Život u Dijaspori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Saul Goodman

Aktivan Član
01.12.2018
105
436
63
O ovakvim stvarima ne pisem na pvt, nit cinim takve usluge, a ostalo sto te zanima, pitaj ovdje javno, ako sam u mogucnosti odg, odgovorit cu.. poz i bez ljutnje..
Zanima me konkretno:
Gdje si kupovao sjeme u Njemačkoj i kako si plaćao?
Gdje si kupovao opremu u Njemačkoj i kako?
Ako padneš u Njemačkoj, npr. upadudni ti panduri uhvate te sa jednom ili dvije biljke u Njemačkojsa svom opremom a to je za vlastite potrebe, dali je to prekršaj ili kazneno djelo? I kolika je kazna?

Hvala
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
:D
Pa i nije neki off...
Mislim, dosta smo se kao forumasi potrudili da se ne pominju partije i politicari. Samim tim, tema ide u "legalnom" pravcu, s tim da ovakve teme uvijek budu na nekoj ivici...

Ovisi, samo o tome kad ce se strmoglaviti sa te ivice u yard.
:razvaljen::
EDIT:
Evo bilo bi super, kad bi zaista neko napisao iskustva i prijedloge za posao vani, i tema moze jos da zivi. Nije sve politika striktno.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ja radim u firmi koju je napustilo u zadnje 2 godine 30-tak momaka.
Neki dan dvojica :D
Dođe mi da zaplačem :oops:
2-3 godine rade,nauče raditi,mladi,zdravi,jaki ... daju otkaze ::ludak::
Bezobrazni samoproglašeni menadžeri proteklih godina harače i bacili su firmu na koljena.Pritom su dobro zaradili.
Novaca još ima al' nema momaka smiley9934

Tko nemože sam pronaći il' se snaći,postoje posrednici. Neki momci su tako otišli.
Agencija omogući,
6 mjeseci tečaj njemačkog
250 eura ti daju tih 6 mjeseci
pronalaze posao i stan
ugovor potpišeš na 2 godine da vratiš dobiveno
poslije toga si free:let:
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
venlo ja gledam svoju mater... ima jos 2 godine do penzije... 35god radnog staza i ako dobije 300 330evra penzije... i sad ti budi pametan da dole ostavis i kicmu i zdravlje za koga i za sta.. a svi znamo da nece biti boljitka i napretka dole bar 20 god....i kako da ostanem... ja ovde prodisao i progledao... i kazem materi...jao mama 35 godina svaki dan za tu pisljivu mizeriju... a ona meni onako sa suznim ocima.... sine barem sam imala posao...pa jebem te svemire i vasiono kad smo si dopustili takvo stanje...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Prije par dana sam na YT gledao jednog svog omiljenog YTubera..
Imao je jednu goscu prije dva tjedna.
Gospodja je napisala nekoliko knjiga...cista ezoterija .
Izmedju ostalog je pisala i pricala upravo o preseljenju u drugu drzavu,ili jednostavno preseljenje u drugi grad.
Evo ja sam jedan od onih koji su preselili u drugi grad.
To je nista drugo nego novi pocetak....isto kao i rastava..novi zivot,e sada kako ce krenuti i u kojem smjeru ovisi o nama.
Volan treba drzati cvrsto u rukama.
 
08.11.2018
16
73
13
Definitivno jedna od najcescih tema u zadnjih par godina.Egzodus je neminovan,nema tu neke velike neizvesnosti.Ja evo sad za 10 sekundi maltene mogu da nabrojim 5-6 rodjaka i jos toliko prijatelja koji su otisli,ajd recimo od 2017-e.Brat mi otisao u Nemacku,posle priznanja diplome i recimo pola godine rada vec postao sef odeljenja i dobio vecu platu.Lekar je.Ovde nije imao nijedno povecanje plate,mozda umanjenje.
To je samo jedan delic onih koji su u skorije vreme otisli,maltene 90% moje familije zivi po Svici,Austriji,Belgiji itd.
Ne smatram da su pare glavni razlog tome,mada jesu jedan od okidaca treba biti realan.Ja recimo nemacki ucim intenzivno evo vec neko vreme,i planiram odlazak.Kad bi me pitali sto,ne bi samo pare bile razlog.Jednostavno,nase drzave(ja sve to gledam kao jedno-Srbija,BiH,Hrvatska..) su postale maltene nemoguce za zivot.Svi ti rijalitiji,ispiranje mozgova,sund,zapaljive tenzije i raspirivanje mrznje medj obicnim narodom(najcesce na relaciji Srbija-BiH ili Srbija-Hrvatska) od strane onih koji bi i majku prodali za deset evra,price o tom "boljem sutra" koje i moji roditelji jedva cekaju a ne ja.. Pogledam starog i majku jbt i koliko mi znace a onda skapiram koliko se ljudi muce i rade da bi obezbedjivali egzistenciju.Sad znam da mnogi kazu ima i tamo korupcije,kriminala i svega i to je normalno tacno,ali poenta je da nije u svim porama drustva kao ovde kod nas.Ja sam mlad ali jednog dana kada budem imao decu ne zelim da moraju slusati "tata nema da kupi" ili slicno.. Doci ce i taj dan da mi mladi osnujemo nase porodice a sta onda? Sa 250-300 evra plate treba preziveti i sam bez nekretnine a ne sa porodicom.. Zato kao sto rekoh i ja se spremam,jezik ucim,jeste da nikakvu pomoc od rodjaka necu imati(istu nisam ni trazio) i da me odgovaraju da idem sto dalje od te zle,zle EU ali to je moja odluka.Sebi sam zacrtao cilj da uspem i to je to.Meni se licno Austrija najvise dopala za zivot,Bec kao grad u kome sam proveo neko vreme,mrtva je trka sa Minhenom u kom sam isto uzivao.Dosta sam druzeljubiv,a i vredan sam i radan tako da mislim da ne bi trebalo biti nekih problema,samo da skupim jos novca za taj pocetni start.Ici cu s drugarom tako da necu biti sam bar haha.Eto cisto da se cuje i strana price od nekog mladog ko gleda taj egzodus a istom se "mora" pridruziti.Znaci nije novac sve,veliki udeo tu ima i "mirna glava" sto bi mi rekli.E sad,sve ima svoju cenu to je normalna stvar.Ali ja se nadam da posten,vredan covek moze "tamo negde" uspeti,sto sam video iz primera mojih rodjaka,a i ovde ima finih ljudi koji hoce da daju savete,znaju procedure itd tako da cu i neke od Vas smarati :))
Tuzno je kad imas 19 godina i ne vidis u svojim drzavama nikakvu perspektivu za neki razvoj,napredak,da jednom normalnim zivotom zivis tu sa svojom porodicom.Ali tako je kako mora biti,tako da prilagodi se ili budi unisten.Sad ga i ja napisa roman hahaha ali o ovoj temi bih mogao pisati satima,em sto sam veoma zainteresovan vec godinu-dve,em sto sam jako puno informacija skupio od raznih ljudi,prijatelja itd a i jako dobro razumem situaciju.
I jos jedna stvar,otici ne znaci ne biti patriota.Patriota si ako volis svoju zemlju,a ne ako volis pljacku i lagano unistenje iste i zaglupljivanje njenog naroda.To mnogi ne razumeju. :)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Ima odu ljudi nadju neku vezu, imaju srece... ima i onih koj nenadju nista
Evo, ja ovo cesto govorim ljudima... Nije stvar u tome da li da se bjezi van ili ne, nego, stvar je u tome sto to nije bas tako lako. Ne mozes samo stavit pasos-putovnicu u dzep i eto, odoh...

Ima tu mnogo faktora. Moras da znas barem jedan strani jezik, po mogucnosti onaj u koju zemlju ides, pa tu onda dolazi i neko poznanstvo nekoga ko ce da te tamo gdje ides, smjesti i usmjeri... Puno ljudi je otislo, pa se vratili praznih dzepova, a ima i onih koji su se jedva vratili u svoju drzavu.
Uzmu pasose, pa ovo - ono, bilo je toga... Treba biti i pametan po tom pitanju.
 
08.11.2018
16
73
13
Ma tako ti je sa svime u zivotu,jednim delom kocka.Znam ljude koji su do detalja pravili planove i sve pa kad su otisli zbog svojih poroka i svega neceg ostali bez prebijene pare.A isto tako znam licno i decka,na blef otisao u Austriju,bez vize,bez jezika,iceg i tamo se nekako skontao s nekim Turcima,sprijateljio bas dobro i evo sad ima svoju firmu,zaposlio ko zna kol'ko ljudi.Jbg,znao decko da se prilagodi i gde leze veze i pare,to te ni jedna skola ne uci. :joint: