Što poduzeti..crvici..presadjivanje itd

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Afx

25.11.2014
23
14
3
Priča ide ovako:
Pet sjemenki je stavljeno u salvetu koja je natopljena vodom. Nakon šta su sjemenke proklijale zbog nemogućnosti kupnje bolje zemlje/neznanja posađene su u random zemlju za cvijeće koja je u malenim vazicama.
E sada..dodjimo na sadasnje vrijeme:
Tri biljke su izrasle nekih 10-15cm..no dvije nisu, i naravno interesiralo me je sto se dogodilo s tim sjemenkama koje jednostavno nisu narasle, raspolovio sam jednu i na moje iznenađenje u njoj je bilo par malenih bijelo-prozirnih crvica.

E sada..dolazi polako vrijeme kada ce se te tri uspjesne biljke trebati presaditi u normalne vaze, no strah me je da nije i u njima zaraza i neznam kako to provjeriti, te kako se zastititi da ne prosirim zarazu na ostale biljke.

Žao mi ih je baciti, ogranicen sam prostorom..moze li mi tko reci koju pametnu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svegapomalo

Svegapomalo

Aktivan Član
29.03.2020
59
395
53
Probaj sve slikat, evidentirat, dobro to sve dođe tu na forumu. Evo ja sam prije par growowa imal kao nekakve crviće u tanjuriću ispod tegle, nisam nikada doznal što to bi. Možda netko tu zna? Nešto se nakotilo u zemlji,pa isteklo u tanjurić kod zalijevanja, ali poslje toga puta više se nisu pojavile.
crv.jpg
crvići.jpg
 

Afx

25.11.2014
23
14
3
Nažalost te crviće iz sjemenke nisam uspio slikati, no bude li ih jos svakako poslikam. Bi li bilo loše za te male biljčice da ih tretiram necim da ocisti zemlju od mogucih parazita prije presadjivanja..da ne trosim zemlju i te skuplje dodatke za prehranu..i onda na kraju da se sve razboli..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svegapomalo

Svegapomalo

Aktivan Član
29.03.2020
59
395
53
Onda nova zemlja i ispoćetka. Ja kupio Garcil rogis,,nekakav bio pripravak, možeš zalijevat, a i folijarno prskat. Spreman sam ako me napadne opet gamad.
Screenshot_20200519_173608.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma daj bre sta komplikujes?
dve nisu izasle, tri su super?
u dve si nasao crvice?
da li ti to nesto govori?
nisu izasle jer su crvljive?
tri jesu jer su crvljive takodje?

presadjuj to i uzivaj.