Što su Reiki i Bioenergija?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Što su Reiki i Bioenergija?
Reiki u prijevodu s japanskog znači univerzalna energija (rei-univerzalan, ki-energija). U svim narodima za Reiki energiju postoje različita imena: u Kini se zove Chi, u Indiji Prana, a u zapadnim zemljama bioenergija, što u prijevodu znači životna energija (Bios - život). Reiki je suptilna energija, koja sve održava na životu i
bez koje ništa ne bi niti postojalo. Kada je u nekim dijelovima tijela ponestane, automatski se počinju razvijati bolesti na fizičkom ili na psihičkom nivou.

Najbolju definiciju što je Reiki daje stari sveti spis Chandogya Upanishada:

" Postoji svjetlo koje sjaji nad svim stvarima na Zemlji, nad svima nama, nad nebom, nad najvišim nebesima. To je svjetlo koje sjaji u našim srcima"
Chandogya Upanishada 3.13.7

Reiki kao tehniku iscjeljivanja, koju može naučiti i primjenjivati svatko na jednostavan i lagan način, otkrio je Usui nakon dvadesetodnevnog posta i proučavanja Sutri (Indijski sveti spisi) na planini. Od tada pa do današnjih dana, Reiki se proširio velikom brzinom po cijelome svijetu.

Postoji li razlika između Reikia i Bioenergije?
Razlika između Reikia i Bioenergije ne postoji jer su oboje ista stvar ali nazvano da drugom jeziku. Reiki potječe iz japanskog, a Bioenergija iz latinskog. Razlika postoji jedino u ljudima koji se nazivaju reikisti ili bioenergetičari. Reikista postaje osoba koja završi tečaj Reikia, dok se bioenergetičar ili rodi sa tom sposobnošću ili je razvije tijekom života kroz meditaciju, yogu ili nekom drugom aktivnošću.
Reikistima se prilikom inicijacije pročiste suptilni kanali kroz koje prolazi energija i dok rade tretmane sebi ili drugima ne gube svoju energiju na iscjeljivanje, dok bioenergetičari u većini slučajeva rade sa svojom energijom pa se nakon tretmana moraju napuniti pomoću meditacije, vježbe disanja ili nekom drugom metodom. Naravno i među bioenergetičarima postoje ljudi koji su dovoljno pročistili svoje kanale tako da imaju stalni pojačani protok energije pa se ne trebaju nakon tretmana puniti.

Da li je Reiki u skladu sa mojom vjerom (ma koja to vjera bila)?
Da u skladu je ma koje Vi vjere bili. U svim religijama postoje sveci koji su se bavili liječenjem putem energije. Ok, možda se u bibliji ne spominje Reiki i možda Isus nije rekao da se bavi Reikiem ali to je posve normalno jer je Reiki japanska riječ koja u prijevodu znači univerzalna ili božanska energija. Kod kršćana bi to bio Duh sveti koji je nevidljiv i nema oblika i nalazi se svugdje isto kao što bi to kod Hindusa bio Brahman. Sve te riječi označavaju istu stvar ali na drugom jeziku. Reiki ne propagira niti niječe bilo kojeg Boga ili vjeru, on je jednostavno energija koja izlazi iz njega i prodire u sve dijelove univerzuma i održava ga na životu.

Kako naučiti i prakticirati Reiki?
Reiki može naučiti svatko tko za to ima želju, bez obzira na dob, vjeru ili prethodne duhovne aktivnosti. Tečajevi su izuzetno lagani, a nakon inicijacije, prilikom koje se čiste energetski kanali i učenja teorije, postoji i praktični dio, u kojem svaki polaznik odmah isproba ono što je naučio i može se uvjeriti u svoje sposobnosti. Svaki polaznik dobije i priručnik s detaljno opisanim tehnikama.

Prema Usui sistemu Reiki se dijeli na tri stupnja:
I. stupanj: možete raditi tretmane sebi i drugima s kontaktom i čistiti se od negativne energije, a potom i napuniti pozitivnom. Isto tako možete čistiti i puniti: nakit, predmete, hranu i sve što želite. Naučit ćete kako možete programirati svoju podsvijest i na taj način djelovati na svoje emocije i način razmišljanja.

II. stupanj: dobijete 3 simbola, s kojima možete raditi na daljinu i čistiti emocionalno - mentalne blokade na efikasniji i jednostavniji način, nego što to radite na I. stupnju. Energetski protok je jači nego na I. stupnju. Dobijete i razne druge tehnike poput tehnike za ostvarivanje želja, rad s većim brojem ljudi, slanje energije svojem anđelu čuvaru, planetima (horoskop) i sl.

III. stupanj: dobijete Majstorski simbol pomoću kojega možete druge inicirati i koji zamjenjuje prethodne simbole, tako da možete raditi isključivo s njime. Energetski protok je jači nego na II. stupnju. Osim što ćete naučiti kako možete druge inicirati u Reiki dobit ćete i neke druge tehnike i meditacije.

Druge vrste Reikia:
Osim Usui Reikia, postoje i druge vrste Reikia koje su vremenom nastale kao nadogradnja na Usui Reiki.

1. Usui-Tibetan Reiki: prva dva stupnja su ista kao i kod Usui reikia, a na III. stupnju dobijete dodatna 3 simbola, koji služe za uklanjanje negativne energije, buđenje Kundalinija i jedan simbol koji se koristi isključivo prilikom inicijacije.

2. Skhm-Seichim Reiki: prva dva stupnja su ista kao i kod Usui reikia, a na III. stupnju se dobije i SKHM majstorski simbol. Nakon III. stupnja postoje još četiri Seichim i jedan Sekhem stupanj, u kojima se radi s raznim simbolima koji između ostalog djeluju na više stupnjeve naše svjesnosti. Skhm Reiki je nastao nakon meditacije i provedene noći njegovog osnivača u Velikoj piramidi u Gazi.

3. Tummo Reiki: osim simbola sa II. stupnja koji se nalaze u Usui Reikiu, ima 7 dodatnih simbola.

4. Tibetan Reiki je nadogradnja na neki od prije spomenutih Reikia i potrebno je imati III. stupanj, da bi se moglo s njima raditi. Ima dosta simbola i uglavnom služi za duhovni napredak, otvaranje ka svjetlosti, ali i za otklanjanje strahova i nekih drugih problema.

5. Karuna Reiki je uz Usui Reiki najpopularniji u našim krajevima, a i u svijetu. Karuna u prijevodu sa Sanskrita znači djelovanje iz samilosti, sažaljenja i ljubavi prema drugim bićima. Karuna Reiki je nadogradnja na osnovne Reikie, kao i Tibetan Reiki. Postoji 3 stupnja s ukupno 13 simbola koji služe za čišćenje karme, buđenje samilosti i ljubavi, uzemljenje, povezivanje s Bogom, itd.6. Lightarian Reiki je nadogradnja na Karuna Reiki i ima 4 stupnja. U njemu se ne koriste simboli. U njemu se kanaliziraju zrake Buddhe, Gaie, Božanska energija - koja stvara svojevrstan štit i Sanade.

Da li je potrebno znati više vrsta Reikia?
To je pitanje koje mi često ljudi postavljaju.
Usui Reiki se pojavio prvi i on je ili u sklopu svih baznih vrsta Reikia ili je baza za sve ostale vrste Reikia. On je dovoljan i potpun i s njime možete postići isto što i sa svim drugim vrstama Reikia. Druge vrste Reikia su nastale da bi olakšale rad praktikantu ili da bi ga usmjerile na određeni vid frekvencije koji mu fali. U Tibetanskom Reikiu postoji jedan simbol koji služi za otklanjanje strahova, strahove isto tako možete otkloniti i sa Usui Reikiem, ali morate napraviti mentalno - emocionalno programiranje koje zahtijeva ipak malo više rada i upotreba simbola nego da samo aktivirate jedan simbol iz Tibetanskog Reikia.
Karuna Reiki je nadogradnja na Usui Reiki, ali to ne znači da je bolja ili jača od njega kao što to obično spominju neki ljudi, nego Vam otvara vrata ljubavi (božanskoj, ne materijalnoj) i suosjećanju za kojima svi mi čeznemo i koje nam fali u životu, dok kod Usui Reikia sve vrste energija dolaze u istom omjeru ukoliko mi ne zahtijevamo drugačije. Tu istu energiju ljubavi i suosjećanja bi mogli razviti u sebi i sa Usui Reikiem ali uz malo više rada i prakse.
Usui Reiki je kao bijela svjetlost. U njoj se nalaze sve boje u podjednakom omjeru,, a samo o Vama ovisi hoćete li ga koristiti u cjelini ili ćete koristiti samo neke njegove energije koje su Vam trenutno potrebnije od ostalih.
Usui Reiki bih preporučio stvarno svakome, a ostale vrste onima koji se vole "igrati" ili im je potrebna "dodatna oprema".

Što se sve može postići Reikiem?
S Reikiem se možete puniti energijom i balansirati je u tijelu što dovodi do iscjeljenja organizma na fizičkom i psihičkom planu, možete raditi na svojem mentalnom i emocionalnom tijelu, raditi na ostvarivanju svojih želja i duhovno napredovati. Isto to možete raditi i drugim osobama i tako im pomoći da ostvare svoje ciljeve.
Vaše prakticiranje Reikia je ograničeno isključivo s Vašom maštom, jer ona je jedina kočnica u Vašem životu. Što ćete više prakticirati Reiki, to će se vaše kočnice sve više gubiti, a Vi ćete dobivati sve više i više ideja za primjenu Reikia u svakodnevnom životu.
 

Prilozi

  • Reiki_Really_Works-A_Groundbreaking_Scientific_Study.pdf
    162,4 KB · Pregleda: 15
  • Bioenergija - znanstvena perspektiva.pdf
    473,8 KB · Pregleda: 14
  • kako-vidjeti-tumaciti-i-poboljsati-auru.pdf
    1 MB · Pregleda: 14

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ja završio drugi stupanj tog tibetanskog. Radim na sebi, rijetko na nekom drugom jer se ne želim igrati zbog toga jer ne znam što se događa.
Meni osobno pomaže. Da li je placebo ili nije, ne znam.

Samo ja to danas gledam više kao programiranje "matrixa" nego kao neku čudesnu vještinu. Vizualizacija je bit svega. Bitno je upasti u stanje transa da bi vizualizacija bila stvarna. Kao ono kad se zamislimo i ne znamo da smo se zamislili.

Sve što mislimo na neki način usmjerava energiju kao vodu koja prelazi preko kamenja i pravi slapove, različite oblike. Simboli su samo šablone da usmjeravamo energiju, vodu koja teče. Cijelo vrijeme mi primamo i šaljemo i tu ne utječe samo ono što mislimo, nego i ono što jesmo. Često ljudi ne misle ono što jesu, jer pokušavaju biti ono što žele.

Postoji puno simbola iz različitih kultura za iste stvari. To je kao alat. Različite kulture su radile različite mačeve, služili su istoj svrsi ali ipak su bili različiti. Tako i simbolika...

Ali nakon pustih inicijacija u krščanstvo, kriya, hatha, kundalini yoge, yoga nidre, u drugi stupanj reikija i kobrinog daha, psihologije i koliko sam vrimena provea razmišljajući o svemu, mogu samo reći da bi mi moglo biti i bolje :D:D:D :smoke:

Ali ono što se da primjetit je da svi oko mene imaju problema sa svijetom oko sebe, jedino ja sa samim sobom...
 
Poslednja izmena:

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Saznao sam za reiki u Crkvi, na ispovijedi, prije par godina.
Nisam bio u Crkvi od krizme, dakle vise od petnaestak godina.
Svecenik me nije poznavao, niti ja njega, radio sam ondje na terenu.
Dosao sam na ispovijed, rekao mu da necu recitirati ko papagaj te citate nego sam dosao na ispovijed, kao covjek covjeku, kao brat bratu, kao otac sinu, kao sin ocu. Malo me je gledao zbunjeno, imao je oko 40 godina, bio mlad, otvoren.
I tako mi poceli pricu. Pita on mene sta sam sagrijesio u zivotu.
Ja mu nabrojao od A do Ž tocno sto u detalje. On sav zbunjen kaze nevjerojatno da netko tako otvoreno prica o svemu tome. Posebno jer sam ja rekao da sam potpuno svjestan onoga sto sam ucinio i da stojim iza toga i kada bih se nasao u istoj situaciji, ponovno bih ucinio upravo iste stvar.
Gledano ljudskim ocima, sagrijesio sam mnogo. Gledajuci u momentu, snasao sam se najbolje kako sam znao i kako sam smatrao da je najbolje za sve.
Pitao me je jesam li isao u kakve druge crkve, rekao sam u Jehovine Svjedoke neko kratko vrijeme ali sam shvatio da su i oni licemjeri i dvolicni kao i katolicka Crkva.

Silno je bio iznenaden mojom iskrenoscu i otvorenoscu. Na to sve on me pitao:
"Jesi li ikada prakticirao Reiki?"
Ja reko sta je to? Prvi put cujem. Drekne on LAZES! Ja reko sta bi lago sad sam priznao sve zive i nezive grijehe koje sam pocinio, sto bih lagao u vezi ovako necega. Opet on meni da lazem. Ja reko ne lazem pojma nemam sto je reiki i nikad nisam cuo za to.
Kaze on "U redu onda, sve u redu. Nemoj to nikada probavati, to je najvece zlo koje postoji".

Tako mi je rekao. Ja sam kasnije dosao s terena, spojio se na interenet, vidio sta je to, cuo sam i prije za cakre ali ne toliko detaljno. Nisam se ni tada posebno bavio time jer sam mislio da je svecenik potpuni imbecil.

Tek kasnije, kroz praksu sam shvatio sto je reiki. Ali to je duga prica.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
mogu samo reći da bi mi moglo biti i bolje :D:D:D:smoke:
Bladeru moj ko da smo od dva brata djeca:) Drug Bar je prenio neke tekstove Draga Plecka, u jednoj recenici neki sagovornik( il sta vec) kaze da je baveci se duhovnim disciplinama godinama zivio u agoniji prosto jer mu kicmeni stub nije bio zdrav, da se tako izrazim, zakljucio je da mu energija ne moze nesmetano cirkulisati tijelom... I meni je kicma u qrcu, i dzaba mi sve dok to ne popravim..Energija je tu ali blokirana..:razvaljen:: Mozda se i zato kaze "u zdravom tijelu zdrav duh"..
Da ne bjezim od teme, cini mi se da za praktikovanje reikija, i slicnih stvari, tijelo mora bit u nekom optimalnom stanju..
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Depresija je usko povezana sa skoliozom (neispravnom kicmom).
Zbog pritiska na lednu mozdinu, koja je zapravo produzetak mozga, stvara se depresija kao posljedica kicmenog ukljestenja.

Meni je raiden reiki na mojoj kraljeznici i dosta mi je pomoglo.
Barem me natjeralo na jogu jer sam osjetio da mi se kicma pomakla i da mi stvara pritisak na zeludac i crijeva pa sam morao nekontrolirano odlaziti na veliki toalet, posebno po noci tokom spavanja.

Oprezno s reikijem.
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
cini mi se da za praktikovanje reikija, i slicnih stvari, tijelo mora bit u nekom optimalnom stanju
I meni je kicma u qrcu, i dzaba mi sve dok to ne popravim
Zbog sjbane kičme sam odlučio ići na reiki. Dok kad sam bio na inicijaciji u 1.stupanj reikia intezivno sam osjetio energiju kako teče kroz krunsku čakru i teče po cijem tjelu...6.mj nakon toga nisam imao nikakve bolove,pun energije a poslije se vratilo na staro,entuzijazam splasnuo itd...
Poslije sam ga radio malo na sebi,više na mačku...osim žarenja u rukama nisam osjetio ništa posebno kad sam sebi davao reiki dok sam na mački osjetio (umislio?) da prima energiju,interesantan filing...
Razlika između Reikia i Bioenergije ne postoji jer su oboje ista stvar ali nazvano da drugom jeziku
Koliko sam shvatio,u literaturi koje sam čitao,razlika je što se u reikiju energija uzima od univerzuma dok se u bioenergiji troši svoja energija pa čovjek bude iscrpljen nakon davanja tretmana i postoji opasnost da se prenese i loša energija,dok za reiki to nije slučaj...
Inicijacijom u reiki,bioenergiju i ostale tehnike,čovjeka se automatski ekskomunicira iz crkve,naravno ako u nju ideš i kažeš svečeniku da si reikista il što već...

Jel bioenergiju i reiki mogu davati samo zdravi ljudi ili to mogu i manje zdravi neznam,nisam naišao na taj podatak ali mi ima smisla jer kako pomoći drugom ako nemožeš ni sebi...zato postoje druge misaone tehnike,vizalizacija,molitva itd...
Ionako je bitna namjera :D
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
hara ako mislis na japan je energetsko polje koje se nalazi malo iznad pupka naziva se i mekani trbuh to je jedno od jacih podrucja u kojem se moze akumulirati chi ili ti ki koristi se u nekim tehnikama ljecenja kao i bioenergija ali se koristi i za neke borilacke vjestine u japanu..
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
@Herb Gardener Hehe... dva brata dica :D


Kralježnica je jako bitna ali da li je kralježnica uzrok ili je nešto drugo uzrok kralježnici. Sigurno je u nekim slučajevima kralježnica uzrok ali rekao bi da u dosta slučajeva nije.

Energija ide kroz cijelo tijelo. Kralježnica je kao lift u zgradi za različite katove. Kada je netko u depresiji kronično, i tijelo će nakon nekog vremena početi pokazivati signale depresije. Tijelo nije odvojeno od psihe. To je jedno tijelo.

Naš karakter, ono što mi smatramo da jesmo, je "geometrijski oblik"- On je dinamičan, on se piše i briše. Preko njega, a to je spoj i tijela i psihe, preko njega odašiljemo i primamo. Ono nije uzrok našim problemima, mi to jesmo.

Čovjek kad razmišlja često zbog detalja ne vidi širu sliku. Previše smo podijelili i imenovali i usmjereni vani. Neće grba doći ako ti nešto ne sjedi za vratom. Osim ako nemas neku povredu ili radiš posao koji previše opterečuje taj dio.

Svak nešto krivi za probleme ali kad sve okrivimo, ja se pitam što smo to mi. Sve što sam dobio sa prikticiranjem i istraživanjem "duhovnog" je spoznaja da sam govno od čovjeka, pohlepno, ljubomorno, ultra egoistično i teški narcisoidni ego trip. Taj smrad satare i tijelo i sveukupnog čovjeka. Neprimjetno....

Duhovne prakse mogu pokrenut "kundalini" i energija kad se podigne na više nivoe počne bacat na površinu smrad. Onaj koji nije pripremljen da se suoči i vidi, neće to vidjet. Najveća duhovnost se događa u tom trenutku. Bez iskrenosti viđenja sa samim sobom, nema ni d od duhovnosti, makar bili 80 godina u špilji meditirajući...

A što se tiće tih različitih katova, centara. To možemo shvatit kao kuću koja ima blagovaonicu, kupaonicu, dnevni boravak, ured, studio za kreativnost. Taj pupčani centar je možda kao teretana gdje se događa pretvorba energija iz jednog oblika u drugo, a i tu je i rezervar.

Ono što ja primječujem je, da sve što se događa je odraz nas. Zadnjih dva tjedna sam jako živćan jer toliko želim uloviti tu veliku ribu da sam propao. I što više želim to mi se više nesreće događa. Doslovno nemoguće da se to može događati. Svaki dan točno u određenu uru 45 minuta brancini love... što tad uloviš, uloviš. Znaći svaki dan u točno to vrijeme imam teški problem. Zapetlja se dragoj sve, mali brancin sve zapetlja u mrežu, otpala varalica, itd... ma ne mogu niti objasnit. To ja primječujem u svemu ali pogotovo kad su ekstremne jačine energija u igri... igram biljar protiv teške neznalice i tip samo nabija i sve mu upada svugdje... i što ja više ludim to sve više i više "sreće" ima...

Kao u moby dicku. Cijelo tijelo pati. Kad bi nastavio ovako, upao bi u depresiju jer bi ekosustav morao smanjiti brzinu da bi opstao. Vrat bi pao, a glava bi se umrtvila. Mi stalno ganjamo neke moby dickove, podsvjesno, makar bili napušeni, potpuno opušteni, bezveze gledamo televiziju... to što riba nije na površini ne znaći da je nema...

I kada nakon svega osvjestimo te aberacije duho-tijela i kada vidimo s čim to pokušavamo nadomjestit izvana. U večini slučajeva su to pozitivne stvari izvana. Slično yogi i zdravoj prehrani... a negativno dijeluju na unutra... pita se čovjek što napravit... meni se čini da samo treba biti svijesan i to s vremenom će se odraditi... jer mi taj smrad moramo odraditi. Od instaliranja novih "antivirusnih" programa samo krcamo i guramo dublje, natrag. Jednostavno treba samo biti svjesan i osjećati...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Prije neku godinu, odlucim ja da se posvetim meditaciji... Prvo sam danima citao o stvarima koje imaju veze sa tim.
I prvog dana sam dosao do BOLNOG zakljucka da ja nikako nemogu to da radim, i zavrsim kod ljekara...
Problem je bio jedan od kicmenih prsljenova, takozvani "atlas disk".
(jedan od vratnih prsljenova)
Nalazi se taman ispod tjemena glave, na spoju sa ramenima. Doktor tada rekao da taj dio sadrzi fakticki produzetak mozga, tj kicmena mozdina, i da moram na fizikalnu terapiju.
Nisam isao. :crazyd:
Prosao bol nakon nekog vremena.

Kasnije nisam imao problema do prosle godine kad sam se savio da podignem kutiju sa alatom, i kako sam se savio, tako ja ostanem u tom polozaju uz bolne jauke dozivajuci svoje ukucane.
Bio sam na injekcijama 14 dana, plus fizikalna terapija.
Ni dan-danas nisam dobar sto se tice kicme. Svaki put kad se savijem pomislim da se necu ispraviti...
Los osjecaj, ne mogu ni da opisem... :zvezda::
 

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
jao sale bas mi je zao zbog toga. sjebano je imati problema s kicmom. i ja se bojim da ce mene uhvatit ista nesreca kad budem bio stariji. imas li kakve savjete kako to preventirati?
"nemam vremena" jos pocet s jogom, to je moja izlika, zbog posla i hobija ali htio bi makar neke vjezbe raditi ili bavit se nekom aktivnoscu, npr. nogomet idem igrat, najcesce sam, ali osjecam se dobro poslije toga, fizicki. samo da ne bi sport izazvao jos neke vece probleme kasnije, kakve li sam srece...
stay high and well my friend :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
1 frula = 10min yoge

Isprobani recept.
Kada smo napuseni, u vecem smo skladu sa samim sobom i sa svime oko i unutar nas.
To je najbolje stanje za izvoditi jogu, jer smo smireni, pa necemo brzati s udisajima izdisajima koji igraju vec ulogu od samog razgibavanja, u jogi.

Vaznije je pravilnije disati tokom vjezbe nego raditi komplicirane pokrete.

Sjetite se sportskog razgibavanja. Uradite iste stvari kako ste u skoli i na treningu ali polakoo....
Udisaj...
Izdisaj...
Zurbe nema...


Sve Je Mir.


Postoji i tehnika samoglasnika.
A E I O U

Izgovarajte ih na glas dok radite vjezbe ili dok meditirate. Izgovarajte ih duboko, iz dubine sebe i pustite ih van u prostor u beskonacnost.
Svako slovo izgovaranjem lijeci odredene dijelove tijela. Ne pamtim kako tocno ide jer sam lijen to prakticirati ali osjetit ce te. Npr ako dugo izgovarate slovo A osjetit cete pomake u jednom dijelu tijela, ako izgovarete slovo O dugo vremena i duboko u prostor, osjetit cete pomake drugih dijelova tijela. Probajte. Ne kosta nista. A vrijeme ionako ne postoji.