Što bi ti napravio da se sutra legalizira u tvojoj državi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Da se sutra legalizira marihuana u mojoj državi po sistemu Colorada ja bi...

  • Otvorio/la trgovinu za prodaju medicinske vutre

  • Startao/la serijski uzgoj

  • Pokrenuo/la uzgoj i trgovinu

  • Startao sa edukacijskim programima o uzgoju (tečaj, škola)

  • Pokrenuo/la trgovinu specijaliziranu za uzgoj

  • Pokrenuo/la trgovinu sjemena (seedbank)

  • Pokrenuo/la pravnu službu koja ishoduje dozvole za uzgoj/prodaju

  • Pokrenuo/la privatnu psihološku ordinaciju koja daje dozvole za konzumaciju

  • Radio/la isključivo ulje za druge

  • Uzgajao/la bih isključivo u vlastite svrhe - legalno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
@Carlos Irwin Estévez
ti malo pobrkao stvari, legalizacija u ovom kontekstu znaci da je dozvoljeno za bilo koga da uzgaja, bar do 5 biljki kao u holandiji ili bilo koja druga drzava gde je i kako vec legalizovano.
a @ tema, nista ne bih menjao, samo slobodnije konzumirao,
 
01.12.2015
23
16
3
Mislio bih da spavam i da je sve to san.Kod nas na balkanu ? nadam se,nadam .Ali čisto sumnjam da će to kod nas u nekom skorijom vremenu biti ili čak nikad.
Uzgajao/la bih isključivo u vlastite svrhe - legalno :rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
29.11.2015
59
143
33
@Carlos Irwin Estévez
ti malo pobrkao stvari, legalizacija u ovom kontekstu znaci da je dozvoljeno za bilo koga da uzgaja, bar do 5 biljki kao u holandiji ili bilo koja druga drzava gde je i kako vec legalizovano.
a @ tema, nista ne bih menjao, samo slobodnije konzumirao,
Je,ali dosta ljudi govori o tome kako bi pokrenuli posao sa uzgajanjem ili nešto vezano uz to,moje mišljenje je da to nebi bilo baš kao otvaranje kafića ili restorana.
Pričamo o svim mogućnostima vezanim uz legalizaciju a ne samo o osobnoj upotrebi.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ali dosta ljudi govori o tome kako bi pokrenuli posao sa uzgajanjem ili nešto vezano uz to,moje mišljenje je da to nebi bilo baš kao otvaranje kafića ili restorana.
tacno tako, svojevremeno jedan od dilera od koga sam nabavljao pao sa oko pola kile i zaradio tri godine, e sad, kad je pre par godina pocelo da se prica o legalizaciji, on onako nenormalan slaze price (sanja na javi) kako ce on da gaji i prodaje... ja dUmrem od smeha, osudjenom kriminalcu ce da daju dozvolu za farmu... ne moz mu objasniti :(
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
e nek si mi rekO

ovde se ne govori o tim stvarima koje si citirao iz pravilnika, nego ko ce mozda moci da dobije dozvolu za legalan uzgoj, a ko ne, a gde gore navedeni manijak sigorno ne pripada.
 
20.04.2015
36
34
18
44
Dzaparanoja, vutra je u RH dekriminalizirana. Svejedno, oni su to iskljčivo napravili da bi bolje mogli popunit proračun. Padni s 3-4 biljoze pa kad ti maznu kaznu od 2-3-5 tisuće eura, budeš lupao glavom u zid. Ima draž i u skrivanju, ali kad znaš kako mogu opalit po džepu, zaboravit ćeš na tu draž istog trena ;)

Smatram da je i ta opcija bolja od one koja je trenutno u ponudi... tih 2.000,00 - 5.000,00€ ćeš svakako ostaviti kojekakvim advokatima u nadi da ćeš dobiti manju kaznu... uostalom sloboda nema cenu i smatram da bi bilo bolje da me, ako me uhvate, oglobe da boli, nego da 6 meseci provedem lišen slobode... a po nekima ispada bolje pregaziti pešaka na pešačkom nego ga ne propustiti...

Kada je budu legalizovali moje navike se neće promeniti, niti sam ikada imao ambcije da ovo pretvorim u biznis, jer smatram da hobi nije hobi ako je komercijalizovan...
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Nezgodna činjenica:
Tko traži legalizaciju, priznaje da je rob u punom smislu riječi. Kada tražite legalizaciju, vi u biti tražite dozvolu od drugog čovjeka da nešto učinite.
Rob pita da li je legalno, a slobodan čovjek da li je ispravno.

rob = onaj koji bez otpora podnosi čiju vlast...
legalno = u skladu sa zakonom...
zakon = pravilo pisano od strane jednog čovjeka (ili više njih), a nametnuto drugome.
nametnuti = natjerati koga da što prihvati mimo svoje volje, opteretiti koga čime, prisiliti koga da stupi u neželjen odnos, steći utjecaj ili vlast mimo želje drugih....

U dobroj vjeri
peace & love
 
20.04.2015
36
34
18
44
Ne bih se složio sa tobom... uvek ću tražiti legalizaciju jer ne želim da kidam nerve i živim u polustrahu da li ću biti uhvaćen...
Kada tražim legalizaciju tražim da mi se omogući sloboda da upravljam sobom bez straha od bilo kakve sankcije i odmazde...
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Evo jedne po malo ekstremne ideje,za koju verujem da cak ni mnogi vutrasi Nece biti spremni.:)
U mojoj veseloj drzavi, deca po srednjim skolama slobodno ce konzumirati marihuanu. Da bi dosli do iste, nece biti potrebno da beze iz skole,nalaze se i uloznaju sa sumnjivim likovima,ili doláze u priliku i iskusenje da probaju teske droge sumnjovog porekla i sastava. Dovoljno ce biti samo da redovno posecuju razne školské sekcije,iz razlicitih oblasti,muzickog,likovnog,glume,filozofije,istorije i.t.d.
Ovaj projekat,skolu ne bi kostao ni jedan dinar, jer deca bi redovno posecivala sekcije iz biologije,na kojoj bi i u teoriji i u praksi izucavali growing.:) pri tom,skola bi mogla i da zaradi pare za unapredjenje ucionica i sportskih terena,prodajom viska uroda iz skolskog staklenika...bilo bi tu i raznih skolskIH takmicenja aka kanabis kupova.:)
Cilj ovog projekta,bio bi povlacenje dece sa ulice,u tople i prijateljski nastrojene skole,u kojim bi Konacno mogli da razvijaju i ispolje svoju kreativnost i ideje,bili high ili ne.
Razumem vas sto ste protiv ovoga,ali mislim da bi trebalo da imamo malo vise poverenja u našu omladinu,samim tím i u ljude. Osim toga,cinjenica je da ce deca duvati,zabranili mi ili ne,samo je pitanje sa kim,sta , sa kojim porivima i kojim informacijama...Ne budimo licemerni,vecina nas je sa 15(ili pre) pocela,i to jo zna u kakvom drustvu i kakvu travu.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Nece ni ovi imati shop sa travom, pa i dalje mastamo svi.:) a klinci ce duvati i dalje, kako god okrenes, i to bez ikakve kontrole ,edukacije, nekog korisnog saveta...dok ce ih neko trovati budjavim hedovima...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Pa,siguran sam da bi se prvo dobro napio da proslavim...

A onda bih sledeći dan,onako mamuran,sabrao utiske,ostavio alkohol ( po koje pivo se ne računa,naravno,pivo je hrana ), mislim da bi i duvan batalio, šta će mi...

Bilo bi lepo,zamišljam dan,probudim se,žena pristavila vodu za kafu,ja prošetam do najbližeg šopa u nabavku, kod nekog od vas preduzetnika, vratim se, smotamo, kafa, milina...Nema svadja,nema trzavica,svi raspoloženi,ih.

Naravno da bih u bašti imao par biljki pored paradjza,luka i koječega.

I tako... Baš bi bilo opušteno i lepo, ali jebi ga...
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Jeste li vi razmišljali kome bi vi to prodavali, jer kad bi bila legalna za uzgoj, pa uzgajao bi svako kome treba za svoje potrebe. Samim tim i cijena bi otišla na dole pa bi bilo pitanje isplativosti. Ima toliko biljaka koje ljudi koriste i koje su legalne pa ih ne uzgajate za prodaju. Kad nam mara bude legalna, ta proizvodnja i prodaja bi bila kao da danas proizvodiš i prodaješ grah, peršun itd.

Možda je bolje otvoriti neku firmicu koja će se baviti pružanjem usluge savjetovanja i održavanja boksova po kućama. Uvesti i hitne intervencije pošto smo svjedoci mnogih tema po našem forumu tipa: Hitno mi je potrebna pomoć. Išlo bi to sa sve reklamama "radim FIM po kućama", "treniram biljke" itd. :)
 
13.10.2015
47
160
33
Sto da nemas kome da prodas pa trecina nacije nam je na besendinima..Ja bi otvorio radnju i svakome ko bi dosao sa receptom za besendin bi dao prvih mesec dana travu besplatno da proba i vidi sta je bolje
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Volela bih da se legalizuje, a jedan od razloga je taj što bi onda ljudi prestali da dižu travu u nebesa, kao u primeru @changadmt. Koji bi davao deci u školi da duvaju, a onda bi je i uzgajali na časovima biologije, i kapiram da bi na velikom odmoru se svi držali za ruke i igrali oko svojih zasada. A većina, po navodu autora, nije spremna za tako "progresivne" ideje.
Čim nešto načinimo ezoteričnim, tajnovitim, nedostupnim, ljudi imaju tendenciju da preuveličavaju situaciju.

A kada bi se legalizovala, pitanje je šta bi bilo sa cenom. Verujem da bi ostala u nekim granicama normale. I svakako da ne bi svi uzgajali za sopstvenu upotrebu, kao što svi ne uzgajaju peršun npr. Većina bi kupovala, i verujem da bi se broj onih koji i samostalno uzgajaju smanjio.
Mada u zemljama ex-YU, kako su nam vlasti manje-više iste. Verujem da bi popili neku nenormalnu akcizu na travu.

Po svemu sudeći mislim da će Hrvatska biti prva zemlja koja će legalizovati u većinu svrha, pa i rekreativnu. I sama legalizacija ima gomilu povoljnosti za državu, ali ne i za vlast. Vlast svakako više može da ukrade para time što je trava nelegalna a ne da je legalizuju. Sutra da se legalizuje u CRO verujem da bi u Zagrebu bilo milion ljudi na dočeku NG iz celog regiona :mario::

Ali na kraju dana sve dok preovlađuje korupcija preovlađivaće i zabrana.
Jer političari daleko više para mogu da uzmu od velikih dilera i farmacije nego ako legalizuju travu. Njima ako treba verujem da mogu da nabave nešto visokog kvaliteta. A nas ostale ko .... jednom godišnje na naslovnoj strani objave članak kako se neko overdozirao marihuanom, više nego dovoljno da drže većinu u strahu. A svaki dan što desetoro pogine usled alkohola, nikom ništa.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
heh, ja jesam po malo hippie, ali ne mislim da je trava dovoljna za "mir u svetu", kolektivno drzanje za ruke i slicno. xD ali i sam kazes da zabranama i stvarima koje si nabrojao dobijas kontra efekat...da,dozvolio bih srednjoskolcima da duvaju, jer oni dozvolu za to i onako ne traze.:) ovo bi bio pokusaj da im se servira kvalitet, uz kvalitetnu i kreativnu "bleju", i to bas na najomrzenijem decijem mestu - skoli, daleko od mracnih cjoskova i pajdomanskih stekova...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@changadmt Možda je ovo malo skretanje sa teme, ali ne mogu se složiti sa tobom. Smatram da srednjoškolcima ne treba dati otvoreni pristup travi (pa ni alkoholu, ali nije o tome ovde reč). Naravno da će je oni probati, jer ih privlači iskušavanje granice, guranje istih i zabranjene sfere. I OK je probati u tim godinama. Ali sam apsolutno protiv čestog korišćenja trave u tim godinama (osim u specifičnim slučajevima).
Mozak je tada u razvoju, tek se formira. I ne treba ga opterećivati kontinuiranim eksternim uticajima na svest i samim tim ne njega. To je kao što kada gajiš, u seedling fazi, dok se biljka razvija i gradi same osnove, nećeš je odmah spržiti sa nutrijentima, previše svetla, i ventilatorom. Isto kao što jake vežbe snage nisu preporučljive dok čovek raste.

Svet je pun čuda za iskusiti. Trava je samo jedno od njih.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Nisu to bebe,srednjoskolci su odavno pustili prve pistile dole,do kraja srednje pucaju punu dozu djubriva,zapravo nikad jace ne cvetaju nego tad ... :p tvoj pradeda je decu imao u tim godinama. a ti ih guras na drugu stranu zakona, na surovu ulicu prepunu svakakvih droga,pa se cudite sto je pola njih na ekskurziji na hemijama...