Što se dogodi ako ne platim kaznu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.05.2013
0
0
0
Pao sam 02.01.2013. što za mene znači da je protiv mene samo bio pokrenut prekršajni, a ne i kriminalni postupak. Bio na ročištu i dobio kaznu od 1700 kn koju moram platiti u 6 rata. Stvar je u tome što sam student bez ikakvih dohodaka, a kaznu mi ne mogu platiti ni starci pa me zanima što bi se dogodilo da ne platim kaznu?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mozes odlezati odredjen broj dana u zatvoru, zna se koliko kosta dan corke pa se podeli cifra i dobijes broj dana, samo sto ne znam cifru za hr ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
eto, 5~6 dana corke u civilki, nesto malo preko dana kao sljakas... i placen dug ;) al verovatno prvo treba da ti dodje opomena, pa se ti zalis i kukas na materijalno stanje, pa ne znam sta... a mozes i da se prijavis u periodu kada ti najvise odgovara i odradis, znam i za takve slucajeve, samo je u pitanju bio saobracajni prekrsaj, al isti k
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
3 puta ti postar donosi opomenu da platis dug, onda ti jednom donosi lik iz suda istu opomenu i posle toga ti dolaze panduri na vrata :D al sve to zna da se oduzi i po godinu dana :) tako je u srbiji, za hr ne znam...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hanzaplast

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Imas mogucnost ulaganja zalbe na presudu. Ponudi u zamjenu za izrecenu kaznu drustveno korisni rad. Odradi iznos kazne u nekoj humanitarnoj ili socijalnoj organizaciji ili javnoj kuhinji.
Objasni situaciju kakva jeste i vjerovatno ces naici na razumijevanje kod sudije.
Zali se da bi izdrzavanjem zatvorske kazne propustao predavanja ili ispitne rokove. Ponudi im nesto u kompenzaciju, ali pod uslovom da zalbeni rok na presudu nije istekao,
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pocni placati makar po 100,200 kn mjesecno ali da se u kompjuteru vidi da imas nakanu platiti svoj dug drustvu i s vremenom ces odplatiti sve ;)
bar ja tako radim sa kaznama i jos me niko nije dirao zbog toga :D
Ili imas powerovu opciju ....7 dana zatvora .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Uplati prvu ratu i poslje nemoraš više. Meni je to sutkinja rekla kad su mi vozačku oduzeli. Oni uknjiže da si počeo otplaćivati i da imaš namjeru platiti i poslje toga uobičajeno prođe da te više nitko ništ ne pita za ostatak.
Možeš i u tvorza ali se moraš najaviti (obaviti rezervaciju) jer su zatvori pretrpani.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa ne vidim da mu to bas ide u prilog, ako ne moze sad da placa kako ce biti tek kad iznos bude veci, i do kada ce to tako opusteno da ide kamata, 1 godinu, 5 godina... narednih 15 godina... po meni problem treba resiti a ne odgadjati, a ponudjeno mu je par konstruktivnih resenja, no na njemu je kako ce
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.479
143
Universe
Ako si bio na sudu, zasto nisi rekao da nemozes platit, nemas primanja la la la, i dobio bi 3-4 mj. pisanja i gotovo...ovako bi mogo zasvirat klavir malo :)
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
savjetovao bi ti ukoliko poznas nekog ko radi ili zna nekoga ko radi u zatvoru gdje bi tebe smjestili ukoliko se odlucis za tu vrstu kazne, da provjeri jeli zatvor "pun" ukoliko je, a vecinom je, dovest ce te do tamo potpisat ces se na papir i pustit ce te.
koliko vidim sudkinja ti je vec smanjila kaznu maksimalno koliko je mogla (jedna trecina od kazne) tako da bi bilo podosta bezobrazno (iako je to tvoje pravo) da se na nepravomocnu osudu zalis, posto ti je jedina olakotna okolnost to sto si sudent, a cini mi se da je to sud vec uzeo u obzir, ako nista druga zalba ce ti odgoditi placanje kazne/odlezavanje kazne na par mjeseci, tako da time nisi ustvari nista dobio osim ako planiras platiti istu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hanzaplast
10.06.2013
5
0
1
43
Bjostabarn je napisao(la):
Pao sam 02.01.2013. što za mene znači da je protiv mene samo bio pokrenut prekršajni, a ne i kriminalni postupak. Bio na ročištu i dobio kaznu od 1700 kn koju moram platiti u 6 rata. Stvar je u tome što sam student bez ikakvih dohodaka, a kaznu mi ne mogu platiti ni starci pa me zanima što bi se dogodilo da ne platim kaznu?

plačaj po sto kuna,kako god možeš.Jel ako vide da se vrši transakcija na taj račun neče te pitat nitko ništa,zato i jesi dobio na rate...Uvjek možeš reći da si student i da ti roditelji nemaju za kaznu pa si plačao kako si mogao..To ti kažem iz izskustva...Ako neplatiš u tih 6 mj.ništa ideš u čorku dan ti je 300 kn,ali pošto nisi plačao ništa dobit češ kamate i sudske troškove pa se nakupi po par tisuća pa češ umjesto par tjedana ležat par mjeseci ,,pa ti vidi šta je bolje....