Što bi ti napravio da se sutra legalizira u tvojoj državi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Da se sutra legalizira marihuana u mojoj državi po sistemu Colorada ja bi...

  • Otvorio/la trgovinu za prodaju medicinske vutre

  • Startao/la serijski uzgoj

  • Pokrenuo/la uzgoj i trgovinu

  • Startao sa edukacijskim programima o uzgoju (tečaj, škola)

  • Pokrenuo/la trgovinu specijaliziranu za uzgoj

  • Pokrenuo/la trgovinu sjemena (seedbank)

  • Pokrenuo/la pravnu službu koja ishoduje dozvole za uzgoj/prodaju

  • Pokrenuo/la privatnu psihološku ordinaciju koja daje dozvole za konzumaciju

  • Radio/la isključivo ulje za druge

  • Uzgajao/la bih isključivo u vlastite svrhe - legalno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
15.04.2008
29
37
13
37
Ok se čine rezultati iako sam očekivao da će biti više glasova za uzgoj i trgovinu. Zapravo, nije potrebnu baš svaki hobi/ljubav unovčiti :)
 
28.02.2015
29
24
8
27
Ja bi samo dijelio vutru,najžešći je osjećaj kad nekom nešto pokloniš,današnji ljudi nisu navikli na to,a i onako sam skroman i imo bi sve šta želim ko i sad,napravio bi ulja i dijelio kome je potrebno,tako bi najlakše ljudi promijenili mišljenje o vutri,e onda mojoj sreći nebi bilo kraja..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Dijelio bi? Možeš pokušati s kruhom, legalan je a ima gladnih.
U teoriji sve to fino zvuči ali praksa je sranje.
Slažem se s tobom ali ta bi stvar bila prava zadovoljština u idealnom svijetu ali ovaj svijet je sve samo ne idealan.

Iz iskustva...mnogi siromašni iskorištavaju to šta su siromašni a zapravo su najobičnije ljenčine.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ja bih licno volio da ostane ovako kako je,uz odredjene izmjene. Vutru ne bih legalizovao, vec bih je dekriminalizovao. Dekriminalizacija nije sinonim legalizaciji,naravno.... sadasnje pozitivno zakonodavstvo ex Juge inkriminise posjed marihuane kao krivicno djelo, opisujuci ga kao " neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga", sto je svakako pregruba konstrukcija za nama omiljenu biljku. Dekriminalizovana, marihuana treba da bude u sferi prekrsaja, pa ko posjeduje dzoint...novcana kazna... ko uzgaja biljke jos veca novcana kazna,jer kad oreze po dzepu boli zestoko, ali ne kao zatvor. Zasto???? Mozda sam i nekada bio za legalizaciju,ali sada.... prava draz,barem meni lezi u skrivanju. Nema mi veceg uzbudjenja nego kada po noci nosim vodu do sajta, jer po danu gledam dje cu pisat zbog komsije spijuna :) Taj spijuna sve,uhhh kako bi mu leglo da me zbog ovako necega posalje u bajbok. Draz mi je u tom skrivanju,tajenju,kada znam da je grow tajna koju moram cuvati...slatka tajna... Kad pocastim ekipu ovom mojom ludarom,a oni svi odusevljeni pitaju dje kupujem,i oni bi da zavrse kod tog lika, a ja se samo smjeskam... Ne znam, ovako mi ima sve vecu car,ove moje "subverzivne" radnje,kad pazim da ne napravim pogresan korak,da ne idem istom stazom...da mi majca obavezno bude zelena....sve sto podrazumijeva gerila grow,i mislim da je uzgajanje zbog ovoga ovako i zarazno. Kkako sada stvari stoje uzgajacu do kraja zivota, Boze zdravlja :) ali samo strogo pov, znam ja,moj sinovac, i najbolji drug a to je VUTRA.ORG ;)
 
15.04.2008
29
37
13
37
Ja bih licno volio da ostane ovako kako je,uz odredjene izmjene. Vutru ne bih legalizovao, vec bih je dekriminalizovao. Dekriminalizacija nije sinonim legalizaciji,naravno.... sadasnje pozitivno zakonodavstvo ex Juge inkriminise posjed marihuane kao krivicno djelo, opisujuci ga kao " neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga", sto je svakako pregruba konstrukcija za nama omiljenu biljku. Dekriminalizovana, marihuana treba da bude u sferi prekrsaja, pa ko posjeduje dzoint...novcana kazna... ko uzgaja biljke jos veca novcana kazna,jer kad oreze po dzepu boli zestoko, ali ne kao zatvor. Zasto???? Mozda sam i nekada bio za legalizaciju,ali sada.... prava draz,barem meni lezi u skrivanju. Nema mi veceg uzbudjenja nego kada po noci nosim vodu do sajta, jer po danu gledam dje cu pisat zbog komsije spijuna :) Taj spijuna sve,uhhh kako bi mu leglo da me zbog ovako necega posalje u bajbok. Draz mi je u tom skrivanju,tajenju,kada znam da je grow tajna koju moram cuvati...slatka tajna... Kad pocastim ekipu ovom mojom ludarom,a oni svi odusevljeni pitaju dje kupujem,i oni bi da zavrse kod tog lika, a ja se samo smjeskam... Ne znam, ovako mi ima sve vecu car,ove moje "subverzivne" radnje,kad pazim da ne napravim pogresan korak,da ne idem istom stazom...da mi majca obavezno bude zelena....sve sto podrazumijeva gerila grow,i mislim da je uzgajanje zbog ovoga ovako i zarazno. Kkako sada stvari stoje uzgajacu do kraja zivota, Boze zdravlja :) ali samo strogo pov, znam ja,moj sinovac, i najbolji drug a to je VUTRA.ORG ;)

Mislim da bi brzo promijenio mišljenje da moraš pola godine raditi negdje kako bi otplatio kaznu :) Meni bi bio veći gušt dići se u jutro ranije, prošetati po vrtu gdje se klate micice, popričati sa njima bez straha od prijave susjeda. But, that's me :)

Što se tiče skrivanja, znam o kakvoj vrsti "rusha" pričaš :)

Ali zamisli sada da imaš baštu, uzgajaš neke potentne sorte za ekipu i možeš prošetat njima po tom rtu, štoviše, neka si netko odabere sortu koju ćeš samo za njega uzgojiti...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Dovoljno snazan udarac po dzepu u danasnjim vremenima,teskim nazalost, bila bi adekvatna mjera kaznjavanja...kad vec hoce da kaznjavaju....a i skrivanje bi bilo i dalje na nivou,nikome se ne daju pare. Ja sam i objavljivao vijest sa nekog portala o situaciji u Koloradu.....najupecatljivija posledica legalizovanja marihuane je pad kriminaliteta :) Ali mi ipak,mislim na prostor Balkana, nijesmo dovoljno jaki,niti kao pravne drzave,niti narod ima dovoljno razvijenu svijest da bi se nesto slicno kod nas desilo. Odmah bi se uvezale ekipe,brat od ovoga,kum od onoga, pobratim toga i tog.... i odmah eto novog nivoa frustracija,nejednakosti i nepravde. Ovako, iza zidova svoga doma, u svojoj intimi, svi smo gospodari svoga zelenoga univerzuma :)

Ako vec pricamo sta bi ko radio, ja bih onda sijao kompletnu livadu,koja je ogromna, i od stabljika mladih biljaka koje su organski uzgojene pravio raznorazne kreme,sapune,meleme,sampone i ostale medicinsko-higijenske preparate.... posto mi te stvari idu od ruke... i vjerujem da bi se od toga moglo dobro zivjeti. Ali o tom potom ;)
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Dzaparanoja, vutra je u RH dekriminalizirana. Svejedno, oni su to iskljčivo napravili da bi bolje mogli popunit proračun. Padni s 3-4 biljoze pa kad ti maznu kaznu od 2-3-5 tisuće eura, budeš lupao glavom u zid. Ima draž i u skrivanju, ali kad znaš kako mogu opalit po džepu, zaboravit ćeš na tu draž istog trena ;)
 
04.03.2015
3
8
3
37
Pozdrav svima !
Ovo je moj prvi post i moj prvi grow :)
Vutra.org je fenomenalna i prepuna informacija tako da nece biti tesko :D
Da se marihuana sutra legalizuje uzgajao bih je u vlastite i komsinske svrhe legalno uz besplatnu podelu viska sa prijateljima!
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Glasah i ja... :)
Znaci,kao sto sam i glasao,tako sad i ovdje govorim. Uzgajao bih samo za sebe i svoje potrebe. Drugima ne bih davao niti dijelio,(osim sto bih pusio svoju vutru sa drugima,naravno) jer,kad je vec legalna,neka si lijencuge pomjere dupe pa uzgoje svoje.
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Pa posto sam se i nasla ovde iz pobude da bih za sebe med.uzgajala,a kada dodje konacno to vreme da *uberem plodove svoga rada*.I onda sebe izlecim :D
Onda mi preostaje samo da je gajim-da i drugima omogucim to isto :)

Ja bi otvorio shop prodaja vutre ali isključivo na vodi. To bi ti bilo znači kao sada što kukuruz prodaju po divljim plažama samo bi ja vutru umjesto kukuruza. Ja, čamac, penta 4ks, slamnati šešir, lagana sirenica i po zabačenim plažama. Normalno kao što ovi za kukuruz imaju svakojake čamce da ih prepoznaju, ja bi svoj čamac ofarbao u rasta flag, a firma bi se zvala "need 4 weed", ako bi krenuo posao proširio bi se na cijelu flotu rasta čamaca po jadranu, zaposlio sezonce i gladio se po jajima ispod palme. Vutra na mojim čamcima bi bila isključivo iz mog uzgoja. E i cijelu tu zamisao bih zaštitio a svima koji me pokušau kopirati bi potapao čamce krišom preko noći :D

Aj ti kada lepo razvijes taj posao,imaj na umu i nas sto nemamo more-pa otvori neki shop i na nekoj reci ;)
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
osim sto bih sebi sadio 12 biljki godisnje u 2-3 growa(jedna biljka=1 mjesec) zelja bi mi bila uzgajati za bolesne i radit im ulje.sad kroz neki cofeshop ili direkt s njima svejedno,kako varga kaze
kako postajemo liberalniji po tom pitanju i cekamo taj dan, moramo biti u skladu s europom, mozda i docekamo taj dan:D
 
04.03.2015
3
8
3
37
Glasah i ja... :)
Znaci,kao sto sam i glasao,tako sad i ovdje govorim. Uzgajao bih samo za sebe i svoje potrebe. Drugima ne bih davao niti dijelio,(osim sto bih pusio svoju vutru sa drugima,naravno) jer,kad je vec legalna,neka si lijencuge pomjere dupe pa uzgoje svoje.

Da se razumemo (svoje i komsinske potrebe uz besplatnu podelu viska sa prijateljima) podrazumeva:
Trenutno proizvodim 2 vrste domace rakije (sljivu i lozu) i verovatno jedno od najboljih crnih vina koje prosecan covek ima priliku u zivotu da proba
NE PRODAJEM
Kako komsije zovem na pecenje rakije i vikend druzenje uz istu a prijateljima na proslave, rodjendane, krsne slave i ostala veselja nosim vino na poklon
Uz legalizaciju marihuane to bi za odredjene prijatelje i komsije bio odlican poklon ili pocast kada svrate :D
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
spičio bih ogromni staklenik ili plastenik (svejedno) punici i puncu iza kuće u dvorište,otvorio opg i uzgajao vutru i prodavao na veliko otkupljivaču...vjerovatno bih se tada pozabavio i pravljenjem sjemenki,pa bih sve to kombinirao i tako prehranjivao obitelj cannabiznisom...to je jedini posao koji bi radio s guštom i ne bi mi bila tlaka ustat se ujutro na posao.ovo sve ostalo je zakurac..
 
15.04.2008
29
37
13
37
Apropos, kako za sada stvari stoje, ako se i odobri zeleno svijetlo krenut cemo sa uvozom iz nizozemske. Paradox, uz tolike površine i stopu nezaposlenosti mi ćemo krenuti sa uvozom još jedne stvari u nizu....
 
30.04.2014
315
202
43
neka dopuste kod nas nije problem sigurno bi neko vec otvorio hangar za indoor ako mora baš biti lab. uvjeti ili jos bolje dopustit ljudima da imaju par svojih za med. a pola moraju kupit
a onaj koji bi to napravio zaposlio bi ljude koji žive u toj državi = nova radna mjesta + manja nezaposlenost :) i svi sretni, čak bi bilo dobro da možemo izvozit umjesto uvozit
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Sad se nesto mislim,i dodjem do zakljucka,da bi sve,ustvari,bilo isto kao sto je sad.
Hocu da kazem,svejedno je hoce li legalizovati ili ne,mi cemo po starom...
Znaci,sadi i radi... Ne vidim neke velike promjene,osim sto nece biti trzavica oko toga hoce li ti banuti murija ili nece.
Jedina prednost je ta sto ces bez bojazni od štrumpfova moci imati svoju vutru. Ja ne vidim neke velike prednosti u odnosu na trenutne. Isto nam je svakako.
:spliff: