Čudne pojave na biljci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.10.2015
10
3
3
44
Pozdrav svima, imam problem sa jednom biljkom, a pošto mi je ovo prvi grow molim za pomoć.
Uočio sam kod biljke da su joj savijeni listovi prema dolje (samo na gornjem dijelu, donji dio biljke ok izgleda). Listovi izgledaju jako masno i šuplji su joj headovi. Evo molim pomoć, do prije 2 tjedna je sve bilo normalno.
20151002_200415.jpg 20151002_200442.jpg 20151002_200755.jpg 20151002_200830.jpg 20151002_200837.jpg
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nisi dao ništa od informacija pa ti nitko nemože niti pomoći :)
Daj ispuni ovaj upitnik pa možda i bude odgovora ;)

OVAJ UPITNIK NAPRAVLJEN JE KAKO BI OLAKŠAO I UBRZAO POMOĆ OKO ČESTIH PITANJA I PROBLEMA SA BILJKAMA !

Uzgajivači koji koriste zemlju :

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?

KAKO ODGOVORITI NA UPITNIK SAMO COPY PASTE UPITNIK I PORED NAPIŠITE ODGOVORE !!!!!!!

AKO NEZNATE ODGOVOR NA NEKA OD PITANJA NAVEDITE KOJA !

AKO IMATE PROBLEM POPUNITE UPITNIK I DOBITI ĆETE ODGOVOR NA VAŠE PROBLEME U UZGOJU.
 
02.10.2015
10
3
3
44
Sry, novi sam na forumu.

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Iz sjemenki
2.Koliko su stare vaše biljke ? 5 mj (točije 4 i pol mj, zasađene su u 5.mjesecu ove g)
3.Koliko su visoke vaše biljke ? Jedna 1,10 m, druga (ova za koju pitam) 1 m
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 15 l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) Plantella zemlja, i gnojivo za tu zemlju
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? Po potrebi, cca svakih 3 dana, voda iz slavine koju pustim da prenoći
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? približno 8,3 pH, toliko je tu di živim. Nemam tester
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Ne znam
9. ups - lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?

Na ova pitanja ću opisno. Znači bile su od 5.mjeseca na terasi na otvorenom, na području zg, Odnosno, u unutarnjem prostoru dok nisu narasle nekih 20cm, pa sam ih prebacio van. Prije tj dana sam ih opet stavio unutra pod suncevom svijetlo (znam da ih ne smijem premještat, ali takva je situacija da moram). I jedna biljka je i dalje dobra, napreduje, u 56 danu cvijeta, a ova druga bolesna je 2 tjedna sporija u cvjetanju, znači u 54. tjednu.


14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Mislim da je uzrok neki nametnik (pogledaj ovu sliku gdje su pojedeni/iskopani listovi)
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? prvi grow, totalni početnik

evo slike i od ove zdrave
20151002_200528.jpg 20151002_200545.jpg 20151002_200604.jpg

Ako se da spasiti, kako šta, da mi i ova druga ozdravi. ? e hvala ti na ovom upitniku
 
02.10.2015
10
3
3
44
da skinuo sam dvije gusjenice....ali jedan list kojeg nemrem naci mislim da se radi ...gotovo siguran o nametniku(leaf miner).

ok otprilike znam spustiti ph(citao sam malo po forumu)ali sto znaci da skidam ph???sljedeci put kad cu zaljevati da skinem ph toj vodi prije nego dodam tekuce gnojivo za cvijet???
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
otprilike znam spustiti ph(citao sam malo po forumu)ali sto znaci da skidam ph
isto ti dodje, previsok je pa ga spustaj il skidaj dole :) citaj malo forum, trebace ti i za narednu godinu to sto naucis sada npr. https://www.vutra.org/threads/ph-metar-bez-ph-metra.13410/
ili ako te zanima vise o ph, pogledas sta sve ima na forumu tako sto ukucas gore u pretragu ph i dobijes spisak tema, ovako https://www.vutra.org/search/1969394/?q=ph&o=relevance&c[title_only]=1
 
02.10.2015
10
3
3
44
oke pogledao sam forum kako dobiti idealan ph,ali zanima me sto oba dvije biljke zaljevam istom vodom pa me zanima kako da ovoj drugoj nije nista stovise ova druga je u super stanju(po meni)i hvala ti za pomoc!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
i sad ja treba da ti saberem 2 + 2. zasto ocekujes da isti uslovi treba da isto odgovaraju razlicitim biljkama. moj frend moze ujutro da popije pola litre djusa na prazan stomak a meni ne prija, ubi me kiselina. potpuno je normalno da razlicite sorte razlicito reaguju na iste uslove, zato uslove moras prilagoditi svakoj posebno. sad na spavanje. bar ja odo :)