Šta se događa s listovima, nedostatak ili nametnik ili temp???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Iščitao sam sve vodiče za probleme s listovima, simptome i jednostavno ne mogu skužit što se događa s biljkom.
Sve je počelo nakon prvog zaljevanja, na 15 dan, sada su 20ti. Neke listove sam spržio, valjda sam ih zalio vodom ali ne jednoj biljki su bile neke bijele flekice koje su prešle danas više u smeđe, jedna je imala uvijene listove prema gore a danas i na njoj vidim male fleke. Stvarno ne znam uz sav trud i čitanje šta se događa. Hvala na pomoći.

stanje 16.02.

stanje 20.02. dobila fleke

stanje 16.02.


stanje 20.02.

spaljeni listovi



1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
iz sjemenki
2.Koliko su stare vaše biljke ?
20 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
20-30 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
12-13 lit
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
terra magma, perlit nije gnojeno
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
zalio prvi put prije 6 dana (nakon 15 dana u boxu) i vjerojatno bi danas treba zaliti prvi put
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
uvijek skidam netom prije zaljevanja limunon na 6,5
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
još ne koristim
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
600w hps
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
50-60 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
1,4m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
27-28, 40%-60%
13.Koliki je ph zemlje ?
ne znam, terra magama bi trebala biti oko 6
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
danas gledao s povećalom i nisam ništa vidio, stavio sam i krišku krumpira pored i med i ništa nije došlo na to
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
prvi grow, a prije toga nisam imao pojma kako se uzgaja (ima dnevnik northern lights fem 600w hps)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ovo što vidim na petoj slici kod mene je bio nedostatak fosfora P. Cudi me jer su na vege predpostavljam. Pricekaj sutra preksutra biti ce ocitije vjerovatno sta se desava. Kod mene je Teramagma i u 6 l potu i u 25 litara potu nakon 28-30 dana trazila P. Tako da mislim da stvarno moras pricekati, osim ako se ne javi netko drugi koji je imao slicnu situaciju. Na ostale slike nemam komentar.