Špricomat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Znači navlače ljude na dop i tako otvaraju nova radna mjesta za doperske aparate??
odosmo u qrac,znalo se prije, potvrdilo se nedavno...ali ovo:devilfingers:

good luck

:maryjane:
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Ideja mi se DOPada. Ovaj aparat samo omogucava ljudima da u svako doba imaju cisti pribor koji ne moraju da dijele sa nekim sumnjivim likovima. Kazu da je 60% zavisnika zarazen nekim od virusa HIV, hepatitis... Valjda znate da je heroin bio potpuno legalan bas kao i trava.

BayerHeroin.png
Bayer_Heroin_bottle.jpg
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Ono sto ja hocu da kazem je, ako su mogli da naprave heroin i da ga daju svakome (kao lijek cak i za kijavicu) citav vijek ako ne i vise, a kasnije da ga zabrane i da ga i dalje guraju na crno, a da od tih istih ljudi koji su se navukli kasnije prave karakondzule, mogu i da postave automat za cist pribor.
Bolesti koje nose zavisnici mogu lako da se prenesu i na neke koji nisu zavisnici. Postavljanjem automata moze se smanjiti mogucnost prenosenja bolesti medju ovisnicima i to je sve.
Oni ce se sve jedno fixati, bili automati tu ili ne.

"Mišetić odbacuje takve mogućnosti, ističući da će se do pribora iz automata moći doći jedino magnetskom karticom. Nju će se moći nabaviti u Udruzi ili u drugim zdravstveno-socijalnim ustanovama za registrirane ovisnike. Osim toga automata neće biti puno i bit će smješteni na diskretnim lokacijama."
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Skužio sam ja tebe,samo kažem kakvo je stanje stvari...daj im igle iz
tuđeg džepa jer ako mafija može zarađivati na njima
zašto nebi i mi (država)? Nisam ja mislio nikome ili o ikome išta loše,samo kažem da se na kraju
priče sve svodi na krivu politiku države i poteze koji nemaju
veze s mozgom :)
Zašto ta ista država nebi poduzela mjere protiv lanaca mafije i svega,
trpaj ih na robije od 40+ i dugi otok kojeg su svi u međuvremenu zaboravili :D

Zato jer je sa narkomanima lakše, oni traže samo šut + što onima na vlasti mafija malo
pomazi kesu s vremena na vrijeme

:maryjane:
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
eo malo cudno, al mislim da bi mi bolje prosli kad bi se poceli prozivat ovisnicima/narkomanima, pljackat, razbijat i rec da smo mi dobri al da nas trava tjera na to. mozda sredimo besplatne rizle.
ili jos bolje aparat-nargila...stavis magnetsku karticu i imas pravo povuc dima koliko stignes za 10 sekundi....taj aparat bi punili marihuanom osobe koje imaju licencu, a radio bi tako da bi trava kad bi stavio magnetsku karticu malo uzgala i pustila ti dim.
wau....prva liga..
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
A ja sam mislio da se narokomanom prestaje biti tako što se prestane drogirati, a ne da im se nudi čista i potpuna oprema za drogiranje. Znaš šta, pa onda bi mogli i heroin odma staviti u te automate, zaš ne? imat će lijepi čisti heroin i neće se trebati brinuti koliko im je smeća njihov diler stavio u heroin. prelijepo, kud ćeš bolje.


::::::::::::::::


I zabravite bilo kakvu daljnju diskusiju o heroinu i sl. Ova web stranica nema ništa sa narkomanijom i strogo je zabranjena diskusija o teškim drogama.

pravilnik foruma:

12. Stop hemijskim drogama
Vutra.Org propagira obrazovanje ljudi u vezi Marihuane kao i legalizaciju iste. Iako na našem sajtu možete naći par tekstova o hemijskim drogama, strogo je zabranjeno (pogotovo na forumu) bilo kakvo diskutovanje u vezi hemijskih droga jer to može loše uticati na reputaciju našeg sajta, a mi to ne želimo. Kršenje ovog člana pravilnika povlači moderaciju vaših poruka pa čak i trajno banovanje sa foruma.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ajd sve to što se tiče organiziranog kriminala stoji ali

Po mojem je mišljenju ovo totalno ok stvar jer ako je već neko ovisnik o heroinu neka bar ima dostupan sav potreban pribor da ne bi štetio onima oko sebe nego samo sebi na što ima puno pravo

Neznam sad šta svi ciknuli protiv ovo, totalno je dobra metoda harm reductiona:hippy::balls:
 

Panawa_King_Bong

Aktivan Član
24.10.2008
244
5
0
37
weedrane respect... ali mislim da je ovo prikladno za forum mozda se i nesto za vutru ucini aparat i pici.... mislim da je prikladno ako nije odma obrisi ako je tako...
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ma je, sve je to super; harmreduction, sprječavanje zaraza itd.
Ali stoji i dalje činjenica da se, eto, uvode automati za kompletan dopaški pribor, a u isto vrime je Marihuana kriminalizirana (demonizirana?!).
A šta to znaći?
To znaći da "strukture vlasti" blagoslivlju (zlo)upotrebu opijata, a Vutra je ko neki tamo Demon, buuuuuuuuu!!!
A to nerade da bi pomogli; to rade jer opijati donose zaradu i garantiranu svakodnevnu klijentelu.

Po meni, ovo je najobičnija "opijatska" reklama, sranje...

"Mišetić odbacuje takve mogućnosti, ističući da će se do pribora iz automata moći doći jedino magnetskom karticom. Nju će se moći nabaviti u Udruzi ili u drugim zdravstveno-socijalnim ustanovama za registrirane ovisnike. Osim toga automata neće biti puno i bit će smješteni na diskretnim lokacijama."

E ova je izjava za zavarit...:nana:
Pa gomila heroinomana neće da se prijavi na supstitucijsku terapiju SAMO zato da nebi bili registrirani (i jer in je tlaka) nego kupuju na ulici Heptanone i Subutexe da bi se, ka ono, sami skidali i održavali.
Gomila neće ni nove pribore kupi (jer ih je sram, jer ih teta u apoteci krivo gleda, jer su "zaljubljeni" u svoj pribor itd.)
Baš me zanima koliko će se đanera registrirat za ovaki "stroj"?
Mislin da je ovo promašena investicija koja je uzeta iz naših plaća i poreza koji plačamo da bi neko okrenija veeeeelike pare a sve pod krinkom: "Ja san van dobrica; brinem se za zdravlje nacije itd."
Sustav za besplatno dobivanje svega navedenog postoji i funkcionira; na točno određenim mjestima, uz anonimnu "registraciju" sve se to može dobit.
Jebote, oko Splitskoga "Helpa" uvik ima "raje".
Ovo može bit korisno jedino nekome narkosu koji nema pribor u 3 ure ujutro i nigdi nikoga, a on bi se puka.
I čemu sve to, kad će se opet događat da neki "neuki" đaner "zaboravi" da je sutra nedilja i da neće imat di se opskrbit alatom...pa će OPET posudit od nekoga...pa će se puknit...pa (kako to uglavnom biva) će popušit hepatitis ili već šta...i here we go again!!!
Da neznan kako to sve skupa funkcionira, još bi i :clap:
Ovako....:signs040:
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
a da je ovo bilo prebaciti u sve i svašta pa da se tamo raspravlja o tome? vidim mnogima zanimljiva tema, a i iskreno me čudi što ima ljudi koji se protive tome
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Pa daj, zemlje sa najrazumnijom politikom prema drogama imaju ili uvode takve i slicne harm reduction pristupe, i potpuno to podrzavam. Istina, sami su si krivi sto su se navukli na to al ne znaci da trebaju crknut i sirit zaraze naokolo, a ovakva stvar moze samo pomoc. Nije to nikakvo "ohrabrivanje", pikat ce se s tim ili bez toga, samo sto ce s tim cjelokupna steta biti manja, malo ili puno manja neznam, ali nemoze biti gore.

S druge pak strane, tu s tim iglama seru o opcem dobru, a od ibogainske terapije jos uvijek nista, sto je jebeno sramotno.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ja nisan protiv toga, svaka čast; nisan ni mislija da ljude treba ostavit "da crknu"; tako san i ja moga crknit, samo onda nikoga nije ni bilo briga :facesjump:...ali večina tih stranih zemalja je sa proširenjem svijesti o harmreductionu, prominila i zakonske stavove prema Mari i ostalim drogama. Prominili su i pristup, i zakonske statuse, kako ovisnika tako i supstanci. A u nas? Pfffff
I opet kažen i stvarno to i mislin: Neće to puno pomoć dok se "kolektivna svijest" o drogama ne "podigne".
Za sad, bar tu kod nas, to je bacanje para. Bilo bi bolje da ostane na Udrugama koje dile šprice i igle; tako bi bar neki ljudi radili; tu budu i lječnici, ipsiholog itd. Sad koliko radi i koliko su uspješni je druga priča, ali bar tu ovisnik ima kontakt s ljudskom osobom.
Sa ovim automatima izgubiće posal i doktori i volonteri, a đaneri/ce če pomoć tražit od automata.
Zaboravlja se da je heroinomanija jedan vid "otuđenja" od ostatka ljudske vrste...
A ovako je super Terminat...ups!!!, Špricomatori će pomagat ljudima.
They'll be back!!!:balls:

:hippy: