Šit, skank, hašiš - što je što

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.02.2007
7
0
0
Pozdrav

Jel mi možete objasniti razliku između skanka, hašiša, šita i trave. Sve je to kanabis, jel ? Koja je razlika ?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
A sve su to proizvodi od cannabisa
Trava je trava sučeni cvjetovi i listovi ništa fency
Hasish ili shit ti je smola od te trave i tu ima mnogo thc-a
Skank je posebna vrsta trave niže raste i jača je tj. ima više thc-a uglavnom se unutra uzgaja i tako
Nisam ja neki stručnjak al mislim da imaš možda to sve na sajtu objašnjeno ali nisam siguran
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sreleone

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
trava , zasadis,procvjeta,uberes,osusis,pusis
hash ili shit ,smola od trave sa primjesama ili bez
skunk,hibrid dobijanjem ukrstanjem vise landrace vrsta

citajte forum,cisto onako da ne postavljate pitanja koja su krajnje tuzna

kada sve procitas,neces imati sta da pitas

a kad je shit bio sto i skunk ?

sta vama valjaju
 
23.02.2007
7
0
0
Ma nisam nikad kupovao uvijek sam bio ponuđen šitom. Pušio sam to 2 puta i nikad ništa. Obična trava me više zavalja.

balkane hvala ti na objašnjenju.
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
Ako se dobro sećam časova iz škole, a ne sećam ih se, skunk ti je sorta vutre, hush ti je ekstaktovana(valjda se tako piše) smola, a šit ti je smola pomešana sas duvan, ili običu džeju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dača gusar

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
šit = hašiš = smola napravljena od ekstrakata kanabisa (malih kristalica koji sadrse THC u visokim koncentracijama)
skunk = kao sto pise u mome jebenom potpisu, koji necete da citate...

end of storry
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Koliko sam ja upoznat,u Zagrebu shit znaci hashish, ali prozujao sam po netu da vidim i druga mišljenja i otkrio da Francuzi također imaju istu naviku :)

na forumu
http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=326042&page=3
Francuz kaze ovako :
"In French we still use "shit" to say "hashish", or rather a product made with cannabis. We say "herbe" when meaning raw cannabis, and it suggests higher quality than shit"

...samo da dodam, kad sam ja kupovao šit, dobio sam ovo na slici :)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shasha

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
shit i hasis nije isto-shit je smola a hash su nekako preradjeni cvetovi..pitaj nekog ko pusi..

Ne razumijem koje zadovoljstvo stvara blebetanje, ako nemas pojma o cemu blebeces. Nisam niti je znao sto je tocno hashis kada sam imao 14 godina, ali imao sam tu neku pristojnost da ne solim pamet onima koji znaju. Molim te suzdrzi se nepotrebnih komentara, ili nadji neki drugi forum pa se izgraj sakupljana postova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vivuk and Zippo

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Hashish je fizicki odstranjeni kristali, pistili odnosno smola sa cvetova visoko potentmih biljaka. Zatim se to sjedinjuje i slepljuje da bi se dobile kockice tamno braon, svetlo braon ili zelene boje. Thc-a u hashihu ima od 15-20% do nekih 70-80%(ovaj sa vise % se dobija nekom specijalnom preradom... ne znam kojom)

Shit je ime za hashish u nekim zemljama. Ali ponekada je i za vutru u slangu kaze shit.

Ali ja shit koji sam kupovao je bio manje kvalitetan hashish. Odnosno ne samo smola vec i nesto smrvljenog licsa. I bio je nesto jeftiniji i losiji od hashisha.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Čini se da je postalo jako dosadno ljudima na ovom forumu kad se raspravlja o ovakim temama. Ko je izostao sa tog časa, nek pogleda Brainchip-ov signature, makar kad je u pitanju Skunk (kao što je čovek i sam lepo rekao, ali neki neće da shvate, still).
Što se ostalog tiče shit i hash su APSOLUTNO ista stvar, obe reči iz slang govora. Ako je nekome još potrebno, ima izraza za to kao, tiš, čokolada, baklava, bambula, glina, šiška i ko zna šta još.
I 'ajde, nemojte da se brukamo ovde oko takvih pitanja - schluss, zaključavajte temu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Żmigi
27.09.2008
7
0
0
42
Pozdrav svima!

Zanima me što je to uopće supergrass? Šta ta to prolazi pod tim nazivom?
Je li to neka posebna sorta s boljom genetikom ili samo bolje uzgojena biljka?
I kakva su vaša iskustva s time, jeste li uvijek dobili taj super ili nešt puno lošije?
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
obicna marihuana koju si prije godinu-dvije dobivao 5g za 50kn ali zbog promjene trzista i raznih debila je dobila posebno "super" ime i visoku cijenu...da ne kazem da je okus ogavan a rad nista vise od prosjecne obicne marihuane...

drugim rijecima...

pure prime bullshit :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zero10

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Drago mi je što u moj grad nije taj nazivu šao u upotrebu jer bi me totalno nanerviralo da mi nekko ponudi supergrass ko neka kretenčina sam bi reko de marš konjino jedna
A kako sam čuo to je isto kao i svuda malo bolja vutra isto kao i kod nas "skunk" koji varira od super do nikakve kvalitete a dobija ga se sramotno malo za 100 kn

Još se najviše nanerviram kad pitam nekog kao imaš trave tza rješit kao nema trava ali ima dobar skank, odma počnem krkljat pjenu iz usta
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Sad nam ne preostaje ništa drugo doli čekat europsku uniju da počne dolazit malo slovenske i holand robe i u hrv... pa kad onda i oni izmisle neke nebuloze tipa pol grama 150kuna:angry015: hahaha, supergrass, hibrid, skunk...a ono sjemenke ti izlete u facu:D onaj tko sad može sredit kilu po normalnoj cijeni (2800-4000kn), taj je multimiljarder...čovječe, pa na grame to je 100 000 kuna :D ***** im koja loša situacija...sa konja na magarčetinu:shit:
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Šaman Šandor je napisao(la):
Drago mi je što u moj grad nije taj nazivu šao u upotrebu jer bi me totalno nanerviralo da mi nekko ponudi supergrass ko neka kretenčina sam bi reko de marš konjino jedna
A kako sam čuo to je isto kao i svuda malo bolja vutra isto kao i kod nas "skunk" koji varira od super do nikakve kvalitete a dobija ga se sramotno malo za 100 kn

Još se najviše nanerviram kad pitam nekog kao imaš trave tza rješit kao nema trava ali ima dobar skank, odma počnem krkljat pjenu iz usta


Ista stvar,prosli pu kad sam zavrsava dolazi mi klinac od 16,17 godina.i kaze nema vutre ali ima strashnoga skanka(!).pocrvenjeh sav,dim mi iz ushiju ide,dajem 10 e za 2 jointa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Żmigi

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
doors_of_perception je napisao(la):
fali onaj flash početni kad zavrte prve 2 serije, dođe film i odnese...eh, to već dugo nisam
osjetio:sadbanana:Nekako mi se čini ko da su ljudi i počeli zaboravljat što zapravo znači bit
napušen... padaju kriteriji nažalost...


Predugo pušiš bez pauze pa fleš ne želi doći,nekih mjesec
dana nepušenja bi ga pozvalo nazad,al kužim šta oćeš reći.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
NoTrippin je napisao(la):
Predugo pušiš bez pauze pa fleš ne želi doći,nekih mjesec
dana nepušenja bi ga pozvalo nazad,al kužim šta oćeš reći.

istinu zboriš brate:thankyou::icon_biggrin: al kad se sjetim tih filmova...ah, bilo je lijepo:family1:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
U svakom slucaju vishe volim kvalitet nego kvantitet, al kakva je situacija mnogi od nas ce odustat od aktivnog napushavanja zbog ovih bezobraznih cijena, pa jbt jeftinije se pucat necim drugim, ne cudi me sto raja sve vishe i vishe prelazi na neku hemiju :(.Kad je situacija kod nas u BiH u pitanju ,mislim da ovdje to nema veze puno sa novim zakonima.. nego su jednostavno dileri previshe pohlepni i bezobrazni, nabavna cijena za ove malo vece dilere je ostala ista, ko i prije 5 godina dakle 1 gram 0.5 eura kad uzimate 300 i vishe grama, dakle dileri zaradjuju 900 % !!! pa to nema u PM.A to im polazi za rukom jer konkurencije pravo malo ima, sad svi prelaze na malo unosnije poslove (hemija) koju mijeshaju sa svim i svacim pa im to izadje dosta isplatnije, a zakon je takav da se svaka droga bila to trava il heroin tretira isto, pa sto bi onda neko radio sa zeljanicom ako sa heroinom moze vishe zaradit, lakshe ga je ustekat , a u slucaju game over-a proci ce isto ko i sa travom, sad but true :((((
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
čujem da je sada u zagrebu umjesto "super g-a" došla "euphoria"
buhahahahaha
neznam jel bi se smijo ili plako...
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
postoji samo jedan nacin kako se rijesit toga, a ovaj forum je tu upravo da educira o tome (citaj: sadi)

jbg-a nista na svijetu ne pojeftinjuje. prvo si se trebao skoro godinu dana tesko za*ebavat da bi uopce dobio nesto osim pilje, i onda su ekipi zavaljali sprehu sa super g-om, a ekipa sta ce, nakon godinu dana ih je valjda to stvarno pucalo ko neki amsterdamski "super duper ultra" skank... tuzno je da sam u fucking hebenoj skoli mogao sredit za 50kn sto sad vrijedi 500.
zato ljudi idemo u botanicare. znam da nema svatko uvjete za indoor, al mali komad mjesta pod suncem u ovom nasem lijepom kraju blage klime........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.