Čudovišta iz ormara, hps 150w, BIO uzgoj, 2nd indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Pa evo ovako..
Započet ću dnevnik jer sam još nov u ovome i treba mi nekad i pomoć pa da sve bude na jednom mjestu:D
Grow sam započeo ranije, ali pošto je proklijala samo jedna sjemenka ostavio sam ju, ljepo sam ju POLUkružno LSTirao i sad je ispao mudonja. Neču ga bacit, ali nečemo se niti obazirat previše na njega, on je sada tu da proizvodi polen pa da oprašim biljke u boxu, a možda i ženkicu koju imam out, jer mi treba sjeme, a mislim si možda i naručit, jednom... :D

Da vam predstavim svoj setup:
Sjeme, regular, s ulice. puno sitnije nego sam imao u 1. growu, valjda je riječ o sativi o_O
Box: kuhinjski ormar V130cm, D40cm, Š50cm obojen u bijelo
Izvor svijetlosti: hps 150w sa homemade reflektorom od stare grijalice i lancima za podešavanje visine i plexyem 2mm ispod nje...
PC Ventilatori: Upuh 80mm, ispuh 100mm, a po hps-u puše 120mm vent koji nekako puše i po biljkama, problem je jedino što onda puše topli zrak,
MEDOTA uzgoja: od početka na 12/12,LST u laganini..
zemlja: švabska NATURAHUM BLUMENERDE
Gnojivo: Plantela cvijet NPK 6-8-8, a možda bude bio uzgoj ako nabavim gnoj od peradi.
Voda je trenutno kupovna JANA, ph ću regulirati sa octom i mjeritph testerom za akvarije.
Temperatura je u boxu 29-31 stupanj s upaljenim, a 20-21 s ugašenim svjetlom.
Vlaga je trenutno 40%, a po noći se zna popet i do 90%. o_O
Biljke če se nalazit u plastičnim bocama s odrezanim vrhom, obloženim neprozirnom trakom i presvučeno čarapom ( vidi se na slici)
Ta stvar s čarapom je dobra jer se može našpricat vodom čarapa ili se nekako smočit i tako se podiže vlaga direktno oko biljke :D
2 sjemenke su proklijale i stavljene u zemlju, sad čekam ostale...
Evo i nešto slika:
BOX


Evo, jedna je jučer izašla, druga se još čeka, a ostalo sjeme na klijanju

Mužjak lstirani


Ako neko ima kakav savjet ili bilo šta za reč, samo neka napiše:DD
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Ja bih samo malo rasirio reflektor i stavio mylar foliju zbog refleksije :D

Vjerovatno vec znas, ali nemoj mjeriti pH prije nego sto stavis gnojivo. To sam ja budala radio u prvom growu :p

Da sam na tvome mjestu, pustio bi barem par dana u vegi :D, jer mislim ako lstiras na 12/12 da neces napraviti puno posto nece puno vremena proci da one prestanu rasti, 130 cm visine nije uopce malo. LST bi ja napravio kad bi imao vrlo mali prostor kao npr PC grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DeadAngel224

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Raširit ču ga onda malo:D ne treba mylar pošto je box bijeli, a i izgleda urednije tako i manja vjerojatnost da se zapali nešto, baš sam pazio da kod refektora sve bude metalno, bez plastike i kartona:p
Da znam da gnojivo spušta ph. Da li si imao kakve probleme zbog toga?

Ostavio sam mudunju par tjedana vege pa mi eto što učinio, a sad nemogu jer želim njegov polen, pa ću ostavit na 12/12. Prije če mi pokazat spol, a i želim vidjet kako le mi ispast s tom metodom

Što se lst tiče, jednu ču malo vrtit, a ostale ostavit normalno bez vježbi neka ljenčare, a i oplodit čemo nešto:pP

Zanima me što mislte o zemlji? terra magmu nisam mogao nači, composanu prodaju samo od 20l, a to nemam kako dovest iz grada. Ma možda ju i nabavim kad če trebati presađivati.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
i mene zanima ova zemlja ...jer.ovaj puta nikako nisam mogla naci terra magmu...a zemlja koju si ti uzeo mi je bila dostupna..ipak se nisam odlucila za nju jer mi je receno da je to niza klasa zemlje ( tj. slabija od terra magme )..pa sam uzela terra brill typ4 - to je inace profi zemlja za rasadnicarstvo..
dakle..vjerojatno ces trebati malo ranije krenuti sa prihranom..ali obzirom da ides sa 12/12 od starta...mozda ne bude prestrasno..
dali ih planiras presaditi u vece posude prije nego krenu sa cvjetanjem?
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Ja sam jedinu tu našao od 10l, sve ostale su bile žnj klase.
čim mi se pokažu ženke, odmah idu u posude od 4-5l. Mislim da više od togs ne treba, jer sam negdje pročitao da je dosta 3l zemlje za 12/12..
Edit: tu zemlju moraš obavezno mješat sa stiroporom, jer zna biti ovako samostalno, jako 'neprozračna'...
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Closet freak je napisao(la):
Raširit ču ga onda malo:D ne treba mylar pošto je box bijeli, a i izgleda urednije tako i manja vjerojatnost da se zapali nešto, baš sam pazio da kod refektora sve bude metalno, bez plastike i kartona:p
Da znam da gnojivo spušta ph. Da li si imao kakve probleme zbog toga?

Ostavio sam mudunju par tjedana vege pa mi eto što učinio, a sad nemogu jer želim njegov polen, pa ću ostavit na 12/12. Prije če mi pokazat spol, a i želim vidjet kako le mi ispast s tom metodom

Što se lst tiče, jednu ču malo vrtit, a ostale ostavit normalno bez vježbi neka ljenčare, a i oplodit čemo nešto:pP

Zanima me što mislte o zemlji? terra magmu nisam mogao nači, composanu prodaju samo od 20l, a to nemam kako dovest iz grada. Ma možda ju i nabavim kad če trebati presađivati.
Kuzim da ti je box bijeli ali sigurno nemoze reflektirati svjetlost kao sto moze folija. Pa nisu u original satorima uzalud postavljene te folije :) ali naravno, to je tvoja stvar :p

Sto se tice gnojenja biljki u mom prvom growu, skuzio sam tek nakon 2 mjeseca da radim krivo to sto mjerim pH pa onda dajem gnojivo, a generalno sam imao hrpu problema, ali zbog mojih gluposti.

Na zemlji samo nemoj stedjeti :p i gledaj da ti ima balansirane pH vrijednosti (6,0 pH). Ja sam u prvom growu koristio takodjer vrhunsku zemlju od Klasmann Deilmann-a, i jednako je dobra kao tera :) a evo ti i link na netu: http://www.klasmann-deilmann.com/en/klasmann_substrates/easy_growing/bedding_and_patio_plants/bedding_and_patio_plants.html (Ja sam koristio zutu boju, medium, ali neznam koji broj, ali to pitas prodavaca.)

Ali ako je nema u tvojoj blizini, mislim da bi po cijeni mogao znati koja je zemlja dobra, npr ako 70 L kosta 10€ to nemoze biti losa zemlja :p
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Ma ostavit čemo tako kako je, ne gubi se previše, a i meni iskreno ne treba puno, 10g je meni držalo 2 mjeseca od prošlog growa, ali to može biti zato što je bila dosta slaba, pa sam ju zapalio rijetko, samo kad nisam mogao spavati, jer nema šanse da si poslije nje mogao ostati budan:p

Zemlja je meni uvjek do vrha, tako da nema straha, osim točkica po lišću koje mi se zna pojavljivat, a to me najviše živcira, jer onda neznam, dal je ph previsok il prenizak, dal fali gnojiva, dal je prejaka zemlja, ma svašta. Želim se usavršit, zato sam napravio dnevnik da mi pomognete i da mi se takve stvari što rjeđe ponavljaju...

Ova moja je 10 l koštala 15kn
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Kad sam rekao nemoj stedjeti na zemlji mislio sam na kvalitetu zemlje i cijenu :p jer vidim ima puno ljudi sto izvade zemlju iz svog vrta pa u njoj growaju.
Tockice po liscu vjerovatno visak gnojiva, mada nemozes nikad napamet govoriti bez slike, ali evo i ja sam u ovom 2nd growu isto imao tockice i bilo je od gnojiva.
To me naucilo da sljedeci grow nikad ne stavljam punu dozu gnojiva, pa cak ni pola doze gnojiva dok su malene, a prvih 10 dana niti malo gnojiva, samo voda jer sam naucio na ovom forumu da biljke imaju snage prvih 10-ak dana odrzavati sami sebi zdravlje sa vodom :p Savjetovao bih ti, posto je ovo stvarno prekrasan forum sa puno stvari koje mozes nauciti, pa pogledaj za te tockice.
Manje pakovanje zemlje = veci omjer cijene, ali vjerojanto je dobra zemlja, najbitnije da je ona lijepa, vlazna i friska kad je kupis :D Ja sam inace picajzla i pazim na svaku sitnicu i uvijek gledam kupiti najbolje za svoje biljke ako imam novaca.

I ne volim puno mudrovati, jer ja uvijek gledam to po sebi i svom setupu i gnojivima i svemu ostalome, tek sam na 2nd growu tako da ti ja bas nisam najbolji savjetodavac xD

Ako te nesto bas bas muci imas mentorski kutak i surfaj malo po forumu :D
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
surtam i čitam svakodnevno več pola godine, al neke informacije su duplicirane i različite i neznaš koje je točno
Ovog mužjaka kojeg imam u boxu sam pognojio tek nakon 25 dana otkad je izašao
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
poz

ako već kupuješ vodu onda rađe neka bude destilirana, ja sam par growova odradio tako jer mi se nije dalo zezati s PH-om - nisam imao većih problema
Osim u slučaju kada dodaješ gnojivo koje izrazito spušta PH - ja sam to rješavao tako da sam dodavao vodu iz pipe koja ima nominalno veći PH-a (cca 8)u nekom omjeru npr 1:4
Sada koristim vodu iz pipe, malo limunska kiseline i to je to, destiliranom počastim curke s vremena na vrijeme, neda mi se više vucarat ko budala svakih par dana.
Uistinu nema smisla bacati pare na Janu, utroši ih u nešto drugo rađe

Što se tiče mužjaka i polena koje misliš skupiti, računaj da će ti buduće curke biti spremne za oprašivanje tek za minimalno mjesec dana ( najbolje vrijeme za oprašivanje je 2 ili 3 tjedan cvjetanja kad počnu prvi kristali), za oprašiti vanka je prekasno jer nakon oprašivanja za formiranje sjemenki treba bar 4-6 tjedana. Polen je osjetljiv na vlagu i veće temperature, ali u frižideru ili zamrzivaču može ostati više mjeseci i opet odraditi posao.

sretno
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Ma janu koristim samo kad su mlade, znači prvih tjedan 2, onda dalje vodom iz slavine. Zar se destilirtanoj vodi ne diže ph kad odstoji, a i čitao sam da je sve korisno što biljka treba odstranjeno od nje destilacojom. Prije sam prokuha 5 litara vode i to držao u onom balonu i regulirao ph, al sad jednostavno kupim janu i s njom zaljevam kojih tjedan 2 dok ne potrošim, onda krečem na vodu iz pipe.

Ovo za mužjaka, svi se boje da se im ne otvori cvijet i pusti polen nakon što pokaže preflower, meni je na cjetanju već od 22.9 ima vrhove za 3 jointe :vb_kez: , a još se nije niti jedan cvijet otvorio. :lock: :knockknock:
A ova biljka šta vani imam, ja ludim zbog nje, prvi preflower (bilo ga ih oko 5-6) se vidio 25.8 i bila je visoka 60 cm i nakon mjesec dana tako je i ostalo 5-6 prefloweri, a gnojio sam ju svaki tjeda sa dozom i pol plantele, možda nije bilo dovoljno? porasla je na metar i 20, a tek 20.9 je počela kako treba cvijetat, evo jučer sam ju išao pognojit s malo odstajalog purečeg i pilečeg drekeca:p da li bi on trebao biti ok? muči me što drugi več puše svoje plodove, a moja je tek počela cvjetat kako treba :eek:hno:. da li če to biti problem zbog niskih temperatura? trebam li stavit slamu na pod da sprječim smrzavanje ili što? i da, ima sitne smeđe točkice po lišču, jučer je dobila i sitne bjelkaste, drugi tjedan ili čak ovaj bacam fotke.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
EEE na vanjskoj si trebao lst raditi kao ja na svojoj :D pogotovo ako si ranije posadio da se ima vremena razviti. Kad su u pitanju vanjske biljke meni je receno da cim vidis nesto cudno na listovima, odmah pogledati detaljno par listova ali odispod. I to se meni dogodilo sa mojom, napali su me tripsovi mali bijelie bubice, grozni pod mikroskopom i prijatelj mi savjetuje da otrov uzmem neki sto se pomijesa sa vodom u vrlo malim omjerima i jako je otrovan za ljude. I tako sam napravio, kupio i bio je dosta skup a vrlo mala bočica je bila i pospricam sa prskalicom po cijeloj biljci i sredio sam ih. Ali evo je sada hvala bogu zdrava kao dren, od tih tripsova vise nikad nisam imao nkakvih problema a mirise velicanstveno.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
napravila mi je mjesečnu pauzu u cvjetanju jer nisam napravio lst?? ne razumem sad to.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Ne, nisi me skuzio sto sam htio reci. Mislio sam da si na vanjskoj trebao lst napraviti, pogotovo ako si je ranije posadio :p, onda ne strsi par metara u zrak nego lijepo u stranu ide :D
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
lastirana je ona..
Jedini mi je problem to što je preflower pokazala 25.8, i još porasla pola metra a počela se popunjavat kako treba tek 20.9. Do 15.9 je gnojena duplim dozama plantela, a sad 1.10 je pognojena izmetom peradi
OVO je slika 25.8. prvi vidljivi prefloweri, imala je jako male sporedne grane, a pošto je onda još vegetirala mjesec dana to je sve naraslo..

A ovo je ona danas:


Nekoji već suše svoje plodove, a moja je tek na početku...
zna li neko zašto je tako kasno počela cvjetat? hoče li joj naštetit zima? što bi trebao napravit u vezi svega toga?? pomozite ljudi!!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Neće joj naštetiti nego ju bude snijeg zatrpao jer brat bratu treba joj bar još 50 lijepih dana. Šta bi trebao napraviti, pa ništa, logično, osim ako nećeš udariti temelje oko nje pa sagraditi neki staklenik sa grijanjem u njemu. Sad je pusti kak ide ide pa ćeš obrati pred prvi snijeg. Iako mislim da će je hladnoća za nekih mjesec dana jednostavno zamrznuti i ostat će nekakva nikakva, al jbg.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
eh neznam šta joj je da je zaštekala. možda manjak gnojiva ili što..a od 6. mjeseca se trudim oko nje. posađena je u šumarku koji nema ni 100m2. a sve okolo su polja, ali niko nije još zavirio tamo :DD
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
UPDATE:
Ovakvo je danas (jučer) stanje u boxu

Muškarčina se lijepo rascvjetala, još malo pa mu skidam i spremam, samo neznam kad, mada već sad ima doosta polena. :bananabang: :vb_kez:

VIDI se kako je lijepo polikružno LSTiran


Pustimo sad njega, život mu je i tako pre kraju :p
Ovakvo je stanje. od 5, 3 su proklijale i izašle iz zemlje, ostale se još čeka. jedna mi se nije skroz otvorila.. :vb_smash:

to je to od mene za danas, sljedeči updejt, drugi tjedan kad malo porastu :rolleyes:

EDIT!!
Evo danas sam posjekao mužjaka jer je već počeo puštati polen. Malo sam se igrao i pogledao cvijet mikroskopom. kad ono TRIHOMI, ali još prozirni. hahaha pa ja nisam imao pojma da ih i mužjaci imaju:DD ali samo po onom sitnom lišću pri vrhu...
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
vidim, dnevnik se ne prati nešto....

UPDATE:
ovo je zajednička slika od jučer, biljcice starosti od 10 do 15 dana. do 5.10 su bile udaljene 50 cm od svijetla sad su na 30 cm


ovo su slike od danas:

proklijala 28.9. 15 dana starosti


proklijala 30.9. 13 dana starosti


proklijala 3.10. 10 dana starosti. to je ona koja se nije odmah otvorila i rješila ljušture, to ju je valjda pogodilo i stala je s rastom, ali sad je počela lagano...


i jedna zajednička van boxa


Sad mi je jedini problem ta vlaga... kad je zatvoreno svjetlo popne se na 85-90%, a čim se upali nakon 10 min odmah je na 40%, temp je 28 stupnjeva..
u boxu su i veliki mokri ručnik i 3 posudice s vodom i nikako da se vlaga digne, vjerojatno zbog toga imaju onakvo lišće spresavijano...šta da radim još u vezi vlage??
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sacekaj da se razvije lisnata masa pa ce i vlaga nesto skociti, mada 40% nije tako katastrofalno kad vec temp. ne ide preko 30
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.