Šumski paprikaš by Buksna

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Buksna27

Aktivan Član
24.03.2015
99
274
53
Veliki pozdrav ekipi s foruma evo došao je i taj dan otvaram svoj prvi dnevnik ovo mi je prvi grow prvenstveno zahvaljujući ovom forumu jer da nije vas vjerovatno ga nikad nebi ni otvorio niti bi sadio pošto svo moje znanje dolazi od vas.;)
Sviđa mi se što si ljudi na forumu međusobno pomažu i što funkcijoniramo kao jedna velika zajednica.
Prije svega želim se zahvaliti Stipi,Tarzanu ,Poweru,No Jokeu ,Metalmaniacu i Chillu što su odgovarali na moje poruke i što su mi puno pomogli na početku.:respect:
Bit ce borbeno znam 5 mjeseci je puno moram biti oprezan maksimalno ovo je jedan veliki izazov za mene ali ja volim adrenalin i izazove a prije svega da konačno zapalim nešto kvalitetno i što je moje pa se nadam da cu uspjeti.Imam 13 biljki puno za početnika ali imam vremena da im se posvetim a i cilj mi je da sam na miru neko vrijeme ako sve dobro prođe.
Uglavnom krenimo redom:
Zemlja: Copsosana i Klasman potground h
Sjeme: 5x Critical Kush,5x Pineapple Chunk (Barnes farm) i 3x Early Skunk(Sensi seed)razlog izbora sorti dobar prinos,dobar za početnike i kvalitetan dim.
Gnojiva:U vegetaciji Slavol i plantela list najvjerovatnije ali još cu odlučit,što se tice cvijetanja idem korak po korak razmišljat cu kad dođe vrijeme za to.
Priprema: Critical i Pineapple sjeme stavljeno na klijanje 21.4 proklijalo 23.4 i ubačeno u vazu od 25cm nekih 5l istog dana, izišle iz zemlje 25.4.
Zemlja koju sam koristio u vazi je Composana za balkonsko cvijeće nisam koristio nikakve dodatke perlit itd.
Biljke su stare 21 dan 8 od 10 super napreduju, od ove 2 jedna napreduje polako a druga totalno stagnira i neznam šta da radim s njom listovi joj žute i mala je a ima sve uvjete ko i ove ostale molim za pomoć.
Inače kupio sam štedne žarulje philips 23w daylight za biljke kad je loše vrijeme pa budu pod njima neka 3cm daljine rezultati su minimalni al eto nema smisla da slažem cijeli box za koji lošiji dan.
Slika 1 8 veličanstvenih:)
Slika 2 2 male s jednom od ovih 8 čisto radi usporedbe(obe male pineapple chunk)
Slika 3 ova najslabija šta stagnira.
20150515_134924.jpg 20150514_201211.jpg 20150514_200946.jpg
Ajmo dalje 3x Early skunk došao zamjena za neproklijali Jack Herer,stavljeno na klijanje 7.5, proklijalo sve 8.5 i odmah posađene u zemlju 10.5 ugledale svjetlo dana.
Biljke su stare 5 dana posađene u 0,5l plastčne čaše,zemlja Composama za balkonsko cvijeće.
Bit ce to dobre biljke čvrste su i izvrsno napreduju.
a 20150515_151554.jpg
Priprema sajta:Iskrčen grm,rupe 40 dubine 40 širine,na dnu svake rupe stavljeno 3 šake konjskih briketa,zemlju sa sajta sam mješao sa klasman potground 50-50 uz dodatak perlita.
Ovih 8 biljki idu na sajt za 3 dana jer mislim da je vrijeme za to ispravite me ako sam u krivu evo nekoliko slika izbliza
20150514_201552.jpg 20150514_201558.jpg 20150514_224219.jpg 20150514_224316.jpg 20150514_224312.jpg 20150514_224159.jpg
Razmišljao sam i o topingu šta mislite?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Tako se to radi, sve 5 i bez greške ;)
Vjerujem da će krenuti i ove što stagniraju samo strpljivo. A ova što joj žute listovi a ima uvjete kao i sve druge to nije tvoja krivica, vjerovatno do genetike.
Lijep primjer za sve kako se otvara dnevnik i kako se prvo treba čitati i učiti pa tek onda primiti growanja.
Pratim ovo, nek je sa srećom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bora90

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
mene zanima, kako to da je svaki pitar puknut na vrhu?
to neka 70% akcija na unistenu robu? :D

btw. sretan grow
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Razmišljao sam i o topingu šta mislite?
Topiranje je po meni pozeljnu u outu da reduciras visinu biljke kolko je moguce. Nemoj nikako zuriti sa topiranjem zbog konstrukcije grana. Ja sam prosli out topirao negdje oko trece internode i jos jednom na novim granama. Desilo se to da kad biljke bude 2m+ donje grne budu skoro pa vodoravne i dovoljno je malo kise i vjetra i strga sve kao i meni.
Topiraj sto kasnije, npr kad ce bit blize 40-50cm visine, pokazalo se puno bolje za stabilnost biljke :) Uhh al se ja rasprico hahha

e da, pohvale na uvodu i sretan grow ;)
 

Buksna27

Aktivan Član
24.03.2015
99
274
53
Hvala ljudi na podršci trudit cu se da održim standard;) uložio sam dosta truda i brige oko njih i za sad se isplatilo i mogu vam reci da mi je fora osjecaj gledati ih kako rastu:)
Stipe na zadatku ko uvjek:respect:hvala na odgovoru onda neka rastu.
A što se tice ovih vazi ili pitara hehe ja sam kupio nove ali sam ih sam izrezao na rubovima svaku da ih spojim da bi bile bliže žarulji pošto je 1 žarulja na njih 2 pa sam tu dobio 2 centimetara ma show program hehe ovak mi još bolje izgledaju frizuricu sam im napravio:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Stipe

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Upravo sam sada obrijao dva tanjira paprikaša, tolko je dobar bio! Djeluje mi da ni ovaj tvoj neće biti gori ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Buksna27

Aktivan Član
24.03.2015
99
274
53
Dzeparanoja ovaj moj će biti ljući čili ide oko njega da ga zaštiti:D
Kad sam već kod čilija razmišljam napravit smjesu za zaštitu od puževa ovih dana je bilo kiše a doći ce gamad proždrljiva.Biljke bi trebo ovaj tjedan presadit.
Napravio bih smjesu od češnjaka,duhana, čilia i time šprico čito sam na forumu da koristi e sad me zanima koliko trebam daleko špricat od biljaka da nebi zajebo zemlju i štetio biljci?
Uz to sam mislio pomješat piljevinu,pepeo i pijesak to stavit okolo.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ništa od navedenog ne dijeluje protiv puževa. Ta mješavina je protiv insekata, a puževi nespadaju u porodicu insekata. To može pomoći jedino protiv skakavaca i šprica se direkt po biljci a ne po zemlji. Piljevinu i pijesak preskoči isto, to i nije neka zaštita od puževa. Od svega navedenog jedino pepeo pomaže donekle. Dovoljno ti je napraviti prsten od pepela nekih pola metra do 70 cm od stablike, što ga šireg i sa više pepela napraviš to je puževima teže preći. Iako ni to nije jamstvo da će ti biljke biti sačuvane. Najbolje jamstvo su barijere od raznoraznih mreža, tipa komarnika ili slično.
 

Buksna27

Aktivan Član
24.03.2015
99
274
53
Da ali opet problem je kad kiša padne isprat ce taj pepeo zato sam i mislio pomješat s pjeskom i piljevinom da ga to malo upije i koliko toliko zaštiti,još bi i pužomora nalijo po tome znam da ga ispire kiša ali bi opet ova smjesa malo upila šta misliš?
Jel ko probao onu foru sa puževima da ih skupim 50-60 komada stavim u vodu da odstoje i strunu pa procjedim i špricam time?
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Stavi samo pužomor. Neće ga kiša tako lako saprati. Ja sam uzeo plantelin i odličan je. Možeš i par metara od biljke u neku široku i plitku posudu nasuti piva. To ih odvlači od biljke i uništava. Mada je pužomor savim dovoljno i dugotrajno riješenje. Ne treba toplu vodu izmišljati. Jedino ako ti nije frka što ima na početku drečavu plavu boju. Sretan grow!:)
 

Buksna27

Aktivan Član
24.03.2015
99
274
53
Misliš na ovaj pužomor?
 

Prilozi

  • gel_protiv_puzeva.jpg
    gel_protiv_puzeva.jpg
    25,9 KB · Pregleda: 65
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.