Život bez ključa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ja jednostavno sad moram da otvorim ovu temu...Pa ako neko od "nadležnih" misli da je kao neko političaranje neka je baci na groblje...Otvorih je pa šta bude bude,eto.

Ex YU...Sretno vreme,ko pamti složiće se.Nije bilo zaključavanja kapija.Nije bilo.Ali ajde da krenam nekim redom.

Imao sam noćas dva udarca.Prvi je naravno dobra vutra koju sam ispalio i strpao u pluća a ona posle otišla u mozak a drugi udarac je zaključana kapija.Kakve veze ima vutra,zaključana kapija i EX YU pokušaću da objasnim u sledećim redovima ovoga mog pisanja...

Napuših se dobre trave i dodjoh kući. Kad ono trt,kapija zaključana.Nema problema,imam ja ključ.Jedva potrefim bravu,okrenem ključ,klik,izvadim ključ sav sretan,da udjem,cap,ne može,zaključano dva puta.E jebi ga,ponovo ciljam bravu ko nespašen,izlazi komšija da utera auto,jebalo ga auto,šta je čekao do sad...Moram da komuniciram sa njim a jedva stojim.I onako napušen okrenem na priču kako se nekad kapije nisu zaključavale,nego je sve bilo slobodno,on prihvati priču i mi smo tu nekih pola sata pričali o Ex YU i vremenu kad se kapije nisu zaključavale.U tom pričanju potrefih ja opet bravu,opet okrenuh ključ,opet klik,i konačno,rekoh komšiji laku noć i udjoh u kuću.Spas.

A nekad,jebi ga,nema ključa,samo kvaka i untra si. Nekad komunizam bez ključa a sad kao demokratija sa ključem,i to jebeno zaključano dva puta...

Dobro,idemo dalje...

Dolazim do vrata od kuće,da udjem,kad ono ne može.I kuća zaključana.Koji moj se toliko zaključavaju.Imam ja ključ i od kuće. Cap,jednom okrenem ključ,probam na kvaku,ne može.I vrata od kuće jebeno zaključana dva puta. Eeee,dokleeee...

Ušao sam,ne bi me čudilo da sam i na frižideru našao lanac i katanac,ali sreća,ništa. Ljudi moji,stvarno,nekad nisam imao tih problema...Koji crni kluč,sve na izvolte,a nikom ništa falilo nije...

I šta,ušao sam,frižider slobodan,uzmem onako napušen,gladan,klope na tacnu.Majonez,paštetu pileću 75 grama,paradajz,pavlaku,jogurt,hleb i so...Šta mi je prvo palo pod ruku.Sednem za komp,sluške na uške i počnem da prtljam po muzici na YubeTube.I nadjem ovo...
Ljudi došlo mi je da plačem.

Ma sretno vreme,ma nije bilo zaključavanja kapija i vrata,slet,Tito i rock...Jebem ja ovu demokratiju za koju sam se kao borio. Ne,ovo je već političarenje...Nisam hteo da ovo moje pisanje ode u ovom pravcu...

Samo mi je palo na pamet. Zaključana vrata,i to po dva puta,zaključan mozak,zaključana komunikacija,zaključan život.Šta li će tek biti za nekih dvadesetak godina? Sranje...

Hteo sam prvo temu da otvorim u " Sve i svašta" i da je nazovem EX YU,pa sam se onda predomislio i sve ovo moje pisanije umalo nisam bacio u "Naduvane postove"...E,onda mi je sinula ideja,ovde joj je mesto.Definitivno. Ako se "nadležni"slažu...

Ko pamti život bez ključa neka se javi?
 
Poslednja izmena:

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Drug i ja,napuseeeeeeeeni,ulazimo u kafic sa poker aparatima. Lupamo,igramo se i pAF 5 istih :)
Pogledamo se,oci su nam rekle sve..prekucamo ga i vec sutra ujutro...Sa,Mostar,Kardeljevo (Ploce),Baska Voda,B.Polje...spavanje na plazi. Spavanje u vojnom hotelu bez dinara ,klopa u restoranima bez dinara... Hoteli puni raje preko "Ferijalnog" tako da smo se lagano mogli uklopiti sa njima... "
Kako kazes,borio sam se za ovo,za demoNkratiju (tako ispada) i vec sam se izvinjavao sinu svom za "slobodu " koju mu izvojevaH.
I da,itekako ima veze sa ganjom ovo sto si zapoceo drug.
Dijelili smo je,ex Yu kazneni zakon nije krivicno kaznjavao za pusenje...Bio je prekrsaj.
Da zavrsim ovaj post.
Nisu ni hoteli bili zakljucani a kamoli sve sto si naveo ti @Hooker .

Od svega najzalosnije je FRIZIDER zakljucan kod 99% (famoznih 99 )
Baska Voda,grafit..."KRUHA I TRAVE NIJE STID TRAZITI" :)

P.S.
Shank, "Juznjacka Utjeha" :) ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
:spliff:
Bio ja jednom u Njemačkoj.Moj radni kolega Kruško,stariji čovjek,od akcije navečer volio večeru,televizor i krevet u potkrovlju male sobice poviš neke gostione...gdje smo stanovali :D
A pored te naše gostionice mali kafić u koji sam ja silazi svaku veče na cugu i pokušavanje uspostave kontakta sa lokalnim stanovništvom.Loš moj njemački a oni neznaju hrvatski...no išlo je nekako :)

Jednu večer,kažem konobarici,guten Nacht majne šene konobarico ... odoh na spavanje,sutra opet valja na bauštelu poći :(
Izađem van,ruka u džep,uhhhhhhhh... nisam uzeo ključ !
Pola noći je,mirno u Njemačkoj u to doba bilo,nitko ne galami,nitko se ne dere ... a ja nemam ključ.
Tiho viknem; Kruuuuuuuuškoooooooooo,Kruškooooooooooooo ...ništa !!!
Ne čuje me.
Nađem par nekih kamenčića,dobacim do prozorčeta našeg par puta ...tup,tup,tup :D
I moj ti Kruško onako iza sna,proviri i tiho vikni; Štaaa jeee bilooooo ?
Deee miiii baciiii ključ.

Nađe Kruško ključ,hitni ga kroz prozor,ključ na težem privjesku leti prema mojoj ruci sve brže i brže... i udari me u spoj kažiprsta sa dlanom u onaj mekani dio,probije mi malo kožu al' udari me do kosti :D odbije se,frkni i upadne u kanalizacijski šaht :D

Strelovita misao mi proleti glavom... sad je upao u neki kanal pun govana. I da mogu sići po njega,fujjjjj :D
Kruškoooo,siđi dole i ponesi bateriju,bar da pogledam :(
Siđe Kruško,ponese bateriju,pogledamo ... svaka čast Švabo :D
Na izvjesnoj dubini u šahtu je bila postavljena nekakva šuplja korpa limena,koja je sakupljala kamenčiće i eventualno smeće koje je kišnica donosila u šaht.
Podignem rešetku šahta,duboko je dosta,moram zaleći na asfalt o_O Legnem,turim ruku u šaht...ne mogu ga dokučiti :D
Istegnem ruku do maximuma...dodirujem ga vrhovima prstiju ali ga ne mogu uhvatiti :D
Koliko god da još koji milimetar istegnem ruku ... nema šanse:upiii:
Kruško,'de majke ti probaj ti,ja ne mogu.
Zalegne Kruško na asfalt i od prve ga uhvati :D
Ehhhhh,da ... kad se samo sjetim,kako sam bio mlad i kako sam volio konobarice :djede:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Aj' dobro,kad je već tako :)
Malo slučajnosti :spliff:udari mi budalin :thumb: oživi temu. A men' se baš jučer desi ključ :D
Nakon dugoooo vremena...osta kuća prazna. Žena na šljaku ode,dite ode na roštilj,šta da ja radim,hmmm
Vremena imam:banana_rasta:
Zarolam malu rizlu,moram pilićima dati vode i hrane,moram ošišati dlake ispod pazuha,obrijat bradu,ošišat dlake u nosu ,pun k posla ... al' vremena imam ;)
E takoc vidiš,to je to ... sad može i ćale na roštilj.
Vodim i psa,kući ostaju samo mačke ... mogao bi zaključati kuću.
I tako ti ja zaključam 4-tvora vrata. Nakon puuuunoooooo vremena ... sve zaključano :D
2 brave jedva zaključa koliko su zapekle:lol:
Imam pljugu spalit ću je u jednom dijelu puta kroz šumu,takav je plan ... put znam,bio sam par puta već na tome mjestu.
Pas nabrijan,ja vozim po kaldrmi i duvam,šumetina,pejzaži,izbijam na asfalt,prolazim kroz selendru neku...na trenutak neznam đe sam.
Đe sam,đe sam ... i profulam skretanje. Dođem u drugo selo,aj' Venlo u k,skoncentriraj se ...okrenem i nazad.
Z8 radi ,ja pričam sa psom, žena na poslu još 4 sata,ključ je kod mene,vremena imam :banana_rasta:
I konačno dođem do mjesta :p vidim cijelu ekipu,ima ih poprilično,muzika trešti nadaleko iz neke pile naparkirane tik do stola:banana_rasta: Dimi se ,tek su naložili.
Dođem do njih ,tamo još jedan pas 'opasne pasmine'.
Pozdrav ljudi ... al' prvo da se ovo dvoje ponjuše ;)
Nakon par minuta ih pustili da se ganjaju :respect:
E sad može pivce a vidim i da se mota ... pa da malo odmorim od tripa.
Vremena imam :banana_rasta: kuća je zaključana,ključ u džepu :)
Muzika trešti,psi trče,svi su nasmijani :respect:
Prilazi mi dite,drži mobitel ; De,treba te keva ...
Halo ljubavi :ljubav: šta si trebala (zatepam) :)
:love2:Gdje si ostavio ključ ? Došla sam kući a sve zaključano.

:upiii:
Došla 4 sata ranije smiley9934 i šta sada :)
Aj Venlo kući,nosi ključ :fuck:
Bolje da nisam zaključao :lol:


 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Malo sta drugo moze izbaciti covjeka iz takta kao sto to kljuc moze.
Mene trin'eska i sedamn'eska redovno izbacuju, bez obzira sto ih imam vise no ostalih, al ta dva uvijek fale, kad ih trebas, uvijek se negdje zature.
Kljuc od auta mi digao pritisak na 220 (nije jadan kljuc nista kriv, osim sto ga budala nosa po dzepovima)
Krenem jedne prilike do prijatelja na selo, kad ono zena parkirala auto iza mog, ne mogu izaci iz dvorista. Vratim se u kucu, pitam zenu:
- Hoces li se negdje kotrljati autom?
- Necu!
- Fino. Odoh do kolege na selo, pa da me ne trzas da ti ga doceram.

Taman sjeo s kolegom, on turio kafu, ja jedan smot'o, priroda olistala, pticice cvrkucu, kerovi laju, mace se muvaju po dvoristu, ovcice bezbrizno pasu, ma raj zemljahani, kad zazvoni telefon - cerka.

- E, tata! Jel' mi mozes dovesti auto, dogovorila sam otici u kino sa drugaricama.
- Idi dijete s mojim autom, nemoj me sad driblati matere ti.
- Joj, tata ne znam ja onaj voziti. Aj, znam voziti naprijed, al ne znam u rikverc i pogotovo ne znam parkirati, a u gradu guzva...

Sta's, goni djetetu auto, pa se vracaj raju seoskom.
Ostavim auto ispred dvorista, javim cerki da je auto tu, sjednem u drugi, vratim se kolezi, ugnijezdim se u lezaljku, srknem malo hladne kafe, kad opet telefon - cerka.

- E, tata! Gdje si kljuc ostavio...

"Pametni" Romeo parkir'o auto, zakljucao i kljuc u dzep, a rezervni negdje zagubljen.
Dalje ne zelim pisati. Nastavak je mnogo vulgaran!
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Eto nam price o kljucevima:) posto sam jako los po pitanju kljuceva dokumenata novcanika I tih sitnica , zena odluci da kupi pepeljaru u obliku lista nama omiljene biljke I da tu stavljam te moje kerefeke, medjutim nemos ti belendova opametiti pa ja dalje po svom kljuc od kombija vamo novcanik tamo itd, I kaze zena pa jesam ti kupila pepeljaru da u nju stavljas da uvek znas gde je a ja njoj, ma jesam stavio ali ti uvek premestis:fuck::joint2::joint2:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Imao sam tu sreću da živim u EX YU. pa samim tim nešto i proživio dok nisu "Upalili svijetlo".

Sjedimo tako u kafiću mi ekipa i naravno dodajemo se Jointom.
Potežemo junački, punim plućima. Milicioner nas gleda naslonjen na šank sa kolegom.....
U jednom trenutku prilazi, vadi kutiju cigara i redom nas nudi govoreći, " de momci zapalite nemojte se mučiti stom cigarom toliko" .
Uvjek se toga sjetim kad dođem u nepoznat kafić zapalim cigar' a konobar mi priđe i kaže "pušenje ovdje nije dozvoljeno pređite tamo."
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Pitaše me:Venlo,oš' promijeniti radno mjesto,biti će ti lakše :murija:
Odgovorih: moram prvo da razmislim :razvaljen::
:murija:(sutradan) : jesi razmislio?
:razvaljen::: nisam još ni počeo da mislim smiley9934
Nakon cca 10tak dana :razvaljen:: razmišljana,kažem: OK,prelazim.Napuštam zauvijek svoju makinu i 2 nezaključana ormara radna.

Novo radno mjesto ... 6 mašina,ovisno o potrebi radim (učim raditi) na nekoj od njih. 13 ormara :D
Svi zaključani :p
Dobivam 1 ključ.
Prvih dana košmar pravi. Mentor strog,ormari moraju biti zaključani ako se ne radi na mašini. Ako ti treba nešto iz ormara ''8 na mašini 5'' ... ide otprilike ovako:
Sa svojim ključem otključam ormar u kojem su 2 ključa.
Uzmem ih i otključam drugi ormar u kojem ima 3 ključa.
Uzmem ih i odem do ormara u kojem ima 2 ključa. Uzmem ih :D
I otkljačam ormar br. 8.
:lol:
Obrnuto se zaključava :spliff:
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Pitaše me:Venlo,oš' promijeniti radno mjesto,biti će ti lakše :murija:
Odgovorih: moram prvo da razmislim :razvaljen::
:murija:(sutradan) : jesi razmislio?
:razvaljen::: nisam još ni počeo da mislim smiley9934
Nakon cca 10tak dana :razvaljen:: razmišljana,kažem: OK,prelazim.Napuštam zauvijek svoju makinu i 2 nezaključana ormara radna.

Novo radno mjesto ... 6 mašina,ovisno o potrebi radim (učim raditi) na nekoj od njih. 13 ormara :D
Svi zaključani :p
Dobivam 1 ključ.
Prvih dana košmar pravi. Mentor strog,ormari moraju biti zaključani ako se ne radi na mašini. Ako ti treba nešto iz ormara ''8 na mašini 5'' ... ide otprilike ovako:
Sa svojim ključem otključam ormar u kojem su 2 ključa.
Uzmem ih i otključam drugi ormar u kojem ima 3 ključa.
Uzmem ih i odem do ormara u kojem ima 2 ključa. Uzmem ih :D
I otkljačam ormar br. 8.
:lol:
Obrnuto se zaključava :spliff:
A daj stvarno? :D

Baš ugodna tema za pročitati, i za nasmijati se i onda na posljetku i tugovati za tim vremenima zajedništva, sloge, zabave i ljubavi.
A šta učiniše ljudske zlobe i sitne glave usijane.

Cak iako nisam bio ,nažalost, dio exyu zavidim vama što jeste. Uvjeren sam da je bilo istinitije nego sad.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Prvih dana košmar pravi. Mentor strog,ormari moraju biti zaključani ako se ne radi na mašini. Ako ti treba nešto iz ormara ''8 na mašini 5'' ... ide otprilike ovako:
Sa svojim ključem otključam ormar u kojem su 2 ključa.
Uzmem ih i otključam drugi ormar u kojem ima 3 ključa.
Uzmem ih i odem do ormara u kojem ima 2 ključa. Uzmem ih :D
I otkljačam ormar br. 8.
:lol:
jao jbte, ja se... meni... ybt, slosilo mi se od ovog, i jos sam dvared morao da procitam, strava i zasu!

ps.
meni ka je tako nesto pa me ubedjuju/pozuruju, ja im kazem moram da pitam zenu... tu prestaje svaka prica :lol:
to je takav zbun, da svi postaju nemi film!