Žarište

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Verujem da nas ovde ima dosta sa nekim talentom koji je ostao sakriven,i sad čuči negde duboko u nama.Nismo mu dali da ispliva na površinu.E onda vreme učini svoje,ubedimo sebe da je tako moralo biti,nadjemo razloge zbog čega je to tako i pomirimo se sa tim.A žarište ostane.I tinja,dok smo živi.

Vidima da su neki već otvorili svoje teme,na primer Artistic i Čupčupava.Zamolio bi ih da ne prekidaju.I da rade na tome.

Ovu temu otvaram za nas koji smo prekinuli.Kačite ovde slike,pesme,priče,bilo šta što tinja i žari u vama.

Što se mene tiče situacija je ovakva.Svojevremeno sam hteo da upišem Akademiju likovnih umetnosti i onda je prevladalo ono racionalno razmišljanje u smislu - šta će ti to,od toga ne može da se živi,time možeš da se baviš i u slobodno vreme,bla,bla,bla...Uvek je lakše naći razloge protiv nečega nego razloge za nešto.Slikao sam,prodavao slike u par lokalnih Daroteka,radio ikone,slikao po porudžbini...E onda se oženih,posao,deca,pa sva sranja koja su nas zadesila,borba za život i vremenom sam prekinuo sa slikanjem.Gotovo.Ne mogu da se setim kad sam poslednji put nešto nacrtao.A i ne može kad misli odlutaju na sto strana a živci se malo istanjili.

Ovo mi je ostalo i to čuvam.Da vidite da ni Hooker nije za bacanje...Ili makar nije bio.




Tema za sve nas u kojima postoji ŽARIŠTE....

Iz opravdanih razloga sam zatamnio ime i prezime...
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
hookeru odusevio si me, da te covek izljubi i izgrli i odigra kolo oko tebe :hehe:
jos da dodam da pisem poeziju kad sam tuzna, slikam uljem na platno kad sam srecna, a kad duvam nista od toga:banana_rasta:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.992
34.340
2.598
Evo gotovo je nevjerovatno koliko nas povezuje, dosta stvari......Hookeru brate ti i ja smo jedan drugom nesto obecali.....sjeti se ...kad,tad,rostilj,pivo,ovo,ono.Ja nisam do sada htjeo spominjati slikanje, jer se vise kao ni Hooker nebavim tim ali sam sve to pretocio u masinicu za tetoviranje...pa evo u tom sam vec 12god..............slikam po kozi....ljudsko:).pripremam sada neke svoje radove objelodaniti na nasem forumu.do sada nisam jer vec imamo jednog tatoo majstora pa mi se ucinilo to malo neukusnim da sada ulecem s tim...... a ako to i napravim nadam se da mi Artist nece zamjeriti,pozdrav
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
opa cupa je napisao(la):
Evo gotovo je nevjerovatno koliko nas povezuje, dosta stvari......Hookeru brate ti i ja smo jedan drugom nesto obecali.....sjeti se ...kad,tad,rostilj,pivo,ovo,ono.

Kad tad Opa Cupa,kad tad...Siguran sam u to kao što sam siguran da su 2+2=4

Blade je napisao(la):
...samo naprijed ekipa izrazite se

Ajde ekipa,ima nas...Hvala Blade na podršci
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
"Bio je star hiljadama godina,
Toliko je brojala i njegova bina,
Od kostiju je ostala samo prasina.

I sve te godine, vecita su bitka,
I te drevne bore, samo su slika,
Uklesana u greh njegovog lika."

Napisano za 1. maj, u toku apsolutnog stonda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Čupčupava

x-cluber

Aktivan Član
17.07.2012
125
4
18
45
Super tema :)
žao mi je što nemam svoje radove, koje sam jako jeftino prodao u naletima ludila prije 15ak godina...
Mislim da znam gdje je par njih završilo, pa ako uspijem doći do njih poslikat ću i okačiti ovdje.
A od tada nisam crtao, jbga.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Može li ova tema da se prebaci u "Kutak za Umjetnost". Ako nije komplikovano. Mislim da joj je tamo mesto.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Moram da se pohvalim ... Neko pamti i prati i kako se to desilo ne interesuje me, saznaću, ali su me zvali u udruzenje likovnih umetnika moje opštine tako da sam postao "drug član" i 2. maja idem na svoju prvu likovnu koloniju. Što je najbitnije u svemu tome, uzeću četkicu u ruke posle " sto godina " pa da vidim šta je ostalo od talenta.

A program je sledeći - počinje u devet ujutro, doručak i neko pićence, pa onda slikanje i po koje pićence usput, pa oko dva popodne ručak i pićence, onda slikanje i po koje pićence usput do pet popodne, od pet do sedam izbor ze pobednika kolonije, dok se bira pobednička slika po koje pićence i posle toga svečana večerica i naravno pićence.

Nemam pojma šta da slikam, dešavanje je u prirodi pored kanala koji je čist, priroda je prelepa, čarda u blizini, moram da spremim neku duvku za inspiraciju i udri... Nalepiću sliku koju ću da uradim ma kakva ona bila...

Eto samo sam hteo da se pohvalim...Opušteno

Imam tremu, kao da je ne znam šta u pitanju, mada za mene je dosta i to da me se neko setio. Pa da vidim da li je šta ostalo u meni ...
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
svaka cast hooker tu smo negdje slicni,ja sam zavrsila srednju umjetnicku,kontala da li da upisem akademiju al ko sto ti rece razmisljala sta ce mi to,od toga se ne moze zivjeti,umjetnici su uvijek bili kokuzi itd i to da cu se slikarstvom baviti iz hobija al nekako rijetko sta naslikam a vremena imam,trenutno pauziram pa kontam kad se odmorim malo od skole upisati pravo.To mi je jedna od najvecih zelja,upisati pravo bas zbog ovoga sa growanjem.i samatram da ce mi pravo trebati kad mi nekad ne daj Boze zapne u zivotu.Tako da cu nekad obecavam staviti koju sliku makar one stare skolske.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker and artistic

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
Hook...evo vjerovao ili ne po prvi put čitam komplet temu...prvo sam mislio da je žarište neka tema ovih par slika iz tog prvog posta...vidio i to...ali nisam baš čitao previše...sad evo gledam i vidim da su radovi tvoji...stvarno su dobri, sviđaju mi se slike, i mislim da bi trebo nekad to radit, barem kao hobi kad uvatis vremena...dobra forica ti je ta kolonija, samo po meni to nije to kad ti imas tajming za slikanje...inspiracija kad dođe dođe, bar meni...ne mogu uvijek crtat ili nesto...

btw. hvala ti na podršci, također imaš moju :) i nemoj ni ti odustat...ja neću ne brini :) samo je moj put tetoviranje, ostalo je sve usput heheh čisto iz gušta, ili vježba za tattoo :) ali drago mi je da nas ima jos koji smo u ovome :)

a što se tiče tebe trixice hehe...slikaj i ti bar sebi za dusu ponekad, očisti um malo s tim...a pravo se uvijek moze nastrebat i zavrsit fax :D ako hoces i volis to jel...ako se ide preko k...onda tesko ide heheheh...

sad sam malo oso i oftopik mozda ali eto sve u svemu...zivi bili, slikali, crtali, pusili, i sta vec ide uz to hehehe...a ti Hook, stavi obavezno te nove slike da bacim oko zanima me :D
 
09.02.2013
27
9
3
36
natura
Mozda bi ti savijetovao,ako jos nisi da probas nesto nacrtati ili napisati za vrijeme thc euforije,mozda izleti sta dobro,puno ljudi sam cuo da napuseno se bolje oslobađa i otvara svoje srce..! Inace odlicne su ti slike Hookeru!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker
17.01.2014
43
109
33
Pjesmica koju pamtim od malena:

'Trči zeče po gori, sam u sebi govori,
mili bože i dragi, što me ljudi ganjaju?,

nit' im plota pretirem, nit' kupusa prebirem,
travica mi hranica, a šumica kućica.'

peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoSeeds