Što su Reiki i Bioenergija?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
savjete kako to preventirati?
Atlas Sale mozes ici kod strucnjaka namjestiti i jako je bitan za tvoje tijelo.Kicma,leda ti govore da nesto nije u redu.Ja upravo sutra idem kod kiroprakticara da "me izravna"..i masaze treba svako sebi barem jednom mjesecno priustiti..al hebaji ga,ko ce para dati..:D
Ono sto meni jako pomaze su vjezbe "pet tibetanaca"..pogotovo ako se radi fizicki posao.:)
Poanta cijele price je da covijek sam sebi moze pomoci najbolje sa dobrom edukacijom i mirom u glavi.Sve je stvar pristupa,vjere i duhovnosti koju dajes..
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ovako je meni receno..odradis to centriranje Atlasa(50 eura),lagano ti se sve kosti vracaju na mjesto,nema fizikalije 15-ak dana..nakon toga covijek preporucuje vjezbe istezanja 10 min dnevno..bio mi frend.ugl,bio kriv ko stanga..nakon toga odlicna probava,vjezba i stvarno se vidi osvijezenje:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ma hebo pare..samo da se poso napravi kako treba.cuj drug..sve je to ok al ti poslje tretmana odlucujes koliko ces biti "ravan"..hebiga,mnogi razmisljaju iliti ne rezmisljaju dok ne zaboli.Treba sebe odrzavati i doktore sve vise izbjegavati..koj ce ti ... neki lik krojiti buducnost.Hocu reci,ima odlicnoh kiropraktik ali na kraju svi smo sebi najbolji doktori.Samo treba imati volje i edukacije..:thumb::thumb:
Odi ti -sale,raspitaj se da ti neko odradi..ja znam za covijeka u Umag;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
omg ... u Beogradu to košta 18 000 ... više od 150 eura ... baš nedavno sam ispitivala tu opciju / tragom glavobolje , migrene/ i na netu ima raznih iskustava po forumima na tu temu .. Gledala sam i šta kaže neki doktor ( dekorisani ) - a kaže da je ta priča sa atlasom naduvana - jer počinje podatkom da je kod 90 posto ljudi atlas izmešten i da posle famoznog nameštanja sve bude ok ... a realno nije tačno da je kod toliko ljudi taj pršljen van ležišta . Posebno ne treba ići kod neproverenih masera i kiropraktičara jer je u pitanju kičmena moždina ... na youtube ima i snimak kako se ta masaža radi - i sem što traje tri sata - ja ne vidim šta tu tolko treba da košta ...

Dal je u pitanju još jedna famozna prevara ili stvarno baš taj pršljen uzrokuje toliko problema .... ne postoji način da se utvrdi .

Tibetanci su odlične vežbe i ima tutorijala kako se rade - TIBETAN RITES -
ima i dodatnh nekih vežbi ali samo tih pet je dovoljno za podizanje energije . Najteže je ustaliti naviku da ih radiš . :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Istina, treba sa atlasom biti oprezan, ne ići kod nekog bez licence. U Zg sam platio 800 kn, boljelo je ko sam đavo dok pritišće iza po vratu i trajalo je oko 5 min. Nakon toga sam osjetio olakšanje, kičma se stvarno poravnala. Sljedeće jutro sam se probudio odmoran kao da sam se ponovo rodio, otvorio sam oči sat vremena prije budilice kao da me netko vodom polio.
Nakon par tjedana je osjećaj počeo blijediti i imam osjećaj da se skoro sve vratilo na isto.
Skolioza je i dalje tu i mislim da je zapravo uzročno-posljedična veza obrnuta, i da treba poraditi na "kičmi" u našem karakteru i vježbama izbalansirati mišiće da se kičma počne ispravljati pa tek onda na namještanje atlasa da sve sjedne na mjesto i ostane tamo. A možda sam i bio kod šarlatana nekog... Ko će ga znati...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
U Zg sam platio 800 kn, boljelo je ko sam đavo dok pritišće iza po vratu i trajalo je oko 5 min.
Nebi trebalo tako da bude frend.Kod covijeka koji ima licencu i to radi cijeli zivot pregled sa namjestanjem traje pol sata najmanje i nista ne boli.I platili po glavi 50 eura.Ako hoces kontakt ti dam na PP..
da treba poraditi na "kičmi" u našem karakteru i vježbama izbalansirati mišiće da se kičma počne ispravljati pa tek onda na namještanje atlasa da sve sjedne na mjesto
Danas bio kod kiroprakticara..to mi je potvrdio..prvo cijela kicma,leda pa atlas..

Edit;
Oni koji nude opciju sa strujom...to mi se ne svida..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
06.03.2021
9
11
3
46
Saznao sam za reiki u Crkvi, na ispovijedi, prije par godina.
Nisam bio u Crkvi od krizme, dakle vise od petnaestak godina.
Svecenik me nije poznavao, niti ja njega, radio sam ondje na terenu.
Dosao sam na ispovijed, rekao mu da necu recitirati ko papagaj te citate nego sam dosao na ispovijed, kao covjek covjeku, kao brat bratu, kao otac sinu, kao sin ocu. Malo me je gledao zbunjeno, imao je oko 40 godina, bio mlad, otvoren.
I tako mi poceli pricu. Pita on mene sta sam sagrijesio u zivotu.
Ja mu nabrojao od A do Ž tocno sto u detalje. On sav zbunjen kaze nevjerojatno da netko tako otvoreno prica o svemu tome. Posebno jer sam ja rekao da sam potpuno svjestan onoga sto sam ucinio i da stojim iza toga i kada bih se nasao u istoj situaciji, ponovno bih ucinio upravo iste stvar.
Gledano ljudskim ocima, sagrijesio sam mnogo. Gledajuci u momentu, snasao sam se najbolje kako sam znao i kako sam smatrao da je najbolje za sve.
Pitao me je jesam li isao u kakve druge crkve, rekao sam u Jehovine Svjedoke neko kratko vrijeme ali sam shvatio da su i oni licemjeri i dvolicni kao i katolicka Crkva.

Silno je bio iznenaden mojom iskrenoscu i otvorenoscu. Na to sve on me pitao:
"Jesi li ikada prakticirao Reiki?"
Ja reko sta je to? Prvi put cujem. Drekne on LAZES! Ja reko sta bi lago sad sam priznao sve zive i nezive grijehe koje sam pocinio, sto bih lagao u vezi ovako necega. Opet on meni da lazem. Ja reko ne lazem pojma nemam sto je reiki i nikad nisam cuo za to.
Kaze on "U redu onda, sve u redu. Nemoj to nikada probavati, to je najvece zlo koje postoji".

Tako mi je rekao. Ja sam kasnije dosao s terena, spojio se na interenet, vidio sta je to, cuo sam i prije za cakre ali ne toliko detaljno. Nisam se ni tada posebno bavio time jer sam mislio da je svecenik potpuni imbecil.

Tek kasnije, kroz praksu sam shvatio sto je reiki. Ali to je duga prica.
Ovo je najjači post koji sam pročitao, ikada!!!
Svaka čast.
E, da, i imam prvi stupanj Reikija. Valjda mi je zato toliko zabavno :)