Što ste danas jeli / slika (mislim na hranu)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
evo brate, jedno pol kile glatkog brasna ti ubacim, dodam soli i jednu malu zlicicu secera...
sve to izmjesam pa onda lagano dodajem mlake vode, u kojoj sam prije razmutio suhi kvasac. pol kesice stavim..
mijesim vilicom u krug dok se sve ne sjedini, onda nastavim lagano mjesit rukama dok ne dobijem kuglu, dodajem brasna po potrebi ako je prevlazno...fora je u tome da ne stisces prejako to tijesto dok mijesis rukama, inace ne bude mekano...
kad formiram tu mekanu toplu kuglu, pokrijem nekom krpom i stavim na toplo jedno sat vremena da se dize....
prije nego stavim u tepsiju, pleh lagano namastim uljem i razvucem...
nabacim fotke kasnije tijesta i pice...
e da i to sve mijesim u nekom vecem loncu, padeli...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Pica testo, za 2 pice.
400g belo brašno
5 velikih kašika konoplja brašno
10g soli
2-3g šećer
4-5 velikih kašika Konopljino ulje ili maslinovo ulje
7g suhi kvasac (jedna vrećica)
0,28l vode

Izmiješati, počekaš pola do jedan sat da se testo diže.
Napraviš dve lopti, raztegneš testo, staviš na peki papir testo, obložiš po želji.

U pećnicu staviš keramičku ploču, pećnica na maximum 250°C,
Pečeš oko 10 minuta.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
Pola kilograma brašna stavite u jednu posudu. Možete pomiješati glatko i oštro brašno, i to tako da oko 300-350 grama bude glatko brašno, a ostalo oštro. Navedene količine bit će dostatne za dva "kućna" protvana. Potom po redu dodajte sastojke: dvije žlicice soli, jednu žličicu šećera, 5 g suhog kvasca (nešto manje od cijele vrećice uobičajenog pakiranja od 7 grama). Kada ste gotovi sa suhim sastojcima, dodajte mokre - 0,3 dl mlijeka, 2,3 dl vode i 0,3 dl maslinova ulja.Pomiješajte sve sastojke u posudi dok ne dobijete formu tijesta, a potom ga nastavite mijesiti na glatkoj površini. Glatku površinu na kojoj mijesite tijesto obavezno pospite oštrim brašnom te također cijelo vrijeme ruke "ispirite" oštrim brašnom. Kada ste zamijesili tijesto, vratite ga u posudu, pokrijte čistom krpom i ostavite da odmara na toplome oko sat, sat i pol vremena. Tijesto razvaljajte na pobrašnjenoj površini na željenu debljinu, a potom na njega poslažite željene sastojke.
evo ti jos jedno pow:D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
svaku prilozenu recepturu za testo
Po ovoj recepturi je meni zena radila i Pow..to je to:drull::thumb:
Tijesto,litra vode u mikser i otopis 50-60 gr soli,dodas 0,2 kg brasna i 3 grama kvasca..mjesas i dodajes po 1.8 kg brasna..poslje pustis da se digne i jos 4,6 sati da odstoji ispod krpe.Zena je to pokupila sa Talijanskih pizza i pogodila ko "budali samar"..odlicno:thumb::thumb::thumb:Mozes i otici proguglati malo na njihove stranice:thumb: