Što trenutno čitate?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
33
Ispod mosta
" John umire na kraju"

Nova ulična droga koja omogućava izvantjelesno iskustvo putovanja kroz vrijeme i dimenzije ima jedan nedostatak: neki se ne vraćaju u ljudskom obliku. Odjednom nastupa tiha izvanzemaljska invazija i čovječanstvo treba heroja. Mogu li John i David, dva fakultetska otpadnika koji su jedva u stanju zadržati posao, spasiti ljude od nadolazećeg užasa?

Jedna od najzabavnijih knjiga koje sam ikad pročitao, odlično spajanje komedije i horora.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73

image sharing sites

ded-i-snegurka.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amneziaHaze
09.11.2014
134
80
43
Kad je Nice plakao - Irvin D. Jalom

Zapanjujuci roman o tome sta bi bilo da su se geniji u razvoju Sigmund Frojd I Fridrih Nice susreli. Fantasticna I uzbudljiva prica.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
33
Ispod mosta
"Mi djeca s kolodvora Zoo"

"Christiane F. s dvanaest je godina u omladinskom klubu Evangelističkog centra u Berlinu počela pušiti hašiš, s trinaest je u diskoteci prvi put kušala heroin.
Postala je ovisnicom. Ujutro u školi, poslijepodne s prijateljima narkomanima na berlinskom kolodvoru Zoo, u potrazi za mušterijama s kojima će prostitucijom namaknuti novac za drogu. Majka dvije godine nije znala za dvostruki život svoje kćeri. Christiane u ovoj knjizi detaljno i otvoreno govori o tajnama djece za koje se najčešće prvi put dozna tek kada ih droga ubije. "

aaaa ježim se kad čitam
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
"Mi djeca s kolodvora Zoo"

"Christiane F. s dvanaest je godina u omladinskom klubu Evangelističkog centra u Berlinu počela pušiti hašiš, s trinaest je u diskoteci prvi put kušala heroin.
Postala je ovisnicom. Ujutro u školi, poslijepodne s prijateljima narkomanima na berlinskom kolodvoru Zoo, u potrazi za mušterijama s kojima će prostitucijom namaknuti novac za drogu. Majka dvije godine nije znala za dvostruki život svoje kćeri. Christiane u ovoj knjizi detaljno i otvoreno govori o tajnama djece za koje se najčešće prvi put dozna tek kada ih droga ubije. "

aaaa ježim se kad čitam
da, ja neki dan primetio film na nekom kanalu ali nisam imao vremena da ga pogledam, tako da sam otisao i kupio knjigu i sad je citam. iznenadio sam se cenom, 650dindzi a tvrdi povez!?
ima i ex yu film, pejzazi u magli http://www.imdb.com/title/tt0087898/ slicna prica, samo beograd :D
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
rizici_globalnih_katastrofa.jpg

Pisali neki ozbiljni ljudi, naučnici, što bi se reklo... Ali da nema par jedva čitljivih i suvoparnih poglavlja koja se tiču ekonomije, osiguranja i sl. rekao bih da je čisti SF u pitanju. I to dobar. Što i ne čudi kad ga naučnici pišu, koji još i znaju ponešto o nauci.
Komete, asteroidi, supervulkani, bleskovi gama zračenja, klimatske promene, zaraze i pandemije, nuklearni rat, supernove, gama zraci, solarno izumiranje, sudar sa Andromedom, genetski inženjering i bioterorizam... pa sve do veštačke inteligencije i nanotehnologije.
Dosta špekulacija, pretpostavki i nagađanja, ali kao i sa teorijama zavere, ako je i 5% istina - crno nam se piše. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy