Čupave sličice *.*

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

VenloNL

s kauča na fotelju s fotelje na kauč
Poznanik Foruma
07.06.2010
6.679
27.728
1.098
:thumb: odlično formulirano pitanje PowerSeed:)
Slike su zanimljive,pogotovo bezoka djevojka....molimt te nacrtaj joj drugo oko jer je ovako tužna i nesretna,...sa dva oka će biti samo tužna.

• Sviđa mi se
Reactions: qfgizusq

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.027
1.550
188
nije ti to apstrakcija..apstraktno je kada ne razaznajesh formu necheg konkrenog... ovdje , u nekim komadima, ima elemenata figurative apstrakcije-npr. zadnja u prvom postu-ova chagallovska two face glava sa krunom...kao i u drugom postu-gdje je samo jedna slika..pa ova krava stoji na brezhuljku-koji mozhe biti i nechija glava-listovi biljke mogu biti ochi .bla bla bla...eto

vidi se da je to radila mlada osoba...ali, upravo to im i daje neku drazh..

OP
OP
Cupcupava

Cupcupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
889
6.404
233
Početnik sam, a i samouka, nadam se da ću biti sve bolja i bolja, ako nastavim sa slikanjem.. A i zasada se bavim samo jednom tehnikom (ulje), videćemo kako mi idu pastele ili olovka, kada krenem sa tim (ako krenem)..
Dobila sam na poklon kistove i uljane boje i udri, a nije baš jednostavno "manevrirati" kistovima, mada čim sam počela-zaljubih se u te kistove i sve propratno što ide uz tu tehniku, paleta, boje iz tube, platna, itd.. Meni to dodje kao nekakav ritual.. Nisi uvek raspoložen, ali kad jesi-*****rija..
Možete zamisliti kako je meni onda zakon kada se nekome svidjaju moji radovi, motivacija mi se tada popne na plus osamstodevedestdevet, a tek kad prodam sliku (a jesam)... neprocenjiv osećaj..
Evo za mesec dana ću imati štand na jednom festivalu, a izmedju ostalog biće tu i ovih mojih slika, pa ćemo videti kako će proći, nije mi bitna samo prodaja, već i kako će ljudi reagirati na njih, ipak je to "prvi izlazak" u javnost sa istima, ako ne računam ovaj virtualni.. I tako.. Eto.. To Vam je to.. :banana_rasta:

Moraću sa linkom, neće sliku da mi zakači?

Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.027
1.550
188
i mislila sam da nisi skolovan umjetnik ali,nekako mi je bilo blesavo to napisati..ne znam kako bi to shvatila...iako..ja vishe cijenim slikare bez akademije...za njih mozhesh 100% biti siguran da to rade zaista iz ljubavi i potrebe da kanaliziraju svoj talent i emocije.dok akademski-shkolovani-to im vec dodje kao posao ( ne svima-ne generaliziram ).odluchili su se za tu "djelatnost" i sad nema druge-on je slikar -zavrshio je te shkole i,na neki nachin, mora to raditi..drugo mu ne preostaje..+ mongi koji dodju do neke popularnostiokrenu se komercijali..+ i u tom fahu je sve samo stvar marketinga.ima slikara koji su gooodinama radili fantastichne stvari a za njih je znao relativno mali broj ljudi+ ljudi iz struke i kolekcijonari..i onda ,preko nochi BUM..postali ime..pojavljuju se po novinama.raznorazni pomodni magazini objavljuju interwjue sa njima i bla bla..a sve to doslovno preko nochi i samo iz razloga shto je nstko ulozhio novce u marketing( ogromni pano koji najavljuju izlozbhu u MImari+ interwju u globusu-to je najklasichniji primjer )..mogu navesti 1o'tak takvih primjera..i svi su oni chist ok umjetnici.kvalitetni,originalni,tehnichki potkovanii shkolovani..ali, to tog BUM-a dodje potpuno nevezano za samu umjetnost..

nego...Chupchava..ja bi ti preporuchila da,ako je ikako moguche, svu lovu koju zaradish prodajom slika, odmah ulazhesh u materijal.npr. boje..ovdje ti je kolorit prilichno jednostavan-pochetnichki-osnovne boje itd...a kada nabavish vishe materijala..mochi chesh se vishe igrati sa bojama i tehnikama..ali,prvo poradi na bojama..
(isprichavam se na masi tipflera-tipkovnica me zafrkava a neda mi se kontrolirat i ispravljat-sorry)

• Sviđa mi se
Reactions: qfgizusq

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
355
1.360
143
Universe
eto i tvoje teme a? hehehehe

sviđaju mi se radovi, imaš svoj neki stil, minimalistički, ali mi se nekako sviđa ;)

samo radi što više i dolazit će napredak svakim danom, tako sam i ja, kao i ti, samouk, pa polako svaki dan crtanje crtanje crtanje, što više, to bolje :)