štetnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Travar 17

Aktivan Član
18.10.2007
72
0
0
32
Svagdje gdje pročitam nešto o Biljci na ovoj stranici piše da ne šteti ni jednom organu. Zašto veliki školovani stručnjaci govore na temelju istraga kako trava npr. oštećuje stanice na mozgu , pluća itd. Zašto onda trava nije legalizirana ,a alkohol zabranjen. Više ne znam kome da vjerujem. Recite svoja mišljenja. Hvala
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Nemaju prave podatke, jer pravi eksperimenti nikada nisu uradjeni. Mnogi priznati strucnjaci pricaju da je sve ok i da nista ne ostecuje, a drugi mjenjaju pricu svakih mjesec dana. Skacu sa organa na organ, sa teme na temu, nalaze sve nacine da dokazu stetnosta, ali ne ide im. Ako pusis dugo, a ne pijes, mozes po sebi da zakljucis sta ti je stetno uradila. Makar one ocigledne stvari. Npr. u to vrijeme kada sam napusen, malo sam zaboravniji, mozda i u toku tog dana kada me pusti, ali sjutra sam opet onaj stari. :D
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Imas dosta teorija zasto nije legalizovana itd... Ona najzastupljenija ti je vezana za to da kada se jednom legalizuje i ljudima omoguci slobodan pristum biljci, niko ne bi mogao to da kontrolise, tj. da prodaje i da zaradjuje na tome. Ne bi mogla da se razvije industrija, a ono sto ne vrti pare ne vredi u kapitalistickom sistemu u kakvom mi zivimo, tako da ti hohstapleri nece to da dopuste. Nece da dopuste da im jedna biljka smanji profit, jer bi se ljudi malo vise okrenuli prirodnoj medicini umesto svakojakih lekova. Ne kazem ja da su lekovi sranje, pomazu oni, ali preterivanje je preterivanje.... To ti je zasto nije legalizovana. A i manje je stetna od alkohola i duvana, to je sigurno. Mislim na pusenje. E sad, ako vejporajzujes ili pravis puter, to jos manje smanjuje stetni ucinak, i svodi ga na minimum. Ovde pricamo o nekom umerenom konzumiranju... Meni je u principu vanjedu svaki dan nekako bezveze. To kontam da je preterivanje... No dissrespect svim dobrim ljudima na forumu koji to rade, ali to je moje misljenje. Ipak treba postovati prirodnu ravnotezu koju ima nas mozak i pokusati sto vise da je ocuvate...

Respect in every aspect. Irie..
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
To ti je zato sto prvi put kad je trava ilegalizirana je bila zbog toga jer marry j. asslinger je pokusao pomaknuti svoju karijeru ilegalizacijom biljke (1936), poslije se otkrilo daj istrazivanje krivo, ali do tada kak je marihuana izasla iz industrije, rasla je industrija tekstila, papira (drvo), alkohola, duhana itd. a kako marihuana je manje stetna od alkohola, puno kvalitetnija je od tekstila i ne ostecuje zemlju na kojoj je posadena kao tekstil i 4x vise papira se moze proizvest nego drvo itd. su te sve velike korporacije (koje proizvode tekstil,alkohol itd.) shvatile da bi u slucaju legalizacije bila unistena svo njihovo trziste, pa su se potrudile da se sire lazi o ovoj biljci...
Ipak danas ima nekih istrazivanja koja su podupreta od strane vlade (koja je za legalizaciju) koja govore pravu istinu, kako suta istrazivanja naj objektivnija (jel ta vlada nema sta izgubit) meni se cini da bi trebo vjerovat da marihuana nije stetna...

edit: takoder sto je vrlo vazno, ljek protiv glukome dode 40 dolara dok joint bi doso 40 centi (Marihuana pomaze ljudima koji imaju glukomu)...sad si zamisli koja se to lova vrti, i kakav bi to bio pad za farmaceutsku tvrtku...
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Svaki šit koji se puno puši
Zdravlje taj čas ti sruši
Zato pazi sad što ću ti reći
Vutra nije put ka sreći,
Ona je samo sredstvo
Da ti bude lijepo dok traje njeno dejstvo.

Ma da pušiš i koprive ili bilo koju biljku naravno da tijelu nije svejedno...

pošto se već trujemo svi i svačim, pa i ovim zrakom kojeg udišemo mislim da je ovo zadnja stvar o kojoj trebate brinuti

Opet se ponavljate ljudi moji
Sve ću da vas kaznim kad se pravite mentoli
Ne bavite se đaba glupostima
Već pamet u glavu i pušite tu zelenu travu

:maryjane:
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
gloSS_ZelenKy je napisao(la):
Svaki šit koji se puno puši
Zdravlje taj čas ti sruši
Zato pazi sad što ću ti reći
Vutra nije put ka sreći,
Ona je samo sredstvo
Da ti bude lijepo dok traje njeno dejstvo.

Ma da pušiš i koprive ili bilo koju biljku naravno da tijelu nije svejedno...

pošto se već trujemo svi i svačim, pa i ovim zrakom kojeg udišemo mislim da je ovo zadnja stvar o kojoj trebate brinuti

Opet se ponavljate ljudi moji
Sve ću da vas kaznim kad se pravite mentoli
Ne bavite se đaba glupostima
Već pamet u glavu i pušite tu zelenu travu

:maryjane:

Haha, kako izuvas rime... Svaka cast =)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Travar 17 je napisao(la):
Zašto veliki školovani stručnjaci govore na temelju istraga kako trava npr. oštećuje stanice na mozgu , pluća itd.
Ne govore oni to na temelju činjenica nego na temelju svoje pokvarenosti, korupcije, manipulacije izlaznih rezultata studija, na temelju predrasuda koje žele u svakom slučaju potvrditi. itd... (Marihuana NE oštećuje moždane stanice!)
Pogledaj malo što ima za reči dr. Lester Grinspoon koji je profesor medicine i psihijatrije na Harvardu: http://www.abc.net.au/quantum/poison/marijuan/lester.htm
Travar 17 je napisao(la):
Zašto onda trava nije legalizirana ,a alkohol zabranjen.
Zato što je prohibicionirana i zato što je ekonomski ubojica, i zato jer ne paše u ovaj kapitalistički svijet, itd.
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
a bo...ja ne vjerujem nicemu sto govori da trava unistava covjeka na bilo koji nacin...sta je je istina je da ful pocnes zaboravit i sprzis lagano...al to je sve onako...nista strasno :D
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Pa pocneš zaboravljat i dok kuhaš pa umjesto socnog odreska dobiješ lagano spržen a da to nisi htio :chef2: al i to je fino.
 

bahatee

Aktivan Član
09.10.2007
99
6
0
33
wu-tra je napisao(la):
sta je je istina je da ful pocnes zaboravit i sprzis lagano...

ministar kirin dva

a što se tiče teme
svaki dan se objavljuju nova istraživanja i ko zna šta je od toga stvarno točno
ne razmišljam na duge staze pa mi je u neku ruku i svejedno
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
Weedran je napisao(la):
Ne govore oni to na temelju činjenica nego na temelju svoje pokvarenosti, korupcije, manipulacije izlaznih rezultata studija, na temelju predrasuda koje žele u svakom slučaju potvrditi. itd... (Marihuana NE oštećuje moždane stanice!)
Pogledaj malo što ima za reči dr. Lester Grinspoon koji je profesor medicine i psihijatrije na Harvardu: http://www.abc.net.au/quantum/poison/marijuan/lester.htm

Zato što je prohibicionirana i zato što je ekonomski ubojica, i zato jer ne paše u ovaj kapitalistički svijet, itd.

ko što si ti ostavio link protiv štetnosti,tako i ja mogu za štetnost....no to nije bitno...
trava šteti....mora....ako kisik šteti i ubrzava starenje,kako trava neće...al je bit u količini...
Sve hje štetno u većim količinama,al u umjerenim ima neku korist
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pazite ljudi, štetno je živjeti!, jer svakom godinom gubite sve više receptora na vašim stanicam za proteine i ostale hranjive tvari! Zato pripazite, život šteti!

Možeš ti staviti linkove za tekstove o štetnosti, ali treba znati kome vjerovati, jer je pun k laži tipa "marihuana is powerful narcotic in which lurks murder, insanity and death" kako je tvrdila američka vlada u početku prohibicije.
 

psychedelic_vision

Banned
Banovan
23.12.2007
16
0
0
44
Weedran je napisao(la):
Pazite ljudi, štetno je živjeti!, jer svakom godinom gubite sve više receptora na vašim stanicam za proteine i ostale hranjive tvari! Zato pripazite, život šteti!

Možeš ti staviti linkove za tekstove o štetnosti, ali treba znati kome vjerovati, jer je pun k laži tipa "marihuana is powerful narcotic in which lurks murder, insanity and death" kako je tvrdila američka vlada u početku prohibicije.
apsolutno se slazem s tobom,to sam gledao i u onom dokumentarcu what the bleep do we know...jbg,sta se moze
 

Travar 17

Aktivan Član
18.10.2007
72
0
0
32
Ako ne oštećuje moždane stanice, zašto onda počneš stalno zaboravljat , ne možeš se odmah sjetit nekih stvari kao prije dok još nisi pušio,stalno ti se spava,uzme ti volju za sve i sprži te? Bar je tako kod mene slučaj.