Što svaki aktivist za legalizaciju treba znati

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
Evo pripremio sam par linkova na tekstove koje svaki aktivist za legalizaciju mora pročitati.

Što je to prohibicija ?
Koja je razlika između dekriminalizacije i legalizacije?
Što je to zločin bez žrtve?
koji je status kanabisa prema UN-ovoj konvenciji o drogama?
U kom smjeru se kreću inicijative oko dekriminalizacije/legalizacije kanabisa?
Što je to "rescheduling"?
Zakonski aspekti kanabisa (kakvo je stane u svijetu?)
Zašto je Nizozemska legalizirala travu?

Što je to Marijuana March

Što kažu neke poznatije face o travi

Pa pobogu ljudi jel ima štogod na ovom sajtu da se i ja aktiviram? IMA!!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
pa da i meni je to malo blesavo, a opet ima mi smisla,ljudi legalizirali i svi se oladili:costumed-smiley-027
@tihojla svaka čast na threadu,al promaklo mi je naprimjer mmm u internacionalnim inicijativama,vjerjatno zato što je wiki tak super izvor ne?il zato što ja to nisam vidio jer me mrzi tražit:crash:
i da nemogu vjerovat da nisi stvaio da bi svaki aktivist trebo znati za L C jumadrfakr :)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
i da nemogu vjerovat da nisi stvaio da bi svaki aktivist trebo znati za L C jumadrfakr :)

BUAHAHAHAHA

pa da i meni je to malo blesavo, a opet ima mi smisla,ljudi legalizirali i svi se oladili

Citao sam jos malo i koliko sam ja shvatio zabranjeno je gajiti vise od 5 biljaka u Holandiji ali kofi shopovi su izuzetak od istrage... odnosno niko ih ne pita odakle im tolike kolicine kanabisa.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
Inq je napisao(la):
Zašto je Nizizemska legalizirala travu?

Most policymakers in the Netherlands believe that if a problem has proved to be unsolvable, it is better to try controlling it instead of continuing to enforce laws with mixed results

dakle zato što su shvatili da ne mogu riješiti problem i zato su ga odlučili kontrolirati .... druga rečenica...
ako te zanima malo detaljnije

a ako te zanima točno i konkretno probaj naći Baan Commision report na netu.


. What is certain is that coffeeshops do sell cannabis that comes from countries where it is illegal.
Ovo nisam znao i zvuci nekako nebulozno...
Teško. Ako prodaš više nego što si proizveo od kuda dolazi razlika?
više info

PS.
evo izmjenio sam
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ma znam zasto su leg. vutru... nego si ti to napisao u prvom postu a ja nisam quote-ovao slucajno....
A onaj tekst je bio pod tim linkom mislim ono: . What is certain is that coffeeshops do sell cannabis that comes from countries where it is illegal.
sve u svemu Hvala na linkovima...
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
..........u holandiji je vutra legalna.........a prosjekom imaju najmanje narkomana.......pa zar to ne govori ovim našim glupim vlastima da ce smanjiti konzumiranje i prodavanje teških droga........
 
23.10.2012
40
8
0
36
outdor@c je napisao(la):
..........u holandiji je vutra legalna.........a prosjekom imaju najmanje narkomana.......pa zar to ne govori ovim našim glupim vlastima da ce smanjiti konzumiranje i prodavanje teških droga........

a ko kaze da velik deo vlasti zeli da se smanji broj narkomana......ne odgovara im finansijski....