Što bi se desilo kad bih u ovo vrijeme....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Pitam čisto iz znatiželje što bi se desilo kad bih danas-sutra bacio van neku proklijalu sjemenku,recmo kad bi biljka imala sunca,normalno,manje od 12 sati,neke normalne uvjete bez smrzavanja i to...dal bi mogla rast do neke faze pa procvjeteat,inače živim u Istri...ako bi se moglo tako nešto izvest ne bi mi bio problem,jer imam ionako puno sjemenki...hvala na odgovorima.......
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ja cisto sumnjam da bi ti vani sad uspjela pa makar jer ima mrazeva,niske temperature navecer i snijeg a sunce slabo previse. A ako zelis tako nesto mozes posijat na prozoru i nadi neki dobro osvjetljeni preko dana i uspjet ce ti,jako przo ce procvjetat tj. bice mala kad procvjeta a za high neznam al opet mislim slab zbog sunca.
Pa meni se cini da je neko sa foruma preko zime drzao biljku na prozoru pretrazi malo pa vidi.
Savjet:nemoj sadit sada vani neces nista postic sa tim,saaacekaj bice vremena za outdoor przo ce proletjet vrijeme do proljeca pa onda uzivaj:sun2:
Ako mozes ekperimentisi malo sa ovim na prozoru neces izgubit nista
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
choki123 je napisao(la):
Pitam čisto iz znatiželje što bi se desilo kad bih danas-sutra bacio van neku proklijalu sjemenku,recmo kad bi biljka imala sunca,normalno,manje od 12 sati,neke normalne uvjete bez smrzavanja i to...dal bi mogla rast do neke faze pa procvjeteat,inače živim u Istri...ako bi se moglo tako nešto izvest ne bi mi bio problem,jer imam ionako puno sjemenki...hvala na odgovorima.......

Ništa nećeš dobiti, 100% će istrunuti sjeme (jer ipak hladnija je zemlja (pogotovo nocu)..)
U ovo doba samo tamo gdje za Novu Godinu (su u kupacem, sunce...itd) u tim tropskim i subtropskim klimama.... cak ni Nothern Lights (koji je bas potice iz sjevernih krajeva) nema sanse da bi izdrzao vani....nego
ko što reče Narquila, pričekaj sad će to u sek. proletjeti.... tamo krajem aprila
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
ma nisam ja ni to mislio baš ozbiljno,nego onako iz zajebancije...reko možda....al dobro imate pravo bolje da čekam pravo vrijeme...........:sun2:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Moze ako temp bude oko 10 (najmanje) C... i da ima sunca (naravno bez smrzavanja nocu), moglo bi uspjeti (zbog klime..koja ti je pravo naklona), Sad vec mozes krajem januara, početkom ili još nolje sredinom feb. probati staviti sto vise sjemena (nemoj stavljati "plemenite" vrste :icon_lol:) stavi neku domacicu...)

Ali opet govorim, strpite se, sad ce 4 mjesec i pocetkom 4 mjeseca spremite sjeme, lokaciju i sve ostalo... :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Moze krajem 3 i pocetkom 4... zavisi opet od klime... (čak i do mjesta, jer ako zasadite pored nekog drveta, koji isto pocne listove izbacivati (proljece) i time zakloni svjetlost bas na tom mjestu...)
Čak i vani treba ipak malo razmisliti gdje staviti sjeme, (uzeti u obzir dosta faktora) a ne samo "ofrlje" 'baciti' u zemlju....
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
ne ma salim se...i ja trebam jos poraditi na "plejsu" za sadnju jer ono...nezelim da me recimo tu neko iz susjedstva vidi kako idem svaki dan tao negdje di nema nicega...prvi put ce bit ok kao i drugi put al treci put bi mu moglo biti sumnjivo i mogao bi jednom provjerit....a s druge strane nebi mi trebalo biti predaleko jer se ni meni samom nece dati svaki dan zaljevat....ee jos cu se malo namucit...ovako barem imam vremena :D
 
05.11.2007
12
0
0
36
Posto nebih zeleo da otvaram novu temu sa mojim mozda glupim pocetnickim pitanjima postovacu svoja pitanja ovde (topic PITAJTE SVE STO VAS INTERESUJE nikako nemogu da otvorim)...pa neka mod prebaci u tu temu ako treba...
Pa da pocnem sa pitanjima:
1)Koliki je procenat da ce biljka poceti da raste ako proklijalu semenku odmah stavim u zemlju a ne u casu (planiram saditi u polju kukuruza)...
2)Dali ja mogu da narucim seme preko Aliena iako nemam 18god?
3)Dali je povoljno seme zasaditi oko 20.3. (ja sam u okolini bg-a)?
4)Koju mi sortu preporucujete da narucim sa aliena ako je to moguce zbog mojih godina trebalo bi mi oko 20semenki a budzet je oko 50e?
Toliko od mene...
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
1) Mislim da je procenat isti jer nema veće razlike...tako da ti dođe isto...čitaj tu još ne da mi se sad pisat jer ti sve piše ovdje na forumum

2)Da,možeš naručiti sjemenke preko Aliena iako nemaš 18 godina,a za naručivanje ti sve piše već.....

3)Ne kužim se točno u to,al mislim da bi mogo,al ako nije na odmet pričekaš još 10-ak dana da budeš siguran,ja ovdje na moru mogu već sigurno u polovini 3-eg a za bg ne znam....

4)Odluči se za sortu koja najviše tebi paše,jer ti znaš kao prvo šta se tebi sviđa,kojećeš uslove dat biljci i tako....a mislim da bi ti 20 bilo malo previše,rađe uzmi 10 kvalitetnijih nego 20 lošijih....

Ja sam ti probo pomoć kolko znam,sad ako sam negdje pogriješpio nek me neko ispravi ili nadoda nešto...

Sretno...
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
choki123 je napisao(la):
1) Mislim da je procenat isti jer nema veće razlike...tako da ti dođe isto...čitaj tu još ne da mi se sad pisat jer ti sve piše ovdje na forumum

Nebi se slozio da je procenat isti...
@prtibg-najbolje ti je proklijale sjemenke u casu..pa kad narastu malo tj. ojacaju onda ih presadi..tako ti je najbolje raditi a jos tvoje buduce sjemenke ce biti od neke kvalitetnije sorte..ja se nebi zajebavao sa sadnjom odmah u zemlju
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
prtiBG je napisao(la):
Posto nebih zeleo da otvaram novu temu sa mojim mozda glupim pocetnickim pitanjima postovacu svoja pitanja ovde (topic PITAJTE SVE STO VAS INTERESUJE nikako nemogu da otvorim)...pa neka mod prebaci u tu temu ako treba...
Pa da pocnem sa pitanjima:
1)Koliki je procenat da ce biljka poceti da raste ako proklijalu semenku odmah stavim u zemlju a ne u casu (planiram saditi u polju kukuruza)...
2)Dali ja mogu da narucim seme preko Aliena iako nemam 18god?
3)Dali je povoljno seme zasaditi oko 20.3. (ja sam u okolini bg-a)?
4)Koju mi sortu preporucujete da narucim sa aliena ako je to moguce zbog mojih godina trebalo bi mi oko 20semenki a budzet je oko 50e?
Toliko od mene...


1) Lepo ti je rekao Narqila sto se tice prvo casa pa zemlja...Jer kad postoje vece sanse da ti nikne seme u casi,jer zemlju koju stavljas u casu ti izaberes i pobrines se da ima dobru Ph,i znas da nema insekata ili bilo kakvih stvari,sto nikako ne mozes da znas za zemlju na tlu...
4) Naruci semena koja bi urodom zadovoljila tvoje potrebe,imas na Alien-u katalog i informacije o ceni,o kolicini uroda itd...Veruj mi,bolje je 10 dobre nego 20 lose...Make a right choise...:maryjane:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
prtiBG je napisao(la):
Posto nebih zeleo da otvaram novu temu sa mojim mozda glupim pocetnickim pitanjima postovacu svoja pitanja ovde (topic PITAJTE SVE STO VAS INTERESUJE nikako nemogu da otvorim)...pa neka mod prebaci u tu temu ako treba...
Nema potrebe, ovo i jeste tema za Vanjsko Uzgajanje!!! :icon_lol:

prtiBG je napisao(la):
1)Koliki je procenat da ce biljka poceti da raste ako proklijalu semenku odmah stavim u zemlju a ne u casu (planiram saditi u polju kukuruza)...

Veoma mali, jer jos uvijek je hladno (i zemlja takodje), sjeme prvo nek ojača u čašici i tek negdje (opet zavisi od temp, jer i u aprilu zna pasti snijeg!!!!) kad temp bude oko 10C (najmanje) onda prebaciti vani. Mrzi me sad pisati jer imas sve i jos dosta toga vec napisano.....Pročitaj "Sticky" teme u http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/ mnogo ćeš em, naučiti, em dobiti odgovore na svoja pitanja !!!!

prtiBG je napisao(la):
2)Dali ja mogu da narucim seme preko Aliena iako nemam 18god?
Naravno, zašto da ne... :bis:
prtiBG je napisao(la):
3)Dali je povoljno seme zasaditi oko 20.3. (ja sam u okolini bg-a)?
http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/
tu imaš sve... samo treba naći... !!! (btw: -5 zbog nekorištenja pretrage)
prtiBG je napisao(la):
4)Koju mi sortu preporucujete da narucim sa aliena ako je to moguce zbog mojih godina trebalo bi mi oko 20semenki a budzet je oko 50e?
Koju god da izaberes, neces se pokajati (u odnosu sta pusis od dilera!!!!) i gledaj one vrste koje su namjenjene za OUTDOOR....
http://www.thegrowshop.nl/en/our-online-shop/seeds/
Potrazi malo, imas sve objasnjeno u najmanje detalje....