čaj?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.10.2010
5
0
0
36
pozdrav svima, puno je priče oko ovog a mene zanimaju opažanja i savjeti nekog tko je probao i zna. Znaći kakvi su efekti ako napravimo čaj od grana i ima li u tim granama uopće thc-a?
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
ukratko, thc nije topiv u vodi ali jest u mastima pa bi trebao dodat npr. mlijeko u caj.
proguglaj malo a vjerujem da ima i ovde sve o tome,
ako pravilno uradis i od grana bi mogao biti dobar caj
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Uf ja sam pijo pre neki dan, u poveliku dzezvu smo ubacili punu saku lisca.
I popili pocasu posle 45 minuta kuvanja na srednjoj vatri.
Nakon toga se razocarali i zapalili kucama jer namnista nije bilo..
Ali kako sam zakoracio u kucu, znaci posle nekih 2 sata nakon sto sam popio caj, toliko me je dobro i dugo radilo da sad skoro svaki dan kuvamo caj, danas planiramo da pravimo kolace i da naduvamo neko drustvo koje je zestoki protivnik vutre. :D Valjda nece provaliti HAhaha
Mogu ti samo reci da je do jaja.
Ali preporucujem ti da kuvas caj iskljucivo ako imas domacicu, inace ova sranja iz uvoza su se vukla po supama gumama rezervoarima i raznim kurci*a.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
dr.manijak je napisao(la):
... danas planiramo da pravimo kolace i da naduvamo neko drustvo koje je zestoki protivnik vutre. :D Valjda nece provaliti HAhaha

Dobio si rep +,ali sasvim slučajno,pošto sam se premišljao dal da ti oduzmem reputaciju zbog ovoga...
Nikad ne radi takve akcije!Ako je netko protivnik,neka je.Ako im ne možeš dokazati lijepo da u vutri nema ništa loše,nemoj im ni podvaliti da ne znaju što konzumiraju.To nije lijepo i nimalo u redu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga and Avantura

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Jbg Zlo, ipak je on Manijak, i to ne bilo kakav, već Doktor... :))

Ma to je on gledao ''Talking Woodstock'', kako je lik napravio kolačiće starcima...baš im je bilo lijepo...

Ja čuvam sve grane, za Novu godinu će bit čokoladnih kolačića, najvjerovatnije bajadera, kako tko dođe u kuću ( 8-9 sati navećer), na vratima dobije dvije-tri i oko 10-11sati(dok to dođe u krvotok) ima da nam bude ljepo... znam da će svi pitat jel ima šta za pljugat i bit tužni kad im rečemo da nema ništa...al' kad ovo krene radit, bit će im to lijepo novogodišnje iznenađenje...e onda ću im ponudit pljugu, baš me zanima kome će se pljugat...
 
09.06.2010
34
1
0
31
ja imam plan već neko vrijeme napraviti taj čuveni čaj
imam podosta grančica i trima od domaje, pa to treba nekako iskoristiti :)

mislio sam taj čaj raditi od grančica, jer ionako se thc ne otapa u vodi, pa po logici čaj ne udara ako se ne doda mast, a od ostataka trima, to sam konto baciti u mlijeko pa što bude :D

@dr.manijak, daj reci jeste li vi stavljali neke masti u čaj, ili je toga bilo baš masu, pa da se thc možda nakupio na površinu? ili nekako drukčije?
 

Nikolica

Aktivan Član
19.03.2010
69
4
0
34
Kad sam video temu mislio sam da se radi o nečemu drugom. Zapravo, da li postoji neki čaj koji ako se smota i ispuši može da udari nekako? :D
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Midnight_Toker, ja ću ti odgovoriti...na home stranici imaš recepte, među kojima je i čaj, ili na forumu pod Kulinarsvo...ali da, treba ti neka masnoća u vodi na koju će se uhvatiti THC, pa ako već kuhaš čaj, onda radiš čaj sa mlijekom, gdje se THC hvata na mliječnu mast...
 
09.06.2010
34
1
0
31
hvala Odin_of_Asgard, jasno mi je to da se THC hvata na mliječnu mast, samo pitam iz znatiželje, to kako su napravili, jer je rekao da ga je udarilo, a nije spomenuo da su stavili neku mast/mlijeko, pa me baš zanima jel ga je udarilo bez masti ili je ipak bilo masti u čaju, a po nekoj logici je bilo masti?

uglavnom, mislim da će danas na repertoar ići čaj, ili čak možda mlijeko :)
ako bude danas, onda svakako podjelim report rezultata s vama :)
 
09.06.2010
34
1
0
31
evo, rekao sam da će biti report :)

napravili smo to jučer, moja standard ekipa (3 osobe, uključujući i mene)
imali smo trima od domaćice i kojekakvih grančica ovako sastrane, moja procjena je ta da je bilo tri grama grančica, i jedno 3 grama trima
fino smo to stavili u cirka pola litre mlijeka, i na laganoj vatri počeli kuhati (napominjem da je mlijeko bilo punomasno 3,2%mm) znači lagana vatrica
uz konstantno mješanje, kuhalo se to ja bi rekao 50 minuta, onda smo tu smjesu iscjedili i mlijeko ostavili na sobnoj temperaturi nekih 20 minuta i nakon toga pospremili u hladnjak

kušanje je došlo tek nešto kasnije, sjeli smo, natočili si i popili u tri navrata, okus je, hmm čudan, ne mogu reći da je gadno, ni da je fino, ostavlja neki gorak aftertaste, a boja je bila mliječno zelena onako, a miris nisam osjetio jer imam problema, nos mi je malo začepljen u zadnje vrijeme
uglavnom, svatko je imao oko 1,5dcl 'napitka' :D
nakon nekih 40 minuta, osjetio sam lagani utjecaj, kao ono kad povučete 4 dima pljuge, i osjetite lagano pospješavanje konverzacije s ljudima
nakon toga je uslijedio i nekakav ugodni pritisak na područje čela i očiju, te oči lagano postaju krvave :D
moram napomenuti da sam to pio na tašte, znači nisam ništa jeo proteklih tri sata ako se ne varam
mene je brže uhvatilo od mojih kolega, jer imam znatno brži metabolizam od njih, i zato jer sam pio na prazan želudac


držalo me je, mogu reći jedno dobra dva i pol sata, high je bio jak i dug :D
moram priznati, pristupio sam tome sa nekim skepticizmom, jer ipak su to bile grančice i nešto malo trima, a nas je bilo troje i travu koristimo moderativno često

u svakom slučaju, preporučam svima, pijte ovo čarobno mlijeko, ideja je da idući puta stavimo čiste hedove, i mlijeko pomješamo s kakaom, tj. nesquikom :D
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
sviđa mi se ovo s mlijekom; napravit mlijeko za zalijevanje s THC-om s kojim se zalije neki čaj (ili kava), malo meda unutra i onda prije spavanja ili pak ujutro fino napitak. no samo je pitanje koliko je mlijeko za zalijevanje jako XD jer ako se stavi previše - la la land makar nemam pojma kaj je to la la land :icon_lol:
boz :sun2:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ja sam prvo dobro usitnio trim i onda ga na laganoj vatri prvo u vodi kuhao.Napominjem da je bilo rijeć o malo vode,tj. izgledalo je kao neka kaša.
Zatim sam dodao još malo vode i pustio da još malo prokuha,i iscjedio vodu.Zakuhao sam mlijeko (punomasno) i zalio tu "kašu" te još nekih 20-tak min kuhao i zatim procjedio kroz gazu. Tako sam dobio mlijeko malo tamnije boje i vrlo ugodnog biljno/mliječnog okusa koje lupa u potiljak ako se samo malo više popije :)
 
19.12.2010
42
8
0
33
Ja sam cuo za caj u svrhu ljeka, frendica je skuhala lišće i to popila, imala je onda temperaturu oko 39 i svega 10 -ak minuta temperatura joj je pala na 37 a u pola sata se normalizirala.
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
zlo&naopako je napisao(la):
Ja sam prvo dobro usitnio trim i onda ga na laganoj vatri prvo u vodi kuhao.Napominjem da je bilo rijeć o malo vode,tj. izgledalo je kao neka kaša.
Zatim sam dodao još malo vode i pustio da još malo prokuha,i iscjedio vodu.Zakuhao sam mlijeko (punomasno) i zalio tu "kašu" te još nekih 20-tak min kuhao i zatim procjedio kroz gazu. Tako sam dobio mlijeko malo tamnije boje i vrlo ugodnog biljno/mliječnog okusa koje lupa u potiljak ako se samo malo više popije :)
Točno tako, i drugačije ne morate ni isprobavati kad je u pitanju tekučina. Ko se voli muški odradit a da ga ne opre neka paranoja samo dajtr, požalit nećete sigurno. Probao i sa lišćem, i sa trimovima, i sa hedovimA. Normalno, i udarac a i okus puno bolji sa hedovima:icon_lol:(manje zelene mase) , dodate kakao i predobro, bar meni, ženi malo smeta okus, meni baš paše:icon_lol:.Obavezno prazan želudac i očekijte udarac prije nego bilo koji drugi način koji ide kroz želudac ( osim naravno ulja:icon_lol:) PROBAJTE I UŽIVAJTE:icon_lol:
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Niko ne govori koliko se vremenski čaj zaista kuva?40 -50 min ili 10 15 min.Hvala

Konkretno.Jer imamo raspon od 40 do 20 min?Šta je tačno?