Što je kemija a što nije!?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Jasno je da ovaj forum ne podrzava kemijske droge.
Neki članovi misle loše o kemijskim drogama neki dobro o nekima.
Svi poštuju pravilo i ne propagiraju ih.

E sad za što možemo reći da je kemijska droga?Mnogo droga koje su na ovom sajtu svrstane u kemijske droge zapravo su samo neki spoj izvučen iz biljke.Tako je sa morfijem i mnogim opijatima,DMT,LSA,mescaline,kokain...i da ne nabrajm,veliki dio droga na današnjem tržište su ekstrakti biljaka.

I te ekstrakte smatrate kemijskim drogama?Ali mnogi bi vrlo rado imali cisti THC,zar ne?
Slaviorum b i a?Mescalin?DMT i LSA koliko citam neki su vec i sami pokusavali napraviti.

Proizvodnja ekstrakta zahtjeva neki kemijski postupak,zar je to i dalje prirodno?
Procitao sam kako neki tvrde da je Slavia preslaba ako nije ekstrakt,zar to nije zelja za kemijom?


Pecenje Amanitie mjenja neke kemijske spojeve i tako ona postaje snaznija i manje otrovna.
Raznim postupcima Peyote nam daje mescalin.
Raznim postupcima LSA postaje LSD.
Sve navedeno ukljucuje koristenje kemije,manje ili vise.

Opium predpostavljam da ne smatrate kemijom,jer ako je opijujm kemija onda je i hašiš kemija.

Što vi mislite,što je kemija a što ne.
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Ali mnogi bi vrlo rado imali cisti THC,zar ne?

Majmune ne, ocito si ti na ovome sajtu samo zato jer se volish puknit sa svime shto ti dode na ruku, ali vecina nas je na ovom sajtu zato jer smo ljubitelji/korisnici/uzgajivaci Marihuane, a ne kreteni kao shto si ti!!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Za čistim thc-om nema potrebe mislim šta će ti.
Mislim da je jasno što su kemijske droge.
Sve se dobiva iz prirodnih spojeva mislim onda ništa nije kemijska droga ako ćeš tako gledat.
Na ovo stranici ima o svakakim biljkama i tako ali ona je primarno namijenjena travi i njenom korištenju uzgoju itd.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Mislim da je topic od početka postavljen krivo.

Kakvo je to pitanje _šta je kemija ?_ ... a šta nije kemija ? Sve oko nas je kemija. Okruženi smo kemijskim spojevima ...

Možda bi bolje zvučalo _šta je sintetika, a šta nije ?_
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Šaman Šandor,hvala na misljenu. Znam da je stranica o Marihuani,koja se nazalost jos uvijek smatra droga.Ovu temu sam otvori kako bi se vidjela razlika u stavu prema drogama korisnika iskljucivo Marihuane i onih koji koriste i jace biljke.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
TorcidaSpalato je napisao(la):
Mislim da je topic od početka postavljen krivo.

Kakvo je to pitanje _šta je kemija ?_ ... a šta nije kemija ? Sve oko nas je kemija. Okruženi smo kemijskim spojevima ...

Možda bi bolje zvučalo _šta je sintetika, a šta nije ?_

Ma znam...Jebiga..Ko skuzi da je pitanje krivo postavljeno skuzit ce i sta sam mislio.
Manje vise svi tu kad kazu kemija misle na skoro sve sto nije biljka u izvornom obliku.
 

didjilidoo

Aktivan Član
09.05.2005
64
0
0
36
Nisam proucio forum po tom pitanju pa se ispricavam ak se netko treba ponavljat,ali koja je stvarno razlika izmedju "kemije/sintetike"i ove druge grupe o kojoj smijemo pricat?
bolje da napravite neku drugu podjelu po nekim drugim kriterijima koje mozemo tu zajedno odrediti npr.
uocimo da (vecina)droga koje vecina nas odobrava je droga od koje primarno dugorocno psihicki profitiramo,a nema zamjetnih dugorocnih fizickih posljedica,dok u drugoj grupi stoje droge od koje kratkorocno recimo fizicki(mada po ogranicenosti modernih znanosti svaki psiho efekt droge je takodjer fizicki) profitiramo,a ima znacajnih dugorocnih posljedica.
tu bi bila mana to sto sposobnost da osoba profitira od iskustva je jako individualna,te mnogo ovisi o okolnostima koje ne uzimamo u obzir.da skratim, mislim da bi trebalo razvrstati droge koje se uzimaju samo radi iskustva i droge koje se uzimaju sa ciljem dugorocnog nadogradjivanja sebe,iliti gdje je iskustvo samo sretstvo,a ne cilj.a to opet ovisi o individui koja koristi drogu.

to bi se moralo razjasnit medju nama,jer ako je krajni cilj legalizacije(i sajta) sama marihuana,a ne sloboda covjeka da koristi marihuanu(medju ostalim stvarima koje su doticnoj osobi korisne),onda niste bolji od fasista samo zato sto ste za trakicu liberalniji.
jer ne vjerujem da ste vi svi tu samo radi toga sto vas djoks opusti jer ima i cajeva koji kvalitetno opustaju.meni je vutra napravila revoluciju u mom nacinu gledanja na svijet i ne bih riskiro zatvor samo radi kratkorocnog efekta marihuane.
ah,pogubih se,no uglavnom?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
izraste iz zemlje bez pesticida i herbicida,pravilno djubrena i ispirana,dobro osusena,to nije hemija

sve sto prodje kroz epruvete i hemiske procese je pravljeno da te sjebe i navuce ako si slabog karaktera
sve se dizajnira da bi ponovo uzeo i kupio pa cak i cokoladice i sokovi,to je vec normalna pojava
neko vari samo vutru,a pije dva litra koka-kole dnevno
ja licno mislim da je to gore od thc-a
mislim da sam probao skoro sve,to nikako nije pametno,
ali probao,to znaci jedanput samo uzeo,a ne one fore samo probao po deseti put....

znate kada kazu odnos cijena kvalitet je ok ili nije
e pa sa hemijom nikada nije dobar odnos kako ce ti biti par sati,a koliko se trujes i unistavas

zato mislim da svi znamo sta je hemija sta nije
svi znamo da je skoro sva hemija je povezana sa extratima biljaka

i nadam se da svi znamo da to ne treba uzimati
ko hoce,to je njegov izbor
ali ne bi trebalo da neki klinac vrslja internetom i naleti na

"Tako je sa morfijem i mnogim opijatima,DMT,LSA,mescaline,kokain...i da ne nabrajm,veliki dio droga na današnjem tržište su ekstrakti biljaka."

ko ne zna o gudrama nista to zvuci kao nova mamina krema za noc,ono,pegla bore fazon

tako da sta nije izraslo i nije zaobislo epruvetu...HEMIJA
p.s.ja sam protiv hemije
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Poticanje,nagovaranje,odobravanje da bi netko povukao dim ili cak uzeo gutljaj vina je lose,tako nikome ne cinimo dobro.Cinjenice,samo cinjenice mogu osigurati pravilan pogled na bilo sto.Ako trava steti plucima ne smijemo to negirati,niti koristit fore poput,duhan je stetniji.

Potrebno je boriti se da svatko moze konzumirati sto zeli,koliko god to bilo stetno,ako to postignemo bit ce potrebne i propagande poput onih protiv cigareta.
Mislim da treba legalizirati sve droge ali ne propagirati opcu korist od nekih.Ako je neka droga ljek,neka to i bude ali ne na nacin da se uzima jer se misli da ce pomoci nego trebas ljepo dobiti recept i uzeti sto pise na receptu.

Kad ljudi shvate da netko zivi normalno te se uz to drogira,steti sebi,nikome drugome(to bi se prvenstveno postiglo legalizacijom),koristan je clan drustva,krace ce zivjeti,cesce oboljevati od "cistih" onda ce legalizacija uspjeti.

Droge mogu i moraju se legalizirati jedino kao cigarete,stetne,prisutne,sa stalnim padom u broju korisnika.
Tek tada bi neke droge mogle i smijele postati novi alkohol,nova zabava,novi stil,nova filozofija...a do tad nista od stava-ako nije mene odvuklo do tezih droga nece ni druge.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
didjilidoo je napisao(la):
bolje da napravite neku drugu podjelu po nekim drugim kriterijima koje mozemo tu zajedno odrediti npr.
uocimo da (vecina)droga koje vecina nas odobrava je droga od koje primarno dugorocno psihicki profitiramo,a nema zamjetnih dugorocnih fizickih posljedica,dok u drugoj grupi stoje droge od koje kratkorocno recimo fizicki(mada po ogranicenosti modernih znanosti svaki psiho efekt droge je takodjer fizicki) profitiramo,a ima znacajnih dugorocnih posljedica.

E tocno to.
Ja biram da ne gledam na substance kao kemijske ili ne, vec gledam na to da li stvaraju fizicku ovisnost, koliki potencijal imaju za psihicku ovisnost, i da li stete umu i tijelu. Dalje one koje ne stvaraju fiz. ovisnost, stetu tijelu, i imaju slabu ili osrednju psihicku ovisnost smatram sa sam, ili budem sigurno probao jednom u zivotu, te ih po "vrijednosti" razvrstavam na rekreacijske, i na spiritualno prosvijetljujuce.
To da li je kemija ili ne mi je irelevantno, i gadi mi se da ljudi substance poput LSD-a, MDMA i Ketamina trpaju u isti koš sa methom, heroinom i crackom.


DirtyDeeds je napisao(la):
Cinjenice,samo cinjenice mogu osigurati pravilan pogled na bilo sto.

Potrebno je boriti se da svatko moze konzumirati sto zeli,koliko god to bilo stetno,ako to postignemo bit ce potrebne i propagande poput onih protiv cigareta.
Mislim da treba legalizirati sve droge ali ne propagirati opcu korist od nekih.

Slazem se. Ja bi legalizirao apsulutno sve, i onda uveo ogromnu kampanju INFORMIRANJA o apsulutno svim dobrim i losim stranama svake droge, da te informacije budu dostupne svima svagdje u svako vrijeme. Jer zabranama se nikad nije nista postiglo, postiglo se samo suprotno. Informacije i istina dostupni svima su kljuc. Ljudi trebaju ZNATI, i onda napravit svoj izbor, a ne drzava za njih. Jer izbor temeljen na vlastitim odlukama baziranim na cinjenicama je jedino sto nas razlikuje od zivotinja. To je nase pravo i nasa duznost kao inteligentnih samosvjesnih bica, nitko nebi trbao donositi odluke za druge koji su ih sposobni sami donjet. Ako netko i dalje unatoc svedostupnim informacijama koristi neko stetno smece, to je onda potpuno njihov problem, njihov izbor, i nihova greska. Ipak na kraju, ako zele, imaju si pravo stetiti, jer nitko, NITKO, ni zemaljski niti bozanstveni, ti nema pravo reci sta ces raditi sa svojim tijelom.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
znaš šta...bojim se početi raspisati....samo cu reci..sve što nije trava je droga ;)

ali nemoj da počnem... :D
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
TorcidaSpalato je napisao(la):
Ako tako gledaš onda je sve smeće ... i loš speed koji se prodaje na ulici, razvodnjena koka i brlja od vutre.

ma ovo sto se prodaje na ulici od vutre je ono...nesto ispod prosjeka...ja sam odusto od kupovine od kad sam upozno ovaj sajt i sad sam ponosni amaterski grower :)))
al moze se i naici na dobru vutru....al to ti je 1dnom od 150 puta...
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Trava je biljka, nije otrovna, ne moze se predozirati sa njom, sjemenke su hranjive, listovi su ljekoviti...

A ta sranja te otrovne biljke koje ti jedesh to su droge, da se puknesh, niti su hranjive, niti su neotrovne, a rijetke su i ljekovite.
A o tim kemijskim sranjima mi nemoj ni pisati zato jer upravo zbog takvih sranja kao kemija nije losa, ljudi otid u na heroin i upropaste si zivot, umjesto da normalno zive oni 20 godina provedu na heptanonima i ostalim sranjimaaaaa
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
TorcidaSpalato je napisao(la):
Mislim da je topic od početka postavljen krivo.

Kakvo je to pitanje _šta je kemija ?_ ... a šta nije kemija ? Sve oko nas je kemija. Okruženi smo kemijskim spojevima ...

Možda bi bolje zvučalo _šta je sintetika, a šta nije ?_


BRAVO :clap:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
domba je napisao(la):
znaš šta...bojim se početi raspisati....samo cu reci..sve što nije trava je droga ;)

ali nemoj da počnem... :D

E ovo ti nije istina. Sami pojam "droge" je bilo koji pripravak, biljnog, životinjskog ili mineralnog porijekla koji se može koristiti za liječenje.
Ja bi reka da postoje tvari, biljke itd. koje su OTROVI i tvari, biljke itd. koje su DOBROTVORI.

Nemožeš strpat Ayahuasku, Salviju, Gljive itd u koš sa "drogama", a reć da trava nije "droga".
Zato su i izmislili pojam ENTHEOGENETIK (pogledaj moj potpis, tamo ti je objašnjeno). A vutra je močan entheogenetik.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
E da, samo onako usput, kad ste vec zatvorili temu, N2O se javlja u prirodi, dio je atmosfere ;)