Šašava prièa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Kada je DOSADA zijevnula treæi put, LUDOST je ( inaèe uvijek tako luda) predložila: hajdemo se igrati skrivaèa! INTRIGA je podigla desnu obrvu,a RADOZNALOST je, ne mogavši se suzdržati zapitala: Skrivaèa? Kakva je to igra? Slijedio je odgovor: To je jedna igra, zapoèela je objašnjavati LUDOST, u kojoj ja pokrijem oèi i brojim do milijun, dok se svi vi ne sakrijete. Kada završim sa brojanjem,polazim u potragu, i koga ne pronaðem, taj je pobjednik. ENTUZIJAZAM je zaplesao, a slijedila ga je EUFORIJA. SREÆA je toliko skakala od radosti, da je nagovorila SUMNJU I APATIJU, koje nikada ništa nije interesiralo. Ali, nisu se svi željeli igrati. ISTINA je bila protiv skrivanja, a zašto bi se skrivala? Ionako je uvijek na kraju svi pronaðu.PONOS je mislio da je to glupa ideja, iako ga je zapravo muèilo što on nije bio taj koji se sjetio predložiti igru. OPREZ nije htioriskirati...Jedan, dva, tri... poèela je brojati LUDOST. Prva se sakrila LIJENOST koja se kao i uvijek samo bacila iza prvog kamena na putu. VJERA se popela na nebo, ZAVIST se sakrila u sjenu USPJEHA, koji se muèeæi popeo na vrh najvišeg drveta. VELIKODUŠNOST se nikako nije mogla odluèiti gdje da se sakrije, jer joj se svako mjesto èinilo savršenim za jednog od njenih prijatelja. LJEPOTA je uskoèila u kristalno èisto jezero, a SRAMEŽLJIVOST je provirivala kroz pukotinu drveta.KRASOTA je našla svoje mjesto u letu leptira, a SLOBODA u dahu vjetra. SEBIÈNOST je pronašla ljepotu i prozraèno skrovište,ali samo za sebe!LAŽ se sakrila na dno oceana, ( laže, sakrila se na kraju duge ), aPOŽUDA i STRAST u krater vulkana. ZABORAV se zaboravio sakriti, ali to nije ni važno. Kada je LUDOST izbrojavala 999 999, LJUBAV je još tražila skrovište, jer je sve bilo zauzeto. Ugledavši ružiènjak, uskoèila je, prekrivši se prekrasnim pupoljcima.Milijuuuuuuun !!!!! ...vikala je LUDOST i zapoèela svoju potragu. Prvuje pronašla LIJENOST, odmah iza najbližeg kamena. Ubrzo je zaèula VJERUkako raspravlja o teologiji s Bogom, a STRAST I POŽUDA su iskoèile iz kratera od straha. Sluèajno se tu u blizini zadesila ZAVIST, kao i USPJEH, a SEBIÈNOST nije trebalo ni tražiti. Sama je izletjela iz svog savršenog i prozraènog skrovišta, koje se pokazalo pèelinjom košnicom. Od toliko traženja, LUDOST je ožednila, i tako je u kristalnom jezeru pronašla LJEPOTU. Sa SUMNJOM joj je bilo lakše, jer se ona nije mogla odluèiti za skrovište, pa je ostala sjediti na najbližem kamenu. Tako je LUDOST malo po malo pronašla gotovo sve. TALENT u zlatnom klasju žita, TJESKOBU u izgorenoj travi, LAŽ na kraju duge ( laže, bila je na dnu oceana), a ZABORAV je zaboravio da su se uopæe neèega i igrali... Samo LJUBAV nije nigdje mogla pronaæi! LUDOST je pretražila svaki grm i svaki vrh planine, i kada je veæ bila bijesna, ugledala je ružiènjak.Ušla je u ružiènjak, uhvatila suhu granu te od ljutnje i iznemoglosti poèela udarati po prekrasnim pupoljcima. Odjednom se zaèuo bolan krik. Ružino trnje izgrebalo je LJUBAVI oèi. LUDOST nije znala što da uèini, niti kako bi se isprièala i popravila to što je uèinila. Plakala je i molila za oprost. Naposljetku je odluèila zauvijek ostati uz LJUBAV i pomagati joj. Od tada, kada se na zemlji prvi puta igralo skrivaèa, LJUBAV JE SLIJEPA I LUDOST JE PRATI ! :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :D
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
O.O
u zivotu sam procitao nekoliko knjiga...2-3 za lektiru i onako par sa strane.....ozbiljno..nevolim ih...
al to je zato jer nigdje nisam nasao ovakav tekst...
genijalno...stvarno, ovo ide u arhivu...haahahahahaah...
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
...jucer kad sam to vidila, nije mi se dalo citat...
ali sad sam morala kad sam vidila tako dobre kritike...: i jako dobro :bravo: super