šta im je?!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.02.2009
41
7
8
40
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Iz semenki
2.Koliko su stare vaše biljke ? 15 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? od 10 do 20cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 23x23x30
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) čista Substral Terra Magma
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? zalevao sam na pocetku svaki dan i drzao dosta vlažnu zemlju, voda je mešana kišnica i voda iz pipe
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? neam tester
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? jos nisam korisitio đubrivo
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen) ? hps 250w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?oko 30cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? oko 1m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? temperatura je oko 30 stepeni kada je upaljeno svetlo i oko 22 kada je ugasheno... vlaga od 40-60%
13.Koliki je ph zemlje ? ne znam, fabrichki pishe na vrechi da je oko 6.5
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? totalni amater



čini mi se da sam preterivao u zalevanju..a opet ne verujem da je zbog toga..
zato molim pametnije i iskusnije da pomognu.. faaaala unapred!
e da radi se o Green O Matic semenkama,ima ih 4 i sve imaju isti problem.

evo i slike



i jos druga biljka

 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
kazes da si zaljevo svaki dan,jabi reko da je to textbook preveliko zaljevanje,a mozda si i sjebo ph ako je ta silna voda losa.cak sam nesto slicno dozivio u losim substratima bez obzira na uvjete al ako kazes da je tera magma onda bi valjda trealo bit uredu iako ja nemam iskustva snjom...PRESTANI zaljevat dokle god ti zemlja nije suha marihuana voli da ima i suhe i vlazne periode ,zabijes prst 1-2 cm u zemlju da ovjeris,osiguraj dobre otvore za drenazu OBVEZNO da visak vode uvjek moze otic i da ti se nestvori blato na dnu saksije i ugusi/strune korjen,probaj si rjesit neki ph tester jasam sebi kupio u pet šopu za 68 kn nije neki al odradi poso,I naravno odi u bilo koju apoteku i trazi hidrogen(h202) i dodavaj 5ml na 2l vode ako njega kupis i dodajes vodi skojom zaljevas cak iako sjebes spasit cete(opskrbit korjen kiskom sprjecit gusenje i truljenje)..eto to je moje misljenje,SRETNO!!!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
dzokos je napisao(la):
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? zalevao sam na pocetku svaki dan i drzao dosta vlažnu zemlju, voda je mešana kišnica i voda iz pipe


... prezalijevanje... smanji vode i izvještavaj dalje.... ja mislim da je tu problem!

lijep pozdrav!
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
nisi merio ph i napravio si im blokadu azota,a u saksijama ga ima za mesec dana i sada si u zescem problemu jer ako budes ispirao sakciju radi stelovanja ph ispraces sve vredno iz zemnje....da si koristio cistu vodu ne bi imao ovakvih problema
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
meni frend zivi malo van grada,
ima bunar :signs053: hehehe
i kune se u tu kisnicu kao najprirodnije, ne koristi nikakav ph mjerac,
ja nekidan dodjem sa digitalnim da izmjerim - radi sebe, njemu kao nije bitno
i ono 8.4
i sad, ima on kolio toliko kvalitetan urod, ne toliko kolicinski ali ima toga,
a koliko bi to bilo bolje da je voda stelovana, malo ph minus u prahu..
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Ja također počinjem sa tom sortom sljedeći petak, ista zemlja, malo manji box i CFL, čak identična temperatura. Nadam se da si previše zaljevao i da je to problem. Napišem kako će se meni ponašati te biljke. Peace!
 
27.02.2009
41
7
8
40
Teglica_Unka je napisao(la):
nisi merio ph i napravio si im blokadu azota,a u saksijama ga ima za mesec dana i sada si u zescem problemu jer ako budes ispirao sakciju radi stelovanja ph ispraces sve vredno iz zemnje....da si koristio cistu vodu ne bi imao ovakvih problema

onda da sada sipam samo obicnu vodu iz pipe da popravim pH?
da prvo isushim zemlju da iskljucim mogucnost da su bile prezalivene?
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
dzokos je napisao(la):
onda da sada sipam samo obicnu vodu iz pipe da popravim pH?
da prvo isushim zemlju da iskljucim mogucnost da su bile prezalivene?

sta ako ti je voda iz pipe problem?rjesi ph mjerac neki pa onda nastimaj vodu na 6.5 i nize ili vise(na neko vreme) ako ti je ph stvarno ukurcu(pre viskok ili nizak) da izbalansiras,dodas toj vodi H202 pa prakticki nemos prezalit *****u,a ako si ispro nutrijente onda jebiga rokens jednu trecinu ili cetvrtinu znam da ovde vole da panicare uveze nute burna pa mos i na petinu preporucene doze stom nastimanom vodom pas obnovit postupno zalihe nutrijeneta i rjesit se tog nutrient locka,jedan "heds up" gnojila spustaju ph ....jbg tosam ija napravio pasam spasio biljku ispade musko nakraju al dobra i zdrava......

I kolko sam ja skuzio da visok ph blokira makro elemente a nizak mikro elemnte il je obratno hmm.....
 
27.02.2009
41
7
8
40
kupio ph tester za akvarijume..
voda iz pipe je oko 7.8 pH
kišnica koje imam oko 5 litara u boci (stoji vec 10 dana u boci) ima pH oko 6.5

sta bi reklo da nije problem u pH?!
ne znam.. jedino ostaje problem sa previše vode, ali eto danas sam nabio prste u saxije i cini mi se puno manje vlazno, cak mislim da bi trebalo malo vode ;) zeka peka :smoke18:

pustit cu sada 7 dana bez zalevanja pa cemo videti oce li sušenje leešća se nastaviti..
srechno mi bilo :icon_lol:
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
dzokos je napisao(la):
kupio ph tester za akvarijume..
voda iz pipe je oko 7.8 pH
kišnica koje imam oko 5 litara u boci (stoji vec 10 dana u boci) ima pH oko 6.5

kolko ja razumijem da se ph vode dize svrmenom neznam kojim tempom niti kako utjece na mekanu vodu ko kisnicu al ti bi mogo imat zajebano kiselu kisu xD?! 7.8 je visoko nekom logikom iako nisam kemicar u naj boljem slucaju to pomjesanomo 50:50 bi dalo 7.0 opet malo visoko


dzokos je napisao(la):
ne znam.. jedino ostaje problem sa previše vode, ali eto danas sam nabio prste u saxije i cini mi se puno manje vlazno, cak mislim da bi trebalo malo vode ;) zeka peka :smoke18:

pustit cu sada 7 dana bez zalevanja pa cemo videti oce li sušenje leešća se nastaviti..
srechno mi bilo :icon_lol:

ju do dat,al nemoj predugo drzat suvo isto ne ne!!...xD
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Prati biljke svaki dan pa bi trebao viditi kad je dovoljno suho da opet zaliješ.Uzmi u ruku saksiju ponekad kad zaliješ,osjeti težinu kad je puna vode,pa osjeti koliko je teška kad presuši,i kad presuši skroz,biljka na kraju i pokaže kad više nema ništa vode,objesi listove,al nastoj da ne presuši toliko.Ti nađi sredinu,igraj se s njima,uđi im malo u "dušu" i bit če ti sve lakše a one sve bolje.Imao sam istu zemlju,bez perlita i ičega i raslo je ko ludo,preraslo specifikacije proizvođača tako da mislim da to nije problem.
Ventilaciju ne spominješ ili san nešto propustio?:rasta1:
-Šta se tiče vode pipa je sigurnija,samo nađi nešto da reguliraš ph,meni je 6.5 zlatna sredina,iako se može kombinirati.Kišnica je danas svakakva,i večinom se usmrdi dok padne na zemlju,bar ja tako mislim jer je jednom friška imala 8.5ph,ša mislim da je previše.