Šta je sa plućima ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Zanima me jedna stvar, nigde nisam našao tu informaciju.
Da li marihuana ima isti uticaj kao cigare na pluća ? Ako ima, kakav je odnosu na iste. :sick:
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Na forumu je već bilo rasprave o štetnosti marihuanskog dima u odnosu na duhanski pa potraži malo. Inače čitao sam da dim marihuane ne izaziva rak pluća kao što je to slučaj sa duhanskim i da sadrži nešto manje štetnih spojeva ali to naravno ne zanči da nije štetan. Svako udisanje dima i Co2 šteti dišnim putevima i plućima pa tako šteti i dim marihuane ali izgleda ipak nešto malo manje nego duhanski dim.
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Ja sam negde naleteo na neku informaciju da su cestice duvanskog dima sitnije od dima marihuane, i da zato dospevaju do samih alveola i zbog toga se pluca tesko resavaju tog djubreta, dok dim marihuane ostane u disajnim putevima jer je suvise krupan za ulazak u alveole i jednostavno se iskaslje u vidu slajma ili sta li ga ja znam... :)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Sve ono šta ne uđe do kraja, dugim držanjem se osigura suprotno:) U tome i je bed pušenja vutre, jer se dim drži poprilično dugo...a sumnjam da je i za srce najbolje...
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Ma ja kontam da se generalno preteruje kada se prica o toj nekoj stetnosti po pluca, jer nisu ni ona od juce, mislim, mogu da se zastite/oporave/regenerisu bez problema... Inace bismo se ugusili odmah. Zar ne? Tako da, dokle god ne preterujete, bice sve ok sa vasim organizmom...
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
pa usudio bih se reći da je sve u malim količinama korisno,dok u večim...pa i kad se preždereš bude ti loše,a hrana ti je potreban...
pluča se štite i "obnavljaju" ako to možeš tako nazvati,ali nikako regeneriraju...
i ne bi se ugušio odmah jel svakako vučeš zrak a i obez njega možeš 2-3 min...pa nećeš valjda toliko držat dim...a i znanstveno je dokazano(ne,nisu britanski znanstvenici)da se ne možeš tako ugušit(držeći zrak)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
b r a i n c h i p je napisao(la):
Zasto se drzi dugo? Ja ne drzim dugo, niti ima smisla drzati dugo...

Zato jer pušiš jake sorte pa ti svejedno dal držiš dim ko cigaru il da držiš ko lud. Al dim kad se drži duže a onda kad još potegneš potegnuto da dospije i u najdublje krajeve pluća, puno više lupi nego kratko držan dim. Jer se sve apsorbira u pluća (kad držiš po 15tak sec ništa više ne izdahneš) a i lupi nedostatak kisika (a srce brže kuca pa ga brže i troši) i da vidiš komedije:icon_lol: