Što u box osim Marijane?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
Pozdrav svima! Dakle zanimaju me vasa misljenja i iskustva sa gajenjem drugih vrsta bilja u boxu..
Ja bi htio naime, ako je to moguce, da posadim neku biljku koja nije sezonska, pa da mi raste u boxu dok je on u funkciji i ima mjesta u njemu, a kad nije, da ju mogu normalno držati na prozoru ili negdje outdoor..neki bonsai djir tako nešto...
Pa eto ako neko zna nešto... :costumed-smiley-027
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
pa ja imam limun...od kog cu da radim bonsai...stajao mi je u boxu jedno vreme...mislim ono...mozes da stavis sta god hoces...isprobas...zavisi sta te zanima :))))
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
hahahaha sataraš je do jaja...samo kad prdnes onda je *****rija hehehehehe...a staja znam, mozes probat sta hoces, vjerujem da bi dosta toga uspjelo
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
da, i meni je prva ideja bila tako neko voće... al naravno nemam pojma o sadjenju niti jedne druge biljke osim...jel trave. Etajglecha kako ide s tim limunom? Kad se ocekuje berba? Znam da je moja teta prije godinu dvije posadila neku mandarinu, mislim dole na moru, i jos uvijek je taaak mala... tom treba gro vremena...Al bas me zanima kako bi picilo indoor :)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
probaj chilli papricice,
super su za vidjet u boksu,
a ako volis zestoku hranu
navuci ces se na growanje chillija..
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
@Tinitus: jel chilli sezonski ili nije?
Htio bi nešto što jednom kad počne davati plodove, daje stalno dalje...Recimo neka trešnja..raste raste, ja ju prebacim na 12/12 kad imam neki autoflower, ona misli da je jesen i eto malo trešnjica..ako to uopce tako ide kod njih..

@Greenpowre1: Hm, kalorično i jestivo... Orah? Kikiriki? :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Povrće je najisplativije(najbrže). Hps se mahom i koristi za uzgoj povrča, odatle je vjerovatno i sve krenilo hehe:)
 
05.06.2011
16
9
0
40
@njrnjava, chilli ti je sezonska biljčica
ja imam na balkonu dominikanski chilli, bio je par dana u boxu dok je bilo mjesta :D, zanimljivo je to šta je frend isto posadio chilli par dana prije mene a moj je trenuno duplo veći, e sad jel to zbog tih par dana u boxu ili zbog tretmana sa manjom dozom hesija za vegetaciju, neznam!!
uglavnom, stvar funkcionira ali mislim da je neisplativo trošit struju na jeftino bilje...
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
njrnjava je napisao(la):
da, i meni je prva ideja bila tako neko voće... al naravno nemam pojma o sadjenju niti jedne druge biljke osim...jel trave. Etajglecha kako ide s tim limunom? Kad se ocekuje berba? Znam da je moja teta prije godinu dvije posadila neku mandarinu, mislim dole na moru, i jos uvijek je taaak mala... tom treba gro vremena...Al bas me zanima kako bi picilo indoor :)

e..pa nema tu berbe...gajim limun iz semena...da bi posle pravio bonsai...ima nekih 8 meseci..tako nesto..naras'o je nekih 10-tak cm... a bio je u boxu mozda mesec dana...sad je na prozoru...

a to sa tresnjama....hehehe ne znam kako bi to uspelo u boxu....
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ima li netko malo više iskustva, ili neki link, tekstove ili nešto, o indoor growanju začinskog bilja i povrća? Razmišljala sam već o tome i prije, a sad imam neiskorišten boks pa bih ga mogla iskoristit za to.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
the Dreamer je napisao(la):
Ima li netko malo više iskustva, ili neki link, tekstove ili nešto, o indoor growanju začinskog bilja i povrća? Razmišljala sam već o tome i prije, a sad imam neiskorišten boks pa bih ga mogla iskoristit za to.

Dreamer ova ti je tema došla ko budali šamar da se zabaviš dok se situacija ne slegne:sun2:
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
Etajgecha: ako bi radio, isto bi svakako radio iz sjemena. Jesi samo onako odabro sjeme od kojeg je bila dobra limunada ili? :) Trešnju sam dao kao primjer, ali ako se može svakako bi bilo zanimljivo probati...
Malo sam :google2: ''bonsai'' i što reći osim da je opet druga dimenzija baš kao što je i upoznavanje sa indor sadnjom...jel vutre.


Ili možda neku palmu?? XD
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
pa stavio sam nekoliko dobrih semenki na klijanje....posle ne znam koliko je proklijalo nekoliko...i ja imam jedan limun heheheh

a palmu...pa sto da ne....cak mislim da je neko imao u boxu dve palmice..u casicama..valjda....samo ne znam iz kojih je semnki radio....da li je bila urma u pitanju ili neko drugo seme...neam pojma....
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Evo malo googlam i čitam, koliko sam do sada uspjela vidjeti, za growanje rajčica slični su uvjeti i potrebe kao i kod vutre.
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Ja u boxu drzim lavande :) zbog mirisa, mada sada kada je stvar na cvetanju izgleda da im ne prija bas nesto ): ali drze se :) , videcu u cemu je stos
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Salata puterica :icon_lol:
scaled.php
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Super tema,taman sam hteo da otvorim istu,al reko aj da vidim da ne postoji vec,jer su cika moderatori mlogo osetljivi kad se ponavlja(podrzavam cika moderatore samo ostro) i nadjem.Moje je misljenje da je neozbiljno shvacena, jer uz malo saradnje i razmene ideja mogla bi se uzeti lova.Pre 15godina sam se bavio plastenickom proizvodnjom pa mi je prva ideja vezana za to.
IDEJA 1
Kod proizvodnje rasada za pijacu u februaru(drugi mesec) sam kupovao gajbice mladica paradajza i onda ih presadjivao u najlonske kese 10cmx10cm u plastenik i krajem aprila(4.) pijaca.U gajbicama(one plitke drvene) su mladice zauzimale maksimum 1cm kvadratni sto znaci da bi u nas box od 1m kvadratni stalo 10000 biljaka.Malo sam se raspitao kod ljudi koji se bave tim i oni se udruze i greju jedan zajednicki plastenik gde proizvode kome sta treba.Predpostavljam da jedna mladica ne moze biti ispod 5 dinara sto nas dovodi do cifre od 50000 din ili ti 500 eura za mesec dana koliko mislim da treba od semena do biljke za presadjivanje u plastenik.Verovatno lupam sto se tice cena(zavisi od sorte i kulture)ali ostalo pricam iz licnog iskustva.Nadam se da ce ovo nekog zainteresovati a predpostavljam da neko to vec i radi pa podeli sa nama svoje iskustvo.

ideja 2
Jejmi Oliver(valjda se tako pise) je napravio pomamu za gajenjem zacinskog bilja u kuhinji samim tim namece se i druga ideja,litarske saksije svega u box krajem septembra i za novu godinu pijaca.Internet je cudo a gomila ljudi u Srbiji ga ne koristi posebno poljoprivrednika sto je nasa sansa jer je bukvalno svaku biljcicu lako naruciti za sicu lovu.

ideja 3
Cvece,ali sam totalna taraba a sigurno ima neka dobra prica

Ja sam se nalozio na habanera papricice i lepo mi uspevaju (ko je pratio moj dnevnik zna) i da smo na nekom drugom forumu svima bih besplatno poslao semenke od moje aurore ali ovako teska ilegala nadam se da ce i ovo nase uzgajanje uskoro postati dekriminalizovano do tada pozzzz od zlog
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Kakve aurore ?

Tek sad vidim ovu temu.....Ja sam kontao kad budem gajio dzigili da ubacim tako neku "egzoticniju" biljku, tipa neki dominikanski chili ili tako nesto, ali ne znam kako bi to islo zbog rezima svjetlosti i svega...Moracu malo proguglat oko toga