Žižekovo gumno -- NL Auto RQS x 3

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Dan 46.

Vanredni update

Biljke su pod mrežom, polako se izravnava krošnja. Popunjenost nije optimalna, ali ok, s obzirom na to da je jedna biljka genetski defektna i patuljasta. Jedan od panela sad radi u oba moda i podignut je malo, drugi je samo u bloom modu. Uskoro ostaje samo jedan panel u oba moda, i nekih 100 w E27, vidjet ćemo šta ću iskemijati.

Razmišljao sam o padu pH u zemlji, i zaključio da sam je 100% pretrpao vrtom i Aminoflexom, a uz to biljke još nikad nisu zalivene do pravog runoffa. Plan je da ih sutra sve tri zalijem čistom vodom pH 7,4 (prošli put su dobile 7,2, iscurilo 6,2) dok ne procure i izmjerim iscurak TDS metrom da provjerim teoriju. Metar je stigao jučer, ne mogu skontat kako da stavim baterije u njega :D

Ako sve bude ok i ako sam u pravu, dosad je koncentracija tvari u zemlji opala i pH bi trebao početi rasti, pa bi idući vikend prvi put dobile malo Plantelle Cvet.

Par starih listova koji leže na zemlji u mraku su požutjeli i bacaju fleke. Ne izgleda mi kao razlog za zabrinutost, ali sam bacio pitanje mentoru za svaki slučaj.

Pozdrav s gumna.

1609074618704.png
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
Meni Vrt digne pH za 0.1-0.3. Skoro sam siguran da vrt nije uticao na pad pH.
Biljke su super, jos ce one popuniti prostor. Svakako je dobro s vremena na vrijeme zaliti samo vodom:thumb:.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ne znam šta je drugo moglo, 40 ml su dobile predprošli put, i tad sam prvi put imao runoff i izmjerio 5,8. Prošli put su isto dobile čistu vodu 7,2, iscurilo 6,2. Samo Vrt, Slavol i Aminoflex sam im davao dosad.
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
I vrt i slavol dizu pH (odnosno regulisu isti kad je u pitanju organski uzgoj), za aminoflex ne znam. Pazi, svaka zemlja ima svoje pH bufere koji takodjer balansiraju. Imaj na umu da su ti biljke bukvalno na organic uzgoju do sada jer im nisi nikakve soli davao. Ja za sada ne vidim problem, ali cim pocnes davati mineralno gnojivo pH ce poceti padati.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Znam, toga se i bojim. Hoće li biti dovoljno kad uključim minerale da držim pH otopine oko 7,5? Već gledam kako ću se snaći za kreč ili pepeo, zlu ne trebalo.
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
Kako vrijeme prolazi runoff se dize, ali kako se cvat blizi kraju sve je manje bitan. Vazno je da u tranziciji ima odgovarajuci pH radi povecane potrebe za odredjenim elementima. Nemam iskustva sa automatima i njihovim potrebama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
E, Al gdje ste vas dvojica otišli. Na biljkama ne vidim nikakav problem, unatoč ovoj rasvjeti. Lijeva na slici je malo zelenija, medjutim jedno ili dva zaljevanja s vodom 6.5 i nigdje panike.

Problema zasad zaista nema, ali znam iz iskustva da nizak pH može uništiti ili znatno unazaditi grow za manje od 10 dana, zato držim stvar na oku i razmišljam o svim opcijama. A i puši se sativa pa pere paranoja :D
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
buraz imas u bauhausu ph plus i ph minus nisu skupi litra ja mislim oko 30 kn tako da nes imat problema sa ph metrom mos kako os korigirat

Ej pazite na ovo jer Bauhaus ima pH + i - za bazene. Dosta tih preparata ima klor ili slicne supstance u sebi koje ubijaju bakterije. Ovo mi je frendu rekla veterinarka u pet shopu jer je htio uzet pH- za ribice u akvariju.

Za sada biljke super izgledaju :))
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Dan 49.

Ne dešava se ništa spektakularno, osim što se Ceca, koja je prva procvjetala, počela šećeriti. Dosta sam zadovoljan dosadašnjim tokom uzgoja, ali me frustrira što neke procese koji se odvijaju u saksijama očigledno ne razumijem. Jučer sam ih zalio sa 8 l čiste vode pH 7,5 i dobio runoff pH 6,7. Također sam izmjerio potpuno nesuvisle vrijednosti ukupne otopljene materije (TDS) od 1100 ppm kad procijedim iscurak, odnosno 1600 ppm kad mjerim s česticama zemlje i ostalim otpadom u čašici. Nema šanse da je TDS toliki u negnojenom supstratu s koncentracijom nutrijenata oko 1 g/l u kojem već 50 dana rastu biljke, tako da sam pomislio da mi ne valja TDS metar, međutim test česmovače i destilirane vode pokazao je očekivane vrijednosti. U svakom slučaju neću razbijati glavu time, pH iscurka je dobar, zadnja dva zalivanja dobile su čistu vodu, u subotu ide 1/3 ili 1/2 doze Plantella Cveta i malo Slavola, pa šta im bog da. Srećom nisam radio loli i defolijaciju, lišća ima, nek' gori :D Danas-sutra ću malo raditi na rasvjeti, da se ima lumena za drugo poluvrijeme cvjetanja. To je to do iduće srijede. Lijepo se nadimite za Novu, a vutrašima iz Hrvatske želim stabilne tektonske ploče i brz povratak normalnom životu. Budite dobro.


1609331159425.png

1609332592848.png

1609331356031-png.379790
 
Poslednja izmena:

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
tako da sam pomislio da mi ne valja TDS metar, međutim test česmovače i destilirane vode pokazao je očekivane vrijednosti
druže ec destilirane vode se nemeri jer je ona "prazna" tako da nikada nece dati tacna ocitanja...
Jučer sam ih zalio sa 8 l čiste vode pH 7,5 i dobio runoff pH 6,7. Također sam izmjerio potpuno nesuvisle vrijednosti ukupne otopljene materije (TDS) od 1100 ppm kad procijedim iscurak, odnosno 1600 ppm kad mjerim s česticama zemlje i ostalim otpadom u čašici
to sto radis nikako nedaje ni približne vrednosti...ako ostavis 200ml runoffa pa meris bice vece vrednosti... ako meris posle 2 litre runoffa bice nize vrednosti... ako zalijes sa destilovanom vodom opet nece dati tacne rezultate jer destilovana voda je prazna pa veze katione i anione za sebe... ako zalijes sa nizim ec plus ec zemlje u runoffu opet ti nista ne govori... nakupilo ti se malo soli od nutrijenata i onda dobijes to ocitanje od ec 2...ali to je ok ako su one ok... vidim da lutas medju informacijama... moja preporuka ti je da proucis ta gnojiva sto imas i da ih pocnes koristit u ppm posto imas tds metar a ne u mililitrama....
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Puno hvala, sad su mi neke stvari malo bistrije, ali otkud mi soli od nutrijenata kad im nisam davao ništa na mineralnoj bazi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser