeti jer sve ja normalno radim i funkcioniram ali mi je u glavi ludnica,onda si mislim da je sve ok i natjeram se da mislim o necem drugom pa prođe,dok se ponovno ne sjetim. Ko da se odvojim od tjela :D
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
duuub je napisao(la):
Bok!

Eto ovako zanima me nešto ima li netko slicnih iskustava. Dakle,pušim redovito vec 3-4 godine i uvijek je sve bilo super bez ikakvih problema,i nista. No u zadnje vrijeme mi se pocelo dešavati ne znam ni kako bi to nazvao neki cudan osjecaj. Kada se napušim(to mi se nekada dogodi,ali sve cesce i cesce) srce mi krene jako brzo kucati te dobijem nekakv napadaj panike,i jos imam osjecaj kao da sve sto napravim nisam ja napravio nego kao da to tijelo samo radi,naravno to prođe za 20-30 min kako kada,ali nije ugodno. Da ponovim da mi se takve stvari nikad prje nisu dešavale. Ima li ko slicnih iskustava?

Naravno da ima i ne trebaš se brinuti :) par puta kada sam stajao i duvao dogodilo mi se slično, kad sedim već ređe al' kad se baš jako naduvaš telo i pluca ti malo dozive šok i manjka kisika zato se dogodi naglo ubrzanje rada srca i pritiska u krvi što prouzroke DA ČUJEŠ svoje otkucaje :) uzivaj
 
19.07.2012
15
1
3
32
Opusteno brate,jednom sam se bio ubio od Albaneza,imao sam osecaj kad npr sklonim cigare ili palim upaljac,kao da to nisam ja uradio i onda se cudim i na kraju i zaboravim sta sam uradio :D nisam uopste osecao telo.. eto meni se jednom desilo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
misliš ono,srce udara kao mutavo,100 na sat i ti očekuješ da samo zakucaš odjednom i nema te više :)
a volio bi još u životu duvati,hehe...
to care,uduv'o si se pravo taj puta kako reče rakija :)

opušteno,uhvati mu ritam pa polaga stišavaj,nema panike...dešava se to i meni a duvam 25 i kusur godina već,hehe
 
19.04.2013
5
2
0
Naravno da ima i ne trebaš se brinuti :) par puta kada sam stajao i duvao dogodilo mi se slično, kad sedim već ređe al' kad se baš jako naduvaš telo i pluca ti malo dozive šok i manjka kisika zato se dogodi naglo ubrzanje rada srca i pritiska u krvi što prouzroke DA ČUJEŠ svoje otkucaje :) uzivaj

Da uglavnom se dešava kada stojim :D
Opusteno brate,jednom sam se bio ubio od Albaneza,imao sam osecaj kad npr sklonim cigare ili palim upaljac,kao da to nisam ja uradio i onda se cudim i na kraju i zaboravim sta sam uradio :D nisam uopste osecao telo.. eto meni se jednom desilo :D

E upravo to mi se dešava,kaj god napravim ko da nijam ja to napravio,sam kaj mene to onda muci i ne zaboravim nego se izbezumim :D

misliš ono,srce udara kao mutavo,100 na sat i ti očekuješ da samo zakucaš odjednom i nema te više :)
a volio bi još u životu duvati,hehe...
to care,uduv'o si se pravo taj puta kako reče rakija :)

opušteno,uhvati mu ritam pa polaga stišavaj,nema panike...dešava se to i meni a duvam 25 i kusur godina već,hehe

Da da,upravo to,dobro onda lakse mi je kad znam da nisam jedini,a ne zelim prestat pušit nikako :D

sry za double post neam pojima kak ih spojit u jedan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr.Chronic

Dr.Chronic

Aktivan Član
24.01.2012
157
18
28
meni se zna dogodit to :p nisi jedini ne brini previse si spaljen pa se dogodi ... jednostavno se prepusti nemoj se cimat ...samo smireno postupi jel ak se pocnes cimat samo moze veca panika te ulovit :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: duuub

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
duuub je napisao(la):
Bok!

Eto ovako zanima me nešto ima li netko slicnih iskustava. Dakle,pušim redovito vec 3-4 godine i uvijek je sve bilo super bez ikakvih problema,i nista. No u zadnje vrijeme mi se pocelo dešavati ne znam ni kako bi to nazvao neki cudan osjecaj. Kada se napušim(to mi se nekada dogodi,ali sve cesce i cesce) srce mi krene jako brzo kucati te dobijem nekakv napadaj panike,i jos imam osjecaj kao da sve sto napravim nisam ja napravio nego kao da to tijelo samo radi,naravno to prođe za 20-30 min kako kada,ali nije ugodno. Da ponovim da mi se takve stvari nikad prje nisu dešavale. Ima li ko slicnih iskustava?
Svi navedeni simptomi ti upućuju na ANKSIOZNOST.

Anksioznost je neugodna emocija straha i strepnje. Anksioznost je stanje koje djeluje i na misli i na tijelo. Utječe na osjećaje i misaona stanja, kao što su strah, zatvaranje u sebe, kad ste 'na rubu', 'zatočeni', kad osjećate paniku ili napetost i zabrinutost. Također utječe i na tjelesne osjećaje, tj. na simptome kao što su napetost mišića, znojenje, drhtanje, ubrzano disanje, 'leptiri u želucu', proljev, glavobolja, bol u leđima, nepravilno ili ubrzano lupanje srca itd.

Jako učestala patnja koja mori čak 10% balkana, ali to nije čudno s obzirom na životne situacije u kojima živimo. Imam frenda koji je počeo prije par godina patiti od istih simptoma, konzumiranje vutre ti samo pojačava taj loš feeling. On se izlječio dijelomično čišćenjem od vutre na par mijeseci, aktivnim bavljenjem sportom i pravilnom prehranom. Nakon toga je zadržao zdrave navike i vratio se vutrici i problem riješen, nikad mu se više to ne događa. On je bio upućen psihologu kojemu je i priznao da konzumira marihuanu svakodnevno već godinama. Psiholog je i sam rekao da konzumacija marihuane nema veze sa anksioznosti ali se pod utjecajem marihuane češće događaju napadaji panike, kamen u želucu, otežano disanje, ubrzan rad srca, i svi simptomi anksioznosti. Taj poremećaj ti dolazi iz glave, to će ti i stručne osobe reći, tako da ima i ljek za to. Anksioznost nije mana, to je zdrava reakcija svakog čovjeka. Svatko je doživljava u opasnim ili zabrinjavajućim situacijama. Kad ste anksiozni, svi procesi u vašem tijelu se ubrzaju i upravo to izaziva promjene, problem se pojavljuje u slučajevima kao kod tebe tj. iz čista mira, čime ti sam 99% siguran da imaš problema sa anksioznosti.

Prouči malo štivo pa budeš vidio:
http://www.klinicka-psihologija.hr/1.html
 
19.04.2013
5
2
0
Dr.Chronic je napisao(la):
meni se zna dogodit to :p nisi jedini ne brini previse si spaljen pa se dogodi ... jednostavno se prepusti nemoj se cimat ...samo smireno postupi jel ak se pocnes cimat samo moze veca panika te ulovit :)
Da eto jucer mi se desilo,samo sam u glavi osjetio da nisam svoj al uopce nisam reagiro na to nego sam se nastavio zajebavat i sve,nisam razmisljo o tome i proslo :)

No Joke je napisao(la):
Svi navedeni simptomi ti upućuju na ANKSIOZNOST.

Anksioznost je neugodna emocija straha i strepnje. Anksioznost je stanje koje djeluje i na misli i na tijelo. Utječe na osjećaje i misaona stanja, kao što su strah, zatvaranje u sebe, kad ste 'na rubu', 'zatočeni', kad osjećate paniku ili napetost i zabrinutost. Također utječe i na tjelesne osjećaje, tj. na simptome kao što su napetost mišića, znojenje, drhtanje, ubrzano disanje, 'leptiri u želucu', proljev, glavobolja, bol u leđima, nepravilno ili ubrzano lupanje srca itd.

Jako učestala patnja koja mori čak 10% balkana, ali to nije čudno s obzirom na životne situacije u kojima živimo. Imam frenda koji je počeo prije par godina patiti od istih simptoma, konzumiranje vutre ti samo pojačava taj loš feeling. On se izlječio dijelomično čišćenjem od vutre na par mijeseci, aktivnim bavljenjem sportom i pravilnom prehranom. Nakon toga je zadržao zdrave navike i vratio se vutrici i problem riješen, nikad mu se više to ne događa. On je bio upućen psihologu kojemu je i priznao da konzumira marihuanu svakodnevno već godinama. Psiholog je i sam rekao da konzumacija marihuane nema veze sa anksioznosti ali se pod utjecajem marihuane češće događaju napadaji panike, kamen u želucu, otežano disanje, ubrzan rad srca, i svi simptomi anksioznosti. Taj poremećaj ti dolazi iz glave, to će ti i stručne osobe reći, tako da ima i ljek za to. Anksioznost nije mana, to je zdrava reakcija svakog čovjeka. Svatko je doživljava u opasnim ili zabrinjavajućim situacijama. Kad ste anksiozni, svi procesi u vašem tijelu se ubrzaju i upravo to izaziva promjene, problem se pojavljuje u slučajevima kao kod tebe tj. iz čista mira, čime ti sam 99% siguran da imaš problema sa anksioznosti.

Prouči malo štivo pa budeš vidio:
http://www.klinicka-psihologija.hr/1.html
Hvala na odgovoru no mislim da nemam s tim problema jer ne dešava mi se to iz čista mira nego samo kad sam spaljen,i to ne u pravilu svaki put,no zanimljiva je tema,idem sad malo bolje to progoogleat
 
09.05.2013
3
9
0
duuub je napisao(la):
Bok!

Eto ovako zanima me nešto ima li netko slicnih iskustava. Dakle,pušim redovito vec 3-4 godine i uvijek je sve bilo super bez ikakvih problema,i nista. No u zadnje vrijeme mi se pocelo dešavati ne znam ni kako bi to nazvao neki cudan osjecaj. Kada se napušim(to mi se nekada dogodi,ali sve cesce i cesce) srce mi krene jako brzo kucati te dobijem nekakv napadaj panike,i jos imam osjecaj kao da sve sto napravim nisam ja napravio nego kao da to tijelo samo radi,naravno to prođe za 20-30 min kako kada,ali nije ugodno. Da ponovim da mi se takve stvari nikad prje nisu dešavale. Ima li ko slicnih iskustava?
nova sam na forumu i vidim da je zadnji odgovor na ovu temu bio jos prosli mjesec, ali nema veze, ja cu odgovoriti na tvoje pitanje pa se nadam da ces procitati uskoro !
da, imam dosta slicnih iskustava, ne znam zasto ali ponekada me uhvati panika (pogotovo ako si umislim da ce mi riknut srce jer je malo slabije), tada mi se stisne vilica, osjecam tezinu na grudima, tjeskobu- moj lijek je lagana muzika i zagrlis brate nekog,odma se smiris :thankyou: ali moram priznati da se to desi ako sam u totalno nepoznatom okruzenju, ili trebam ubrzo voziti, ili ici kuci .
a jednom sam se toliko devastirala da sam halucinirala 2h, od policije,auta,kamera,ljudi koji pecaju(haha) do te mjere da sam pricala s nekom imaginarnom osobom! covjece za poluditi

Ako ti se ovakve stvari desavaju, preporucujem da duvas samo kada si raspolozen u opustenom okruzenju sa sto manje ljudi, javi mi ako sam ti uspjela sta pomoci ! uzivaj
 
03.06.2013
5
3
0
duuub je napisao(la):
Bok!

Eto ovako zanima me nešto ima li netko slicnih iskustava. Dakle,pušim redovito vec 3-4 godine i uvijek je sve bilo super bez ikakvih problema,i nista. No u zadnje vrijeme mi se pocelo dešavati ne znam ni kako bi to nazvao neki cudan osjecaj. Kada se napušim(to mi se nekada dogodi,ali sve cesce i cesce) srce mi krene jako brzo kucati te dobijem nekakv napadaj panike,i jos imam osjecaj kao da sve sto napravim nisam ja napravio nego kao da to tijelo samo radi,naravno to prođe za 20-30 min kako kada,ali nije ugodno. Da ponovim da mi se takve stvari nikad prje nisu dešavale. Ima li ko slicnih iskustava?
Ja sam to imao u doba kada sam bio izložen svakodnevnom stresu, ponekad sam doslovno mislio da umirem ali stres nije jedini uzrok pošto imam frenda kojem se to dešavalo i bez stresa. Frendu mi je to dijagnosticirano upravo kao panika te je od liječnika dobio Xanax koji konzumira po potrebi ali je prestao pljugat, što se mene tiče uspio sam srediti to sam sa sobom u glavi, jednostavno sam se uvjerio da to nije ništa i više mi se ne dešava. Moj savjet ti je da se makneš od ljudi sa lošim utjecajem na tebe ukoliko je žiža tvoj način života naravno ako je to razlog (to znaš ti).
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Svi krivnju svaljuju na vutru kad im se počnu događati takve stari. U biti sve dolazi iz glave a najveći razlog je ovo vrijeme u kojem se živimo, nedostatak aktivnosti, nezaposlenost, besparica, životni problemi i nedostatak neke zanimacije.
Nema razloga prebacivati krivnju na vutru. Svaki psihić će vam dati terapiju Helex ili Xanax kad mu ispričate takve stvari i većina takvih ljudi završi navučeno na te ljekove odnosno opijate što na kraju završi puno gore od uživanja u vutri.
Riješenje za takve probleme je većinom na dohvat ruke samo se treba malo trgnuti u životu, nema potrebe za posezanjem farmaceutskih sranja i opijata jer će vam tek to uništiti život. Mnogi nisu ni svjesni kakvu ovisnost stvaraju lijekovi takvog tipa, dok statistika jasno potvrđuje da je najviše ljudi u svijetu ovisno baš o takvim lijekovima.