Švazi metoda uzgoja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
A sto si ocekivao? Ti mislis da tvoj ortak zna sve a mi ne znamo nista. Na ovom forumu ima jako puno ljudi koji jako puno znaju i podcjenjivanje necijeg znanja nije lijepo, pogotovo bez ijednog argumenta ;)
Pratimo svijet uzgoja vise nego itko i onda ako uletis ko padobranac sa nevjerovatnim izjavama, onda ocekujemo i nevjerovatna objasnjenja.... ili barem neko objasnjenje. Ruska gramatika, ortak i "nismo nikad culi" ne drze vodu na ovom forumu.
Spasanjavnje hermica, al ces pokazat tek kad netko dobije hermica? wtf. tu smo da pomognemo jedni drugima i nesebicno podjelimo znanje. Ti dijelis toplu vodu i govoris mi da ne znam sto je aeroponika a nisi nikada growao. Ako govoris ljudima sto da rade onda to mora imat istine, smisla, logike i zdravog razuma, inace mogu u crkvu slusat bajke.

https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

1. Upoznajte se sa forumom
Pročitajte što veći broj starih tema koje su trenutno dostupne na određenom forumu. Posećujte forum jednu ili dve nedelje da biste stekli utisak o čemu je uopšte reč i koja su sve mišljenja zastupljena.
5. Ne citirajte bez potrebe
Korisnici često bespotrebno citiraju poruku i umnožavaju tekst koji se već nekoliko puta pojavljuje na istoj stranici. Brišite delove citata i ostavite samo ono što je zaista neophodno. Ukoliko se poruka na koju odgovarate nalazi odmah iznad vaše, gotovo je sigurno da nema NIKAKVE potrebe za citiranjem jer je jedan pogled na gore dovoljan da se vidi na šta tačno odgovarate. Ako odgovarate na neku poruku u nizu ili na više njih, koristite umerene tagove kako biste dali ostalima do znanja na koji deo teksta se vaš odgovor odnosi, ali NIKAKO nemojte dozvoliti da citat predstavlja veći deo poruke koju pišete.

Nemojte pisati post za postom, probajte prvo da editujete postojeći (opcija Urediti (Edit), dole levo u vašem postu)
4. Pišite kvalitetno i ozbiljno
Ne pišite poruke nepovezano, tek da i Vi nešto kažete! Ako tražite pomoć, budite precizni. Izložite tačno šta očekujete da se dogodi, šta se u stvari desilo i iznesite sve relevantne detalje. Ukoliko odgovarate na nečiju temu ili pitanje, odvojte nekoliko minuta i dobro razmislite šta ćete napisati, proverite da li ste zaista u pravu i imate li dokaza za svoju tvrdnju. Ne zbijajte šale kada tome nije mesto na ozbiljnoj diskusiji (a najčešće nije). Budite spremni da stojite iza svoje tvrdnje. Držite se naslova teme, bez preteranih digresija na istu.
8. Pazite kome verujete
Ne verujte prvom odgovoru koji dobijete. Sačekajte nekoliko dana dok se više upućenih osoba ne uključi u diskusiju i da svoje mišljenje o problemu. Vrlo je moguće da ćete sami morati da izaberete pravu opciju iz spektra ponuđenih odgovora, nakon što razmotrite sve iznete argumente. Potrebno je da nekoliko dana pratite poruke osoba koje nude odgovore na Vaš problem, i tako ćete steći pravi uvid u to koga treba poslušati, a ko priča bez veze.
9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu
Šta god da radite, ne pokušavajte da ispravite bilo koga, osim ako ste 100% sigurni da ste u pravu, a da druga osoba greši. Protiv takvih postupaka, koji su čest uzrok besmislenih svađa po forumima, moraju se boriti moderatori, ali i sami korisnici foruma moraju biti obazrivi prilikom svog izražavanja! Ukoliko niste potpuno sigurni da li neko greši, bolje zatražite od te osobe da objasni svoje mišljenje ili rešenje problema. Zbog prazne priče je moguće da će ljudi sa foruma početi da Vas gledaju sa podozrenjem i da ignorišu Vaša pitanja, ukoliko ne budete delovali dovoljno ozbiljno. Ne volimo šarlatane!
Poštujte druge članove foruma barem onoliko koliko želite da drugi poštuju vas!
Pišite latiničnim pismom kako bi svi mogli da pročitaju i razumeju vaš post.

poz svima vidimo se kroz par meseci
moze ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
https://www.leafly.com/news/industry/joshua-haupt-three-a-light-colorado

On its own, schwazzing will most certainly kill your beloved cannabis plant. However, when used correctly within a distinct system (fortified by a healthy application of specific nutrients provided by Success Brands), the technique may just be the holy grail of achieving three pounds per light.

schwazzing can be a death wish. The concept is centered around replacing the defoliated sugar factories through soil amendments, all of which come pre-packaged in Success Brand nutrients (the book highly recommends using this nutrient line in conjunction with the Three a Light regiment).

Three pounds per light. My goodness, the hype is real.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, na stranici RQS pod rubrikom growing cannabis (članak je mislim iz prošle godine) opisana tehnika Schwazzing (ako je to ta tehnika,sadim auto sorte pa me nije ni zanimalo).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Dok ne probamo nećemo ni znati pa ću ja biti pokusni kunić :D
Nekako mi se sve poklopilo da imam uslove pa za 2-3 dana dok sve posložim staviću par slika
Imam 2 mala boksa od stiropora koji mi služe za majku i klonove a trenutno su prazni jer je majka u glavnom boksu i sljedećih dana je moram vratiti u mali jer bilje ide na cvjetanje
Dimenzije su 50x40x90 i već postaje tjesan za majku pa je se moram rješiti tako da može odmah na 12/12
Treba mi par dana da poskidam nekoliko klonova za novu majku i pripremu boksa pa krećemo :)
Ne očekujem ništa posebno jer boks je predviđen samo za majku pod 24 sata svjetla i nema dodatno grijanje a ni prostora za ovlaživač ali nadam se da će biljka preživiti i da će biti nekih rezultata
U boksu je nekih 100tinjak vati struje ( 2 štedne po23w , i 3 ledice po 16 w ) što bi trebalo biti dovoljno a nadam se da će stiropor uspjeti zadržati dovoljno toplote dok sijalice ne rade
Pošto nema mjesta za ovlaživač vlagu ću pokušati rješiti sa homemade CO2 generatorom
Možda zvuči glupo da da objasnim ...
Pošto za pravljenje CO2 na onaj jednostavni način sa bocama treba bar 25 stepeni ja sam glavnu bocu ubacio u veću kantu sa vodom i u nju stavio grijač za akvarije da bi dobio potrebnu temparaturu
Sistam sam napravio i isprobao prije par godina i daje dosta mjehurića pa se nadam da će dati i malo vlage
Ako i ne uspije nije neka šteta jer se svakako moram rješiti majke i praviti novu :)
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Hvala PowerSeed
Za sada se nema šta reći . Danas sam izrezao nekoliko grana za buduću majku i klonove , dobro je očerupao i stavio u boks
Nedelja je i nemam kući kvasca pa će to pričekati do sutra a uskoro ću morati topirati glavne vrhove jer joj je već usko
Za sada je dobro zalivena odstajalom vodom da je malo isperem dok ne dođe sebi
Ide par slika sa moba pa bih volio vaše mišljenje o tome treba li je više čerupati ili joj je ovo i previše
Biljka je sva kriva i kvrgava jer mi je bila samo za klonove pa je sva isjeckana
 

Prilozi

  • IMG_20190203_171259.jpg
    IMG_20190203_171259.jpg
    400,7 KB · Pregleda: 78
  • IMG_20190203_171251.jpg
    IMG_20190203_171251.jpg
    449,9 KB · Pregleda: 78
  • IMG_20190203_162635.jpg
    IMG_20190203_162635.jpg
    306,8 KB · Pregleda: 74
  • IMG_20190203_162601.jpg
    IMG_20190203_162601.jpg
    148,9 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena od urednika:

Mirdza

Banned
Banovan
23.10.2018
38
170
33
36
Mirdza se vratio stipe ....
 

Prilozi

  • 20190216_001403.jpg
    20190216_001403.jpg
    313,3 KB · Pregleda: 83
  • 20190216_001349.jpg
    20190216_001349.jpg
    270,6 KB · Pregleda: 81
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

Mirdza

Banned
Banovan
23.10.2018
38
170
33
36
ako moze objasnjenje sta si nam upravo pokazao,i dali su to tvoje slike ili onog rusa sa ganjdza tv,moram da te pitam jer imate indentican stativ i kameru za divno cudo,sory ali samo primecujem detalje Mirdza.
Da brt ovo je njegova slika a ja sam pokrenuo i njegovu temu zbog toga jer hocu da prosirim tehniku kojom vlada covek ...a moje stizu uskoro u procesu je sve...posavetovao bih sve koje mogu da ga prate jer sam zahvaljujuci njemu mnogo sta naucio..;)
 

Mirdza

Banned
Banovan
23.10.2018
38
170
33
36
Ovo je tragikomedija od teme.
Ocekivao bi barem da pises iz prve ruke a ne da prenosis tudi grow i ideje (ako se tako mogu nazvati).
Procitaj pravila foruma. Za yard...
Nisam te razumeo sta si hteo da kazes sa ovim al ajd ...hoces da kazes da sam nesto prekrsio pravila ako sam pokazao tehniku i stavio nesto sa ytuba da vide ljudi...ja sam na pocetku ove teme i objasnio sve i da nisam jos ni sam probao...sam si komedičar ako ti se ne svidja tema nemoj ni da pratis...ne znam sto i zbog cega ste svi toliko protiv ove teme ...jos jednom kazem da radim sve o svom trosku ...ako si covek tipa kao stipe sto ce da me izbaci ...spremio sam jos za vas takvih jos akaunta novih tako da ...tu sam uvek nadgledam ovek za grupom bio isteran iz nje ili ne ...poz
 

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
odradio sam grow u out-u pre 2 god na ovaj fazon. znaci NEMOJTE skidati lisce!! nista se nije desilo niti ikakvi veci hedovi nit ista.. samo mi se produzio grow za mesec dana sigurno. nikad vise ni lista ne skidam dok ne pozuti. sam spremam svoju zemlju imam glistenjake i vrlo kvalitetno se biljke prihranjuju. od nekih mega hedova koji se postizu u hidroponicnom uzgoju nije bilo ni traga. et to je moje iskustvo s ovim nacinom, a ko voli i ima vremena cekat puno duze do kraja nek izvoli :) zoop
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
ne znam sto i zbog cega ste svi toliko protiv ove teme
Nismo svi protiv ove teme, bar to nismo bili, jer si mnoge uvjerio da imas biljke koje treniras pomenutom metodom.
Kako vrijeme odmice sve mi je manje jasno o cemu pises. Kulturno se javis Stipi da si se vratio (Stipe turi kafu coveku) i to sa dvije slike, ni manje ni vise nego tudje?!
Jarane imas li ti zasadjene biljke ili nemas?
Nema na forumu opcija da malo imas, pa malo nemas. Ovo mi lici kao da pokusavas voditi dnevnik uzgoja ekstremnom metodom, a u stvari pozadina svega je prevodjenje growa nekog rusa.
Jel ti pratis nekog u uzgoju, pa nama pises iz prvog lica, ili sta vec radis?

Poprilicno sam samouvjeren, vjerujem da mi je moc dedukcije na visokom nivou, ali, jaro tebe vise ne kontam. Poceo sam sumnjati u vlastito rasudjivanje, po pitanju ove teme, ali definitivno ne sumnjam da si drcan i bezobrazan tip. Bar si se tako predstavio u par komentara.
Saberi se malo, procitaj sopstvenu temu od pocetka, pa pokusaj shvatiti sta vecinu clanova muci u vezi teme.