šteti li infracrveno svijetlo biljci??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Da, ako ti je non-stop ukljuèena i ako je blizu. Možeš da spržiš biljku. Inaèe, nema baš nekog efekta "kvarcovati" biljke (bilo koje), one slabo reaguju na talasnu dužinu te svetlosti.
 
11.01.2006
4
0
0
Halo!

Evo, tukaj je graf, na katerih valovnih dolzinah je rastlina sposobna izvajati fotosintezo.

sf7x4c.jpg


Za to so ti trenutno najbolsa resitev se vedno HID (HPS/MH).

lep pozdrav,
Agnes
 
09.01.2006
2
0
0
hvala na informaciji!
ja imam dvije frolescentne cijevi i jedan halogeni reflektor od 200W i tu infrared,šta bi mi preporuèili a da nije preskupo i da funkcionira ok!?
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
moja preporuka je HPS-(ovisi koliko biljki mislis uzgajat)? jer ima crveni spektar svijetla. makar mozes za vige. fazu koristit i neonke "cool white" navodno da su dobre ali o tome nebi jer nemam iskustva s neonkama!

:wink:
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
.... neznam ali ja bez beda uzgojim 4-6 biljki pod HPS-sonT pia 150w za sta sam grunuo cca 700kn

kolko para tolko muzike!!!!! :twisted:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
baD smOuka je napisao(la):
moja preporuka je HPS-(ovisi koliko biljki mislis uzgajat)? jer ima crveni spektar svijetla. makar mozes za vige. fazu koristit i neonke "cool white" navodno da su dobre ali o tome nebi jer nemam iskustva s neonkama!

:wink:

Znaci ti, cim nikne odmah pod HPS???? jel to tvoja metoda????? i koliko od prilike treba im vremena?????
od pocetka do kraja sto se kazu (ipak su non-stop pod HPS-om pa zato pitam), a inace flourescenta svijetla (npr: neonke DayLight najbolje uzeti jer ne griju, mada i vece su sasvim OK, jos pogotovo ako planira se vise biljaka...) ubrzavaju rast, jer imaju plavi spektar, extra su dok su biljke u veg. fazi, ali kasnije obavezno HPS ili nista od njih...
a ti koristis hps od pocetka, pa zato me interesuje koliko vremenski je potrebno...?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
A inace za vegetativnu fazu uzeti vece neonke (mislim oko 50-tak cm su velike, i imaju drzace gore....tako da samo u struju i gotovo...eh, sad je jos bolje ako se postave dvije... ima se uzeti isto sa drzacem (okaci samo i gotovo...) i isto samo u struju i gotovo... to je najbolje i najbrze ce biljka (naravno ako su ostale veoma bitne stvari ok, temp, vlaga itd itd) rasti...
i sve ce rasti dok ne dobije crveni spektar boja....
Ako slucajno ne dobije, samo ce se osusiti i nista od nje nece biti....
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
Jedno pitanje da ne otvaram novu temu, dali je sijalica koja isijava 6500Kelvina stetna za biljku koja je u fazi cvetanja, 6500 K je plava svetlost a znamo da je u cvetanju potrebna svetlost 2700K i 3300 K. :?:

Ja imam tu jedno samo od 6500 i drzim je u dnu boxa tako da isijava svetlost odozdo po bijlkama dali ova svetlost sprecava mozda cvetove da rastu punom brzinom ili nesto tako :?: :?:
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Samim cvetovima neæe da škodi, ali može malo da potera lisnu masu da raste. Mada, to je opet i malo izvan max. opsega za veg. (5800-6000K). a i kad jednom poène cvetanje biljka tera najviše enrgije tamo, tako da ne bi trebalo biti mnogo problema s te strane. U principu, ne škodi, ali i ne pomaže.
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
dal onda da je izbacim posto sam bas sad instalirao jos jednu od 2700 tako da bih bez nje imao 14000 lumena i 2700 kelvina toplu svetlost.?
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Pa možeš da je izbaciš, ali ni ubog èega drugog nego što možda može da zbuni biljke. Tek sada sam zapazio da ti je u dnu boxa, a to nije baš najnormalnija pozicija koju bi biljka oèekivala za svetlo.