Što trenutno čitate?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
pYulqn8.jpg
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Upravo pročitala "Pljuvat ću po vašim grobovima" .. meh.. ok knjiga, al nothing special.. očekivala san mnogo više..
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
Mudri Mudrac je napisao(la):
Trenutno citam stepski vuk - herman hese

baš sam ju ovih dana dovršia, a vec razmisljan kad cu opet ...

Inače Hesse se smatra dijelom kamena temeljca hipi pokreta

Trenutno se čita beat generacija i njeni prethodnici: "Bukowski", Burroughs, Thompson, Mailer... nimalo dobar utjecaj :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Stepskog vuka san počela čitati prije par miseci, al zapela san negdi na sredini.. nije štivo za djecu, vratit ću mu se kad malo narasten :D

jučer pročitala HIGIJENA UBOJICE, A.N.. odlična, odlična! a nakon nje san se odma bacila na "Dijete koje je sanjalo kraj svijeta" .. radi se o talijanskim svećenicima pedofilima, navodno knjiga nema nikakve veze sa stvarnim događajima, al sumnjam u tu tvrdnju..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
hesse fakat nije stivo za decu ;) isto delo treba procitati bar 3x u zivotu sa razmacima od 7~10 godina, tako cete najbolje uociti vlastiti intelektualni razvoj, ako ga ima :) citao ga sredinom '80ih, pa tokom studija, pa kad sam presao 30e i moz biti da se sretnemo jos jednom, mada sad vec malo posustajem... ide zivot...
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
hesse-ov vuk je opet na popisu lektire za 4. srednje. skupa sa camusom i kafkom. . . ćete da nam se deca ubiju (šalim se, drago mi je, osim ako "dite" ne svati štivo krivo) :D

a stranca san npr. čita najviše puta i baš se osjeti kako se mindset tokom godina mijenja.. naj knjige čitati isponova nakon par godina pa ćeš da vidiš :D
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Otpusno pismo - Zoran Ferić ♥a nakon nje Djeca Patrasa..

Procitala san i Anđeo u ofsajdu..

Volin Zorana, to je sve sta mogu reci ♥
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
tu san knjigu, 'igra staklenim perlama', baš jučer vratila u knjižnicu.. na prvu mi je bila privlačna, i dalje je, ali.. uff.. tako me uspavala nakon 20min da san se odlučila ostavit je na miru koju godinu.. :) pa se okrenila njegovim 'Mislima' .. citatima iz svih njegovih knjiga.. :) on je Bog, zaista to je.. volin ga jer me inspirira! a na jednu njegovu poeziju san se rasplakala.. :')
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Procitaces mozda, nema u knjizi nista nego dosada.
Al dosada uci strpljenju.
Premda velik pisac,nije bog,a mora je nekad i na silu pisat jer ga je mucila besparica i mentori su mu placali skolovanje sinovima.
Ja ne bi u sabor da nikome sisti,da igru ne elaborira.
Postovanje,uvazavanje,strpljenje a dobra i zajednicka namjera se podrazumjeva.
Takvo ponasanje politicara ili odgovornih osoba koje imaju moc u nasem kraju nije zabiljezeno a u knjizi je to minimum ljudskih osobina .
Svakako je dobro sta citas dosta.
Meni se zna dogodit da mi davno procitano sidne kako triba tek sada,necim probudeno.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
pročitat ću je jer želim :)

sad čitam 'Meke ulice' od našeg jednog pisca.. ja se uvatin nekog pisca, ili spisateljice, i onda pročitan sve šta su ikad napisali.. tako ja to radin, mora biti nekog reda.. haha..

Prošli tjedan san našla 'Jadnike' u dva dijela, ali na ekavici, ZA 10KN!! i to čitam.. odlično štivo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
trenutno Carlos Castaneda, Priče o moći.

prve 3 su me oduševile, ako ih dobro shvatite, uvidjeti ćete da vas zapravo uče živjeti. mnogo sam toga naučio (barem se nadam) i zato ne stajem dok ne pročitam svih 12.

ono što sam primjetio je da je dobro napraviti pauzu između dvije knjige, najbolje je pročitati nešto između da sve "sjedne" na svoje mjesto, treba vremena da se neke stvari doista shvate.