Čudesna godina uz Vutra org.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Morao bih u pesmi ili makar kroz stih da sročim pohvalu i reč o godini prošloj kalendarski; godini koja će još dugo ostati u plućima, na osmehu i ovde na Vutri. Morao bih iste takve pohvale i reči da sročim o Vutri, uz koju je ta ista godina prošla; Vutri koja je neposredno kriva za sve divne okolnosti u kojima sam se našao, jer vreme koje sam kvalitetno proveo upoznavajući spektakularan svet growanja, pravih vrednosti i stvari koje su se u medjuvremenu dešavale, zaista nemaju cenu.
Vutra ogr. desila se tada kada je sve ostalo postalo bezukusno, dosadno i besmisleno. Ona se desila kad sam prvi put u životu osetio groznicu samoće; kada sam sa sebe konačno skinuo svu prljavu i sraslu odeću za kožu i ostao bolno ogoljen kao dete tek rodjeno. I bez foliranja, to jeste bio okidač svih ludih i prelepih događaja koji su usledili. Par godina iza, samo sam gledao sa strane, ponekad satima listajući forum ne bih li pronašao rešenje za problem, a onda sam tako iz vedra neba odlučio da postanem član i nesvesno sebi promenio život. Samoća više nije bila problem, već slobodno vreme gde sam konačno postao gospodar svoje sreće. I tu, na toj pozornici novih okolnosti, živeći kroz ovaj forum- došla je nova ljubav, slušalo se mnogo lepe muzike, upoznalo se mnogo dobrih ljudi, začete su neke bebe; uz pesmu i Vutra org. se trimalo, bralo i sadilo...i rodiše se deca!
Evo, godina na forumu je prošla. Možda nisam postao bolji grower, ali bolji čovek svakako jesam. I sada kad tako emotivno i prilično patetično rezimiram, shvatam da sam sada, godinu dana kasnije bogatiji za nekoliko neprocenjivih growova, 15-ak biljaka (uključujući i nove lepotice u boxu), bogatiji za jednu divnu ženu i dvoje prelepe dece; bogatiji za sve Vas ovde! I koliko mogu, odavde uzimam i koliko umem, ovde dajem. Godinu dana iskusniji jasnije sagledavam značaj postojanja ovog foruma. I u to ime palim buksnu, tebi u čast i u svoju slast! Živa mi bila Vutro i svi mi sa tobom i kroz tebe! :) :vutra:
 
Poslednja izmena:

pipac1986

Aktivan Član
24.04.2015
240
407
63
37
:clap::predobro receno i rezimirano! Skidam kapu i zelim ti u ovoj godini jos vise lijepih trenutaka i svega ostalog sto si zelis! Isto tako bi pozelio i svim ostalim clanovima i simpatizerima ovoga fantasicnog foruma! Ljudi sretna vam i bericetna 2016.godina!:respect::let::wave::vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Barbarossa

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
Narod kaze: Dobro cini I dobro se vraca, a po tvojim aktivnostima na forumu rekao bih da si to I zasluzio.
Cestitam na svim uspesima u 2015-oj. Na dobrim biljkama I berbama, sjajnim temama I najvise na prinovama u porodici
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
:thumb:Želim da ti ova bude još lepša i bogatija gledajući klince kako rastu!:cool23: Složio bi se s tobom u velikom delu napisanog, pogotovo da :vutra:promienila život i način razmišljanja.:rasta:
Nikada te nisam pitao, a gde nestate onaj prelepi frižder?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Da, nešto konačno virtuelno a više nego dovoljno da bude realan ventil u vremenu kada se od banalnog i trivijalnog nema gde sakriti, a kamoli slobodno i smisleno ugadjati duhovnim i psihofizičkim potrebama. Verujem da je privilegija imati svoj kutak ovde i ta činjenica me čini veoma ponosnim...i napušenim čovekom! :D
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
I nakon dve godine od ove priče...još sam tu...
Danas nekako nostalgičan, plačljiv, tužan...vrtim sećanja, gledam šta sam radio, pisao, sadio...i otvaram novi Dnevnik uzgoja, kad ono ravno tema trideseta!
Pa kako to vreme leti...evo i klincima skoro tri godine, žena još tu, fala bogu...ja još na Vutri, stariji nekako al' isto dosadan s mojim pisanijama; podjednako posvećen i drčan kao prvog dana...
Bilo je dana kad sam se borio sa sujetom, sujeta je često dobijala bitke...al' bijem i ja nju nekad; bilo je iskušenja i biće ih...
A često, često se setim tog nekog davnog leta kad sam još samo gost bio na Vutri, stidljiv, neodlučan...i plašljiv...
A sada...imam više sedih u bradi, mnogo više sedih...iskustva imam malo i delim, sve delim...ostalo se nije mnogo promenilo...pa dogodine kod teme četrdeset i neke da rezimiramo... :)
Živa bila Vutro! (i oprosti na patetici) :vutra::respect:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Razmisljam sta napisati, a ne uvrijediti autora...

Pateticaru mojne da njaske, vec nastavi sa onim "crticama".
Kako te nije stid naroda zapustiti ih i prepustiti mahovini i korovu!?