Štetnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.08.2018
0
2
3
25
Skoro sam čuo na jednoj emisiji da je jedan mladić završio na trajnom lečenju zbog dužeg pušenja sintetičkog kanabisa. Interesuje me (pošto već oko 2 meseca sa društvom pušim tkz. "šiptara", hedovi su tamni a rad je "ni da me čačne" osim ukoliko ne popušimo par grama, onda se dobijemo solidno) - da li to može biti sintetički kanabis i da li može ostaviti trajne posledice do te mere da potpuno isprži mozak? (možda i veoma glupa tema ali nakon te emisije morao sam da proverim...)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne znam kako mislis da ti potpuno sprzi mozak ako je rad ni da te cacne :) u svakom slucaju shiptar ili albanka nije isto sto i sinteticki kanabis, sta god da to bilo. licno ne znam o cemu pricas, verovatno neka hemudza al uz to ne moze da ide kanabis jer kanabis je biljka.
i da ne zaboravim, na nasem forumu postoji pravilnik a tacka 12 kaze:
12. Stop hemijskim drogama
 
26.08.2018
0
2
3
25
Zato što boljeg nema ovde :))))) i nije par soma dinara nego skoro džabe

ne znam kako mislis da ti potpuno sprzi mozak ako je rad ni da te cacne :) u svakom slucaju shiptar ili albanka nije isto sto i sinteticki kanabis, sta god da to bilo. licno ne znam o cemu pricas, verovatno neka hemudza al uz to ne moze da ide kanabis jer kanabis je biljka.
i da ne zaboravim, na nasem forumu postoji pravilnik a tacka 12 kaze:
12. Stop hemijskim drogama
A jel ih ja promovišem? Pitam kako se PREPOZNAJE HEMIJSKA DROGA...
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
what-is-spice-drug-04.jpg

lijevo je cannabis, desno je spice iliti ga razno bilje naspricano sintetickim imitacijama kanabinoida/thc-a
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Okani se "Spice, rainbowa, galaxy" :)):)):))i svih ostalih mogućih vrsta "sintetičkog kanabisa",jer ništa od toga nema veze s kanabisa pa cak ni po radu,ali bas ništa..to je jeftina smrt vjeruj mi.. osobno sam jednom uzeo par g., I zapalio sam 1 frulu ,nisam pola popušio ,a vec mi je bilo jasno kako nekog moze ubit i druge probleme stvoriti,a dosta sam toga prošao..iskren savjet moj : bolje ti je bit na nekoj "teškoj" drogi nego se petljat u ovo ,vjeruj mi.. ovo je po meni ujedno i jedna od jačih antireklama protiv kanabisa u novije vrijeme, nikako to dvoje ne smije u istu rečenicu.
Vjerujem i nadam se da nisi na toj sintetici mjesecima jer znao bi vjeruj:zvizd:. Zaista bi to svi trebali shvatiti ozbiljno.. pozz:vutra:
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Znači šiptar/albanka ne može nikako biti Spice/K2?

Ne, jedina iznimka kod albanske/šiptarske vutre je taj da je vrlo loše skladištena (zato i izgleda kao ćukin guano), uz to je vutra oprašena muškim biljkama u toku rasta (nema selekcije muških biljaka i poslije dobiješ vutru sa veoma puno sjemenki) a i oni zarade usput na tome jer i sjeme je sastavni dio težine na vagi na kraju jel, no sada da albanci idu prskati vutru kojakvom kemijom, ne virujem.. sada kombiniraj lošu skladištenu vutru i uz to još ako je malo potentnija, a ti uz to ako si zelen/početnik, have fun na ringišpilu i sa glavoboljom, ošni aspirin, odspavaj, proći će.. :D
Zato se i "smiju" ovi iskusniji na forumu ovima kada dođu pričati svoje izlete na takvoj vutri, i zovu je prskanom vutrom, sarkazam, jer zamisli kada te takva vutra radi, kako je onda tek kod kvaliteta vutre koju uzgoji npr ekipa sa foruma, tek tada bi bila "prskana horsom" :D


flo, mozda je ipak to to il bar tome najslicnije "It's also known as spice, K2, and Black Mamba. "
ja vec pomislio pojavilo se nesto novo

Ma buraz danas ima svega i svačega, u aziji je katastrofa što se sintetičkih droga tiče, pogotovo u thailandu svako 7 dana pronađu do 150 novih formula kojakvih sintetičkih drogi koje kad tad dodju do eu tržišta i naše omladine, zato je vrlo bitno objasniti i ukazati na opasnosti kod takvih susbstanci koje danas možeš u svakom kvartu pronaći u svakom gradu po čitavom balkanu, zato je bitno prosvjećivanje kod omladine, važi i za kanabis..
 
Poslednja izmena:
26.08.2018
0
2
3
25
Ne, jedina iznimka kod albanske/šiptarske vutre je taj da je vrlo loše skladištena (zato i izgleda kao ćukin guano), uz to je vutra oprašena muškim biljkama u toku rasta (nema selekcije muških biljaka i poslije dobiješ vutru sa veoma puno sjemenki) a i oni zarade usput na tome jer i sjeme je sastavni dio težine na vagi na kraju jel, no sada da albanci idu prskati vutru kojakvom kemijom, ne virujem.. sada kombiniraj lošu skladištenu vutru i uz to još ako je malo potentnija, a ti uz to ako si zelen/početnik, have fun na ringišpilu i sa glavoboljom, ošni aspirin, odspavaj, proći će.. :D
Zato se i "smiju" ovi iskusniji na forumu ovima kada dođu pričati svoje izlete na takvoj vutri, i zovu je prskanom vutrom, sarkazam, jer zamisli kada te takva vutra radi, kako je onda tek kod kvaliteta vutre koju uzgoji npr ekipa sa foruma, tek tada bi bila "prskana horsom" :D




Ma buraz danas ima svega i svačega, u aziji je katastrofa što se sintetičkih droga tiče, pogotovo u thailandu svako 7 dana pronađu do 150 novih formula kojakvih sintetičkih drogi koje kad tad dodju do eu tržišta i naše omladine, zato je vrlo bitno objasniti i ukazati na opasnosti kod takvih susbstanci koje danas možeš u svakom kvartu pronaći u svakom gradu po čitavom balkanu, zato je bitno prosvjećivanje kod omladine, važi i za kanabis..
Pa vidi, tamo 2015. smo pušili svašta: amenziju, hašiš, skankčinu, bolje hibride... Ali jednostavno pre nekih godinu i po dana nestali su čak i hibridi, jedino što se može nabaviti je šiptar, pa zato pitam, a primetik da posle nedelju dana pušenja zaredom krenem da malo zakucavam ali mi bude bolje čim pauziram dan-dva, pa ne znam da li je to normalno od loše vutre...?
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Prijatelju lepo razdvojis stvari u svojoj glavi. Ako valja pusis, ako ne onda nepusis. Nema tu neke filozofije, kakav je smisao spaliti 10 dzokova koji te jedva čačnu. Duvam 20 godina ,prosao sam masu gluposti i pre nekih 5 godina odlucio da vise necu pusiti raznorazna sranja koja se nude po ulici. Zasadim svoje, koliko oberem toliko i dimim, kad nema nema. Bez vutre umreti necu, ni ja ni ti niti bilo ko drugi.
Ako si vec dosao na forum iskoristi volju ovih dobrih ljudi i nauci kako da dodjes do svog heda masnog.
:vutra:
 

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Zašto ti ne bih posadio sebi,imaš hobi još znaš šta pušiš ti sretan mi zadovoljni :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
da, nema se vremena sa 19 godina, treba raditi od jutra do sutra da se prehrane zena i nejaka deca. kenjas bro, al ajd, ako nemas vremena pusi sto se nudi na ulici pa kad malo ostaris mozda skontas koliko si izgubio godina bacajuci pare na ulicna sranja. cuvaj zdravlje i pazi sta turas u rizlu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.